Ειδικά θέματα > Μετατροπές, βλάβες, συντήρηση, κατασκευές

Προβλημα με καινουρια κιθαρα

<< < (3/3)

GVen:

--- Παράθεση από: Left hander στις 29/04/21, 00:42 ---
--- Παράθεση από: GVen στις 29/04/21, 00:35 ---Εγώ θα ζηταγα άλλη. Πιθανόν να ναι ελαττωματικό το όργανο,  ή να θέλει feet lelveling, ή δεν έκαναν τίποτα. Πάρε κι ένα τηλέφωνο στην προστασία καταναλωτή και πες τους τι συνέβη. Θα σε συμβουλεψουν καλύτερα. Μπορείς να πάρεις και μια γνώμη από τεχνικό,  να τη δει και να σου πει σίγουρα τι συμβαίνει. Τώρα που άνοιξαν τα καταστήματα είναι πιο εύκολα τα πράγματα.

--- Τέλος παράθεσης ---

Φιλτατε, κι εγω αυτο θα παω να διεκδικησω! αλλαγη οργανου. Μια αλλη δηλαδη 114ce. Απλα τον φοβαμαι γενικα τον Νακα σ αυτα... Λεει οτι γινονται αλλαγες αλλα "Κατα την κριση της εταιριας" η οποια εταιρια μου πε οτι η κιθαρα ειναι οκ. Ελα ομως που δεν ειναι! Σκεψου οτι ειναι και οπτικο φαινομενο. Βλεπεις δηλαδη την κατα ΠΟΛΥ μειωμενη παλμικοτητα της χορδης σχετικα με τις αλλες νοτες διπλα (Σολ και Φα δηλαδη)

--- Τέλος παράθεσης ---

Βάλε έναν απ τους πωλητές να παίξει...θα καταλάβει...ζητα τον καταστηματάρχη...κατι φταιει στην κιθάρα...βα το βρουν.  Είναι υποχρεωμένοι. Άκου 900 ευρώ και με ελάττωμα.

Left hander:

--- Παράθεση από: GVen στις 29/04/21, 00:46 ---
--- Παράθεση από: Left hander στις 29/04/21, 00:42 ---
--- Παράθεση από: GVen στις 29/04/21, 00:35 ---Εγώ θα ζηταγα άλλη. Πιθανόν να ναι ελαττωματικό το όργανο,  ή να θέλει feet lelveling, ή δεν έκαναν τίποτα. Πάρε κι ένα τηλέφωνο στην προστασία καταναλωτή και πες τους τι συνέβη. Θα σε συμβουλεψουν καλύτερα. Μπορείς να πάρεις και μια γνώμη από τεχνικό,  να τη δει και να σου πει σίγουρα τι συμβαίνει. Τώρα που άνοιξαν τα καταστήματα είναι πιο εύκολα τα πράγματα.

--- Τέλος παράθεσης ---

Φιλτατε, κι εγω αυτο θα παω να διεκδικησω! αλλαγη οργανου. Μια αλλη δηλαδη 114ce. Απλα τον φοβαμαι γενικα τον Νακα σ αυτα... Λεει οτι γινονται αλλαγες αλλα "Κατα την κριση της εταιριας" η οποια εταιρια μου πε οτι η κιθαρα ειναι οκ. Ελα ομως που δεν ειναι! Σκεψου οτι ειναι και οπτικο φαινομενο. Βλεπεις δηλαδη την κατα ΠΟΛΥ μειωμενη παλμικοτητα της χορδης σχετικα με τις αλλες νοτες διπλα (Σολ και Φα δηλαδη)

--- Τέλος παράθεσης ---

Βάλε έναν απ τους πωλητές να παίξει...θα καταλάβει...ζητα τον καταστηματάρχη...κατι φταιει στην κιθάρα...βα το βρουν.  Είναι υποχρεωμένοι. Άκου 900 ευρώ και με ελάττωμα.

--- Τέλος παράθεσης ---

Αυτοοο! Και σκεψου οτι οι ανθρωποι του τεχνικου τμηματος του Νακα, μου ειπαν οτι ολα ειναι οκ!!!! ΜΑ ΠΩΣ? Μαλλον θελουν να με πεισουν οτι ειναι ολα οκ για να ξεφορτωθουν το οργανο δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο... Ελπιζω να γινει καποια αλλαγη. Στη σελιδα τους λεει οτι ειναι διαθεσιμη, αρα εχουν κομματια

BitCollector:
https://www.youtube.com/watch?v=k--sLkeqIM4
Αν αποκλείσουμε τις χορδές τότε πιθανόν να είναι dead spot.

Νομίζω ότι πρέπει να απαιτήσεις αντικατάσταση. Κι αν δε δεχτούν να τους πεις
για τον Συνήγορο του Καταναλωτή. Μια φορά χρειάστηκε να τον επικαλεστώ
κι έμεινα με τον στόμα ανοιχτό από την αντίδραση και την αλλαγή συμπεριφοράς
του (μέχρι τότε ζόρικου) μαγαζάτορα.

panixgr:
προφανως καποια στοιχεια της κιθαρας συντονιζουν με την F# ,  προφανως τα τζιμάνια στα διαστημικά κέντρα της ολανδίας θα άλλαξαν χορδές...
ελεος σεταπ στην ολανδία...

λοιπον φίλε, βαρα F# δυνατα, και μετά προσπάθησε να ακούσεις που συντονίζει. κλασικό προβλημα.. χμμμ κοιτα αν υπάρχουν πραγματα στην γεφυρα που ειναι χαλαρα, στα ηλεκτρικά, παντού, κουνα την κιθαρα και κοίτα αν κουδουνίζει - κουνιέται τπτ.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View