Σελίδες:
  • #1 από giorgosL στις 05 May 2018
  • Αν θέλετε ακούστε κάποια τραγούδια που έχω φτιάξει και πείτε μου τη γνώμη σας.Εμένα μου αρέσουν, η φωνή μου βέβαια είναι ενα μεγάλο μείον αλλά αναγκαστικά  επειδή δεν είχα άτομα τα είχα κάνει όλα μόνος μου.Είναι ηχογραφημένα πριν 4 χρόνια, με το cubase.Δεν ασχολούμαι με την μουσική,ούτε εχω καμια φιλοδοξία,εντελώς ερασιτέχνης είμαι,απλά θα ήθελα να μου πει όποιος τα ακούσει την γνώμη του.


    https://www.youtube.com/watch?time_continue=587&v=B-urMkrNzKk[size=78%]https://www.youtube.com/watch?time_continue=587&v=B-urMkrNzKk[/size]
  • #2 από BitCollector στις 05 May 2018
  • Δεν ξέρω αν ήταν στις προθέσεις σου, πάντως εμένα μου έφεραν μια έντονα νοσταλγική αίσθηση εϊτίλας (η εϊτίλα, της εϊτίλας... ω! εϊτίλα  :P ), αν και τα χρόνια εκείνα δεν άκουγα τέτοια μουσική, κατόπιν εορτής την εκτίμησα.

    Μπορώ να πω ότι ήταν ευχάριστη η ακρόαση και κατά την ταπεινή μου γνώμη υπάρχει αυτό το "κάτι" στα κομμάτια. Ωστόσο η παραγωγή και το παίξιμο αδικεί την προσπάθεια. Αν, όπως λες, σ' αρέσουν τα κομμάτια νομίζω ότι πρέπει να επενδύσεις περισσότερο χρόνο για να τα βελτιώσεις. Εγώ νομίζω ότι αξίζει τον κόπο.
  • #3 από giorgosL στις 05 May 2018
  • Ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να τα ακούσεις.Είμαι μεγάλος φαν των 80s,post punk,disco, αλλά κυρίως του κλασικού pure heavy metal (αν και έχουν ελάχιστη σχέση τα τραγούδια αυτά με 80s metal).Αν είχα άτομα θα ήταν τα τραγούδια πολύ καλύτερα,σίγουρα,όμως μένω στην επαρχία και δεν υπάρχουν δυστυχώς.Σ'ευχαριστώ!
  • #4 από Dagoth στις 05 May 2018
  • Ευχάριστα στο άκουσμα και μου βγάζει κάτι από Cure,Him(μέχρι και το τρίτο που άκουσα,μην με βρίσεις δεν είμαι ειδικός  :P )
    Ακόμα και η φωνή σου κολλάει στο όλο στυλ αν και δεν καταλαβαίνω γρι από Αγγλικό στίχο όταν τραγουδάει κάποιος.
  • #5 από giorgosL στις 05 May 2018
  • Ναι ναι,Cure κτλ.Τα πρώτα 4 είναι σε gothic rock/post punk στυλ.Οι στίχοι είναι δουλεμένοι,έχει  αφιερωθεί πολύ χρόνος αλλά σε καταλαβαίνω,κι εγω το ίδιο,αν και υποτίθεται ξέρω αγγλικά ποτέ δεν καταλαβαίνω τους στίχους.Σ' ευχαριστώ.
  • #6 από mouz στις 05 May 2018
  • Και εμένα μου αρέσανε! Για την 'παραγωγή' κανένα θέμα, ερασιτέχνες είμαστε (εμείς που είμαστε τεσπα :-) οπότε μια χαρά καταλαβαίνουμε τα τραγούδια. Να πω την αλήθεια τα λόγια δεν τα ξεχώρισα (και για μένα κανονικά είναι σημαντικά τα λόγια), θα μπορούσες να τα γράψεις στο video ή στα σχόλια για πληρότητα. Αυτά που λες για τη φωνή σου επίσης δεν τα ακούω, γιατί με την φαλτσοφωνάρα μου δεν έχει ακόμα συναγωνιστεί ακόμα κανείς χαχαχα
  • #7 από giorgosL στις 05 May 2018
  • Σ 'ευχαριστώ για τα καλά λόγια.Για τη φωνή έχω κάνει χίλιες πατέντες για να μπορέσει να βγεί έστω αξιοπρεπώς σε κάποια απο αυτά.Το ιδανικό για εμένα θα ήταν να τα ερμήνευε γυναίκα,θα είχαν άλλο αέρα.Τους στίχους δεν τους έγραψα γιατί δεν το βλέπω και πολύ σοβαρά το θέμα,απλά τα είχα φτιάξει πριν 4-5 χρόνια και τα ανένασα να υπάρχουν.Αν έβρισκα άτομα στο μέλλον μπορεί να τα τα ξαναέφτιαχνα πιο ολοκληρωμένα.Σ'ευχαριστώ που τα αφιέρωσες κι εσυ χρόνο να τα ακούσεις.
Σελίδες: