Αποστολέας Θέμα: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008  (Αναγνώστηκε 87605 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mithrandir

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« στις: 24/04/08, 03:06 »
Λοιπόν παίδια, πλησιάζουν οι πανελλήνιες και προβλέπονται πιο δύσκολες απ' τις περσινές. Οι περισσότεροι έχουν άγχος, κούραση, κλπ.
Στις 20 Μαίου ξεκινάμε με έκθεση, και συνεχίζουμε στις 22, 24, 27, 29, 31 και 3 Ιουνίου γι' αυτούς που δίνουν Α.Ο.Θ.
Υπάρχει καμία συμβουλή από εσάς που έχετε δώσει πανελλήνιες? Θα το εκτιμούσα πολύ!
Επίσης θα εκτιμούσα παρα πολύ αν κάποιος έχει πιθανά/προτεινόμενα θέματα ή οτιδήποτε τέτοιο ::) ;D

Τώρα...εγώ προσωπικά έχω πολύ λίγο άγχος, ποτέ δεν είχα πολύ για κανένα είδος εξετάσεων...και αυτό νομίζω ότι μπορεί να με βοηθήσει πολύ.
Μέσα στη χρονιά διάβαζα αρκετά, και τώρα εδώ και λίγες μέρες ξεσκίζομαι! (Σόρρυ για τη λέξη, αλλά είναι αυτή που ταιριάζει απόλυτα)
Θέλω να βγάλω τουλάχιστον 16500 με 17000 μόρια, για να μπορέσω να μπώ φυσικό Θεσσαλονίκης...φέτος ελπίζω να μήν ανέβει γιατί πέρσι από 15639 πήγε στα 16260 μόρια...

Έχει κανείς να πεί το οτιδήποτε πάνω στο θέμα...? Νομίζω είμαστε αρκετοί στο φόρουμ που χρειαζόμαστε βοήθεια
« Τελευταία τροποποίηση: 24/04/08, 03:07 από Mithrandir »
You have to know the truth and the truth will set you free

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #1 στις: 24/04/08, 03:16 »
Καλό κουράγιο ,πρόγραμμα στο διάβασμα απαραβίαστο,πολύ και καλό ύπνο και ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!! ;) ;) ;)
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Mithrandir

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #2 στις: 24/04/08, 03:17 »
Καλό κουράγιο ,πρόγραμμα στο διάβασμα απαραβίαστο,πολύ και καλό ύπνο και ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!! ;) ;) ;)
-Ευχαριστώ πολύ!
-Πρόγραμμα απαραβίαστο έχω κάνει ;)
-Δεν κοιμάμαι πολύ, αλλά κοιμάμαι καλά
:)
You have to know the truth and the truth will set you free

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #3 στις: 24/04/08, 03:18 »
Κύρια και βασική συμβουλή είναι να μη κάθεστε στο ιντερνετ μεχρι το ξημέρωμα... :P :P :P

Σοβαρα, τωρα, δεν υπάρχουν πολλές συμβουλες που να εφαρμόζονται τώρα... Αυτό που μπορώ να πω είναι να προσπαθήσετε τώρα μέσα στο Πάσχα να κρατήσετε το πρωινό ξύπνημα για να έχετε τη μέρα μπροστά σας. Μια επανάληψη στα αδύνατα σημεία...Αυτό που έκανα το Πάσχα ήταν να ξυπνάω, να αράζω κανα μισάωρο με φραπεδιά στο μπαλκόνι, και μετά να ξεκινάω...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #4 στις: 24/04/08, 09:45 »
  • Μην ξενυχτάτε διαβάζοντας, γιατί βιάζετε το βιολογικό σας ρολόι και δεν αφήνετε τον οργανισμό σας να ξεκουραστεί τις ώρες που νιώθει καλύτερες. Μην ξυπνάτε το μεσημέρι. Κοιμηθείτε νωρίς και ξυπνήστε νωρίς. Αλλιώς, τα πρωινά στις ημέρες των εξετάσεων θα είστε σαν ζόμπι.
  • Προσέξτε την στάση του σώματός σας και τον φωτισμό όταν διαβάζετε.
  • Κάνετε συχνά διαλείμματα από το διάβασμα, κάθε μια ώρα σηκωθείτε για λίγα λεπτά, κάντε μια βόλτα στη βεράντα για να ξεπιαστείτε και να ξεκουραστούν τα μάτια σας.
  • Βγαίνετε έξω με την παρέα σας. Η ευχάριστη συντροφιά και το ευχάριστο περιβάλλον ξεκουράζουν πνεύμα και σώμα, και διώχνουν το άγχος.
  • Μην κάνετε χρήση χημικών ουσιών (πχ. χαπιών) για να μένετε σε εγρήγορση.
  • Μην κάνετε υπερκατανάλωση καφέ, τεντώνει τα νεύρα και χαλάει το στομάχι (ιδίως σε συνδιασμό με το άγχος και την κακή διατροφή)
  • Τρώτε υγιεινά, πλήρη γεύματα, τις ώρες που πρέπει, και κανά φρούτο ενδιάμεσα στα γεύματα.

