Αποστολέας Θέμα: Sites όπου μπορείτε να ανεβάζετε τα mp3 σας  (Αναγνώστηκε 82749 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος harry

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Sites όπου μπορείτε να ανεβάζετε τα mp3 σας
« Απάντηση #25 στις: 02/12/09, 13:41 »
Γεια σας κι από μένα. Δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος που το αναφέρω αλλά το ανακάλυψα χθες κι ενθουσιάστηκα. Βρήκα ένα Web radio και στο site τους λέει ότι μπορούμε να στείλουμε τα κομμάτια μας και θα τα παίξουν στον αέρα. Εν τω μεταξύ το ράδιο είναι άπαιχτο που άκουσα χθες. Παίζουν από σπάνια ψυχεδελικά (ο τύπος απορώ που τα ξέρει) μέχρι punk, μέταλ πολύ πράμα (εμένα δε μ'αρέσει το μέταλ) αλλά και σύχρονα. Το βράδυ ένας άλλος τύπος έπαιζε ελληνικά (από Χατζηδάκη μέχρι διάφανα κρίνα, πολύ σοβαρά πράγματα). Πραγματικά μου άρεσαν πολύ. Εγώ σκέφτομαι να στείλω ένα κομμάτι μου και θα πω σε όλους τους γνωστούς μου και φίλους να κάτσουν να το ακούσουν. Σήμερα λέει στο site τους ότι θα έχουν ένα ελληνικό group και θα τους πάρουν συνέντευξη (αυτή τη στιγμή το site δε δουλεύει και δεν μπορώ να μπω να σας πω ποιο group είναι) στις 17:00. Τα παιδιά πάντως φαίνεται ότι αξιζουν και είναι ψαγμένα. Το site είναι www.freequency.gr

Αποσυνδεδεμένος AderfiTouEleous

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στoμάχι μου
    • Προφίλ
    • F@#k The Mainstream
Απ: Sites όπου μπορείτε να ανεβάζετε τα mp3 σας
« Απάντηση #26 στις: 22/09/10, 00:25 »
Όλες οι Ελληνικές υπηρεσίες για ερασιτέχνες μουσικούς


http://www.emax.gr/html/erasitexnika.php

On-Line Μουσικές υπηρεσίες

Αποσυνδεδεμένος Yet!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζω μεσα στις Αναμνησεις...
    • Skype - Radioyet!
    • Προφίλ
    • Radioyet The Realy Greek Internet Radio !
Απ: Sites όπου μπορείτε να ανεβάζετε τα mp3 σας
« Απάντηση #27 στις: 22/09/10, 01:51 »
Και εγω παιδια μια και το αναφερατε αποφασισα εδω και καιρο να δωσω χρονο Εκπομπης στο Ελληνικο Ιντερνετ Σταθμο μου απο την Γερμανια το  Radioyet.de  σε νεα Παιδια που παιζουν την δικια τους Μουσικη... Βασικη προυποθεση ειναι τα τραγουδια να ειναι δικα σας  και να κατεχετε τα δικαιωματα Μουσικης και στιχου...  Αν λοιπον  γουσταρετε να βγειτε στον αερα και να παρουσιασετε τα εργα σας στειλτε ενα ΠΜ και τα συζηταμε... Η απλα στειλτε ενα μικρο δοκιμαστικο στον Σταθμο..με μερικες πληροφοριες για εσας...
Οι Εκπομπες για νεους Καλιτεχνες θα ειναι κατ αρχας μονοωρες και φυσικα αν ειναι κατι που χρειαζοιμαστε περισσοτερο Χρονο θα το κανονισουμε και αυτο... Φιλικα.. Χρηστος... :D
www.Radioyet.de Το δικό σας Ελληνικό Ραδιόφωνο ! Κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 η Ώρα Ελλάδος!

Αποσυνδεδεμένος Guitarholic_punk

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
  • punk's not dead!!!
    • Προφίλ
Απ: Sites όπου μπορείτε να ανεβάζετε τα mp3 σας
« Απάντηση #28 στις: 30/03/11, 18:51 »
καποια απο τα λινκ του βραζιλη δεν βγαινουν.... :-\
Η κι8αρα ειναι η ποιο πιστη γκομενα!!!

Αποσυνδεδεμένος antonis777

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
    • dreamweaver.gr
Απ: Sites όπου μπορείτε να ανεβάζετε τα mp3 σας
« Απάντηση #29 στις: 16/07/12, 17:47 »
πολυ χρησιμα τα λινκ! ευχαριστω πολυ!

Αποσυνδεδεμένος Στόκας

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: Sites όπου μπορείτε να ανεβάζετε τα mp3 σας
« Απάντηση #30 στις: 14/06/18, 00:12 »
Megaupload

ο server αυτός προσφέρει:

1. Να κάνετε upload files μέχρι και 500 mb το Κάθε file !!!!!!!!!!!!!!!!
2. Να υπάρχουν τα files online για πάντα (!) με την προϋπόθεση ότι έχουν κινήσει, δηλαδή κάποιος κατεβάζει αυτά τα files. Δεν διαφορετική περίπτωση σβήνονται αυτόματα σε 30 ημέρες.
3. Να στείλετε τα files μόνο σε 1 άτομο απευθείας στο email του (δεν θα το πρότεινα, γιατί να μην τα πάρουμε όλοι).
4. Να μπορείτε να μοιράζετε τα files σας μέσο forums, websites, instant messenger, etc.
5. Να δώσετε μια περιγραφή τον files που κάνετε upload έτσι ώστε να ξέρουν οι άλλοι πριν κάνουν d/l τι files είναι

Πληροφορίες εδώ



(Είναι το τωρινό mega.nz)


Για καλλιτέχνες το soundcloud.com είναι τέλειο  ;D
~Θα' ναι σε κάτι ξεχασμένα καλοκαίρια...

Αποσυνδεδεμένος Andrew Wires

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Sites όπου μπορείτε να ανεβάζετε τα mp3 σας
« Απάντηση #31 στις: 27/09/18, 15:09 »
Ας κανω ενα update στο θεμα με μερικα που χρησιμοποιω εγω. Θα ασχοληθω μονο με δωρεαν site/εφαρμογες.

1. https://bandcamp.com/

To καλυτερο. Μπορεις να ανεβασεις δωρεαν mp3, wav και flac χωρις περιορισμο χωρου. Φτιαχνεις μια σελιδα καλλιτεχνη με αρκετες επιλογες παραμετροποιησης, φοντα κλπ. Μπορεις να ανεβασεις μεμονωμενα κομματια ή και ολοκληρα αλμπουμ, μαζι με το artwork τους (αν υπαρχει), να γραψεις τους στιχους, τους δημιουργους κλπ. Το κυριοτερο ειναι οτι μπορεις να πουλησεις την μουσικη σου απο αυτο το site με ενα λογαριασμο paypal. Ή και να την διαθεσεις δωρεαν προς κατεβασμα. Κρατουν ενα ποσοστο απο τις πωλησεις (15% το bandcamp και 30% το paypal) αλλα ειναι προτιμοτερο απο το να μπλεξεις με υπηρεσιες τυπου distrokid και cd baby που σου δινουν μεν το 100% των πωλησεων (ή κοντα σε αυτο) αλλα σε χρεωνουν δε με συνδρομες ή στανταρ χρεωσεις για καθε ανεβασμα.
Γενικα η καλυτερη επιλογη για μια σχετικα επαγγελματικη σε οψη ιστοσελιδα και η μονη που ξερω για να πουλησεις κομματια.

2. https://soundcloud.com

Καποτε η καλυτερη επιλογη. Μπορεις να ανεβασεις mp3 320Kbps αλλα με περιορισμο (μεχρι 200 λεπτα συνολο μουσικης) στο δωρεαν πακετο. Μοιαζει με το facebook καπως, μπορεις να κανεις και να σε κανουν follow, να σχολιαζει ο ενας τα κομματια του αλλου και να πατας like. Δεν μπορεις να πουλησεις κομματια αλλα μπορεις να βαλεις συνδεσμο απο το bandcamp. Το κακο ειναι οτι δεν μπορεις να αλλαξεις τιποτα στη σελιδα, τα κομματια μενουν με τη σειρα που τα ανεβασες (εκτος κι αν πληρωσεις). Μπορεις να διαθεσεις τα κομματια για δωρεαν κατεβασμα αλλα μεχρι 100 φορες το καθενα (εκτος κι αν πληρωσεις).
Γενικα καλο site για να ανεβασεις κομματια μαζεμενα χωρις να ασχοληθεις πολυ με φτιαξιμο σελιδας κλπ. Δυστυχως αφαιρεσαν καποιες επιλογες που ειχες για να προωθηθεις εντος της σελιδας. Το προτεινω λογω απλοτητας.

3. https://www.reverbnation.com/

Ο μονος λογος να φτιαξεις προφιλ εδω ειναι η ημιεπαγγελματικη σε οψη σελιδα. Μπορεις να ανεβασεις κομματια και να βαλεις λινκ απο το youtube. Σε αντιθεση με το bandcamp που βγαζουν τα χρηματα τους απο τα ποσοστα των πωλησεων των τραγουδιων, εδω τα βγαζουν απευθειας απο τον καλλιτεχνη σπρωχνοντας 'εργαλεια' προωθησης που χρεωνονται και που δεν δουλευουν (ειχα κανει δωρεαν δοκιμη και δεν ειδα κανενα αποτελεσμα). Το προτεινω για τις δωρεαν επιλογες του, αλλα για οτιδηποτε που εχει χρεωση ουτε κατα διανοια, μακρια.


Να σημειωσω οτι ολες αυτες οι σελιδες ειναι για να ανεβασμα μονο. Οχι για προωθηση. Μην περιμενει καποιος οτι θα ανεβασει εκει και θα αρχισουν να ερχονται οι προβολες αυτοματως. Αν δεν τα προωθησει ο ιδιος που τα ανεβαζει δεν θα τα ακουσει κανεις.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
84 Απαντήσεις
27090 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/08, 17:52
από Aganippi
7 Απαντήσεις
5012 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/09, 20:14
από conny
7 Απαντήσεις
25828 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/05/10, 21:50
από Eagle Of Kamelot
1 Απαντήσεις
2761 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/03/10, 13:47
από marathon
10 Απαντήσεις
4144 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/08/10, 03:18
από Fteo
1 Απαντήσεις
3736 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/05/11, 13:48
από groovymood
1 Απαντήσεις
2404 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/06/11, 11:09
από Υπνοβάτης...
4 Απαντήσεις
3608 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/09/11, 20:54
από Jezus
6 Απαντήσεις
8243 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/14, 16:36
από neeckos
0 Απαντήσεις
6904 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/10/15, 13:05
από orestisguitar