Καλλιτεχνικές μας δημιουργίες > Δικές μας συνθέσεις και τραγούδια

James Μπασδάνης - Cosmos ‘n’ Duniyas

(1/1)

James Basdanis:
Χαιρετώ την αγαπημένη ομάδα του Kithara! Δέκα έξι μήνες μετά το ep μου “Diddycoy” -που σχολιάστηκε θετικά τόσο στο εσωτερικό όσο και στο εξωτερικό- επιστρέφουμε με ένα νέο κομμάτι!  ;D ;D ;D

Ο τίτλος του είναι “Cosmos ‘n’ Duniyas”, το οποίο είναι το ομώνυμο του επερχόμενου δίσκου. Είναι ένα ορχηστρικό κομμάτι που συνδέει τη δυτική μουσική κουλτούρα με την ανατολίτικη και θέλω να πιστεύω οτι φανερώνει και τις μουσικές επιδράσεις μου.

Ο νέος δίσκος αναμένεται να κυκλοφορήσει, τόσο σε ψηφιακή όσο και σε φυσική μορφή, τον Φεβρουάριο και θα περιέχει 10+1 μουσικές ιστορίες.

Ακούστε και δείτε το video του “Cosmos ‘n’ Duniyas”
https://www.youtube.com/watch?v=uuxHN55UFP8

Βραζίλης:
Πολύ ενδιαφέρον! Με ακούσματα σαν αυτό, το μυαλό μου πετάγεται διαρκώς από την Ανατολή στην Δύση και τούμπαλιν, σαν μπαλάκι του πινγκ πονγκ, δεν μπορεί να αποφασίσει σε ποιο σημείο να σταθεί.
Έχοντας ακούσει προηγούμενες δουλειές σου, και τώρα το κομμάτι αυτό, φαντάζομαι ότι όλος ο νέος δίσκος θα έχει παρόμοιο πολύ καλό επίπεδο.

James Basdanis:
Ευχαριστώ πολύ Βασίλη!
Προσπαθούμε να εξελισσόμαστε προς το καλύτερο που πιστεύουμε! χαχαχα  ;D ;D ;D

ΥΓ: Θα προσπαθήσω να κάνουμε exclusive release για το κιθάρα μέσω bandcamp πριν κυκλοφορήσει!
Αρχικά, να πάρω το ΟΚ απο εδώ και από την εταιρία! χαχα και το συζητάμε!  ;D ;D ;D

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View