Αποστολέας Θέμα: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....  (Αναγνώστηκε 47337 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
*ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« στις: 05/10/06, 21:47 »
Δεν υπαρχει ούτε ενα ποστ για αυτο το θεμα και ειπα να αρχισω εγω ενα μιας κ με ενδιαφέρει πολυ...
...Λοιπόν, τι πιστεύετε για τις νεράιδες, τα ξωτικά, τους νάνους, τις νυμφες, κλπ...; ειναι απλά δημιουργήματα της φαντασίας μας ή  μηπως όχι;

« Τελευταία τροποποίηση: 05/10/06, 21:55 από fairy »

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #1 στις: 05/10/06, 23:16 »
Αχ τι χαρααα!!! Πολυ χαρηκα με το θεματακι!
Στο δικο μου το μυαλο υπαρχουν και ειναι αληθινα αυτα...
Υπαρχουν ανθρωποι που λενε "Αυτα ειναι ανοησιες, εισαι χαζη που τα πιστευεις, δεν υπαρχει αυτο που λες" αλλα μετα αν τους μιλησεις για θρησκεια πορωνονται και δεν δεχονται καμια αμφισβητηση, γιατι "φυσικα και υπαρχει Θεος, και αγγελοι επισης"...
Ειναι ενας υπεροχος κοσμος, μαγικος και συναρπαστικος...ολα ειναι πιθανα εκει...πετανε και τα γουρουνακια καμια φορα...ετσι για αλλαγη απο τα συνηθισμενα...


there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #2 στις: 05/10/06, 23:56 »
δεν πιστευω σε νεραιδες και τετοια ( και μην πεταχτει κανεις να πει οτι μολις σκοτωσα μια ;P ) αλλα ειμαι πολύ πολύ φαν των ιστοριων τετοιου είδους..θα ηθελα να ζω σε εναν τετοιο κοσμο πιστευω..πιο ξεκαθαρος...πιο...απλος...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #3 στις: 06/10/06, 13:49 »
Η αληθεια ειναι οτι ολα αυτα τα πλασματα εχουν μια θετικη αυρα. Ισως επειδη υπηρχαν στα παραμυθια που διαβαζαμε μικροι, ισως επειδη τα εχουμε συνδιασει με καποια προσωπα... Υπαρχει ενα πολυ ενδιαφερον βιβλιο για τις νεραϊδες. Ονμαζεται Νεραϊδες και εχει μεσα συλλογη απο ιστοριες, τοποθεσιες, και αλλα πλασματα που συνδεονται με αυτες

Αποσυνδεδεμένος juliad

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 390
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μωρά μου είστε τα θαύματα που μου χουνε προσφέρει
    • Προφίλ
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #4 στις: 06/10/06, 14:17 »
πετανε και τα γουρουνακια καμια φορα...ετσι για αλλαγη απο τα συνηθισμενα...
Nαι ναι πως δεν πετάνε!
Θυμάστε στο muppet show ;
The pigs in space!!!!
;D ;D ;D
Απο περιέργεια υπάρχω
και απο καραγκιοζλίκι

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #5 στις: 06/10/06, 16:40 »
Υπαρχει ενα πολυ ενδιαφερον βιβλιο για τις νεραϊδες. Ονμαζεται Νεραϊδες και εχει μεσα συλλογη απο ιστοριες, τοποθεσιες, και αλλα πλασματα που συνδεονται με αυτες

Ναι όντως είναι πολύ ενδιαφέρον...το διαβάζω αυτόν τον καιρό και πραγματικά με εχει συνεπάρει...Εχω ταξιδέψει στον  υπέροχο κόσμο τους μεσα απτο βιβλίο αυτό...αν και πιστεύω πως αυτα που γραφει είναι αληθινά

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #6 στις: 06/10/06, 18:52 »
Υπαρχει ενα πολυ ενδιαφερον βιβλιο για τις νεραϊδες. Ονμαζεται Νεραϊδες και εχει μεσα συλλογη απο ιστοριες, τοποθεσιες, και αλλα πλασματα που συνδεονται με αυτες

Ναι όντως είναι πολύ ενδιαφέρον...το διαβάζω αυτόν τον καιρό και πραγματικά με εχει συνεπάρει...Εχω ταξιδέψει στον  υπέροχο κόσμο τους μεσα απτο βιβλίο αυτό...αν και πιστεύω πως αυτα που γραφει είναι αληθινά
Εγώ ξέρω πως υπάρχουν, και τις αγαπώ πολύ από μικρός. :D

Αποσυνδεδεμένος pinelopi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1075
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κι όμως δεν είναι μακριά...
    • Προφίλ
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #7 στις: 06/10/06, 19:01 »
Πλάσματα που δημιουργεί η φαντασία; Ίσως.
Ποιός θέλει να μεγαλώσει τόσο που να μην πιστεύει σε παραμύθια όμως;
Τυχεροί όσοι καταφέρνουν  κάποιες φορές να κρατάνε τις αποστάσεις τους από την πραγματικότητα... :)
όνειρο είναι να ουρλιάζουν χιλιάδες ναι απ' το λαρύγγι του όχι  (Κ.Δ.)

Αποσυνδεδεμένος Μένια..

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα λέω ψέματα πως δε θα ξαναφύγω...
    • Προφίλ
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #8 στις: 06/10/06, 19:06 »
   Ξέρετε, συχνά λέω πως ίσως να μην ζούμε σε έναν κόσμο με νεράιδες και δράκους, όλοι όμως έχουμε την ανάγκη να πιστεύουμε σε ένα παραμύθι με ευτυχισμένο τέλος. Και εγώ πιστεύω.
There's a shark in the pool
And a witch in the tree
A crazy old neighbor and he's been watching me
And there's footsteps loud and strong coming down the hall

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #9 στις: 06/10/06, 19:31 »
...Λοιπόν, τι πιστεύετε για τις νεράιδες, τα ξωτικά, τους νάνους, τις νυμφες, κλπ...; ειναι απλά δημιουργήματα της φαντασίας μας ή  μηπως όχι;
Μάλλον ήταν ρητορική η ερώτηση ε?  ;)

Αποσυνδεδεμένος geni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 520
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εύχομαι το 2008 να κάνω κάτι καλό...
    • Προφίλ
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #10 στις: 11/10/06, 19:02 »
Ξέρετε, συχνά λέω πως ίσως να μην ζούμε σε έναν κόσμο με νεράιδες και δράκους, όλοι όμως έχουμε την ανάγκη να πιστεύουμε σε ένα παραμύθι με ευτυχισμένο τέλος. Και εγώ πιστεύω.

ετσι...
Δεν ξερω τι λετε,για μενα μια απο τις πιο συγκινητικες στιγμες του φετινου καλοκαιριου,ηταν οταν ακουσα μια ιστορια για νεαραϊδες.... Κατεβαιναν στο χωριο μου καθε που ειχε Πανσεληνο, λουζονταν και τραγουδουσαν σε μια μικρη λιμνη,κι οταν κανεις τις εβλεπε εμενε βουβος στην ομορφη θέα τους, κι ετσι δε μπορουσε να πεισει στους αλλους χωριανους οτι τις ειδε! Μεσα στο ιδιο βραδυ ξανανεβαιναν στο βουνο, οπου ζουσαν μονιμα στην κορυφη ψηλα εκει...Κι ολα αυτα τα συγκλονιστικα τα εμαθα γιατι υπαρχει ενα μερος στο βουνο που λεγεται "Νεραϊδόλακκα"  :)
Είναι διγ**ία ν΄αγαπάς και να ονειρεύεσαι. Αλλά τι είναι καλύτερα;;;;;

Αποσυνδεδεμένος Blue Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 365
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • The Paradox Society
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #11 στις: 11/10/06, 19:48 »
Μου αρέσει πολυ η τοποθετηση του Τόλκιν και του Ρόμπερτ Τζόρνταν στο θέμα.
Προσφέρουν τα απόλυτα "ταξίδια" σε τέτοιους κόσμους.
Έτσι εγώ πετάω μόνο με Tolkien-Airlines! ;D
"dealing with the absurdity of existence by shoving absurdity down existence’s throat"

Αποσυνδεδεμένος Kerwyn

  • The Epic Rogue
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 661
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #12 στις: 11/10/06, 20:13 »
Φυσικά και υπάρχουν.Σε κάποιες χώρες, κυρίως βόρειες, είναι η Ιστορία τους τέτοια και οι παραδόσεις τους.Όλα αυτά που έχουν γραφτεί κατα καιρούς από διαφορετικούς ανθρώπους και σε διαφορετικές εποχές, μου φαίνεται απίθανο να τα βγάζουν όλοι μέσα από το κεφάλι τους...

Παίξτε και λίγο DnD, να μάθετε για τα ξωτικά, τους νάνους και τα Halflings! ;D ;D ;D ;D ;D
Let me bleed inside your arms and let me die beneath your eyes...

Αποσυνδεδεμένος Blue Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 365
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • The Paradox Society
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #13 στις: 11/10/06, 20:22 »
Κάπως δύσκολο να το υποστηρίξεις ένα τέτοιο επιχείρημα Kerwyn...
Όχι αδύνατο βέβαια...Αλλα είναι πιο εύκολο να ισχυρισθεί κανείς οτι είναι απλώς
ενδιαφέρουσες εκφράσεις της ανθρώπινης φαντασίας...
"dealing with the absurdity of existence by shoving absurdity down existence’s throat"

Αποσυνδεδεμένος FoZzZ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #14 στις: 11/10/06, 20:45 »
Ρε παιδια τελικα τα ξωτικα κ οι νεραιδες ειναι καλοι η κακοι?
εγω στις ιστοριες που εχω ακουσει εχουν απειλητικες τασεις προς το ανθρωπινο ειδος...

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #15 στις: 11/10/06, 22:14 »
Φυσικά και υπάρχουν.Σε κάποιες χώρες, κυρίως βόρειες, είναι η Ιστορία τους τέτοια και οι παραδόσεις τους.Όλα αυτά που έχουν γραφτεί κατα καιρούς από διαφορετικούς ανθρώπους και σε διαφορετικές εποχές, μου φαίνεται απίθανο να τα βγάζουν όλοι μέσα από το κεφάλι τους...

Παίξτε και λίγο DnD, να μάθετε για τα ξωτικά, τους νάνους και τα Halflings! ;D ;D ;D ;D ;D
Πες τα, ρε! Πες τα! ;D ;D
Ρε παιδια τελικα τα ξωτικα κ οι νεραιδες ειναι καλοι η κακοι?
εγω στις ιστοριες που εχω ακουσει εχουν απειλητικες τασεις προς το ανθρωπινο ειδος...
Υπάρχουν και σκοτεινές νεραϊδες... Βασικά υπάρχει το Seelie Court (καλή αυλή) και το Unseelie Court (κακιά αυλή), η καθεμία έχει δικές τις φυλές νεραϊδων και διαφορετικούς ηγέτες, αλλά τσακώνονται μόνο μεταξύ τους (για την ώρα).

Αποσυνδεδεμένος rinetrino

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Γυναίκα
  • oti a3izei ponaei...
    • Προφίλ
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #16 στις: 11/10/06, 22:50 »
Πολύ όμορφο θέμα και ιδιαίτερα ενδιαφέρον! Λοιπόν απο κάποια πράγματα που έχω διαβάσει , κι επειδή ασχολούμαι με το συγκεκριμένο θέμα , τα πλάσματα αυτά βρίσκονται παντού , στο νερό , στον αέρα , στη φωτιά και στη γη. Γι'αυτό και ονομάζονται στοιχειακά.
Της ΓΗΣ, ζουν σε βράχους , πολλά έχουν το σπίτι τους μέσα σε πολύτιμους λίθους, τρελένονται να φανερώνουν χαμένα πράγματα. Κατά την παράδοση , τα λέμε Γνώμους.
Του ΝΕΡΟΥ, ζουν σε ποτάμια , λίμνες ,  στην θάλασσα ή ακόμη και σε πηγές! Ενδιαφέρονται για την πρόοδο μας και τη συναισθηματική μας σταθερότητα. Κατά την παράδοση , τα λέμε Νηρηίδες.
Τα ξωτικά του ΑΕΡΑ, τους αρέσει πολύ η ταχύτητα , γίνονται αναζητητές πληροφοριών αν τους το ζητήσουμε , ενώ γίνονται και καλοί δάσκαλοι αν αφεθούμε! Είναι οι πολύ γνωστές σε μας , νεράιδες , αν και σύμφωνα με την παράδοση , τα λέμε Συλφίδες.
Τα στοιχειακά της ΦΩΤΙΑΣ, τέλος , τα βρίσκουμε μέσα σε πυρκαγιές φυσικά όπου υπάρχει η φωτιά. Γίνονται δύσκολα φίλοι μας , αλλά όταν γίνουν , είναι αχώριστοι και παντοτινοί! Είναι πανίσχυρα ξωτικά , που με την πύρινη φλόγα τους , έχουν τη δυνατότητα να θεραπεύουν , κι αναζωογονούν. Είναι γνωστά ως , Σαλαμάνδρες ή Ήφαιστοι.
   Δεν είναι ανάγκη να έχετε δει περίεργη μορφή , μέσα στο δάσος , μέσα στο σπίτι  , ή ακόμη και μέσα στο πλήθος για να πειστείτεπως υπάρχουν τα ξωτικά ή οι νεράιδες. Όταν πιστέψετε σε αυτά , με τον τρόπο τους θα φανερωθούν σε σας και ανάλογα θα σας πλησιάσουν! Έχετε πίστη λοιπόν , και μην παρασύρεστε απο το άγχος της καθημερινότητας! Καλή περιπλάνηση...  ;)
χαμένη στα μονοπάτια του μυαλού μου....

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #17 στις: 12/10/06, 00:09 »
   Δεν είναι ανάγκη να έχετε δει περίεργη μορφή , μέσα στο δάσος , μέσα στο σπίτι  , ή ακόμη και μέσα στο πλήθος για να πειστείτεπως υπάρχουν τα ξωτικά ή οι νεράιδες. Όταν πιστέψετε σε αυτά , με τον τρόπο τους θα φανερωθούν σε σας και ανάλογα θα σας πλησιάσουν! Έχετε πίστη λοιπόν , και μην παρασύρεστε απο το άγχος της καθημερινότητας! Καλή περιπλάνηση...  ;)


Xα! Το ειχα πει οτι ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
αληθεια το πιστευω...
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος mogli

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Άντρας
  • η γνώση και η αμάθεια πληρώνονται
    • Προφίλ
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #18 στις: 13/10/06, 00:34 »
ξωτικα υπαρχουν σιγουρα(εγω εχω ενα στην πλατη).τωρα για νεραιδες δεν ξερω αλλα μακαρι να υπαρχουν.οσο τις βλεπω παντως ολες τους ειναι τσακωμενες με την ασχημια.τι κεφια ειχε αυτος που τις δημιουργησε ρε?
μέσα απ'τα σκοτάδια κι απ'το φως ξεπηδώ σα γελοτοποιός με τον εαυτό μου έχω γίνει ένα και ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟΝΙ ΚΑΝΕΝΟΣ!!Στα παιχνίδια όλων σας έκανα χαλάστρα για κανέναν πού**η δε θυσιάζομαι{....}ειν'η ζωή μια φυλακή και τα κλειδιά χαμένα.....

feggaropetra

  • Επισκέπτης
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #19 στις: 14/10/06, 05:03 »
Να πάρετε να διαβάσετε τη "Νεράϊδα των Δοντιών". Καταπληκτικό βιβλίο!
Εγώ πάντως τα πάω πολύ καλά με τα ξωτικά... Ενίοτε, δε, ανεβαίνω και στο ουράνιο τόξο μαζί τους...

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #20 στις: 14/10/06, 16:49 »
   Δεν είναι ανάγκη να έχετε δει περίεργη μορφή , μέσα στο δάσος , μέσα στο σπίτι  , ή ακόμη και μέσα στο πλήθος για να πειστείτεπως υπάρχουν τα ξωτικά ή οι νεράιδες. Όταν πιστέψετε σε αυτά , με τον τρόπο τους θα φανερωθούν σε σας και ανάλογα θα σας πλησιάσουν! Έχετε πίστη λοιπόν , και μην παρασύρεστε απο το άγχος της καθημερινότητας! Καλή περιπλάνηση...  ;)


Xα! Το ειχα πει οτι ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
αληθεια το πιστευω...
Κανείς δεν σε αμφισβητεί. Κι εγώ το πιστεύω.

Αποσυνδεδεμένος Blue Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 365
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • The Paradox Society
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #21 στις: 14/10/06, 16:52 »
Ότι ψάξει κανείς θα το βρεί. Το θέμα είναι γιατί...
"dealing with the absurdity of existence by shoving absurdity down existence’s throat"

Αποσυνδεδεμένος geni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 520
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εύχομαι το 2008 να κάνω κάτι καλό...
    • Προφίλ
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #22 στις: 02/01/08, 12:41 »
α, φυσικά υπάρχουν ξωτικά! Ερχονται Παραμονές Χριστουγέννων και μας φέρνουν δώρα...τον υπόλοιπο χρόνο κρύβονται και στην πραγματικότητα ταξιδεύουν μακίά μαςς, αλλά συνέχεια μέσα μας πίσω μας και μπρος μας ωσπου να τα ξαναδούμε! :-)
Είναι διγ**ία ν΄αγαπάς και να ονειρεύεσαι. Αλλά τι είναι καλύτερα;;;;;

Αποσυνδεδεμένος delfinaki

  • Αρχόντισσα των Θαλασσών
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ουδέν κρυπτόν
    • Προφίλ
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #23 στις: 02/01/08, 14:50 »
Μην μου χαλάτε το όνειρο, σαφώς και υπάρχουν και περιμένω την μέρα που θα δω ένα από αυτά (πολύ θα γελάσετε, αλλά ας πιστεύουμε και σε κάτι όμορφο, έστω και αν δεν είμαστε σίγουροι ότι υπάρχει)

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: *ΝΕΡΑΙΔΕΣ-ΞΩΤΙΚΑ*....
« Απάντηση #24 στις: 02/01/08, 15:16 »
Eγω έχω γερόοοοο κόλλημα με τον κόσμο του Φανταστικού!!!!! Μα γερό όμως!!!
Λατρεύω τον Τόλκιν,Λαβκραφτ,Νιλ Γκαιμαν, Λιούις,Πούλμαν και γενικά τους συγγραφείς φανταστικών βιβλίων!!
Επίσης έχω αδυναμία στις ζωγραφιές του τρισμέγιστου Brian Froud ο οποίος είναι ο καλύτερος ζωγράφος και μελετητής νεράιδων όλων των εποχών!! Έχον μεταφραστεί και βιβλία του στα Ελληνικά και είναι απλά τέλεια (αν και λίγο ακριβα :-\) !!!
 Επίσης και το αντικείμενο των σκίτσων μου δεν θα μπορούσε να είναι άλλο από γλυκήτατες νεράιδες, ξωτικά, πίξις, και κάθετι από τα πλάσματα της Φαντασίας..!!   :)

Για τους Θεσσαλονικείς, στη Ναυαρίνου υπάρχει ένα τέλειο μαγαζί που είναι αφιερωμένο στον κόσμο της φαντασίας και στα κόμικς και λέγεται ''Η Άγνωστη Καντάθ''!! Το προτείνο φυσικά!!  ;)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
11 Απαντήσεις
4462 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/12/07, 19:50
από schizm
8 Απαντήσεις
3773 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/08, 17:56
από Blacksheepιος
2 Απαντήσεις
2135 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/16, 23:06
από ivikos
0 Απαντήσεις
587 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/12/21, 10:35
από ivikos