Σελίδες:
  • #1 από MACMISIAS στις 18 Apr 2010
  • Παιδιά έχω έναν παλιό mac OS-X εχθές ο γάτος μου πάτησε κάτι στο πληκτρολόγιο το οποίο μου δημιουργεί την εξής κατάσταση....Η οθόνη δεν είναι πλέον σταθερή αλλά μετακινείτε ολόκληρη ανάλογα με το που πάω το ποντίκι. ΄'Εχω ψάξει όλα τα system preferences την οθόνη και δεν έχω βρεί μιά εντολή να το απενεργοποίησω...Επίσης τα fonts έχουν γίνει τεράστια αλλά αυτό είναι δευτερεύον , θα το φτιάξω....Έχει κανένας σας mac να μου πεί τι πρέπει να πατήσω γιατί έχω ζαλιστεί; Βοήθεια!!! :o
  • #2 από Mistral στις 18 Apr 2010
  • Macmisia λοιπόν στα mac όταν κρατάς πατημένο το Control και ταυτόχρονα πειράζεις την ροδέλα του ποντικιού σου (ή το trackpad) τότε γίνεται αυτόματα zoom στην οθόνη με τα συμπτώματα που περιγράφεις...Αν κάνεις την ροδέλα ανάποδα τότε ξε-zoomarei...Δεν ξέρω γιατί έχει μείνει μόνιμα ζοομαρισμένο αλλά πάτα το Control και πείραξε την ροδέλα, λογικά πρέπει να φτιάξει.
    cu
  • #3 από MACMISIAS στις 18 Apr 2010
  • Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή. Το έφτιαξα. Δεν ξέρω γιατί είχε μείνει μόνιμα, πάντως τώρα τέλος καλό όλα καλά! Καλό βράδυ!!! ;)
  • #4 από Kiratzoharris στις 18 Apr 2010
  • Εγω αναρωτιεμαι πως ο γατος πειραξε τη ροδελα.. ;D :P
  • #5 από Lo.Lee.Ta στις 18 Apr 2010
  • Βαθύτερο Νόημα : Ποτέ μην αφήνεις μόνους, ένα γάτο, με ένα ποντίκι.
  • #6 από gers στις 18 Apr 2010
  • Βαθύτερο Νόημα : Ποτέ μην αφήνεις μόνους, ένα γάτο, με ένα ποντίκι.
    Χαχαχχαχαχαχ θεός!! ;D
  • #7 από MACMISIAS στις 18 Apr 2010
  • Εγώ έπαιζα με τη ...ροδέλα (του ποντικιού) και ο γάτος αποφάσισε να δώσει ένα σάλτο στο πληκτρολόγιο και να αράξει μπροστά στην αγκαλιά μου...Ο καυμένος έφυγε φρικαρισμένος, μιας και εγώ τον έκραξα αγρίως.... :-[ :D
Σελίδες: