Αποστολέας Θέμα: Dickinson Bruce...  (Αναγνώστηκε 16758 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Dickinson Bruce...
« στις: 02/09/07, 18:28 »
Ετσι για να ξεφυγουμε απο τη μιζερια των τσακωμων τν φαν κλαμπ Αλκινοου κλπ ας μαθουμε και μερικα πραγματα για τον τρισμεγιστο..(αλλωστε στο θεμα για το ποιον αντιπαθουμε απο την ελληνικη σκηνη ακουστηκαν ασχετοσυνες για τον dickinson :P)

--Καταρχας ειναι τραγουδιστης ενος εκ των μεγαλυτερων χεβι μεταλ συγκροτηματων..Τους iron maiden.

--Κατα δευτερον αποτελεσε μερος του nwobhm(προσκυναμε 8)) τοσο με τους μειντεν στο number... αλλα περισσοτερο με τους samson στους δυο δισκους τους head on και shock tactics.Το head on κατα τη γνωμη μου ειναι πολυ καλος δισκος.

--Κατα τριτον απο τα 90s μεχρι και σημερα εκανε μια πολυ καλη σολο καριερα.Σε ορισμενες περιπτωσεις ξεπερασε τους Μειντεν μαλιστα.Το 1990 εβγαλε το tattoed millionaire,οσο ακομα ηταν και στους μειντεν, εναν δισκο πολυ διαφορετικο των μειντεν σε πιο χαρντ ροκ κατασταση με πολυ ωραια τραγουδια οπως son of a gun,tattoed millionaire(Βριζει τος ποζεραδες ;D 8)),born in 58(υμνος!!),gypsy road,all the young dudes(διασκευη)..Κιθαριστας του εκει ηταν ο gers των μειντεν!Μετα ενω εφυγε απο το συγκροτημα εβγαλε εναν ακομα πιο ωραιο δισκο!Το balls to Picasso.Εκει παιζει και ο roy z.Παλι ο δισκος απεχει απο τους μειντεν αλλα και απο τον προηγουμενο δισκο.Δειχνει απο τη μια ενα προγκρεσιβ προσωπο(cyclops.hell no,gods of war,tears of the dragon) και απο την αλλη ενα περιεργο προσωπο οπου μαλλον μου φαινεται οτι θελει να ακολουθησει την εποχη του(shoot all the clowns,sacred cowboys)..Επισης περιεχει και μια απο τις αγαπημενες μου μπαλαντες και ηρεμα τραγουδια γενικως το change of heart!
Μετα εβγαλε το skunkworks το οποιοι δεν εχω ακουσει περισστερο λογω της προκαταληψης απο τα ακακ λογια που εχω ακουσει..
Παρολαυτα τα πραγματα γυρισαν ο smith τον ακολουθησε και μαζι εβγαλαν δυο απο τους καλυτερους heavy metal δισκους των 90s και κατα πολυ ανωτερους των μειντεν εκεινης της εποχης.Το accident of birth Και το chemical wedding πραγματικα αξιζουν την προσοχη καποιου που του αρεσει το μεταλ.
Ο Bruce εκανε το reunion με τους μειντεν αλλα εβγαλε και αλλον προσωπικο δισκο to τυραννυ of souls που προσωπικα μου φαινεται παρα πολυ καλο αλλα χωρις τον smith :-\..

Αυτα για τα μουσικα του.Γενικως παντως τον θεωρω πολυ ενταξει τυπο μακρια απο ροκσταριλικια και αηδιες(ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΤΕΧΩ ;D) αν και καποιες δηλωσεις του μου φαινονται λιγακι πως να το πω..(φιλοπολεμες να το πω? :P)..Επισης παλι λογω προσωπικου γουστου τον παω γιατι τουλαχιστον τα τελευταια αρκετα χρονια φαινεται να απεχει απο καταχρησεις κλπ σπαζοντας για αλλη μια φορα το προτυπο του ροκ σταρ..
Εκτος αυτου στην Αγγλια απο οτι εχω καταλαβει τον εχουν σε αρκετα υψηλη εκτιμιση αφου ακομα και εκπομπες για το bbc εχει κανει αλλα και τον ακλου συχνα σε εκπομπες πιοκιλου περιεχομενου :P


Παλι λογω προσωπικου γουστου,αλλα οχι μονο αφου οι φωνητικες ικανοτητες ειναι αντικειμενικο κριτηριο, τον εχω μεσα στην τριαδα των αγαπημενων μου τραγουδιστων μαζι με tate και dio ;D

Γνωμη σας?


I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #1 στις: 02/09/07, 18:34 »
με maiden και dickinson ξεκινησα...εχω ολες τις δουλειες των 2..με ορισμενα single να λειπουν(δεν με ενδιαφερει πια...:P)
αλλα ναι..dickinson...απιστευτη φωνη ιμο..επιπλεον,χμ η αποχη μου ειναι πως στην προσωπικη του δισκογραφια περισσοτερο ο Roy Z εκανε θαυματα παρα ο Adrian..το tyrrany μ αρεσε ΠΑΡΑ πολυ!!και η κιθαρα μεσα,καθαρα Roy Z δεν νομιζω να αφηνε κανεναν ανικανοποιητο..
απ την αλλη θυμαμαι οταν ειχα παρει στην 3η γυμνασιου νομιζω,το Best Of και ειχε το Silver Wings στο πρωτο cd..ειχα παθει σοκ με το Solo του Roy Z,τοτε ειχα ξεκινησει κιθαρα καπου εκει...)..εχω τις καλυτερες εμπειριες γενικα απο dickinson ειτε στους maiden ειτε στα προσωπικα του!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #2 στις: 02/09/07, 18:38 »
Κιράτζο πολύ ωραίο το τόπικ!!
Νομίζω πως δεν μπορούμε να πούμε και πολλά για τον Bruce γιατί ό,τι και να πούμε είναι λίγα!! 8)

Αποσυνδεδεμένος Μελίνα

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λέω παραμύθια να ξορκίσω το κακό...
    • Προφίλ
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #3 στις: 02/09/07, 23:42 »
Παιδιά μη με δείρετε!!! Κρατώ λευκή σημαία!!!
Εγώ δεν τον πολυπάω τον κύριο Ντίκινσον... Γενικά δεν έχω και πολύ καλές σχέσεις με τη μέταλ (εκτός από την έπικ μέταλ που μου αρέσει τρελά!!)...
Αλλά 2-3 κομμάτια των μέιντεν μου αρέσουν...
Άλλα θέλω κι άλλα κάνω κι έφτασα ως εδώ...
Λάθη στραβά και πάθη, μ' έβγαλαν σωστό...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #4 στις: 02/09/07, 23:51 »
Εντάξει, και εμένα δε μου αρέσει η Μαντόνα! Μόνο που δεν ακούω ποπ.. :-\

Αποσυνδεδεμένος Μελίνα

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λέω παραμύθια να ξορκίσω το κακό...
    • Προφίλ
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #5 στις: 02/09/07, 23:53 »
Εντάξει, και εμένα δε μου αρέσει η Μαντόνα! Μόνο που δεν ακούω ποπ.. :-\

Ούτε εμένα μου αρέσει η Μαντόνα...
Και ποπ ακούω ελάχιστα...
Άλλα θέλω κι άλλα κάνω κι έφτασα ως εδώ...
Λάθη στραβά και πάθη, μ' έβγαλαν σωστό...

Αποσυνδεδεμένος Santa

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο μικρός τυμπανιστής
    • Προφίλ
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #6 στις: 02/09/07, 23:59 »
Αν πω κάτι κακό για τον Bruce, θα καταλήξει το θέμα όπως και με τον Ιωαννίδη? ::)
Ωραία φωνή και ειδικά για την ηλικία του την κρατάει σε ψηλά επίπεδα (χώρια το ότι δεν μένει ούτε λεπτό σε ένα σημείο στα live ;D), και να προσθέσουμε πως δουλεύει και ως πιλότος, ασχολείται με την ξιφασκία (παλιά συμμετείχε και σε αγώνες) και νομίζω έγραφε για κάποιο διάστημα αρκετά παλιά κόμικς? Πολυτάλαντος και πολυάσχολος...

Αποσυνδεδεμένος Μελίνα

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λέω παραμύθια να ξορκίσω το κακό...
    • Προφίλ
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #7 στις: 03/09/07, 00:01 »
Αν πω κάτι κακό για τον Bruce, θα καταλήξει το θέμα όπως και με τον Ιωαννίδη? ::)
Ωραία φωνή και ειδικά για την ηλικία του την κρατάει σε ψηλά επίπεδα (χώρια το ότι δεν μένει ούτε λεπτό σε ένα σημείο στα live ;D), και να προσθέσουμε πως δουλεύει και ως πιλότος, ασχολείται με την ξιφασκία (παλιά συμμετείχε και σε αγώνες) και νομίζω έγραφε για κάποιο διάστημα αρκετά παλιά κόμικς? Πολυτάλαντος και πολυάσχολος...

Αυτό για το πιλοτιλίκι το είχα ακούσει κι εγώ... Έχει ιδιωτικό αεροπλάνο;
Άλλα θέλω κι άλλα κάνω κι έφτασα ως εδώ...
Λάθη στραβά και πάθη, μ' έβγαλαν σωστό...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #8 στις: 03/09/07, 00:08 »
Σαντα ελπιζω να το πες για πλακα αυτο για να το ξυλο..αφου με ξερεις..οχι ξυλο..σουβλισμα ;D

Πιλοταρει ναι.Οχι ιδιωτικο.Σε κανονικη εταιρια αλλα οχι σαν κανονικος πιλοτος.Σχετικα σπανια(ειναι και οι συναυλιες με τους μειντεν :P)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #9 στις: 03/09/07, 00:11 »
Φωναρα απιστευτη απ τους εκπληκτικοτερους φροντμαν εβερ...
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #10 στις: 03/09/07, 00:16 »
Αν πω κάτι κακό για τον Bruce, θα καταλήξει το θέμα όπως και με τον Ιωαννίδη? ::)


Αν εννοείς αυτό, τότε θυμίζω ότι το θέμα δεν ήταν για τον Ιωαννίδη.

Στο θέμα μας τώρα: Ο Dickinson, αν και δεν είμαι καθόλου φανατικός των Iron Maiden (και γενικά της μέταλ), πιστεύω ότι είναι από τους καλύτερους ερμηνευτές που έχω ακούσει. Μπορεί με τη φωνή του να κάνει καταπληκτικά πράγματα! Ακούω κάτι ψηλές που πιάνει ώρες ώρες που με την τεχνική που χρησιμοποιεί στη φωνή είναι πολύ δύσκολο να πιαστούν, κι όμως ο μάγκας τα καταφέρνει μια χαρά!

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #11 στις: 03/09/07, 00:27 »
Tι να λέμε, ο άνθρωπος είναι εκπληκτικός τραγουδιστής-frontman και βέβαια το γεγονός ότι ασχολείται με τόσα πολλά διαφορετικά πράγματα και είναι τόσο πολύ αφιερωμένος σε αυτά τον ανεβάζει ακόμα περισσότερο στην εκτίμησή μου...Καμία σχέση με το παραδοσιακό sex-drugs-rock'n'roll πρότυπο..

Υ.Γ. Η κοπελιά μου πρέπει να είναι η μοναδική στον κόσμο που της αρέσει ο Bruce σαν άντρας πιο πολύ από ότι σαν τραγουδιστής!

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #12 στις: 03/09/07, 01:11 »
Εγώ θα έλεγα ότι το δυνατό σημείο του Dickinson δεν είναι η φωνή του. Έχει μία καλή φωνή, με ωραία χροια και είναι πάντα σε φόρμα στις συναυλίες. Δεν έχει όμως κάτι το εντυπωσιακό όπως π.χ. Micheal Kiske
Αυτό που είναι εντυπωσιακό είναι η απίστευτη ενέργεια που έχει επι σκηνής ακόμα και στην ηλικία που είναι τώρα.
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #13 στις: 03/09/07, 01:15 »
Υ.Γ. Η κοπελιά μου πρέπει να είναι η μοναδική στον κόσμο που της αρέσει ο Bruce σαν άντρας πιο πολύ από ότι σαν τραγουδιστής!

Υπονοείς ότι είσαι φτυστός ο Dickinson; ::)

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #14 στις: 03/09/07, 01:26 »
Υ.Γ. Η κοπελιά μου πρέπει να είναι η μοναδική στον κόσμο που της αρέσει ο Bruce σαν άντρας πιο πολύ από ότι σαν τραγουδιστής!

Υπονοείς ότι είσαι φτυστός ο Dickinson; ::)
με προλαβες! ;D ;D ;D
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Iced Jacob

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #15 στις: 03/09/07, 10:28 »
Υ.Γ. Η κοπελιά μου πρέπει να είναι η μοναδική στον κόσμο που της αρέσει ο Bruce σαν άντρας πιο πολύ από ότι σαν τραγουδιστής!

Κι εμενα πολλες φιλες μου μου ειπαν πως τον θεωρουν πολυ sexy αντρα!!
Anw πληροφοριακα ανηκει στο στολο της εταιρειας Astraeus ως πιλοτος αλλα κανει αραια και που πτησεις λογω αλλων υποχρεωσεων (μεχρι και ποδοσφαιρικη ομαδα σε αποστολη εχει πεταξει), μιλα απταιστα Γαλλικα, σπουδασε Ιστορια στο Λονδινο και διαθετει δικη του εκπομπη στο BBC Radio
The road to hell is full of good intentions...

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #16 στις: 03/09/07, 11:15 »
Όχι βέβαια, δόξα τω θεώ! Βέβαια, εκείνη πολύ θα ήθελε να είμαι φτυστός ο Bruce αλλά προς το παρόν θα πρέπει να βολευτεί με ό,τι έχει! ;D

Τι βρίσκουν sexy πάνω του, δεν καταλαβαίνω.....Γυναίκες.... ::) ::) ;D

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #17 στις: 03/09/07, 16:24 »
Εδώ ξέρω γυναίκες που θεωρούν σέξυ τον Ozzy....άσε...
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #18 στις: 03/09/07, 16:28 »


Τελικά είναι πιο νέος απ' όσο τον είχα στο μυαλό μου.

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #19 στις: 03/09/07, 16:45 »
Τελικά είναι πιο νέος απ' όσο τον είχα στο μυαλό μου.

Ο Μπρούς θα είναι πάντα νέος 8)


Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #20 στις: 03/09/07, 19:04 »
Τελικά είναι πιο νέος απ' όσο τον είχα στο μυαλό μου.

Ο Μπρούς θα είναι πάντα νέος 8)

http://www.youtube.com/watch?v=VTJXqwu2suY&mode=related&search=
Απλα ΘΕΟΣ...
Χωρις οπαδιλικια γιατι θα παρεξηγηθω  8)
Απο προσωπικες του δουλειε ομως δεν ειπατε τι προτιματε!
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #21 στις: 03/09/07, 19:20 »
Τελικά είναι πιο νέος απ' όσο τον είχα στο μυαλό μου.

Ο Μπρούς θα είναι πάντα νέος 8)

http://www.youtube.com/watch?v=VTJXqwu2suY&mode=related&search=
Απλα ΘΕΟΣ...
Χωρις οπαδιλικια γιατι θα παρεξηγηθω  8)
Απο προσωπικες του δουλειε ομως δεν ειπατε τι προτιματε!

στην εκτη δημοτικου,ενας θειος μου ελληνας που εμενε Αυστραλια,σκαει Ελλαδα και μου φερνει για δωρο το Chemical Wedding...
να συνεχισω η οχι?
 :)
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Staggάρης

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Άντρας
  • και όχι Tsaggάρης
    • Προφίλ
    • Karting
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #22 στις: 03/09/07, 22:24 »
Ωραίο τόπικ...και δεν είχα στα υπόψη μου για τα σόλο άλμπουμ του....θα τους ρίξω μια ματιά .. ;)

Αποσυνδεδεμένος metalouda

  • Σκοτεινή μορφή
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ρε...δε μαμιεσαι και εσυ..
    • Προφίλ
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #23 στις: 03/09/07, 22:36 »
ο τυπος ειναι ΘΕΟΣ ,..τον λατρευω .

αυτα..
I'd sign  a contract with the devil..I've tried  for so very long..I'll die  to become immortal..that's why I sing this song

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Dickinson Bruce...
« Απάντηση #24 στις: 03/09/07, 22:38 »
Πολυ καλος!Θεωρω οτι εχει πολυ καλη φωνη οπως και σκηνικη παρουσια.Και εννοειται απο τους Blaze k Diano μου αρεσε πολυ καλυτερα.Στο μυαλο μου οι maiden ειναι ταυτισμενοι με αυτον.
It's all about the Groove!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
10 Απαντήσεις
4263 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/05, 08:40
από Sandman1_1
39 Απαντήσεις
11142 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/05, 18:48
από master of puppets
18 Απαντήσεις
6194 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/12/05, 16:00
από Sandman1_1
0 Απαντήσεις
1818 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/07, 11:36
από Μαργαρίτα Π.
0 Απαντήσεις
1657 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/01/08, 15:30
από Μαργαρίτα Π.
2 Απαντήσεις
2144 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/06/09, 21:19
από davemurrayaris
9 Απαντήσεις
4493 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/09/11, 16:01
από Eagle Of Kamelot