Αποστολέας Θέμα: Θανάσης Παπακωνσταντίνου-Διονύσης Σαββόπουλος  (Αναγνώστηκε 17777 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Από 18 Ιανουαρίου ο Θανάσης Παπακωνσταντίνου και ο Διονύσης Σαββόπουλος θα εμφανίζονται μαζί στο Polis Theater κάθε Παρασκευοσαββατοκύριακο!!!!


 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος King_of_Angmar

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μπεριοδεία να κάνουν...

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Γιατι με τον Σαββοπουλο γιατιιιι? Εδw δεν πηγα πυρηνα που παιζαν με Κιουρτζογλου - Λαντσια επειδη ηταν αυτοs....  :'(
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ αυτή τη συνεργασία τη βλέπω με μισό μάτι... Αλλά ακόμα δεν ξέρουμε... Μπορεί να είναι και καλή... Άντε, η νεκροψία θα δείξει...  :P
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Sts_Ikaros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 308
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι κακός
    • Προφίλ
Και ΝΑΙ !!! είναι αλήθεια !!!
http://www.polistheater.gr/Page.aspx?newsID=77&lang=gr

Εγώ πιστεύω πως θα είναι η συνεργασία της δεκαετίας !!!
Δε με λεν' Σταύρο.
Με λέν' Σταύρο και κυρ Σταύρο και αφέντη τσουτσουλομύτη

Αποσυνδεδεμένος Dr Wolf

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • PUMPKIN.GR
Εγώ πιστεύω οτι θα είναι εξαιρετικά ενδιφέρον. Αν και στο site του Πολις δεν δίνονται άλλες πληροφορίες καθόλου  :(
"If You Can't Have What You Want,
It's Time To Start Wanting What You Have ..."
-------------------------------------------------
http://www.myspace.com/rain-on-fire

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ αυτή τη συνεργασία τη βλέπω με μισό μάτι... Αλλά ακόμα δεν ξέρουμε... Μπορεί να είναι και καλή... Άντε, η νεκροψία θα δείξει...  :P
Γιατι ρε παιδια? Τι κολλημα ειαι αυτο? Αν θυμαμαι καλα και σιντι δεν θα βγαζανε μαζι? Πως κανετε ετσι
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος AXAR

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
 :P Αυτες οι συνεργασιες δεν εχουν αλλο λογο να γινονται παρα μονο τα οικονομικα συμφεροντα...Μηπως έχει σκοπο ο Σαββοπουλος να βγαλει και τον Θανασση μεσα απο καμια τουρτα ή θα επιμείνει με την Καλομοίρα?
κιθαριστρια

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Ωραια...περσυ εχασα τα λαιβ του λογω εργασιας, φετος δε θα παω λογω του "Νιονιου"!!!!!  >:( >:( >:( >:(
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Μακάρι να έρθουν και από Θεσσαλονίκη μεριά... Και έλεος πια με την γκρίνια και επειδή ο Σαββόπουλος δεν είναι, λέει, αρκετά 'true' για να συνεργαστεί με τον Παπακωνσταντίνου... Σιγά ρε παιδιά μην κρεμάσουμε το Θανάση για έσχατη προδοσία... ::)
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Fusalida

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πως ο πόνος και η συντριβή γίναν τεχνη στην tv?
    • Προφίλ
 
Κάτι ειπώθηκε για περιοδεία. Μακάρι δηλαδή γιατί με βλέπω να χαλάω πάλι τα...ευρά μου μεσ'τα κτελ και τα πρακτορεία!

Τώρα, γι'αυτή την προκατάληψη που υπάρχει απέναντι σ'αυτή την συνεργασία, τι να πω κι εγώ η καημένη; Συμβουλεύω μερικούς, μερικούς....γκουχ...γκουχ....Χρήστο...γκουχ....να μην χάσουν μια τέτοια εμφάνιση λόγω του...."Νιόνιου"!!!

Ας δούμε πρώτα το αποτέλεσμα και μετά ας το κρίνουμε με την πάντα υποκειμενική και λειψή οπτική μας.
Ας δούμε τι μπορεί να προσφέρει μουσικά και μόνο μια τέτοια απρόσμενη, για όλους μας θαρρώ, συνεργασία! Αν μας αρέσει καλώς, εαν όχι απορρίπτουμε και προχωράμε!

Μη ψάχνουμε λόγους, αιτίες, αφορμές, φιλοδοξίες γιατί νομίζω θα απογοητευτούμε!


Να πω επίσης ότι τα τραγούδια που θα μας παρουσιάσουν είναι όλα του Θανάση, μουσική και στίχος, ενώ σε όλα η ερμηνεία είναι του Σαββόπουλου. Πολλά από αυτα κινούνται πάνω σε ιστορικά γεγονότα. Επίσης είναι πιθανό να υπάρχει μια διαφορετική εκδοχή της "Σάρα", τραγούδι από την Βροχή Απο Κάτω που άρεσε ιδιαίτερα στο Σαββόπουλο...Τέλος αρκετοι νέοι μουσικοί στην ορχήστρα! Για περισσότερα ρίξτε μια ματιά στην κοιλάδα....http://www.koiladatwntempwn.gr/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=272&func=view&id=20712&catid=15&limit=6&limitstart=0
Ποιο θρόνο θέλουν να σου δώσουν, που η Άτροπος δε θα τον πάρει;
Φερνάντο Πεσσόα

www.arrwstherinys.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Δεν είναι θέμα... έχω ακούσει αρκετά ώστε να καταλήξω οτι δεν αντέχω αυτόν τον άνθρωπο, ούτε να τραγουδά, ούτε να τον βλέπω... Το θέμα είναι οτι είχε ανακοινωθεί αυτό που για μένα όντως θα ταν η συνεργασία της χρονιάς, δηλαδή Night on Earth με Παπακωνσταντίνου (με αυτούς θα βγάλει δίσκο, Άρη) και τελικά έμαθα αυτό... :'(   Τυχεροί λοιπόν όσοι αγαπάνε και τον μεν και τον δε  :P

Άιντε να δούμε...
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ αυτή τη συνεργασία τη βλέπω με μισό μάτι... Αλλά ακόμα δεν ξέρουμε... Μπορεί να είναι και καλή... Άντε, η νεκροψία θα δείξει...  :P
Γιατι ρε παιδια? Τι κολλημα ειαι αυτο? Αν θυμαμαι καλα και σιντι δεν θα βγαζανε μαζι? Πως κανετε ετσι

Συμφωνώ μαζί σου..!Γιατί τέτοια κακεντρέχεια και προκατάληψη...!???Και οι 2 μουσικάρες είναι!Εγω τη θεωρώ μια συνάντηση κορυφής πάντως...!Και ανυπομονώ και για το δίσκο και για καμιά συναυλιούλα στο πρίνσιπαλ ή έστω στον Μύλο....  :D Άντε στη βάρδια..!!!Καπου εδω στα μέρη μας  τέλος πάντων!!  ;D

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ αυτή τη συνεργασία τη βλέπω με μισό μάτι... Αλλά ακόμα δεν ξέρουμε... Μπορεί να είναι και καλή... Άντε, η νεκροψία θα δείξει...  :P
Γιατι ρε παιδια? Τι κολλημα ειαι αυτο? Αν θυμαμαι καλα και σιντι δεν θα βγαζανε μαζι? Πως κανετε ετσι

Συμφωνώ μαζί σου..!Γιατί τέτοια κακεντρέχεια και προκατάληψη...!???Και οι 2 μουσικάρες είναι!Εγω τη θεωρώ μια συνάντηση κορυφής πάντως...!Και ανυπομονώ και για το δίσκο και για καμιά συναυλιούλα στο πρίνσιπαλ ή έστω στον Μύλο....  :D Άντε στη βάρδια..!!!Καπου εδω στα μέρη μας  τέλος πάντων!!  ;D

Eίπα εγώ πουθενά ότι δεν είναι μουσικάρα ο Νιόνιος??????? Καλά για τον Θανάση δεν το συζητώ, τον θεωρώ αξεπέραστο (άποψή μου πάντα)!!!! Και μου αρέσει κ πάρα πολύ ο Σαββόπουλος!!! Αλλά νταξ, θεωρώ ότι έχει ψιλοξεφύγει (άποψή μου κ αυτό). Επίσης μου φαίνεται ότι το στυλ αυτών των δύο καλλιτεχνών είναι εντελώς διαφορετικό και δεν πολύκολλάνε οι δυο τους. Τι να πω?????? Μακάρι να έχω άδικο και να αποδειχτεί καλή αυτή η συνεργασία (και να κάνουν και καμιά περιοδεία για να τους δω κ εγώ!)!!! Α! Και δεν είπα ποτέ ότι λόγω του Νιόνιου δεν θα πήγαινα σε μια τέτοιου είδους συναυλία...  ::)
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Συγγνωμη τι σχεση εχει το οτι ειναι μουσικαρες με το αν ταιριαζουν σαν σχημα???????? Κι η Βιταλη ειναι φωναρα και οι Dream Theater μουσικαρες αλλα αυτο δεν σημαινει οτι αν βαλεις τη Βιταλη να τραγουδησει Dream Theater θα ειναι πετυχημενο το αποτελεσμα...
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Συγγνωμη τι σχεση εχει το οτι ειναι μουσικαρες με το αν ταιριαζουν σαν σχημα???????? Κι η Βιταλη ειναι φωναρα και οι Dream Theater μουσικαρες αλλα αυτο δεν σημαινει οτι αν βαλεις τη Βιταλη να τραγουδησει Dream Theater θα ειναι πετυχημενο το αποτελεσμα...

Αυτό ακριβώς λέω Έρεβε. Ότι αν και τους θεωρώ μουσικάρες, δεν ξέρω κατά πόσο ταιριάζουν σαν σχήμα...
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Συγγνωμη τι σχεση εχει το οτι ειναι μουσικαρες με το αν ταιριαζουν σαν σχημα???????? Κι η Βιταλη ειναι φωναρα και οι Dream Theater μουσικαρες αλλα αυτο δεν σημαινει οτι αν βαλεις τη Βιταλη να τραγουδησει Dream Theater θα ειναι πετυχημενο το αποτελεσμα...

Πού το ξέρεις?Έχεις ακουσει ποτέ τη βιταλη να τραγουδαει dream theater??  ;) Εντ'αξει,πλάκα κάνω, αλλά το λεω αυτό ακριβώς για να μην προεξοφλούμε τα πράγματα....!Μπορεί τελικά και να ταιριάζουν και πολυ σαν σχήμα..Ακόμα δεν τους έχουμε ακούσει για να βγάλουμε γνώμη..! ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 26/12/07, 19:30 από Mίκα ! »

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Το μόνο παρήγορο της υπόθεσης είναι ο δίσκος με τις διασκευές από τους Night On Earth, γιατί προσωπικά αυτή η σύμπραξη δεν έχει να μου δώσει πολλά. Έχοντας μάλιστα ακούσει ορισμένα στο ακουστικό σετ των NoE, περιμένω εναγωνίως το συνολικό αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος Fusalida

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πως ο πόνος και η συντριβή γίναν τεχνη στην tv?
    • Προφίλ

Ναι, όντως οι διασκευές των Night On Earth είναι πολύ πετυχημένες...
Άκουσα κι εγώ μερικά τους ηχογραφημένα από το live στο κύτταρο και τρόμαξα να τα γνωρίσω... Πολύ καλή δουλειά.

Για την άλλη συνεργασία, όπως είπα....περιμένω να δω...
Ποιο θρόνο θέλουν να σου δώσουν, που η Άτροπος δε θα τον πάρει;
Φερνάντο Πεσσόα

www.arrwstherinys.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Πελαργός

  • Ασσασινος κατοικος Κιθαρισταν
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Άντρας
  • Το Πετρωμενον Φαγειν Αδυνατον
    • Προφίλ
Νομιζω οτι δραματοποιουμε τα πραγματα.Δεν ειναι ευκολο να υποστηριξει κανεις οτι ο Νιονιος δεν ειναι (εστω ηταν) μουσικαρα και οτι η σκηνικη παρουσια του με τη βοηθεια της θεατρικης φωνης του δεν ειναι κορυφαια.Τωρα που κολλαει η (οτι να'ναι)συγκριση της Βιταλη με τους dream με αυτο το διδυμο που σαφεστατα κινειται στα ιδια μουσικα μονοπατια (με τεραστιες διαφορες βεβαια στις καταβολες) δεν καταλαβα που κολλαει.

Εχουμε κανει το Θαναση (και το Σωκρατη) μου φαινεται σαν το βαζελο.Εχουμε ολη αποψη για τις κινησεις τους πριν τις δουμε λες και αυτο που μας αρεσει σε αυτους δεν ειναι ακριβως αυτος ο πειραματισμος και η πρωτοτυπια που μας αρεσει.
Μιλαμε για δυο τεραστιου διαμετρηματος καλλιτεχνες απο διαφορετικες εποχες ,και οι δυο οι πλεον πρωτοτυποι στην εποχη τους και κολλαμε σε ψευτοιδεολογικες (οι πιο πολλοι τουλ) αντιρρησεις και ξεχναμε την καλλιτεχνικη διασταση της συνεργασιας.

Καθηστε να δουμε πρωτα και μετα ας κρινουμε
το ΕΙΝΑΙ ειναι αβασταχτα ελαφρυ

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Νομιζω οτι δραματοποιουμε τα πραγματα.Δεν ειναι ευκολο να υποστηριξει κανεις οτι ο Νιονιος δεν ειναι (εστω ηταν) μουσικαρα και οτι η σκηνικη παρουσια του με τη βοηθεια της θεατρικης φωνης του δεν ειναι κορυφαια.

Υποστήριξε κανείς ότι ο Σαββόπουλος δεν είναι μουσικάρα;  ??? ??? ::)

Τωρα που κολλαει η (οτι να'ναι)συγκριση της Βιταλη με τους dream με αυτο το διδυμο που σαφεστατα κινειται στα ιδια μουσικα μονοπατια (με τεραστιες διαφορες βεβαια στις καταβολες) δεν καταλαβα που κολλαει.

Την ίδια απορία έχω κι εγώ...  ::)

Εχουμε κανει το Θαναση (και το Σωκρατη) μου φαινεται σαν το βαζελο.Εχουμε ολη αποψη για τις κινησεις τους πριν τις δουμε λες και αυτο που μας αρεσει σε αυτους δεν ειναι ακριβως αυτος ο πειραματισμος και η πρωτοτυπια που μας αρεσει.

OMG + 3 LOL!!!  :P
Συγκλονιστηκή παρομοίωση!!! ;D ;D

Μιλαμε για δυο τεραστιου διαμετρηματος καλλιτεχνες απο διαφορετικες εποχες ,και οι δυο οι πλεον πρωτοτυποι στην εποχη τους και κολλαμε σε ψευτοιδεολογικες (οι πιο πολλοι τουλ) αντιρρησεις και ξεχναμε την καλλιτεχνικη διασταση της συνεργασιας.

Καθηστε να δουμε πρωτα και μετα ας κρινουμε


Rispect για το πρώτο.
Όσο για τα υπόλοιπα, εγώ εξακολουθώ να είμαι επιφυλακτική μ' αυτή τη συνεργασία...


Αλήθεια, μήπως έχει κανείς τη διασκευή του τραγουδιού "Sara" από "Νιόνιο"?
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Τωρα που κολλαει η (οτι να'ναι)συγκριση της Βιταλη με τους dream με αυτο το διδυμο που σαφεστατα κινειται στα ιδια μουσικα μονοπατια (με τεραστιες διαφορες βεβαια στις καταβολες) δεν καταλαβα που κολλαει.

Ετσι οπως το σκεφτομαι, ή καλυτερα το φανταζομαι (μακαρι να βγω ψευτης) όσο κολλαει η φωνη και το ερμηνευτικο στυλ της Βιταλη στα τραγουδια των Dream Theater αλλο τόσο κολλαει και του Νιονιου στα Θανασοτραγουδα...Ασχετα με το αν ειναι μουσικαρα...
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Τωρα που κολλαει η (οτι να'ναι)συγκριση της Βιταλη με τους dream με αυτο το διδυμο που σαφεστατα κινειται στα ιδια μουσικα μονοπατια (με τεραστιες διαφορες βεβαια στις καταβολες) δεν καταλαβα που κολλαει.

Ετσι οπως το σκεφτομαι, ή καλυτερα το φανταζομαι (μακαρι να βγω ψευτης) όσο κολλαει η φωνη και το ερμηνευτικο στυλ της Βιταλη στα τραγουδια των Dream Theater αλλο τόσο κολλαει και του Νιονιου στα Θανασοτραγουδα...Ασχετα με το αν ειναι μουσικαρα...
Που να με πάρει και να με σηκώσει επιτέλους!!
Μπορούμε να βγάλουμε άποψη επιτέλους μόλις τους ακούσουμε και όχι να προδικάζουμε τα πράγματα????
Άντε ακόμα δεν τον είδαμε που λέει και η λαική ρήση, Γιάννη τον βαφτίσαμε.
Τους ακούσατε???Τους είδατε μαζί ως σκηνική παρουσιά?? Τότε πώς τόσο εύκολα μπορείτε να βγάλετε συμπεράσματα επιτέλους???? Εαν τους δειτε και δεν σας αρεσουν πείτε όοοο,τιιιιι θέλετε, αλλά τώρα πραγματικά η στάση σας είναι γελοία και αντιδεοντολογική! Πού ξέρετε μπορεί να είναι και τέλεια συνεργασία??? Γιατί επιτέλους  πρέπει για όλα τα θέματα να μαστε προκατειλλημένοι??? 

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Γιατί είναι δικαίωμα του καθενός να είναι από εμπαθής, μέχρι συμπαθής.

Αλήθεια, αν θυμάμαι καλά από τους κανόνες του forum, δεν απαγορεύεται ακόμα να εκφράζει ο οποιοσδήποτε τις αντιρρήσεις ή τη δυσαρέσκειά του για ένα ενδεχόμενο σχήμα. Ας πούμε -κι ανεξάρτητα από την άποψή μου για το Σαββόπουλο- θεωρώ πως δεν καλύπτει τις δικές μου καλλιτεχνικές ανησυχίες -ως ακροατής- μια τέτοια συνεργασία. Αντίθετα θα προτιμούσα να απολαμβάνω τον Παπακωνσταντίνου με τους Night On Earth και την ηχητική φρεσκάδα που κουβαλάνε αυτά τα παιδιά, σε αντιδιαστολή με τα περασμένα μεγαλεία που εκφράζει ο -κατά τα άλλα αγαπητός- Νιόνιος. Περισσότερα έχω να αποκομίσω από την πρώτη σύμπραξη και τους καρπούς που μπορεί να αποδώσει, παρά από τη δεύτερη που μοιάζει εκ του ασφαλούς.

Και στην τελική ας εκφράζει ο καθένας ελεύθερα τόσο τα μέλια, όσο και τον εμετό του, χωρίς να χρειάζεται υποδείξεις και θεσμοφύλακες ορθής συμπεριφοράς.

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
εγώ πάλι, άμα πήγαινα για τον σαββόπουλο θα πήγαινα.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
5028 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/12/07, 23:54
από Mrs Brightside
198 Απαντήσεις
66619 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/07, 13:04
από Αγγέλα
20 Απαντήσεις
10433 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/06, 14:15
από Fusalida
39 Απαντήσεις
16244 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/07, 20:43
από Anaximandros
24 Απαντήσεις
7382 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/07, 19:30
από Mrs Brightside
9 Απαντήσεις
7411 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/09, 09:08
από ερεβος
1 Απαντήσεις
2822 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/08, 02:27
από Kli Klis
9 Απαντήσεις
4153 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/09, 14:58
από TheVrachnoprofiter
8 Απαντήσεις
4368 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/02/11, 11:41
από johntziallas
0 Απαντήσεις
3499 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/03/17, 16:14
από MARIOS F