Αποστολέας Θέμα: Πετάλια για συνδυασμό με Boss Metal Zone  (Αναγνώστηκε 11464 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Nikos7

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλημέρα σε όλους παιδιά!
 
Μια και βρίσκομαι και εγω σε αναζήτηση ενός πεταλιού (όχι πεταλίερα) σκέφτηκα να ζητήσω τη γνώμη σας.
 
Παίζω ρυθμική κιθάρα σε ενα Heavy Rock (Alter Bridge, Alice in chains, creed) και αυτό που με ενδιαφέρει πιο πολύ ειναι να έχω ενα σωστό και ογκώδη ήχο στη κιθάρα μου. Εχω αγοράσει ενα Boss Metal Zone αλλα δεν εχω μεινει πολυ ευχαριστημένος...ισως αν το συνδυαζα με καποιο αλλο πεταλακι γινοταν δουλεια αλλα δυστυχως δεν ξερω και πολλά πανω στο αντικειμενο γι'αυτο ζηταω τη γνωμη σας.
 
Επίσης θα με ενδιέφερε η γνώμη σας για τα Electroharmoniχ τα οποία ακουω αρκετα καλά σε κατι reviews που βλεπω..θα μπορουσε καποιο απο αυτα να συνδυαστει επιτυχως με το Metal Zone?
 
 
Ευχαριστώ για το χρονο σας...
« Τελευταία τροποποίηση: 09/04/13, 14:46 από hot_sauce »

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #1 στις: 13/03/13, 15:20 »
..οταν ανεβασω πολυ το gain αρχιζει και ''τζιτζικιζει'' ενω αμα ανεβασω πολυ τα μπασα μπουκωνει .... ξερω οτι το ΜΖ ειναι διαχρονικο..
Για αυτούς ακριβώς τους λόγους το μέταλ ζώον είναι για μένα από τα χειρότερα πετάλια. Θέλει πολύ σχεδιαστική μαγκιά και εξειδίξευση για να κάνεις μπάσα να παραμορφώνουν για metal χωρίς να λασπώνουν. Εάν θέλεις ποιοτικό ήχο με μπάσα πρέπει πρώτον να μειώσειςτην υπερβολική παραμόρφωση, και να κοιτάξεις πετάλια που έχουν σχεδιαστεί να διατηρούν τα μπάσα, όπως πχ τα Dark Matter Distortion και Rottweiler Distortion της TC Electronic που έχουν το Voice switch. Διάβασε manuals και δες
demos
να καταλάβεις. Ξέχασε τα Boss και παρόμοια "διαχρονικά" πετάλια, πήγαινε σε πετάλια με μοντέρνους, σύγχρονους ηλεκτρονικούς σχεδιασμούς.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Nikos7

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #2 στις: 13/03/13, 15:47 »
Πολυ καλες οι προτασεις σου φιλε μου. Μου αρεσε πιο πολυ το Dark Matter Distortion ,....νομιζω οτι ειναι πιο κοντα στον Alice in Chains ηχο που ονειρευομαι...

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #3 στις: 13/03/13, 19:26 »
Θα ακολουθήσεις κάτι πολύ απλό.

1.Ανοίγεις το Metal Ζώον και βγάζεις την πλακέτα και τον ποδοδιακόπτη.
2.Έχεις πλέον ένα πολύ στιλάτο τασάκι.
3.Πας και πέρνεις ένα άλλο distortion.

 ;D

Πέρα από την πλάκα νομίζω ότι με το Μέταλ Ζώον δεν θα πας πουθενά.Καλύτερα να κοιτάξεις για ένα καλύτερο και ποιοτικότερο πετάλι.Δες το Black Magic του δικού μας Crazy Tube Circuit. http://www.crazytubecircuits.com/#magic

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #4 στις: 13/03/13, 22:13 »
Δεν ξέρω σε τι βαθμό έχεις ασχοληθεί με το πετάλι αλλά θα σου πρότεινα να το λιώσεις.. Αν θυμάμαι καλά έχει 3-band eq (low, mid, high) καθώς και ένα τέταρτο knob με το οποίο ρυθμίζεις ποιες συχνότητες θα πειράζει το mid knob.. Είναι δηλαδή αρκετά ευέλικτο, τουλάχιστον όσον αφορά το eq του..


Από την άλλη, ούτε κι εμένα είναι από τα αγαπημένα μου πετάλια και ειδικά για τους ήχους που το θες (Alice in Chains κλπ) δε θα το χρησιμοποιούσα με την καμία!


Το να συνδυάσεις το Μetal Ζone με κάποιο άλλο πετάλι για να πάρεις καλύτερη παραμόρφωση δεν έχει κανένα νόημα.. Είναι ήδη ένα hi-gain πετάλι (κι έχει περισσότερο gain απ ότι χρειάζεσαι για τον ήχο που θες να βγάλεις) οπότε το να το συνδυάσεις με κάποιο overdrive δε στέκει.. Επίσης, έχει ήδη καλό eq οπότε δε στέκει να το συνδυάσεις με κάποιο eq πετάλι για να βελτιώσεις τον ήχο του, έτσι κι αλλιώς η χροιά κι ο χαρακτήρας του Metal Zone δε σου κάνουν.. Και γενικά, όταν ένα πετάλι δεν κάνει για τον ήχο σου, η καλύτερη πρακτική είναι να το αντικαταστήσεις με κάποιο καλύτερο για τα γούστα σου παρά να ψάχνεις συνδυασμούς που κατά 99% θα είναι χειρότερη λύση.. Αυτό που ίσως θα βελτίωνε τον ήχο σου είναι κάποια mods (τροποποιήσεις) που μπορείς να κάνεις στο κύκλωμα (εσύ ή κάποιος ειδικός) αλλά και πάλι, θα επιμείνω στην πρότασή μου να το αντικαταστήσεις με άλλο πετάλι.


Οπότε:
- βάλε σε αγγελία το Metal Zone
- πες μας ένα budget που είσαι διατεθειμένος να δώσεις για την αγορά πεταλιού, υπάρχουν εξαιρετικά distortion πετάλια για τον ήχο που θες, ακόμα και σε αρκετά προσιτές τιμές..






Αποσυνδεδεμένος Nikos7

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #5 στις: 14/03/13, 01:00 »
Να σαι καλά gers για την απάντηση σου.


Aσφαλώς και εχει παρα πολλές δυνατότητες το ΜΖ . Αλλα οσο και να το σκαλιζω δεν βγαζω αυτο που θελω.


Το budget ειναι 100-150 e και αμα πουλησω και κανα 50αρικο το ΜΖ παμε και για παραπανω.(οποιος διαβαζει αυτο και ενδιαφερεται ας μου στειλει pm  ;) 


Ευχαριστω και παλι για το χρονο σου




Αποσυνδεδεμένος kbasilis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 263
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #6 στις: 14/03/13, 01:08 »
Τα πετάλια που πρότεινε ο Αντριανός είναι πολύ ωραία,τώρα όμως που έχεις το βοσσ ψατ'το καλά και αν δεν σου κάνει τότε πας για άλλο πετάλι.
Όπως λέει και ο gers μην το συνδιάζεις με άλλο,καλύτερα δως το και πάρε άλλο.

Να ξέρεις πως  για τον όγκο που ζητάς και γενικώτερα στον ήχο επιρεάζουν οι μαγνήτες το ηχείο και ο ενισχυτής εννοείται

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #7 στις: 14/03/13, 03:46 »
θα σου προτεινα να δεις τα distortion της blackstar

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #8 στις: 14/03/13, 05:46 »
To MZ δεν παλεύεται με τίποτα. Τέτοιο τζιτζίκι δεν έχω ακούσει πουθενά. Τα Blackstar είναι πολύ ωραία πετάλια, το ίδιο και τα TC.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Nikos7

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #9 στις: 14/03/13, 12:22 »
Καλημερα !
 
Ειδα to Distortion της Blackstar (Ευχαριστω noe13) παρα πολυ καλο πεταλι αν και μου φανηκε ελαχιστα καλυτερο το Dark Matter της ΤC.
 
 

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #10 στις: 14/03/13, 12:47 »
Νίκο, θα σου σύστηνα προτού αγοράσεις κάποιο πεταλάκι, να περάσεις από το Artmusic (δεν ξέρω αν το έχει και κανένας άλλος πιο κοντά σε εσένα) να ακούσεις και το Zoom G3:

http://www.artmusic.gr/product_info.php?products_id=825

Αποκλείεται να μην βρεις τον ήχο/ήχους που θες, το μόνο ζήτημα είναι αν θα σε καλύψει η ποιότητα του ήχου του (η οποία για εμένα είναι κορυφαία, για την κατηγορία τιμής του πάντα).
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Nikos7

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #11 στις: 14/03/13, 13:05 »
Γεια σου φιλε  Kosthrash .
 
Για να ειμαι ειλικρινης δεν τα εχω σε πολυ εκτιμηση τα zoom και γενικοτερα τις πεταλιερες....για πολλους λογους.
 
Αν ηταν παντως να επαιρνα καποια πεταλιερα θα επαιρνα τη vox tonelab EX αλλα τελικα προτιμησα να παιρνω σιγα σιγα πεταλακια αναλογα με τις αναγκες μου...

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #12 στις: 14/03/13, 13:22 »
Νίκο, αν μένεις κοντά μου (Κερατσίνι), στείλε ΠΜ να περάσεις να την ακούσεις... είμαι σίγουρος ότι θα αναθεωρήσεις πολλά σχετικά με τις  πεταλιέρες νέας γενιάς (και ειδικά για τις Zoom G3 ;D ).
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Nikos7

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #13 στις: 14/03/13, 13:32 »
Σε ευχαριστω Κωστα για την προσκληση. Δυστυχως μενω λιγο μακρυα (Ιλισια) ...αυτη τη στιγμη που σου το γραφω αυτο εχω βαλει και ακουω ακομα ενα review του Zoom....kαλα τα λεει το εργαλειο...αλλα νομιζω του λειπει λιγο η ''ζεστασια'' ενος καλου Distortion πεταλιου...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #14 στις: 14/03/13, 14:28 »
αυτη τη στιγμη που σου το γραφω αυτο εχω βαλει και ακουω ακομα ενα review του Zoom....kαλα τα λεει το εργαλειο...αλλα νομιζω του λειπει λιγο η ''ζεστασια'' ενος καλου Distortion πεταλιου...

πραγματικά....ΜΗΝ διαμορφώνεις άποψη από βίντεο του youtube.....παίζουν ένα κάρο παράγοντες που μπορούν κάτι να το κάνουν να ακούγεται πολύ καλύτερο ή πολύ χειρότερο απ'ότι πραγματικά είναι....

Αποσυνδεδεμένος Nikos7

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #15 στις: 14/03/13, 14:40 »
Συμφωνω hot_sauce . Παρ'ολα αυτα δυστυχως ειναι η μονη μου επιλογη για να μπορεσω να σχηματισω μια εστω σφαιρικη αποψη γυρω απο το καθε πεταλι/πεταλιερα, γιατι δεν εχω τοσο χρονο να πηγαινω στα καταστηματα και να τα ακουω αυτοπροσωπως. Πιστευω οτι με τη βοηθεια σας θα καταληξω σε 2-3 τα οποιοα θα παω τελικα να ακουσω σε καποιο μαγαζι και θα αποφασισω.
 
Παρ'ολα αυτα ενω νομιζα οτι ειχα λυσει στο μυαλο μου το θεμα πεταλι ή πεταλιερα...ομολογω οτι αρχιζω και το ξανασκεφτομαι...μια γνωμη σας και γι αυτο αν εχετε λιγο χρονο..
 
Να σημειώσω οτι οταν εψαχνα για πεταλιερα...ειχα καταληξει στη VOX tonelab EX .... να παρω αυτη...η να παρω για αρχη ενα καλο distortion πεταλι...και σιγα σιγα και αλλα πεταλακια...να θυμιsω οτι η θεση μου στo συγκροτημα που παιζω ειναι ρυθμικη κιθαρα με πολυ λιγα solos...και παιζουμε Heavy rock (Alice in chains, Creed, Alter Brifge etc) 

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #16 στις: 14/03/13, 14:46 »
εγώ πεταλιέρα έχω....την πήρα και για τις ευκολίες που προσφέρει (γρήγορη και άμεση αλλαγή πολλών παραμέτρων με ένα κουμπί) αλλά και γιατί ουσιαστικά προσφέρει πάρα πολλά πράγματα σε μία συσκευασία...

απλά πρέπει να συμβιβαστείς πως δε θα έχεις τον "απόλυτο" ήχο που μπορεί να είχες αν επέλεγες τα πετάλια σου ένα-ένα...

Αποσυνδεδεμένος kbasilis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 263
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #17 στις: 14/03/13, 14:57 »
Εγώ έχω την Tonelab LE και μπορώ να πω πως έχει πολύ ωραία εφέ.

Μπορείς να την βρεις μεταχειρισμένη και αν δεν σου αρέσουν τα drive της μπορείς να την κρατίσεις για τα υπόλοιπα εφέ τα οποία είναι πολύ ωραία και να πάρεις σε πετάλι το drive που σου αρέσει.

Η tonelab έχει λούπα με την οποία μπορείς να βάλεις ότι πετάλι θέλεις και να φτιάξεις πρόγραμα με το πετάλι σου.

Ποιό αναλυτηκά,με ένα πάτημα του κουμπιού στην πεταλιέρα επιλέγεις πρόγραμα που δεν θα έχει το πετάλι μέσα και να πας κατευθείαν στα καθαρά χωρίς να χρειαστεί να κλείσεις το drive πετάλι σου.

Μπορείς να την δουλέψεις ακόμα και σαν stombox έχει διακόπτη για την λούπα η πεταλιέρα και είναι πολύ εύχρηστη.

Αν την βρεις μεταχειρισμένη μπορεί να είναι μια καλή και οικονομική λύση αν θέλεις πολλά εφέ ακόμα και αν πάρεις χώρια πετάλι για drive

Αποσυνδεδεμένος Nikos7

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #18 στις: 14/03/13, 15:13 »
Εχω ακουσει τα καλυτερα γι αυτη τη πεταλιερα αλλα δεν μου αρεσει το γεγονος που ειναι καπως μεγαλη σε μεγεθος...αν τελικα καταληξω στο να παρω πεταλιερα θα παρω την ΕΧ

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #19 στις: 14/03/13, 16:01 »
αυτη τη στιγμη που σου το γραφω αυτο εχω βαλει και ακουω ακομα ενα review του Zoom....kαλα τα λεει το εργαλειο...αλλα νομιζω του λειπει λιγο η ''ζεστασια'' ενος καλου Distortion πεταλιου...

πραγματικά....ΜΗΝ διαμορφώνεις άποψη από βίντεο του youtube.....παίζουν ένα κάρο παράγοντες που μπορούν κάτι να το κάνουν να ακούγεται πολύ καλύτερο ή πολύ χειρότερο απ'ότι πραγματικά είναι....
εχεις καποιον στο μυαλο σου κ το λες.ή ηταν τυχαιο? ;D

Αποσυνδεδεμένος Nikos7

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #20 στις: 14/03/13, 16:12 »
Γεια σου noe13
 
Βασικα σκεφτομουν τους ηχους που ειχα ακουσει πριν απο Dark Matter και Rottweiler kαθως επισης kai to Βig Muff απο electroharmonix...
 
Δεν συμφωνεις οτι ειναι πιο .... ''τιμιος'' και ''ζεστος'' ο ηχος...?
 

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #21 στις: 14/03/13, 16:26 »
πραγματικά....ΜΗΝ διαμορφώνεις άποψη από βίντεο του youtube.....παίζουν ένα κάρο παράγοντες που μπορούν κάτι να το κάνουν να ακούγεται πολύ καλύτερο ή πολύ χειρότερο απ'ότι πραγματικά είναι....
Συμφωνώ απόλυτα με αυτή την τοποθέτηση.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #22 στις: 14/03/13, 16:50 »
Γεια σου noe13
 
Βασικα σκεφτομουν τους ηχους που ειχα ακουσει πριν απο Dark Matter και Rottweiler kαθως επισης kai to Βig Muff απο electroharmonix...
 
Δεν συμφωνεις οτι ειναι πιο .... ''τιμιος'' και ''ζεστος'' ο ηχος...?
η απαντηση μου πηγαινε στον χοτ σως κ ειναι εσωτερικο αστειο!

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #23 στις: 14/03/13, 17:43 »
Γεια σου noe13
 
Βασικα σκεφτομουν τους ηχους που ειχα ακουσει πριν απο Dark Matter και Rottweiler kαθως επισης kai to Βig Muff απο electroharmonix...
 
Δεν συμφωνεις οτι ειναι πιο .... ''τιμιος'' και ''ζεστος'' ο ηχος...?


του Big Muff ο ήχος είναι "άτιμος"  ;D
με άλλα λόγια μην το πάρεις για metal με τίποτα (μην παρεξηγηθώ, προσωπικά το καραγουστάρω αλλά όχι για metal)

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ BOSS METAL ZONE
« Απάντηση #24 στις: 14/03/13, 17:59 »
Με πρόλαβε ο εν Χριστώ αδελφός Zeoy! Πολύ άτιμο το άτιμο και απλά drive δε το λές, πιό πολύ fuzz συν πλην κάτι! Εδώ που τα λέμε με τί ενισχυτή παίζεις Νίκο?? Καταλαβαίνω το ζόρι σου να τρέχεις σε μαγαζιά και να ακούς αλλά μόνο με αυτόν τον τρόπο δεν αγοράζεις γουρούνι στο σακί και κατά προτίμηση κάθε πετάλι πρέπει να το ακούς με τη δική σου κιθάρα και ενισχυτη ή με παρόμοια μοντέλα καθώς κάθε πετάλι ακούγεται διαφορετικά ανάλογα με ενισχυτή και μαγνήτες κιθάρας.
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
4825 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/12/02, 19:23
από Lord-George
Metal Zone

Ξεκίνησε από S N S E Τα καλύτερα...

12 Απαντήσεις
5980 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/03, 01:43
από paulchro
6 Απαντήσεις
3178 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/07/07, 22:29
από FSL
3 Απαντήσεις
2882 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/10/08, 15:39
από PlasmaPool
23 Απαντήσεις
10464 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/09, 03:53
από Sbiblerubleb
12 Απαντήσεις
5983 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/03/09, 00:24
από hot_sauce (φλουτσ)
72 Απαντήσεις
27563 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/10, 22:11
από ed_hunter
32 Απαντήσεις
12970 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/10, 16:01
από Jezus
6 Απαντήσεις
3355 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/09/10, 23:17
από Disfunctional
Boss me25-boss me70

Ξεκίνησε από LiveToPlayLive Εφέ

18 Απαντήσεις
7638 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/05/12, 16:05
από billits