Σελίδες:
  • #26 από Υπνοβάτης... στις 26 Jun 2012
  • Να διευκρινίσω και κάτι γιατί λάθη είμαστε ανθρώπους κάνουμε.

    Επειδή δεν είμαι καθηγητής φωνητικής και σίγουρα όχι επαγγελματίας τραγουδιστής ή κάποιο κρυφό ταλέντο τέλος πάντων,
    ο,τι γράφω αποτελεί τη δική μου αντίληψη των πραγμάτων μετά από πολλές ώρες μελέτης και διαβάσματος.

    Ο,τι λέω καλό είναι να το διασταυρώνετε γενικώς γιατί μπορεί καμια φορά να μου ξεφύγει κάτι ρε αδερφέ
    και να μην το παρατηρήσω ή ακόμη χειρότερα να το ξέρω λάθος.

    ;D
  • #27 από AbyssicHate στις 26 Jun 2012
  • Φυσικα, εξαλλου απλα γνωμες ρωταμε  :) .
  • #28 από jimanopaido στις 30 Mar 2013
  • γεια σασ θα ηθελα να ρωτησω αν καποιοσ ο οποιοσ ειναι 19 χρονων και εχει πολυ ορεξη να ξεκινησει μαθηματα φωνητιησ θα καταφερει να τραγουδαει ποπ μουσικη οπωσ οι μεγαλοι καλλιτεχνεσ στο εξωτερικο παραδειγματοσ χαρη τζαστιν μπιμπερ  ;) μην με περασετε για πσωναρα απλωσ θα θελα να  ξερω αμα ειναι δυνατον να μπορεσω να μαθω να τραγουδαω πολυ καλα ποπ μουσικη . παρακαλω πολυ ασ με συμβουλεψει καποιοσ καθηγητης θελω να ξερω παντως εχω απιστευτη ορεξη για τραγουδι.ΚΑΙ αν γινεται ασ με πειτε τελειωσ στο περιπου ποσο θα κοστισουν συνολικα τα μαθηματα για να φτασω σε τετοιο επιπεδο και ποσοσ χρονοσ θα απαιτηθει μεχρι τοτε..... ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΤΕ ΜΕ  .ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ
  • #29 από Βραζίλης στις 31 Mar 2013
  • Φίλε jimanopaido, ο καθένας μπορεί να βοηθηθεί με μαθήματα φωνητικής και να έχει ένα καλό επίπεδο στο τραγούδι του. Αλλά παίζουν ρόλο πολλές παράμετροι: Πόσο καλά τραγουδάς αυτή τη στιγμή, πόσο χρόνο (και πείσμα) διαθέτεις, πόσα χρήματα διαθέτεις (για μαθηματα), ποιες γνωριμίες έχεις για να σε σπρώξουν για να πεις κανα τραγούδι σε μαγαζί...
    Αφού αποκτήσεις γνώσεις και εμπειρία, θα δεις αν μπορείς να καταφέρεις κάτι παραπάνω, π.χ. συνεργασία με κάποιον γνωστό καλλιτέχνη.
    Για να γίνεις "όπως οι μεγάλοι καλλιτέχνες στο εξωτερικό", έχεις πολύ δρόμο, και πιθανότατα να μην καταφέρεις να φτάσεις ποτέ. Μην ξεχνάς ότι ο Justin έχει από πίσω του (μεταφορικά... και κυριολεκτικά ίσως ;D ) πολλά άτομα που τον υποστηρίζουν και τον έκαναν αυτό που είναι. Συχνά δεν αρκεί μόνο η φωνή...
  • #30 από Καθόδιος (φλουτσ) στις 01 Apr 2013
  • Μεγάλοι καλλιτέχνες είναι ο Τζάστιν τέτοιος??? Πόσο χαμηλά έχει πέσει ο πήχης των στόχων που βάζουν τα νέα παιδιά!
    Αν σου αρέσει να τραγουδάς ξεκίνα. Πάνω απ όλα για τη δική σου ευχαρίστηση. Στάνταρ τιμολόγια δεν υπάρχουν. Για να φτάσεις στο επίπεδο που αναφέρεις δε χρειάζεσαι φωνή αλλά όπως λέει και ο φίλος ο Βασίλης μερικές διαφημιστικές και πολυεθνικές πίσω σου να σπρώχνουν με κάθε έννοια..
  • #31 από Korgy στις 01 Apr 2013
  • για να γινεις ποπ σταρ δεν φτανει μια μέτρια φωνή. απαιτείται κυρίως απιστευτή ευελιξία στο τροπο διαχειρισης της ζωης σου απο τους μανατζαρέους,  χορευτικές ικανότητες μεντράνο και απολυτη ενασχοληση με αυτό. ΔΕΝ υπάρχει ελεύθερη βούληση σε τέτοια άτομα.



  • #32 από Dimitris12345 στις 13 May 2013
  • Συνεχίζω να έχω προβλήματα με την φωνή οπότε να μια ερώτηση ακόμα:


    Πάνω στην μεταφώνηση μπορεί κάποιος να βραχνιάσει χωρίς να έχει ταλαιπωρήσει την φωνή του; Εκτός από το βράχνιασμα με γαργαλάει ο λαιμός... Καλό πάντως δεν είναι αυτό.


    Ευτυχώς από Ιούλη αρχίζω ορθοφωνία. ( Ε καιρός ήταν )
  • #33 από Anastasia.M.Ribas στις 13 May 2013
  • Την περίπτωση να κρύωσες την αποκλείουμε?  :P
  • #34 από Dimitris12345 στις 16 May 2013
  • Την περίπτωση να κρύωσες την αποκλείουμε?  :P


    ΝΑΙ.
Σελίδες: