Σελίδες:
  • #76 από zeromancer στις 13 Sep 2008
  • απο αυτο περιμενουμε ολοια μας να ζησουμε...απο tribute band στους godspeed ;D
  • #77 από Fteo στις 13 Sep 2008
  • Ειστε να κανουμε μια tribute band για τους godspeed?XD θα πουλησουμε τρελα!ΧD
    Εδώ αυτοί δε θέλουν να πουλήσουν! Λένε άμα μπορείτε να βρείτε τη μουσική μας χςρίς τη συμμετοχή δισκογραφικών πάρτε τη!!! Αλλά είναι φοβεροί... Ακόμα χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο που δεν πήγα στο live τους και τους έμαθα 2 μήνες μετά....  :wall:
  • #78 από Mean στις 14 Sep 2008
  • To ξερω και πραγματι ειναι φοβεροι.

    ΩΠΑ ΒΑΣΤΑ.ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΕΛΛΑΔΑ?
  • #79 από Fteo στις 14 Sep 2008
  • Yeap! Καλοκαίρι του 2003... Ντυμένοι στα μαύρα, έπαιζαν 3 ώρες συνεχόμενα 8 ή 11 άτομα με σκυμμένο κεφάλι και δεν είπαν κουβέντα όλο το βράδυ!  ;D Μάλλον στο An Club χωρίς να είμαι σίγουρος...
  • #80 από zeromancer στις 15 Sep 2008
  • μια χαρα θα ντυθουμε και εμεις στα μαυρα θα βρουμε και αλλα 5,6 ατομα θα βρουμε και μια κοπελα να τραγουδαει και ειμαστε ετοιμοι.....εε σορρυ μπερδευτικα με τους lacuna coil αν και αυτοι δυστυχως εχασαν οτι δειγμα ποιοτητας ειχαν....
    ακομα 5 με 6 ατομα με αυχενικο παρακαλω για να παιξουμε godspeed...
  • #81 από missionary στις 15 Sep 2008
  • βαλτε να δειτε ενδεικτικα τι παιζει στο youtube στα πιο δημοφιλη βιντεο μουσικης . ειναι αντιπροσωπευτικο δειγμα
  • #82 από Ogun-Sotis στις 07 Oct 2008
  • Τι rnb και rock λέτε στην Ελλάδα ότι κράξει το star ότι βγάλει στην εκπομπή του ο Λαζόπουλος και ότι δείξει το mad είναι 'must' και τα ακούνε όλοι,τώρα γενικά πολύ ψευτοπανκ(βλέπε green day,blink 182 κλπ) πολύ ψευτομεταλ(βλέπε bullet for my valentine,avenged sevenfold) και φυσικά hip hop,rnb και pop
  • #83 από gkou στις 19 Nov 2008
  • Πιστεύω , η ποπ μουσική, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι μου αρέσει κιόλας.
  • #84 από Giorgos K. στις 23 Dec 2008
  • Τι rnb και rock λέτε στην Ελλάδα ότι κράξει το star ότι βγάλει στην εκπομπή του ο Λαζόπουλος και ότι δείξει το mad είναι 'must' και τα ακούνε όλοι,τώρα γενικά πολύ ψευτοπανκ(βλέπε green day,blink 182 κλπ) πολύ ψευτομεταλ(βλέπε bullet for my valentine,avenged sevenfold) και φυσικά hip hop,rnb και pop
    oi bullet for my valentine τα χώνουν καλά σε ορισμένα σημεία
    στα τελευταία άλμπουμ τους λέω!!όχι για κομμάτια σαν tears dont fall :vomit :vomit