Αυτά μπορώ να σκεφτώ προς το παρόν. Με μια αναζήτηση στον γούγλη θα βρείτε κι άλλες συμβουλές.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #5 στις: 24/04/08, 10:24 »
Αν και ο Βραζίλης και τα άλλα παιδιά έδωσαν τις καλύτερες συμβουλές, εν τούτοις θα ήθελα να προσθέσω και εγώ κάτι, αν και έχουν περάσει αρκετά χρόνια από τότε..

Γνωρίζω ότι είναι δύσκολο να εφαρμοστεί, αλλά αν το επιτύχετε είστε σίγουροι νικητές..
Το παν είναι η ψυχολογία.. Σας μιλάει ο μάστορας του άγχους.. Δεν κατάφερα να το αντιμετωπίσω ποτέ, εκτός όμως από τις Πανελλήνιες :D.. Το θέμα είναι να σκέφτεστε 4 πράγματα:

1) Αρχικά συμφιλιωθείτε με την ιδέα ότι οι Πανελλήνιες δεν είναι τίποτα άλλο από κάποιες εξετάσεις.. Κανείς δεν χάθηκε από μια αποτυχία στις Πανελλήνιες Εξετάσεις.. Επειδή δίνετε και αρκετά μαθήματα μην αφήσετε η μία αποτυχία να σας παρασύρει και στις επόμενες.. Υπάρχουν πολλές διέξοδοι (εξωτερικό, κάποιο ΙΕΚ, δεύτερη απόπειρα).. Να θυμάστε πάντα ότι κάθε εμπόδιο για καλό.. Στη ζωή σας θα έχετε παρατηρήσει ή θα παρατηρήσετε ότι μια αποτυχία συνήθως οδηγεί σε μια επόμενη επιτυχία στο σημείο που να λες ότι καλύτερα που απέτυχα τότε γιατί αυτό που μου παρουσιάστηκε ήταν απείρως καλύτερο..   

2) Να πάτε να γράψετε στις εξετάσεις με θάρρος και εμπιστοσύνη στον εαυτό σας.. Σκεφτείτε ότι είναι σαν να λύνετε ένα σταυρόλεξο.. Ποτέ δεν θα λύσεις ένα σταυρόλεξο όταν κομπλάρεις που δεν μπορείς να βρεις το 1 Οριζόντια.. Συνήθως αν βρεις τις άλλες λέξεις, το 1 Οριζόντια θα έρθει μόνο του.. Τα πρώτα λεπτά είναι δύσκολα.. Ο εγκέφαλος θέλει λίγο χρόνο να προσαρμοστεί οπότε ξεκινήστε με ένα γρήγορο browsing, λύστε τις ασκήσεις που γνωρίζετε και αφήστε μετά τα υπόλοιπα για μετά, με βασικό κριτήριο ότι επιχειρούμε να λύσουμε τις ασκήσεις με τους περισσότερους βαθμούς..

3) Μπορεί να ακουστεί σκληρό αυτό που θα πω, αλλά μάλλον είναι η αλήθεια.. Όποιος έχει διαβάσει, έχει πάρα πολλές πιθανότητες να γράψει και να επιτύχει.. Όποιος δεν έχει διαβάσει, έχει πολύ λίγες πιθανότητες να πετύχει κάτι καλό.. Οπότε αυτός που ξέρει ότι έχει διαβάσει, θα πετύχει.. Όσοι για τον Α ή Β λόγο δεν δώσατε το 100% των δυνατοτήτων σας στο διάβασμα, τα πράγματα δυσκολεύουν.. Για αυτούς λοιπόν, που είναι confident, οι πιθανότητες είναι υπέρ τους, οπότε θα πρέπει να πάνε με την ψυχολογία νικητή.. Αν και παραπονιόμαστε για τις εξετάσεις, στη συντριπτική πλειοψηφία τους, μπορούν να ξεχωρίσουν τον διαβασμένο από τον αδιάβαστο..

