Αποστολέας Θέμα: Drumatic - Virtual-analouge drumsynthesizer (Tatapoum ερώτηση)  (Αναγνώστηκε 3050 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Arheos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Χαίρετε...
Πήρα αφορμή από το Tatapoum για το οποίο έγραψε κάποιος (από google το βρήκα το site εδώ, ψάχνοντας για αυτό το VST όργανο, τι μαθαίνει κανείς) και είπα αν δεν είναι γνωστό το συγκεκριμένο plugin μήπως ενδιαφέρεται κάποιος για drum synthesizer. Δουλεύει με drums που τα φτιάχνει ο χρήστης, όχι με samples, από τα λίγα του είδους και δωρεάν και πιστεύω από τα καλύτερα. Καμμία σχέση εγώ με το site.
Έχει μερικά έτοιμα βέβαια και υπάρχει και έκδοση vintage στο ίδιο site με ... vintage-κλασσικά drums.
Και μια που ανέφερα το Tatapoum μήπως πρόλαβε να το κατεβάσει κανένας και αν μπορεί να το δώσει; Μπήκα δύο μέρες μετά και είχε χαθεί το link. Ούτε και γράφει τι απέγινε ενώ η περιγραφή παραμένει.
Ευχαριστώ και ελπίζω να μην παραβαίνω κάποιο κανόνα με αυτό που ζητάω.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Drumatic - Virtual-analouge drumsynthesizer (Tatapoum ερώτηση)
« Απάντηση #1 στις: 05/10/05, 10:21 »
Παράθεση
Δουλεύει με drums που τα φτιάχνει ο χρήστης, όχι με samples, από τα λίγα του είδους και δωρεάν και πιστεύω από τα καλύτερα. Καμμία σχέση εγώ με το site.

Ναι..εε..το πρωτο μερος το καταλαβα, το δευτερο οχι και τοσο :-\ Πολυ καλα και φτηνα Drum Machines,μπορει να βρει κανεις στο www.kvr-vst.com και αμα και εκει δεν βρει, τοτε http://www.madtracker.org/plugins.php?category=Instrument&subcategory=Drums Τωρα, δεν καταλαβα ακριβως τι εννοεις..εχεις κανει κατι με το synth edit δικο σου? Αν ναι, τοτε ευχαριστως δωσε link..
 Το tatapoum, προσωρινα, ειναι εκτος του server τους...Στο Kvr, λενε πως η Propellerhead, ζητησε να "σβηστει" το προγραμμα, γιατι θυμιζε το Redrum, και τιθεται θεμα πατεντας. Ομως, αυτο μου φαινεται ραδιο αρβυλα...Συντομα θα το ανεβασω σε καποιο server ( δεν ειναι ντε και μεγαλο ) για να το κατεβαζετε.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Arheos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Drumatic - Virtual-analouge drumsynthesizer (Tatapoum ερώτηση)
« Απάντηση #2 στις: 06/10/05, 00:57 »
Επειδή έγραψα για πρώτη φορά δεν ήξερα αν θεωρείται διαφήμιση ή κάτι απαγορευμένο να δίνεις link από άλλα sites γιαυτό και είπα οτι δεν έχω σχέση με το site. Τώρα θα μου πεις αφού είναι τζάμπα τι διαφήμιση να κάνεις αλλά ... λέμε τώρα.
Αν αυτό εννοείς οτι δεν κατάλαβες γιατί αλλιώς δεν κατάλαβα τι δεν κατάλαβες... ναι... τελοσπάντων. ???
Και για το google εννοούσα οτι από εκεί βρήκα το kithara.gr. Άντε αυτά με τις εξηγήσεις, κι όσοι δεν κατάλαβαν μάλλον θα βαρέθηκαν να διαβάζουν και θα φύγαν!!
Όχι δεν έχω κάνει τίποτα με synthedit, αν ποτέ, σίγουρα θα το δώσω.
Το 'είδα' το Tatapoum το link που έστειλες.
Ευχαριστώ κι από μένα.
Γεια χαρά.

 

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
11211 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/05/02, 13:26
από bluewind
2 Απαντήσεις
3299 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/08/02, 17:19
από chenakos
7 Απαντήσεις
5231 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/11/05, 01:03
από freemind
25 Απαντήσεις
10500 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/06, 11:57
από Fys
2 Απαντήσεις
2827 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/11/08, 15:35
από gers
122 Απαντήσεις
33664 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/10, 01:42
από gers
1 Απαντήσεις
4193 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/10, 19:44
από sofitia
0 Απαντήσεις
36303 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/02/13, 09:00
από xordes.gr
0 Απαντήσεις
2592 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/09/13, 01:06
από Grind
26 Απαντήσεις
8996 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/01/16, 19:02
από saved