    θα έλεγα οτι υπάρχει ένα κύμα ποπ μέταλ μεν,extreme δε με
    bullet fmv,avenged sevenfold,trivium,slipknot,nightwish και άλλα πολλάα
    κλτερα κάποιοι να ακούνε αυτά παρά  ni**a hip hop yo ma man
  • #85 από Ogun-Sotis στις 24 Dec 2008
  • Τι rnb και rock λέτε στην Ελλάδα ότι κράξει το star ότι βγάλει στην εκπομπή του ο Λαζόπουλος και ότι δείξει το mad είναι 'must' και τα ακούνε όλοι,τώρα γενικά πολύ ψευτοπανκ(βλέπε green day,blink 182 κλπ) πολύ ψευτομεταλ(βλέπε bullet for my valentine,avenged sevenfold) και φυσικά hip hop,rnb και pop
    oi bullet for my valentine τα χώνουν καλά σε ορισμένα σημεία
    στα τελευταία άλμπουμ τους λέω!!όχι για κομμάτια σαν tears dont fall :vomit :vomit

    θα έλεγα οτι υπάρχει ένα κύμα ποπ μέταλ μεν,extreme δε με
    bullet fmv,avenged sevenfold,trivium,slipknot,nightwish και άλλα πολλάα
    κλτερα κάποιοι να ακούνε αυτά παρά  ni**a hip hop yo ma man
    τι σχέση έχουν οι nightwish με αυτούς που αναφέρεις?ούτε metalcore είναι,ούτε φλώροι να πεις για lacuna coil,within tempation,evanescence να το καταλάβω,αλλά nightwish
  • #86 από Giorgos K. στις 24 Dec 2008
  • συμπεριλαμβάνονται μαζί με within temptetion,lacuna coil,evanescense στο νέο κύμα του πιο πόπ μέταλ.με τον power/epic/symphonic τρόπο
    σε αντίθεση με τους metalcore τους άλλους
  • #87 από gers στις 25 Dec 2008
  • Πάντως από trivium έχω ακούσει κάποια καλά ριφάκια αλλά γενικά δεν τους ξέρω.. Φλώροι είναι?
  • #88 από Giorgos K. στις 25 Dec 2008
  • Πάντως από trivium έχω ακούσει κάποια καλά ριφάκια αλλά γενικά δεν τους ξέρω.. Φλώροι είναι?
    έχουν τα παραδοσιακά metalcore στιγγλίσματα με κλαψουριάρικα-και καλά μελοδικά-refrain
    έχουν κάποια καλά ρίφ,αλλά ο ήχο τους έχει πολύ θόρηβο/ξύσιμο
    σαν bullet for my valentine
  • #89 από Ammon Jerro στις 19 Jan 2009
  • Πάντως από trivium έχω ακούσει κάποια καλά ριφάκια αλλά γενικά δεν τους ξέρω.. Φλώροι είναι?
    μια χαρα ειναι οι trivium !
    μην ακους κανεναν..... ;)
  • #90 από Garvin στις 19 Jan 2009
  • συμπεριλαμβάνονται μαζί με within temptetion,lacuna coil,evanescense στο νέο κύμα του πιο πόπ μέταλ.με τον power/epic/symphonic τρόπο
    σε αντίθεση με τους metalcore τους άλλους

    ωπα ωπα...οι within με τους lacuna coil αντε να πουμε οτι πανε μαζι. Οι evanescence ειναι alternative rock που απλα μπορει να παιζουν με drop c και ακουγεται βαρυς ο ηχος,οπως επισης να εχουν καποια riff πιο metal. αλλα δεν εχουν να κανουν με τους παραπανω...
  • #91 από norway στις 19 Jan 2009
  • δυστηχως ραπ και ρνβ  :(
  • #92 από Garvin στις 21 Jan 2009
  • δυστηχως ραπ και ρνβ  :(

    μακαρι να ήταν αυτά. Το πιο δημοφιλες στην Ελλαδα ειναι το μπουζουκι. Αλλά όχι με την εννοια του ρεμπετικου,αλλα του σκυλαδικου. και η rnb ειναι μουσικαρα ετσι...?
  • #93 από norway στις 21 Jan 2009
  • δυστηχως ραπ και ρνβ  :(

    μακαρι να ήταν αυτά. Το πιο δημοφιλες στην Ελλαδα ειναι το μπουζουκι. Αλλά όχι με την εννοια του ρεμπετικου,αλλα του σκυλαδικου. και η rnb ειναι μουσικαρα ετσι...?

    Εγω λεω γενικα οχι μονο στην Ελλαδα.
Σελίδες: