Αποστολέας Θέμα: Προτασεις για βιβλια...κατα προτιμηση αστυνομικα μυθιστορηματα...  (Αναγνώστηκε 15509 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Γεια χαρα παιδες...επειδη τον τελευταιο καιρο το μονο που διαβαζω ειναι η Sport Day και το Power Techniques (περιοδικο με βελτιωμενα αυτοκινητα...) και το τελευταιο βιβλιο που διαβασα ειναι το "1984: Ο μεγαλος αδελφος" του Orwell, αποφασισα να ξανασχοληθω με το διαβασμα...γενικα μου αρεσουν πολυ τα αστυνομικα μυθιστορηματα με κορυφαιο κατα τη γνωμη μου το "Σκοτεινο Ποταμι" του Dennis Lehane...

Θα ηθελα λοιπον να μου προτεινετε διαφορα καινουρια και μη, βιβλια κατα προτιμηση αστυνομικα μυθιστορηματα αλλα και οποιαδηποτε αλλη προταση εννοειται ευπροσδεκτη... ;)

Ευχαριστω προκαταβολικα, Πανος
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Για ριξε μια ματια και στο shutter island απο τον ιδιο. Καλο θα ηταν να μην εχεις ηδη δει την ταινια με τον dicaprio.
απο εκει και περα το the bourne identity ειναι πολυ ωραιο (καμια σχεση με την ταινια), και μπορει να σου αρεσουν και τα blood work και a darkness more than night του Michael conelly.
Kαλη σοδεια...
ΥΓ: διαβασε και το Αnimal Farm του Orwell. Δεν ειναι αστυνομικο μυθιστορημα αλλα αξιζει.
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

Αποσυνδεδεμένος Skyliner

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Από αστυνομικά μυθιστορήματα θα σου προτείνω οποιοδήποτε βιβλίο του Χενινγκ Μανκελ(είναι μεγάλη σειρά).Αρκετή δράση, μεγάλη πρωτοτυπία στο σενάριο, ρεαλισμός και κριτική απέναντι στην κοινωνία.Αξίζει...

Αποσυνδεδεμένος tallos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
εγω τωρα διαβαζω το ιχνος του γκιγκιερμο ελ τορο και το βρισκω τελειο.

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1819
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Έχεις διαβάσει τίποτα από Α.Κ.Ντόυλ κι Α.Κρίστι? Αν όχι, τότε μπορείς να πέσεις με τα μούτρα.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Οπωσδήποτε να διαβάσεις Agatha Christie!! "Πέντε μικρά γουρουνάκια", "ποιος σκότωσε τον Ακρόυντ", "δέκα μικροί νέγροι"...
Επίσης πρέπει να διαβάσεις το "Παιχνίδι του αγγέλου" και το "Η σκιά του ανέμου" του Κάρλος Ρουίθ Θαφόν, δεν ειναι αστυνομικά, αλλά είναι φοβερά βιβλία, οπότε πρέπει!  :P
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Επ καλημερα παιδες!!! Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!!
Για ριξε μια ματια και στο shutter island απο τον ιδιο. Καλο θα ηταν να μην εχεις ηδη δει την ταινια με τον dicaprio.
απο εκει και περα το the bourne identity ειναι πολυ ωραιο (καμια σχεση με την ταινια), και μπορει να σου αρεσουν και τα blood work και a darkness more than night του Michael conelly.
Kαλη σοδεια...
ΥΓ: διαβασε και το Αnimal Farm του Orwell. Δεν ειναι αστυνομικο μυθιστορημα αλλα αξιζει.

Θα τα ψαξω ολα αυτα που ειπες...την ταινια οχι δεν την εχω δει...γενικα προσπαθω οσο το δυνατον περισσοτερο να βλεπω ταινιες που δεν εχοτν σχεση με βιβλια πριν διαβασω το βιβλιο...οσο για τη Φαρμα των Ζωων την εχω διαβασει και αυτην...τωρα σκεφτομαι να αγορασω καποιο απο τα αγνωστα βιβλια του Orwell...

Από αστυνομικά μυθιστορήματα θα σου προτείνω οποιοδήποτε βιβλίο του Χενινγκ Μανκελ(είναι μεγάλη σειρά).Αρκετή δράση, μεγάλη πρωτοτυπία στο σενάριο, ρεαλισμός και κριτική απέναντι στην κοινωνία.Αξίζει...

Καποιον συγκεκριμενο τιτλο εχεις? Εννοω καποιο βιβλιο του που να θεωρειται ας πουμε καλυτερο απο τα αλλα και θα με βοηθησει στην αρχ να καταλαβω περισσοτερο τον συγγραφεα...

εγω τωρα διαβαζω το ιχνος του γκιγκιερμο ελ τορο και το βρισκω τελειο.

Φιλε εχεις τον αγγλικο του τιτλο?

Έχεις διαβάσει τίποτα από Α.Κ.Ντόυλ κι Α.Κρίστι? Αν όχι, τότε μπορείς να πέσεις με τα μούτρα.

Ναι ρε Μητσο εννοειται...ειδικα Doyle εχει ο παππους μου καποιες πολυ παλιες εκδοσεις (βιβλιοφαγος ητανε μικρος...) που πρεπει να τις επαιρνε απο καποια εφημεριδα αλλα δεν θυμαμαι ποια...

Οπωσδήποτε να διαβάσεις Agatha Christie!! "Πέντε μικρά γουρουνάκια", "ποιος σκότωσε τον Ακρόυντ", "δέκα μικροί νέγροι"...
Επίσης πρέπει να διαβάσεις το "Παιχνίδι του αγγέλου" και το "Η σκιά του ανέμου" του Κάρλος Ρουίθ Θαφόν, δεν ειναι αστυνομικά, αλλά είναι φοβερά βιβλία, οπότε πρέπει!  :P

Agatha Christie το δευτερο βιβλιο της που διαβασα ηταν το "Ποιος σκοτωσε τον Ακροϋντ"...παρα πολυ καλο indeed...και σε κραταει σε αγωνια...οσο για τα αλλα δυο που λες πες κατι για την υποθεση τους...γιατι ενδιαφερομαι γενικα για βιβλια οποτε καλο θα ηταν να μαθαινα κατι και γι αυτα  ;)

Και παλι ευχαριστω πολυ παιδες... ;)
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Ναι όντως...^^
Λοιπόν:
Πέντε μικρά γουρουνάκια: Ο Ηρακλής Πουαρώ ξεκινά να ερευνήσει μια δικαστική υπόθεση που πραγματοποιήθηκε 16 χρόνια πριν για να διαπιστώσει εάν επρόκειτο για δικαστική πλάνη κι αν καταδικάστηκε άδικα μία γυναίκα με την κατηγορία του φόνου του συζύγου της. Όλα αυτά για χάρη της Κάρλας Λεμαρσάν, της οποίας η ζωή επηρρεάζεται άμεσα από την υπόθεση αυτή.
Δέκα μικροί νέγροι: Πρόκειται για μια ομάδα ετερόκλητης κοινωνικής προέλευσης που καλείται για ολιγοήμερες διακοπές σε ένα ιδιόκτητο νησάκι στην αγγλία. Ο καθένας τους εκτός από την καλή του διάθεση, κουβαλάει και μια επιμελώς καμουφλαρισμένη σκοτεινή κηλίδα του παρελθόντος του, για την οποία πρέπει να τιμωρηθεί.
Όσο για τα βιβλία του Θαφόν, το πρώτο δλδ "Το παιχνίδι του αγγέλου" μιλάει για έναν συγγραφέα που βγάζει τα προς το ζην γράφοντας ερωτικά μυθιστορήματα σε εφημερίδα με ψευδώνυμο. Αφού αποτυγχάνει στην προσπάθειά του να εκδόσει βιβλίο με το δικό του όνομα και βασανισμένος από έναν ανέφικτο έρωτα δέχεται την πρόταση ενός Γάλλου εκδότη να γράψει γι' αυτόν ένα βιβλίο που παρόμοιο δεν γράφτηκε ποτέ. Η απόφασή του αυτή θα του αλλάξει τη ζωή...
"Η σκιά του ανέμου" αναφέρεται σε έναν νέο που αναζητά πληροφορίες για κάποιον μυστηριώδη συγγραφέα, του οποίου τα βιβλία αν και μαγικά και σαγηνευτικά, είναι άκρως επικίνδυνα για όποιον τα έχει στην κατοχή του. Στην συνέχεια θα ανακαλύψει ότι κάποιος έχει τη μανία να καταστρέφει τα βιβλία του εν λόγω συγγραφέα και οτιδήποτε τον θυμίζει...

Αν αποφασίσεις να διαβάσεις τα βιβλία του Θαφόν, διάβασέ τα με τη σειρά μου τα γράφω γιατί στην ουσία το ένα είναι συνέχεια του άλλου...
 :)
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Αν και φανατικος των ξενων αστυνομικων μυθιστορηματων, πριν 2 χρονια αρχισα να κοιταω την εγχωρια αγορα ( υστερα απο παροτρυνση βεβαια της κοπελας μου, το ομολογω ).

- Ελληνικα Εγκληματα 1 και 2 ( εκδοσεις Καστανιωτη )

Ειναι 2 συλλογες απο αστυνομικες ιστοριες που εχουν γραψει Ελλαδιτες και Κυπραιοι συγγραφεις. Αξιζει πραγματικα να αποκτησεις και τα 2 βιβλια ( δυστυχως εχω μονο το 2ο τομο ).

-Η δεκατη φωτογραφια ( Γιωργος Παυλιδης, εκδοσεις Ψυχογιος )

Αρκετα καλο αστυνομικο μυθιστορημα με μυστηριο και αγωνια.

-Στη σκια της ανωνυμιας ( Ανταμς Τζεϊμς, Εκδοσεις Περιπλους )

Γνωριζω πως προκειται για ξενο συγγραφεα, ομως αυτο το βιβλιο αξιζει περισσοτερο για τη μεταφραση του απο τον συγχωρεμενο Σωτηρη Περακη. Ενδιαφερουσα πλοκη κι αρκετο μπερδεμα  ;)

Καλο ειναι επισης να ριξεις μια ματια και σε μια αλλη μεταφραση του Περακη, το Αρσενικο και Λεπτο κορδονι στην Ινδια ( εκδοσεις Περιπλους ). Αρκετα δυνατη αστυνομικη ιστορια!


Γενικα, καλο ειναι να υποστηριζουμε και την εγχωρια παραγωγη βιβλιων ( δεν εννοω εκδοσεις ξενων συγγραφεων, αλλα Ελληνων ). Ιδιαιτερα τωρα που ορισμενα βιβλιοπωλεια εχουν και ηλεκτρονικες σελιδες πωλησης ( αρα καλυτερες τιμες λογω ελλειψης βιτρινας ), δε νομιζω πως ειναι τρομερο ενα ποσο 10-15€ για την αγορα ενος βιβλιου.


Edit: Στην περιπτωση που σου αρεσει η επιστημονικη φαντασια ( προσεχε, οχι μυθικη ή επικη ) σε συνδυασμο με το αστυνομικο "σασπενς" μπορεις να κοιταξεις και τα βιβλια του Ισαακ Ασιμωφ ( ιδιαιτερα η 6λογια "Γαλαξιακη Αυτοκρατορια" μαζι με τα υπολοιπα 6 που στηριζουν το μεγαλειωδες 12τομο του, ειναι τρομερα ) και του Frank Herbert ( o δημιουργος του Dune, αλλα κυριως ο συγγραφεας πολλων μικρων ιστοριων που συνδυαζουν την αστυνομικη περιπετεια με το μελλον ;) ).
« Τελευταία τροποποίηση: 13/11/10, 13:55 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ωραίο θέμα....σίγουρα θα αγοράσω κάποια απ αυτά τα βιβλία στο μέλλον...
εγώ να σου προτείνω όλα του Αστυνόμου Μπέκα...το μισο φανταριλίκι μ αυτά το έβγαλα!

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Ναι όντως...^^
Λοιπόν:
Πέντε μικρά γουρουνάκια: Ο Ηρακλής Πουαρώ ξεκινά να ερευνήσει μια δικαστική υπόθεση που πραγματοποιήθηκε 16 χρόνια πριν για να διαπιστώσει εάν επρόκειτο για δικαστική πλάνη κι αν καταδικάστηκε άδικα μία γυναίκα με την κατηγορία του φόνου του συζύγου της. Όλα αυτά για χάρη της Κάρλας Λεμαρσάν, της οποίας η ζωή επηρρεάζεται άμεσα από την υπόθεση αυτή.
Δέκα μικροί νέγροι: Πρόκειται για μια ομάδα ετερόκλητης κοινωνικής προέλευσης που καλείται για ολιγοήμερες διακοπές σε ένα ιδιόκτητο νησάκι στην αγγλία. Ο καθένας τους εκτός από την καλή του διάθεση, κουβαλάει και μια επιμελώς καμουφλαρισμένη σκοτεινή κηλίδα του παρελθόντος του, για την οποία πρέπει να τιμωρηθεί.
Όσο για τα βιβλία του Θαφόν, το πρώτο δλδ "Το παιχνίδι του αγγέλου" μιλάει για έναν συγγραφέα που βγάζει τα προς το ζην γράφοντας ερωτικά μυθιστορήματα σε εφημερίδα με ψευδώνυμο. Αφού αποτυγχάνει στην προσπάθειά του να εκδόσει βιβλίο με το δικό του όνομα και βασανισμένος από έναν ανέφικτο έρωτα δέχεται την πρόταση ενός Γάλλου εκδότη να γράψει γι' αυτόν ένα βιβλίο που παρόμοιο δεν γράφτηκε ποτέ. Η απόφασή του αυτή θα του αλλάξει τη ζωή...
"Η σκιά του ανέμου" αναφέρεται σε έναν νέο που αναζητά πληροφορίες για κάποιον μυστηριώδη συγγραφέα, του οποίου τα βιβλία αν και μαγικά και σαγηνευτικά, είναι άκρως επικίνδυνα για όποιον τα έχει στην κατοχή του. Στην συνέχεια θα ανακαλύψει ότι κάποιος έχει τη μανία να καταστρέφει τα βιβλία του εν λόγω συγγραφέα και οτιδήποτε τον θυμίζει...

Αν αποφασίσεις να διαβάσεις τα βιβλία του Θαφόν, διάβασέ τα με τη σειρά μου τα γράφω γιατί στην ουσία το ένα είναι συνέχεια του άλλου...
 :)

Ολα πολυ ενδιαφεροντα πρεπει να πω...ειδικα αυτα του Θαφον...θα τα ψαξω λογικα πουθενα στο Μοναστηρακι και στο Θησειο μιας και θα ειμαι εκει αυριο...

Αν και φανατικος των ξενων αστυνομικων μυθιστορηματων, πριν 2 χρονια αρχισα να κοιταω την εγχωρια αγορα ( υστερα απο παροτρυνση βεβαια της κοπελας μου, το ομολογω ).

- Ελληνικα Εγκληματα 1 και 2 ( εκδοσεις Καστανιωτη )

Ειναι 2 συλλογες απο αστυνομικες ιστοριες που εχουν γραψει Ελλαδιτες και Κυπραιοι συγγραφεις. Αξιζει πραγματικα να αποκτησεις και τα 2 βιβλια ( δυστυχως εχω μονο το 2ο τομο ).

-Η δεκατη φωτογραφια ( Γιωργος Παυλιδης, εκδοσεις Ψυχογιος )

Αρκετα καλο αστυνομικο μυθιστορημα με μυστηριο και αγωνια.

-Στη σκια της ανωνυμιας ( Ανταμς Τζεϊμς, Εκδοσεις Περιπλους )

Γνωριζω πως προκειται για ξενο συγγραφεα, ομως αυτο το βιβλιο αξιζει περισσοτερο για τη μεταφραση του απο τον συγχωρεμενο Σωτηρη Περακη. Ενδιαφερουσα πλοκη κι αρκετο μπερδεμα  ;)

Καλο ειναι επισης να ριξεις μια ματια και σε μια αλλη μεταφραση του Περακη, το Αρσενικο και Λεπτο κορδονι στην Ινδια ( εκδοσεις Περιπλους ). Αρκετα δυνατη αστυνομικη ιστορια!


Γενικα, καλο ειναι να υποστηριζουμε και την εγχωρια παραγωγη βιβλιων ( δεν εννοω εκδοσεις ξενων συγγραφεων, αλλα Ελληνων ). Ιδιαιτερα τωρα που ορισμενα βιβλιοπωλεια εχουν και ηλεκτρονικες σελιδες πωλησης ( αρα καλυτερες τιμες λογω ελλειψης βιτρινας ), δε νομιζω πως ειναι τρομερο ενα ποσο 10-15€ για την αγορα ενος βιβλιου.


Edit: Στην περιπτωση που σου αρεσει η επιστημονικη φαντασια ( προσεχε, οχι μυθικη ή επικη ) σε συνδυασμο με το αστυνομικο "σασπενς" μπορεις να κοιταξεις και τα βιβλια του Ισαακ Ασιμωφ ( ιδιαιτερα η 6λογια "Γαλαξιακη Αυτοκρατορια" μαζι με τα υπολοιπα 6 που στηριζουν το μεγαλειωδες 12τομο του, ειναι τρομερα ) και του Frank Herbert ( o δημιουργος του Dune, αλλα κυριως ο συγγραφεας πολλων μικρων ιστοριων που συνδυαζουν την αστυνομικη περιπετεια με το μελλον ;) ).

Ωραιος ο παιχτης...κι εγω ειμαι φανατικος των ξενων μυθιστορηματων (αστυνομικων παντα)...θα ψαξω αυριο ολα οσα μου γραφεις...και ειδικα του Ασιμωφ θα τα αγορασω οπωσδηποτε γιατι εχω ακουσει πολυ καλα λογια γι αυτον τον συγγραφεα και ανυπομονω να διαβασω βιβλια του...

ωραίο θέμα....σίγουρα θα αγοράσω κάποια απ αυτά τα βιβλία στο μέλλον...
εγώ να σου προτείνω όλα του Αστυνόμου Μπέκα...το μισο φανταριλίκι μ αυτά το έβγαλα!

Μπεκας...ολο το καλοκαιρι οταν γυριζα απο την πλατεια του χωριου στο σπιτι αραζα στην τηλεοραση και εβλεπα τη σειρα!!! Τα βιβλια ειναι το ιδιο καλα? (γιατι η σειρα μαρεσε παρα πολυ)

Και παλι ευχαριστω παιδια...δεν το περιμενα να παρω τοσες απαντησεις... :D ;)
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
τα βιβλία είναι πολύ καλύτερα! :P

Αποσυνδεδεμένος Skyliner

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Αυτά που έχω διαβάσει εγώ (με τη σειρά που βγήκαν) είναι ''Τα σκυλιά της Ρίγα'', "Εντολές θανάτου", "Ένα βήμα πίσω" και "Firewall" αν και υπάρχουν μερικά πριν από αυτά νομίζω. Ο ήρωας όλων των βιβλίων είναι ένας 45αρης 50αρης αστυνομικός στη Σουηδία και όλα εκτυλίσσονται στη Σουηδία(εκτός από τα σκυλιά της Ρίγα). Πραγματικά αξίζουν τα βιβλία του Μανκελ

Αποσυνδεδεμένος yiannakis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 106
    • Προφίλ
ωραίο θέμα....σίγουρα θα αγοράσω κάποια απ αυτά τα βιβλία στο μέλλον...
εγώ να σου προτείνω όλα του Αστυνόμου Μπέκα...το μισο φανταριλίκι μ αυτά το έβγαλα!

Μπεκας...ολο το καλοκαιρι οταν γυριζα απο την πλατεια του χωριου στο σπιτι αραζα στην τηλεοραση και εβλεπα τη σειρα!!! Τα βιβλια ειναι το ιδιο καλα? (γιατι η σειρα μαρεσε παρα πολυ)

 
+1! Και μάλιστα ό,τι κυκλοφορεί απο Γιάννη Μαρή, και όχι μόνο με ήρωα τον Μπέκα. Πραγματικά είναι από τους καλύτερους αστυνομικούς συγγραφείς!

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
τα βιβλία είναι πολύ καλύτερα! :P

Αυτα ειναι...

Αυτά που έχω διαβάσει εγώ (με τη σειρά που βγήκαν) είναι ''Τα σκυλιά της Ρίγα'', "Εντολές θανάτου", "Ένα βήμα πίσω" και "Firewall" αν και υπάρχουν μερικά πριν από αυτά νομίζω. Ο ήρωας όλων των βιβλίων είναι ένας 45αρης 50αρης αστυνομικός στη Σουηδία και όλα εκτυλίσσονται στη Σουηδία(εκτός από τα σκυλιά της Ρίγα). Πραγματικά αξίζουν τα βιβλία του Μανκελ

Μπορεις να μου πεις ποιος εκδοτικος οικος τα εκδιδει εδω στην Ελλαδα για να μην ψαχνω ολη τη στοα του βιβλιου?

@yiannakis: ακουω πραγματικα πολυ καλα λογια γι' αυτον τον συγγραφεα..θα ψαξω να βρω τα βιβλια του και θα τα διαβασω για να το διαπιστωσω και μονος μου...

Thxxx all of u παιδες  ;)
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
αν το googlάρεις θα βρεις πως τα εκδίδει ο Ψυχογιός....

επίσης...επειδή ρωτάς και γενικά για βιβλία.....δες και όλη τη σειρά "ΕΞΟΡΙΣΤΟΣ".... (4 βιβλία)

Αποσυνδεδεμένος yiannakis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 106
    • Προφίλ
@yiannakis: ακουω πραγματικα πολυ καλα λογια γι' αυτον τον συγγραφεα..θα ψαξω να βρω τα βιβλια του και θα τα διαβασω για να το διαπιστωσω και μονος μου...


Δεν πρόκειται να απογοητευτείς!
Εκδίδονται από τις εκδόσεις "Ατλαντίς". Στη στοά του βιβλίου από την είσοδο της Πεσμαζόγλου, θα πας οολο ευθεια κατω και μετα δεξιά, στο τέρμα του διαδρόμου θα το δεις μπροστά σου!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
48 Απαντήσεις
38515 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/07, 21:17
από jimi_scorpion
20 Απαντήσεις
21633 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/03/07, 15:59
από Und3ad
24 Απαντήσεις
19501 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/09, 17:33
από Yezdan
9 Απαντήσεις
4029 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/02/08, 19:04
από TassosK
10 Απαντήσεις
6723 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/03/08, 15:45
από hipy
2 Απαντήσεις
1815 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/09, 23:33
από ivikos
34 Απαντήσεις
9031 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/05/10, 17:59
από Jezus
0 Απαντήσεις
1263 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/10, 13:32
από Απόλλων
4 Απαντήσεις
2365 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/08/10, 19:32
από ivikos
0 Απαντήσεις
1321 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/16, 10:47
από ivikos