Σελίδες:
  • #1 από Dagoth στις 02 Jun 2018
  • #2 από BitCollector στις 02 Jun 2018
  • Βελτιώνεσαι!  ;D Μου άρεσε το θέμα... ακούγεται ευχάριστα. Η ποιότητα του ήχου αδικεί την προσπάθεια ωστόσο. Φυσικά και η παραγωγή παραπέμπει σε demo, φαντάζομαι ότι δεν είναι αυτή η πρόθεσή σου, να δημοσιεύεις demo για πάντα!

    Αν μου επιτρέπεται να πω την ταπεινή μου γνώμη γενικότερα πάντως: φαίνεται να σε ενδιαφέρει σοβαρά το σπορ... το λέω με την έννοια ότι δείχνεις να θέλεις να γράψεις και να δημοσιεύσεις δουλειά, όχι πχ σαν την αφεντιά μου που ηχογραφώ για την πλάκα μου και για να ζαλίζω την κυρά μου  ;D . Θα έλεγα ότι καλό θα ήταν παράλληλα με τις ηχογραφήσεις των ιδεών σου καλό θα ήταν ασχοληθείς σοβαρά (ίσως το κάνεις ήδη) με θέματα παραγωγής, μίξης, σχεδίασης ήχων κτλ. ΟΚ το να ακούς σχόλια σαν και το δικό μου, (καλό είναι, αλλά...) έχει την αξία του από τη σκοπιά της ενθάρρυνσης, αλλά μένοντας εκεί δε θα κάνεις και πολλά.

    Λέω τώρα εγώ... ίσως έχω καταλάβει λάθος, οπότε... just disregard!

    ΥΓ The sun will rise again... με φόντο ηλιοβασίλεμα;  ;D :P
  • #3 από Dagoth στις 02 Jun 2018
  • Βελτιώνεσαι!  ;D Μου άρεσε το θέμα... ακούγεται ευχάριστα. Η ποιότητα του ήχου αδικεί την προσπάθεια ωστόσο. Φυσικά και η παραγωγή παραπέμπει σε demo, φαντάζομαι ότι δεν είναι αυτή η πρόθεσή σου, να δημοσιεύεις demo για πάντα!

    Αν μου επιτρέπεται να πω την ταπεινή μου γνώμη γενικότερα πάντως: φαίνεται να σε ενδιαφέρει σοβαρά το σπορ... το λέω με την έννοια ότι δείχνεις να θέλεις να γράψεις και να δημοσιεύσεις δουλειά, όχι πχ σαν την αφεντιά μου που ηχογραφώ για την πλάκα μου και για να ζαλίζω την κυρά μου  ;D . Θα έλεγα ότι καλό θα ήταν παράλληλα με τις ηχογραφήσεις των ιδεών σου καλό θα ήταν ασχοληθείς σοβαρά (ίσως το κάνεις ήδη) με θέματα παραγωγής, μίξης, σχεδίασης ήχων κτλ. ΟΚ το να ακούς σχόλια σαν και το δικό μου, (καλό είναι, αλλά...) έχει την αξία του από τη σκοπιά της ενθάρρυνσης, αλλά μένοντας εκεί δε θα κάνεις και πολλά.

    Λέω τώρα εγώ... ίσως έχω καταλάβει λάθος, οπότε... just disregard!

    ΥΓ The sun will rise again... με φόντο ηλιοβασίλεμα;  ;D :P
    Χαιρετώ και σε ευχαριστώ.
    Σκοπός όπως πολύ σωστά είπες είναι κάποια στιγμή να ασχοληθώ σοβαρά με το άθλημα.Δεν το βλέπω στο άμεσο μέλλον,αλλά ελπίζω στα επόμενα 2 χρόνια να αρχίσω να το παλεύω.Αυτές οι ερασιτεχνικές προσπάθειες μου αρκούν για αρχή μιας και δεν ξέρω καλύτερα.
    Από θέμα μίξης/mastering/ποιότητας ήχου δυστυχώς όπως παρατήρησες πάσχω αρκετά,αλλά λόγω έλλειψης χρόνου κυλάει αρκετά αργά η μάθηση  :P (δουλειά,μαθήματα πιάνου κλπ).


    ΥΓ Σκοπός είναι παρότι ο ήλιος δύει,θα ξανα ανατείλει σαν την ελπίδα  ;D .
  • #4 από panixgr στις 02 Jun 2018
  • εμένα μου άρεσε, γιατι με μια 2η ή και 3η ματιά θα μπορούσε να γίνει ενα φοβερό κομμάτι. Απλά θέλει ίσως αυτό το 2ο ή 3ο αυτί τον έμπειρο παραγωγό...
  • #5 από Dagoth στις 03 Jun 2018
  • εμένα μου άρεσε, γιατι με μια 2η ή και 3η ματιά θα μπορούσε να γίνει ενα φοβερό κομμάτι. Απλά θέλει ίσως αυτό το 2ο ή 3ο αυτί τον έμπειρο παραγωγό...
    Από το στόμα σου και στου παραγωγού το αυτί  ;D .
    Πέρα από το σαχλό μου σχόλιο σε ευχαριστώ.

Σελίδες: