Σελίδες:
  • #51 από Δαμιανός στις 28 Jun 2003
  • yparxei kai  to allo...na vroune ta paidia ton fthinotero i mallon to kalytero magazi(min paroume oti ki oti),na kanonisoume oloi enan arithmo px 50 tshirts kai na pernaei o kathenas apo ekei na to pairnei
  • #52 από WINNIE στις 28 Jun 2003
  • yparxei kai  to allo...na vroune ta paidia ton fthinotero i mallon to kalytero magazi(min paroume oti ki oti),na kanonisoume oloi enan arithmo px 50 tshirts kai na pernaei o kathenas apo ekei na to pairnei
    αυτό δεν βοηθάει τους εκτός Αθήνας..  :-\
    αν και ήμουν μία απ' αυτούς που θα ήθελαν το νικ στην μπλούζα, κάνω υποχώρηση γιατί θα προτιμούσα να έχουμε όλοι ίδιο μπλουζάκι (στην "χειρότερη" περίπτωση να έχουν κάποιοι άσπρο, κάποιοι μαύρο..) :)
  • #53 από Pangeopal στις 28 Jun 2003
  • yparxei kai  to allo...na vroune ta paidia ton fthinotero i mallon to kalytero magazi(min paroume oti ki oti),na kanonisoume oloi enan arithmo px 50 tshirts kai na pernaei o kathenas apo ekei na to pairnei
    αυτό δεν βοηθάει τους εκτός Αθήνας..  :-\
    αν και ήμουν μία απ' αυτούς που θα ήθελαν το νικ στην μπλούζα, κάνω υποχώρηση γιατί θα προτιμούσα να έχουμε όλοι ίδιο μπλουζάκι (στην "χειρότερη" περίπτωση να έχουν κάποιοι άσπρο, κάποιοι μαύρο..) :)
    Συμφωνώ...
    Αν ο καθένας έχει και το δικό του μπλουζάκι, τι κάναμε... Το θέμα είναι όλοι να έχουμε το ίδιο (και ιδιο χρώμα).
    Προσέξτε πάντως και τα εκτός Αθηνών παιδιά...
    Γρηγορα να αποφασίσουμε..........Το καλοκαίρι να κυκλοφορούμε με αυτά.....
    ΑΝΤΕ
  • #54 από holliday στις 02 Jul 2003
  • Δε καταλαβαινω γιατι τοσο κολλημα στο "φτηνο"
    Αυτο που ενδιαφερει ειναι να μην ειναι το μπλουζακι για πεταμα μετα το δευτερο πλυσιμο, και επειδη η εμπειρια μου λεει πως οτι δωσεις θα παρεις, προτεινω να αποφασισει η CHCOME σαν πιο ειδικη.
    Δε θα χαθουμε για 2-3 € παραπανω (ενα χιλιαρικο ειναι ρε παιδια, ενας καφες)
    ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ....
    οπως ολοι οι συλλογοι που βγαζουν διαφημιστικα, ετσι και το ΚΙΘΑΡΑ, να βαλει κατι παραπανω στην τιμη, και το ποσο να διατεθει για αναβαθμηση του site, ή για κατι αλλο, που οι admins κρίνουν.

    εγω ειμαι διατεθημενη να δωσω,
    περιμενω προτασεις
  • #55 από jagmaster στις 02 Jul 2003
  • kai egw eimai mesa!
  • #56 από savarel στις 05 Jul 2003
  • αυτοι ιστορια με τα μπλουζακια πρεπει επιτελους να τελειωνει ....
     


    Υ.Γ.Μεσα και εγω
  • #57 από Δαμιανός στις 06 Jul 2003
  • holliday an deis kai parapanw anti gia to  fthinotero to diorthwnw kai grafw to kalytero kai auto giati i empeiria mou me ta anamnistika mplouzakia pou kostisan ligo den einai kai i kalyteri
  • #58 από Avgi στις 07 Jul 2003
  • ......... προτεινω να αποφασισει η CHCOME σαν πιο ειδικη.


    1ον)Το γεγονος οτι εκανα παραγγελια για τη δικη μου δουλεια δε με καθιστα ειδικη στις μπλουζες ;D...απλως μπορω να προτεινω καποια πιο φτηνα διαφημιστικα γραφεια επειδη τοσα χρονια τα εχω φαει στη ''μαπα''..Τς..τς..τς.. ;D..τι λεξεις.. 8)
    2ον)Το κιθαρα δεν ειναι δικο μου για να αποφασισω εγω, πως σου κατεβηκε αυτη η ιδεα?? :P ::)
  • #59 από holliday στις 08 Jul 2003
  • σορρυ CHOME...για καλο το ειπα...ιδεες ριχνουμε, και νομιζω οτι δεν εισαι ασχετη...
    χμμμ το κιθαρα (συγχωρεστε με) μπορει να μην ειναι δικο σου, (δικο μας) αλλα το νιωθεις (νιωθουμε) οπως φαινεται αλλωστε... σαν δικο σου (μας)  :P  :P

    Δαμιανε μου... ναι παλικαρι μου το ειδα, και εχεις δικιο... απλα το τονισα λιγακι

    αντε καταληξτε για να δωσουμε παραγγελιες
  • #60 από Βραζίλης στις 08 Jul 2003
  • Σήμερα θα δω αυτόν τον προμηθευτή που μου πρότεινε η chome (ελπίζω, γιατί δεν κατάφερα ακόμα να μιλήσω στο τηλ. με το αφεντικό). Όταν Θα έχω νεότερα, θα σας πω.
  • #61 από Βραζίλης στις 15 Jul 2003
  • Τελικά θα τον δω σήμερα... Πάντως πήρα τις παρακάτω πληροφορίες:

    Τα μπλουζάκια (λέει) είναι καλής ποιότητας, made in Belgium, λευκά. Έχει κι άλλα χρώματα, αλλά θα μπλέξουμε.

    Το λογότυπο θα εκτυπωθεί ως μεταξοτυπία, με ένα χρώμα, μαύρο ή άλλο. Η μεταξοτυπία δεν χαλάει όπως χαλάει μια στάμπα, πλένεται στο πλυντήριο, σιδερώνεται, κρατάει σχεδόν για πάντα. Η εκτύπωση παραπάνω χρωμάτων, πχ. 4, κοστίζει αρκετά παραπάνω. Άλλωστε νομίζω οτι το λογότυπο φαίνεται μια χαρά και με ένα χρώμα (δείτε συνημμένο αρχείο). Πιστεύω οτι το καλύτερο είναι η εκτύπωση να γίνει στην μπροστινή πλευρά...

    Κανονικά, η ελάχιστη παραγγελία είναι 200 κομμάτια, αλλά τελικά για εμάς θα φτιάξουν μόνο 50, όσα ζήτησα δηλαδή. Ελπίζω να μη περισσέψουν και να μην τελειώσουν πολύ γρήγορα.

    Τον προμηθευτή θα τον πληρώσω εγώ, και μετά όποιος θέλει μπλουζάκι θα απευθύνεται σε μένα ή στους χρήστες τους οποίους θα προμηθεύσω με μπλουζάκια. Το κόστος κάθε μπλουζακίου θα είναι γύρω στα 5-6 ευράκια  ;)

    [το συνημμένο έχει διαγραφεί από τον Διαχειριστή]
  • #62 από Witchking στις 15 Jul 2003
  • Τελικά θα τον δω σήμερα... Πάντως πήρα τις παρακάτω πληροφορίες:

    Τα μπλουζάκια (λέει) είναι καλής ποιότητας, made in Belgium, λευκά. Έχει κι άλλα χρώματα, αλλά θα μπλέξουμε.

    Το λογότυπο θα εκτυπωθεί ως μεταξοτυπία, με ένα χρώμα, μαύρο ή άλλο. Η μεταξοτυπία δεν χαλάει όπως χαλάει μια στάμπα, πλένεται στο πλυντήριο, σιδερώνεται, κρατάει σχεδόν για πάντα. Η εκτύπωση παραπάνω χρωμάτων, πχ. 4, κοστίζει αρκετά παραπάνω. Άλλωστε νομίζω οτι το λογότυπο φαίνεται μια χαρά και με ένα χρώμα (δείτε συνημμένο αρχείο). Πιστεύω οτι το καλύτερο είναι η εκτύπωση να γίνει στην μπροστινή πλευρά...

    Κανονικά, η ελάχιστη παραγγελία είναι 200 κομμάτια, αλλά τελικά για εμάς θα φτιάξουν μόνο 50, όσα ζήτησα δηλαδή. Ελπίζω να μη περισσέψουν και να μην τελειώσουν πολύ γρήγορα.

    Τον προμηθευτή θα τον πληρώσω εγώ, και μετά όποιος θέλει μπλουζάκι θα απευθύνεται σε μένα ή στους χρήστες τους οποίους θα προμηθεύσω με μπλουζάκια. Το κόστος κάθε μπλουζακίου θα είναι γύρω στα 5 ευράκια  ;)

    Βασίλη εγώ θέλω 2...Όταν είναι έτοιμα σφύρα...
    Επίσης θα έλεγα ότι μάλλον το μπλέ σκούρο είναι καλύτερα για το λογότυπο....Το μαύρο θα είναι ιδιαίτερα "βαρύ" σε λευκό φόντο...

  • #63 από ron-t στις 15 Jul 2003
  •  Για μονοχρωμια και με μια σταμπα μου φαινεται οτι 5-6 ευρω ειναι ακριβουτσικα... ???
     Για να δωσω ενα παραδειγμα,ειχα φτιαξει το 2000 100 μπλουζακια με σταμπα(μεταξοτυπια) ασπρομαυρη(ηταν επιλογη δικια μας) μπροστα και τριχρωμη(η διχρωμη?) πισω,σε καλη ποιοτητα με 900-1000 δρχ το ενα.Εχω κρατησει τρια τα οποια πλενονται και σιδερωνονται απο τοτε καθε βδομαδα και ακομα ειναι σε καλη κατασταση.
     Αν θελετε να ρωτησω... ???

     
  • #64 από Ο Νέος Κιθαρωδός στις 15 Jul 2003
  • Ακούγεται καλό! Πόσο θα κόστιζε αν βάλουμε και δεύτερο χρώμα, ή αν έχει μπρος-πίσω στάμπα; Επίσης, καλό θα ήταν να μην έχουμε μόνο άσπρα μπλουζάκια, δεν νομίζω να κοστίζει παραπάνω αν κάνουμε μερικά σε άλλο χρώμα...

    Αν είναι μόνο ένα χρώμα της στάμπας, καλό θα είναι να μην είναι μαύρο, αλλά π.χ. μπλέ ή κάποιο άλλο χρώμα. Επίσης, δεν ξέρω πόσο καλά μπορούν οι στάμπες να αποδώσουν τους τόνους του γκρι, γι αυτό ίσως καλύτερα το www.kithara.gr να μην έχει τη σκιά που έχει τώρα.
  • #65 από Δαμιανός στις 15 Jul 2003
  • epeidi thelw mauro kai epeidi polloi tha theloun to idio den ginetai na allaksei to xrwma?
  • #66 από Βραζίλης στις 16 Jul 2003
  • Λoιπόν, επειδή ο χρόνος τρέχει και η εταιρία κλείνει στις 31/7 και με δυσκολία θα προλάβει το χρονικό περιθώριο, έκανα σήμερα παραγγελία για 55 μπλουζάκια. Βέβαια, πήγα και είδα δείγματα και τελικά κατέληξα σε μια ικανοποιητική ποιότητα μπλουζακίου και σε χρώμα εκτύπωσης μπλέ σκούρο (navy blue). Το λογότυπο θα είναι μεγέθους σχεδόν Α4 και θα τυπωθεί στη μπροστινή πλευρά. Προβληματίστηκα για τα μεγέθη και τελικά τα υπολόγισα "με το μάτι":
    S  M   L   XL  XXL
    5  20 20 5    5
    Οι περισσότεροι φοράνε M και L, μάλιστα το Μ που είδα είναι αρκετά ευρύχωρο.

    Κιθ, πράγματι, η σκιά πρέπει να φύγει. Επίσης, δεν υπάρχει δυνατότητα για συνδιασμούς διαφορετικών μπλουζακίων/χρωμάτων για τόσο μικρή παραγγελία.

    ron-t, έβαλα 5-6 ευρώ γιατί δεν είχε διαμορφωθεί επακριβώς η τελική τιμή και είπα κάτι παραπάνω, έτσι ώστε αν και όταν πω λιγότερη τιμή, να χαρείτε  ;D
    Εσύ έβγαλες 100 μπλουζάκια, πριν 3 χρόνια, τώρα θα'χουν αλλάξει τα πράγματα. Όμως και πάλι, μπορεί να είναι φτηνότερος ο δικός σου προμηθευτής (γιατί δε μας το είπες πιο πριν; εεε;;; ). Να τον έχουμε υπόψη για αργότερα. Πάντως, μια παραγγελία σαν τη δικιά μας είναι πολύ μικρή και αν τελικά κάποιος την αναλάβει, δεν κάνει μεγάλη έκπτωση.
  • #67 από ερεβος στις 16 Jul 2003
  • Ωραία εμενα μου κρατας ενα XXL!!!!!!!!  :D :D :D :D :D

    Αληθεια πως θα κανονισουμε να τα προμηθευτούμε??????
  • #68 από zappas στις 16 Jul 2003
  • νεαρε  2 Μ  παρακακω......και  στο  πισω  μερος  να  γραφουν  zappas   ;D
  • #69 από jagmaster στις 16 Jul 2003
  • to deutero XXL gia mena kai proswpiko minima se poio logariasmo na kanw metavivasi...
  • #70 από Πέτροc στις 16 Jul 2003
  • Εγκρίνω και επαυξάνω τα του προλαλήσαντος !  ;D
    3 Χ L για τον nEwBiE , και ελπίζω να μου κάνουν !!   :o
    .. Εν αναμονή των παραδόσεων... 8)

    Αλήθεια, αν θέλουμε να παραγγείλουμε και δικά μας (άλλο χρώμα, nick, κ.λ.π.) μπορείς να μας δώσεις πληροφορίες (Δ/νσεις, τηλ.) των κατασκευαστών ?
  • #71 από Δαμιανός στις 16 Jul 2003
  • apo pou tha ta paroume kai poso kostizoun telika?
  • #72 από Βραζίλης στις 16 Jul 2003
  • Χμμ... βλέπω οτι μερικοί θέλετε 2-3 μπλουζάκια... πιθανόν να μη φτάσουν. Αλλά δεν τους παίρνει ο χρόνος να τυπώσουν κι άλλα μέχρι τις 31/7 που κλείνει η εταιρία για διακοπές. Άλλωστε, μπορεί τελικά κάτι να μη μας αρέσει στα μπλουζάκια ή να θέλουμε διαφορετικό χρώμα/σχέδιο, ή να βρούμε αργότερα φτηνότερο προμηθευτή και να πάμε σε αυτόν την επόμενη φορά, κλπ.

    Δεν γίνεται να παραγγείλετε μεμονωμένα και  μπλουζάκια από τέτοιες εταιρίες και ιδίως όταν είναι μεταξοτυπία που χρειάζεται κάποια "μήτρα". Πουλάνε σε χοντρική και σε μεγάλες ποσότητες και φυσικά όλα τα μπλουζάκια θα είναι ίδια. Δεν γίνεται να ασχοληθούν με το κάθε μπλουζάκι ξεχωριστά.

    Γράψτε τις παραγγελίες σας εδώ. Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας. Πείτε πόσα μπλουζάκια θα θέλατε, για να έχουμε μια άποψη για τις επιθυμίες σας, αλλά σε τελική ανάλυση μάλλον θα πάρουν πολλοί από ένα παρά κάθε ένας από πολλά.
  • #73 από ερεβος στις 16 Jul 2003
  • Καλως. Οριστικη παραγγελία απο μενα λοιπον ενα XXL.... ;D
  • #74 από ikatsoun στις 16 Jul 2003
  • Ποιος τρόπος υπάρχει να πάρουμε μπλουζάκι και εμείς οι εκτός Αθηνών;
  • #75 από ron-t στις 16 Jul 2003
  • ron-t, Εσύ έβγαλες 100 μπλουζάκια, πριν 3 χρόνια, τώρα θα'χουν αλλάξει τα πράγματα. Όμως και πάλι, μπορεί να είναι φτηνότερος ο δικός σου προμηθευτής (γιατί δε μας το είπες πιο πριν; εεε;;; ). Να τον έχουμε υπόψη για αργότερα. Πάντως, μια παραγγελία σαν τη δικιά μας είναι πολύ μικρή και αν τελικά κάποιος την αναλάβει, δεν κάνει μεγάλη έκπτωση.

      Εχμμ...Εχεις δικιο Βασ οτι αργησα να το πω.. :-\Το πιθανοτερο ειναι να εχουν ακριβηνει και λιγο απο τοτε.. ;DΤεσπα στην επομενη παραγγελια θα το ψαξω καλυτερα και πιο εγκαιρα.. ;)
      Λοιπον για τη παραγγελια τωρα εχω να πω οτι καλο ειναι κατ αρχη να παρουμε ολοι απο 1 αφου ειναι τοσα λιγα και αν περισσεψουν παιρνουμε παραπανω.
      Εγω θελω δυο Μ (αν δεν φτασουν 1 τουλαχιστον ;))...  
Σελίδες: