Αποστολέας Θέμα: The Fender Swamp Ash Project  (Αναγνώστηκε 15582 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
The Fender Swamp Ash Project
« στις: 30/08/08, 17:36 »
Περασε καιρος απο τοτε που τελειωσα τα δυο τελευταια προτζεκτακια μου (Kramer Bareta Reissue Project και Fender/Kramer NERV Project) τα οποια και περιμενουν υπομονετικα σε γνωστο μαστορα της Αθηνας το τελικο σεταπ τους.....ετσι αποφασισα να ξεκινησω το νεο προτζεκτ μου.Αυτη τη φορα σε λιγο πιο vintage φαση,ετσι για να γουσταρουμε  :D :D...Λοιπον....τα παρτς

-Heavy Swamp Ash body
-Maple/Ebony neck scalloped
-Fender vintage tremolo
-Schaller locking tuners
-Fender allum. pickguard H-S-S
-S. Duncan pick ups (Pearly Gates bridge,Alnico II neck/middle)
-EMG PA2 active boost @ 20db
-Chrome knobs
-CTS pots/5-way sw.

....εδω μερικες φωτος





.



...το ολο σκεπτικο ειναι να βγει ενα οργανο με low/medium output,αρκετα πριμο και ''σκαστο'' ηχο αλλα με  "σφιχτα" μπασσα και το οποιο θα εχει τη δυνατοτητα να ''τα χωνει'' αν εισαι σε πιο γκαζιαρικο mood.Το σωμα ειναι swamp ash το οποιο περαστηκε stainer για να αναδειχθουν τα ''νερα'' και μετα ενα λεπτο χερι λουστρου...το μπρατσο αγοραστηκε κατα παραγγελια με το scalloping  το οποιο και ξεκιναει απο το 10ο ταστο στα προτυπα του R. Blackmore.Eπελεξα lock tuners επειδη χρησιμοποιω αρκετα το τρεμολο και θελω να 'μαι σιγουρος....Το active κυκλωμα της EMG δινει μεχρι και 20db clean boost και διευρινει ετσι το ηχοχρωμα του οργανου.Ολα τα parts ειναι fender licensed και ταιριαζουν απολυτα μεταξυ τους.Εχω ηδη μονταρει καποια κοματια και θα ποσταρω νεες φωτος κατα τη διαρκεια του μονταρισματος...καθε ιδεα/κριτικη ειναι απαραιτητη και ο λογος που ''ανεβαζω'' παντα τα προτζεκτς μου στο φορουμ... :)


« Τελευταία τροποποίηση: 30/08/08, 19:16 από mace »
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #1 στις: 30/08/08, 18:52 »
Ρε συ mace, κάθε φορά τα projects σου είναι τρέλα ρε γ**ώτο!!! R E S P E C T ! ! !
Άντε να συναρμολογηθεί κι αυτή να μας τρέχουν κι άλλο τα σάλια! (Την nerv kramer απλά τη θέλω!  >:D)

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #2 στις: 30/08/08, 18:57 »
Δεν θα μπορούσα να κάνω κριτική επί της διαδικασίας, εκτός από μια αισθητική ένσταση γιατί το αλουμινένιο pickguard με το συγκεκριμένο σώμα δεν μού κολλάει καθόλου. Σε μια κιθάρα με solid finish ίσως να ταίριαζε καλύτερα.

Πέρα από αυτό όμως έχω μόνο την εξής απορία. Δεν είναι λίγο περίεργο να φτιάχνεις μόνος σου κιθάρες από parts, πράγμα το οποίο απαιτεί αρκετή ικανότητα και εμπειρία, και μετά να τις πηγαίνεις σε τεχνικό για setup; Αφού μπορείς να κατασκευάσεις μια κιθάρα, δεν θα έπρεπε λογικά να μπορείς και να τη σετάρεις; Το λέω γιατί με τη συνεχή ενασχόληση με το άθλημα αισθάνομαι πλέον ικανός να κάνω ένα βασικό setup σε μια κιθάρα (εκτός ίσως από ρύθμιση του truss rod), αλλά δεν πιστεύω ότι θα είχα τις γνώσεις να κατασκευάσω μια κιθάρα, αν και θα με ήθελα πολύ ένα κάνω ένα τέτοιο project. Θα με ενδιέφερε να ακούσω τη γνώμη σου πάνω σε αυτό.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #3 στις: 30/08/08, 19:11 »
Η αρχικη επιλογη του pickguard ηταν ενα white pearl απο το pickguard heaven....ακομα δεν εχω αποφασισει πιο θα βαλω...περιμενω να τα μονταρω πρωτα και να δω πως δειχνει...Σχετικα με το σετ απ τωρα.Ειναι μια διαδικασια την οποια βαριεμαι απιστευτα (σε αντιθεση με τις κατασκευες των προτζακτς που ειναι κατι που μου αρεσει πολυ)...ειδικα με τα νεα προτζεκτς ειναι αρκετες οι ρυθμισεις που πρεπει να γινουν,σιγουρα action,truss rod και intonation.Απο κει και περα,αναλαμβανω να κανω τις ''μικρορυθμισεις'' που χρειαζονται κατα καιρους τα οργανα μου.Παντως παντα το αρχικο σεταπ το αναλαμβανει καποιος τεχνικος τον οποιο χρονια τωρα εμπιστευομαι και γνωριζει ακριβως πως θελω ρυθμισμενα τα οργανα μου  :)
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #4 στις: 30/08/08, 19:14 »
@ Gothic...Ευχαριστω φιλος.Η NERV Kramer αναμενει ενα τριψιμο στα ταστα καθως και το decal της Asuka απο ebay...ειναι σχεδον ετοιμη αλλα μας προλαβαν οι διακοπες γμτο...συντομα θα ανεβασω φωτος  :)
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #5 στις: 30/08/08, 19:22 »
Asuka αποφάσισες τελικά ε?  ;D  Άντε αναμένω φωτογραφίες!  :)

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #6 στις: 30/08/08, 19:42 »
+1 με Απόλλων για το pickguard. White Pearl νομίζω θα πηγαίνει πολύ πιο καλά.. Ή και μαύρο. Κατα τα άλλα τί να πω..? Κάθε φορά μου τρέχουν τα σάλια. Έλεος δηλαδή, πρέπει να μου πλερώνεις τα keyboard να πούμε..

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #7 στις: 30/08/08, 20:09 »
Χα,χα....8α ανεβασω φωτο του  pearl pickguard να μου πειτε... :)
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #8 στις: 30/08/08, 20:16 »
Φιλε mace ειναι η πεμπτη φορα που ανοιγω το θεμα και απανταω τωρα γιατι μολις τωρα μπορεσα να μαζεψω το στομα και τη γλωσσα και να τα βαλω στη θεση τους,κι αυτο λογω κρυου ντουζ....
Δεν εχω τπτ να πω, φτιαχνεις ως συνηθως πολυ ωραια κομματια...
Μας εστειλες παλι...
Με το καλο να τελειωσει..
Στο θεμα pickguard στα δικα μου ματια δεν δειχνει ασχημο το μεταλλικο, το μαυρο που ειπε καποιος πιστευω θα την κανει πολυ σκουρη...

Αυτα..
Και παλι συνεχισε να φτιαχνεις τετοια ομορφα κομματια να κανουμε κι εμεις οι καημενοι οφθαλμολουτρο... :yeah:

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #9 στις: 30/08/08, 20:19 »
Ευχαριστω...να σου πω την αληθεια δοκιμασα ηδη ενα μαυρο αλλα εγινε οπως τα λες...εδειχνε πολυ μαυριλα....το αλλουμινιο ειναι κατι που μου αρεσει αλλα και το περλ μ'αρεσε εξισου και την εδειχνε πιο ''κυριλε''....σοβαρα δε ξερω ακομα  :-\
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #10 στις: 30/08/08, 20:36 »
Για την χρηση του τρεμολο, μαλλον περισσοτερο θα επρεπε να σε πειραζει για το nut, απ'οτι για τα κλειδια.

Ωραιο μπρατσο ομως :up: :love:

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #11 στις: 30/08/08, 20:49 »
Κι εγώ θα προτιμούσα ένα μαύρο pickguard. Πιστεύω ότι θα ταίριαζε καλύτερα, αν δεν σε πειράζει πόσο σκούρα βγαίνει η κιθάρα σε συνδυασμό με την εβένινη ταστιέρα. Αν ήταν maple, θα έκοβε λίγο τη μαυρίλα...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #12 στις: 31/08/08, 01:01 »
Φοβερό σώμα φίλε μου... Που το βρήκες;;

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #13 στις: 31/08/08, 18:02 »
@ Enema ...και βεβαια δεν εχεις καθολου αδικο σχετικα με το nut....στην τελευταια στρατο που ειχα (μια Japan) το ειχα ανικαταστησει με ενα tusq (graph tech) πραγμα που σκεφτομαι σε δευτερη φαση να κανω και σ'αυτην...παρολαυτα τα κλειδια παιζουν αρκετα μεγαλο ρολο και μ'αρεσει και η ευκολια που σου δινουν τα συγκεκριμενα στην αντικ/ση των χορδων,ευκολα και γρηγορα.

@Vampire...το σωμα ηρθε απο ebay (mighty mite),το staining και το λουστραρισμα απο εμενα
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #14 στις: 31/08/08, 18:57 »
Τα συγχαρητήρια μου mace!

Εξηγησέ μας όμως , γιατί επέλεξες "heavy" swamp body?
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #15 στις: 31/08/08, 19:14 »
Ευχαριστω...ο ορος ''heavy'' ειναι λιγο δοκιμος...γενικα το ash (αλλα και το swamp ash) ειναι σχετικα ελαφρα ξυλα...καποια στιγμη ετυχε να παιξω με μια PRS swamp ash η οποια ηταν σχετικα βαρυα (δεδομενου του υλικου κατασκευης της)...Δεδομενου οτι το swamp ash ειναι σχετικα πιο ελαφρυ απο το ash (ισως επειδη ειναι πιο ''πορωδες'' ως ξυλο) συνδεσα στο μυαλο μου το βαρος/πυκνοτητα με το sustain....εψαχνα λοιπον για ενα σχετικα ''βαρυ'' κοματι swamp ash με το σκεπτικο οτι ισως αποδιδει καλυτερα το sustain σε σχεση με το ελαφρυ s. ash.Ηθελα δηλαδη την εμφανιση του swamp ash και τον ηχο του ash....σωστο η λαθος θα δειξει σε λιγο καιρο...ουτως η αλλως ο αποτερος σκοπος πισω απο τα διαφορα προτζεκτς μου ειναι ο πειραματισμος.Εδω αντιγραφω απο το site της Warmoth μερικες πληροφοριες για το Ash/Swamp ash

Ash (Fraxinus americana):
We have two very different types of Ash: Northern Hard Ash and Swamp Ash (Southern Soft Ash).

Northern Hard Ash is very hard, heavy and dense. A Strat® body will normally weigh 5 lbs. and up. Its density contributes to a bright tone and a long sustain which makes it very popular. Its color is creamy, but it also tends to have heartwood featuring pink to brown tints. The grain pores are open and it takes a lot of finish to fill them up.

Swamp Ash is a prized wood for many reasons. It is a fairly light weight wood which makes it easily distinguishable from Hard Ash. A Strat® body will normally weigh under 5 lbs. Many of the 50's Fenders were made of Swamp Ash. The grain is open and the color is creamy. This wood is a very nice choice for clear finishes. Swamp Ash is our second most popular wood. It is a very musical wood offering a very nice balance of brightness and warmth with a lot of "pop".
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #16 στις: 31/08/08, 19:37 »
Δεν είχα προσέξει ότι το κομμάτι σου είναι heavy "swamp" ash..

Αν είναι έτσι η κιθάρα δεν θα είναι και τόσο βαριά....μάλλον "mediumweight".   :)
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #17 στις: 31/08/08, 19:41 »
Χμμμ...ναι,εχεις δικιο.Σιγουρα πολυ πιο ελαφρυα απο μια Les Paul...λιγο πιο βαρια απο μια American Standard υποθετω οτι θα ειναι.
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος JP.M

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 481
  • Φύλο: Άντρας
  • R'n'R DAMNATION
    • Προφίλ
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #18 στις: 01/09/08, 11:20 »
Συγχαρητήρια κι απο μένα για την εξαιρετική επιλογή και δουλειά.Μπορείς να μας πεις πόσο κόστισε το όλο εγχείρημα?

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #19 στις: 01/09/08, 11:23 »
Συγχαρητήρια κι απο μένα για την εξαιρετική επιλογή και δουλειά.Μπορείς να μας πεις πόσο κόστισε το όλο εγχείρημα?
Οντως, αυτο θα μ'ενδιεφερε και εμενα...

Αποσυνδεδεμένος theo182

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #20 στις: 01/09/08, 16:06 »
Μπορείς να μου πεις από πήρες το neck???και πόσο κόστισε???

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #21 στις: 01/09/08, 16:33 »
Λοιπον...σωμα και neck αγοραστικαν απο τη mighty mite,το σωμα κατοπιν παραγγελιας.
http://www.mightymite.com/index.html
Το νεκ ηρθε με scalloping,το σωμα unfinished....τιμη πρπ 300ευρο αν το θυμαμαι καλα....υπολογιζω ενα συνολικο κοστος γυρω στα 650 αλλα ακομα δεν εχω υπολογισει το συνολο οποτε επιφυλλασσομαι να τα κοστολογισω στο τελος του προτζεκτ.
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #22 στις: 01/09/08, 16:50 »
Όσο και να βγεί, πάλι καλύτερα θα'ναι απ'το να πάρεις απλά μια fender.  >:D

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #23 στις: 01/09/08, 17:03 »
Χμμμμ....αυτο δε μπορω να το πω....οσο και να πεις το εργοστασιο ειναι εργοστασιο (αν και αρκετα κοματια εχουν και τις ατελειες του καποιες φορες).Παντως καποια απο τα παρτς τα ειχα ηδη και καποια αλλα τα βρηκα σε πολυ καλες τιμες,μερικα απο εδω  :)
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: The Fender Swamp Ash Project
« Απάντηση #24 στις: 08/09/08, 13:09 »
Aλλο ενα προτζεκτ εφτασε στο τελος  :D,απομενουν μονο οι μικρολεπτομερειες  :)...ιδου οι τελικες φωτος











Τελικα κατεληξα στο αλουμινενιο pickguard γιατι μου αρεσε περισσοτερο....το cream pearl εμεινε για μελλοντικη χρηση.Φτιαχνω μια λιστα με τα προβληματα και τις ιδιαιτεροτητες που αντιμετωπισα σε αυτο το προτζεκτ ουτως ωστε να μοιραστω μαζι σας τη σχετικη εμπειρια και να μου πειτε και τις δικες γνωμες σχετικα με τους τροπους που επελεξα για να επιλυσω τα προβληματα αυτα....νεοτερα σε λιγο  :) :)
« Τελευταία τροποποίηση: 06/02/09, 17:05 από mace »
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
30 Απαντήσεις
10805 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/02/09, 21:37
από mace
1 Απαντήσεις
1737 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/10, 22:39
από TheVrachnoprofiter
13 Απαντήσεις
5363 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/03/10, 19:11
από Anaximandros
122 Απαντήσεις
35286 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/10/11, 13:51
από m@ster k@frer
82 Απαντήσεις
19559 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/02/11, 00:00
από Eagle Of Kamelot
2 Απαντήσεις
2571 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/11, 12:58
από Edward The Great
1 Απαντήσεις
4041 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/11, 13:29
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
2256 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/12, 15:15
από MetalBoyYeah
5 Απαντήσεις
5127 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/15, 09:58
από zeoy
0 Απαντήσεις
5078 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/03/15, 10:24
από mad_nassos