4) Επίσης οι Πανελλήνιες δεν είναι δίπλωμα αγγλικών που το παίρνουν όλοι αν περάσουν τη βάση.. Μια μέτρια απόδοση μπορεί να σημαίνει πολλά αν τα θέματα είναι δύσκολα και οι άλλοι έχουν πάει χειρότερα από εσάς.. Πολλές φορές ένα 14αρι σε δύσκολα θέματα είναι πολύ καλύτερο από ένα 18αρι σε εύκολα θέματα..

Καλή επιτυχία ολόψυχα, όπως και να έχει!!!

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #6 στις: 24/04/08, 10:38 »
Ο faser έβαλε τρίποντο με τις παρατηρήσεις του...

Απλά έχω να συμπληρώσω κάτι διαδικαστικό που εγώ έκανα:

Ποτέ δεν κοιτούσα πχ. το 4ο θέμα στα μαθηματικά κατεύθυνσης, παρά μόνο όταν είχα λύσει τα άλλα 3!
Είναι κάτι που έβλεπα σε συμμαθητές μου κ που μου δημιουργούσε άγχος μόνο στη σκέψη.

Επίσης, ιδιαίτερη προσοχή στις εκφωνήσεις, ΟΛΟΙ την πατάνε κάπου λόγω βιασύνης κ ενώ ξέρουν τις απαντήσεις, δεν εντοπίζουν σωστά το ζητούμενο της ερώτησης...

Τέλος, καλό είναι να παραμένετε σε όλη τη διάρκεια του τριώρου στίβοντας το μυαλό σας, ή απλά συμπληρώνοντας έστω κ 2-3 σειρές απάντησης σε ερωτήσεις που δεν γνωρίζετε, συνήθως εκτιμάται στη συνολική εικόνα του γραπτού.

Α κ όχι πολλές μουτζούρες!!!  ;D  ;D  ;D
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #7 στις: 24/04/08, 12:41 »
Κάτι που με βοήθαγε ήταν πάντα να περιμένω πριν δω τα θέματα. Απο την ώρα που μπορούσαμε να τα ανοίξουμε, ψιλοξάπλωνα στη καρέκλα χωρίς να τα ανοίξω.

Χάζευα λίγο αριστερα δεξιά όλο το κόσμο να αγχώνεται. Καθάριζα το μυαλό μου και σκεφτόμουν όσα ήξερα στο μάθημα.Μετά τα άνοιγα και έριχνα μια αναγνωριστική ματιά σε όλα. Και μετα ξεκινούσα.

Η κλασική συμβουλή στα φυσικομαθηματικά: Αν για κάποιο λόγο δεν βρίσκεται την απάντηση σε ένα ερώτημα, και η απάντηση χρειάζεται για το επόμενο, λύνετε κανονικά το επόμενο, με τη χρήση μιας άγνωστης μεταβλητής!
Αν δλδ δεν βρήκατε τη τιμή μιας επιτ΄χυνσης, τότε οι επόμενες απαντήσεις σας θα είναι κάπως έτσι: 5α μέτρα.
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #8 στις: 24/04/08, 13:59 »
εγω παντως ακομα δεν εχς αγχωθει.....ξερω οτι μια βδομαδα πριν θα μου ρθει το αγχος......τον τελευταιο καιρο χτυπαω κατι 15ωρα...μαυροι κυκλοι κατω απο τα ματια και τετοιο στυλ....τεσπα....ελπιζω να πανε ολα καλα και να μπω εκει που θελω....αρχιτεκτονικη στο ΑΠΘ.....αντε καλη επιτυχια σε ολους μας.......

Αποσυνδεδεμένος Mithrandir

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #9 στις: 24/04/08, 14:30 »
Ευχαριστώ παιδιά για τις συμβουλές σας...είναι πραγματικά χρήσιμες :)
You have to know the truth and the truth will set you free

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #10 στις: 24/04/08, 14:59 »
Κύρια και βασική συμβουλή είναι να μη κάθεστε στο ιντερνετ μεχρι το ξημέρωμα... :P :P :P
Ωραια τα λες αλλα χθες μια χαρα τα λεγαμε τοσες ωρες.. :P

Αντε να δουμε...τοση κουραση,ποτε ξανα!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ: ΘΕΛΩ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ..(χωρις τον Μαρτακη) :P
« Τελευταία τροποποίηση: 24/04/08, 15:02 από Angel~Archo »
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #11 στις: 24/04/08, 15:22 »
Κύρια και βασική συμβουλή είναι να μη κάθεστε στο ιντερνετ μεχρι το ξημέρωμα... :P :P :P
Ωραια τα λες αλλα χθες μια χαρα τα λεγαμε τοσες ωρες.. :P
Μόνο που εγώ δεν έχω Πανελλαδικές!!!

Αντε ρε ξεστραβωθείτε!!!
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #12 στις: 24/04/08, 15:41 »
Κοιτα τον που φωναζει κιολας...βασικα παλι καλα που ησουν και συ γιατι δε θα την παλευα.. ;D μπορει να μην εκλεισα ματι ,αλλα τουλαχιστον τελειωσα!!!!!!
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #13 στις: 24/04/08, 16:08 »
μπορει να μην εκλεισα ματι ,αλλα τουλαχιστον τελειωσα!!!!!!
Και ετσι το ηθικο του ιζνογκουντ βρισκεται στα ουρανια.. 8)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #14 στις: 24/04/08, 16:15 »
βασικα παλι καλα που ησουν και συ γιατι δε θα την παλευα.. ;D μπορει να μην εκλεισα ματι ,αλλα τουλαχιστον τελειωσα!!!!!!
Ρε τι διαβάζουμε μεσημεριάτικα... ;D

Η κλασική συμβουλή στα φυσικομαθηματικά: Αν για κάποιο λόγο δεν βρίσκεται την απάντηση σε ένα ερώτημα, και η απάντηση χρειάζεται για το επόμενο, λύνετε κανονικά το επόμενο, με τη χρήση μιας άγνωστης μεταβλητής!
Αν δλδ δεν βρήκατε τη τιμή μιας επιτ΄χυνσης, τότε οι επόμενες απαντήσεις σας θα είναι κάπως έτσι: 5α μέτρα.
Isno, έστω ότι έχω ένα υποερώτημα α' στο οποίο θα πρέπει να δώσω μια απάντηση x και ένα υποερώτημα β' που θα πρέπει να δώσω μια απάντηση xy. Αν δεν βρω το x αλλά βρω ας πούμε y=10 και στο υποερώτημα β' απαντήσω 10x, τότε θα πιάσω όλες τις μονάδες του υποερωτήματος β' και θα χάσω μονάδες στο υποερώτημα α'? Ή θα χάσω μονάδες κι απ τα 2  υποερωτήματα?

Δε δίνω πανελλήνιες αλλά ίσως μου χρειαστεί κάτι τέτοιο (που δλδ αχρείαστο να ναι) στις σχολικές εξετάσεις..
Κιρατζο με πρόλαβες.. :P

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #15 στις: 24/04/08, 16:35 »
Η κλασική συμβουλή στα φυσικομαθηματικά: Αν για κάποιο λόγο δεν βρίσκεται την απάντηση σε ένα ερώτημα, και η απάντηση χρειάζεται για το επόμενο, λύνετε κανονικά το επόμενο, με τη χρήση μιας άγνωστης μεταβλητής!
Αν δλδ δεν βρήκατε τη τιμή μιας επιτ΄χυνσης, τότε οι επόμενες απαντήσεις σας θα είναι κάπως έτσι: 5α μέτρα.
Isno, έστω ότι έχω ένα υποερώτημα α' στο οποίο θα πρέπει να δώσω μια απάντηση x και ένα υποερώτημα β' που θα πρέπει να δώσω μια απάντηση xy. Αν δεν βρω το x αλλά βρω ας πούμε y=10 και στο υποερώτημα β' απαντήσω 10x, τότε θα πιάσω όλες τις μονάδες του υποερωτήματος β' και θα χάσω μονάδες στο υποερώτημα α'? Ή θα χάσω μονάδες κι απ τα 2  υποερωτήματα?

Δε δίνω πανελλήνιες αλλά ίσως μου χρειαστεί κάτι τέτοιο (που δλδ αχρείαστο να ναι) στις σχολικές εξετάσεις..

Οσον αφορα το υποερώτημα β' ο κανόνας λέει οτι θα πάρεις ΟΛΕΣ τις μονάδες. Η αξιολόγηση του α' εξαρτάται απο το πόσο το προχώρησες. Απλά θα βάλεις μια υποσημείωση που να λέει οτι η απάντηση σου εξάρτάται με τον τάδε τρόπο απο το μέγεθος που δεν βρήκες. Πράγμα που μας οδηγεί στο επόμενο:
Να θυμάστε οτι οι εξεταστές είναι βλαμένοι! Οσο πιο επεξηγηματικοί είστε σε αυτά τα πράγματα, τόσο το καλύτερο...



Και ετσι το ηθικο του ιζνογκουντ βρισκεται στα ουρανια.. 8)
Ρε τι διαβάζουμε μεσημεριάτικα... ;D
Πάντα μου αρέσει να ακούω καλά σχόλια για το πώς γράφω στο MSN... Κωλόπαιδα...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #16 στις: 24/04/08, 17:15 »
μπορει να μην εκλεισα ματι ,αλλα τουλαχιστον τελειωσα!!!!!!
Και ετσι το ηθικο του ιζνογκουντ βρισκεται στα ουρανια.. 8)

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧα ελεος χχαχαχαχαχαχαχαχα εχω κλασει στο γελιο αυτη τη στιγμη ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #17 στις: 24/04/08, 19:36 »
Ωχ....αακουστηκε καπως αυτο...σορυ ρε παιδια αλλα το μυαλο σας μηπως ειναι λιγο παραπανω πονηρο απ'ο,τι θα επρεπε???λεω εγω τωρα..Εχω τον καημο μου με τις εξετασεις,εχω και σας να σχολιαζετε.. :P
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #18 στις: 24/04/08, 19:44 »
μπορει να μην εκλεισα ματι ,αλλα τουλαχιστον τελειωσα!!!!!!
Και ετσι το ηθικο του ιζνογκουντ βρισκεται στα ουρανια.. 8)

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧα ελεος χχαχαχαχαχαχαχαχα εχω κλασει στο γελιο αυτη τη στιγμη ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ελπίζω να μη βρώμισε.. :P



Βραζίλη και faser σ'ευχαριστούμε για τις συμβουλές.

Σ'εμένα δεν θα πιάσουν όμως γιατί είμαι αγχώδης τύπος εκ φύσεως δυστυχώς ;D ;D ;D. Επίσης έκθεση και κείμενα προβλέπεται να πάω αναβοθμολόγηση.Ελπίζω και να ωφεληθώ από αυτή!!
 Λατινικά, βιολογία, ιστορία,γνωστό σκιζομαι καθημερινά και ελπίζω να τα 'χω για το τέλος σε τέλεια κατάσταση ώστε να γράψω και καλά. Τώρα εντάξει πέρα έκθεσης και κειμένων και αρχαίων δεν έχω πολύ άγχος και αυτό γιατί δεν θα με βοηθήσει και πολύ και επίσης ξέρω τις δυνατοτητές μου.
 Ελπίζω να μην μας βάλουν κανα ηλίθιο θέμα στης έκθεση ούτε Ρίτσο, Παπαδιαμάντη και Βυζυηνό στα Κείμενα καθώς και ούτε κανένα ηλίθιο άγνωστο!!Κατα τα αλλα ό,τι είναι να ρθεί θε να ρθει!

 Αντε παιδιά 25 μέρες μας εμειναν!! Μετά θα λυτρωθπύμε επιτέλους!! Άντε καλό διάβασμα!!

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #19 στις: 24/04/08, 23:03 »
Μικα Θεωρητικη εισαι εε???? ::)
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #20 στις: 25/04/08, 01:41 »
Μικα Θεωρητικη εισαι εε???? ::)

Φαίνεται ε..?? ;D

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #21 στις: 25/04/08, 01:48 »
Εγώ βυζυηνό βλέπω πάντως ...

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #22 στις: 25/04/08, 01:49 »
Εγώ βυζυηνό βλέπω πάντως ...

Γιατί το λέςς αυτόοο?????? :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #23 στις: 25/04/08, 01:51 »
Δε ξέρω έχω μια προαίσθηση  ;D

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #24 στις: 25/04/08, 02:00 »
Eλα τωρα πανευκολο κειμενο ειναι
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
250 Απαντήσεις
64125 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/04/08, 23:32
από Mίκα
54 Απαντήσεις
17307 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/08, 20:32
από Neikos
Πεκινο 2008

Ξεκίνησε από fifi Διασκέδαση

5 Απαντήσεις
3025 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/07, 16:04
από ScullShot
Pes 2008!!!

Ξεκίνησε από PlusYeaR Διασκέδαση

12 Απαντήσεις
4868 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/07, 00:12
από Raz
48 Απαντήσεις
13026 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/03/08, 14:45
από GermanRock
179 Απαντήσεις
57599 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/08, 04:28
από s.s.
7 Απαντήσεις
2999 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/04/08, 19:13
από kuiper
33 Απαντήσεις
13716 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/09, 02:17
από themos
44 Απαντήσεις
11521 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/10, 15:53
από blackmorefan
6 Απαντήσεις
4134 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/08/13, 19:12
από kyriakos_t