Αποστολέας Θέμα: προβλημα με τρεμολο......βοηθεια................  (Αναγνώστηκε 11086 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
μαγκες εχω προβλημα με το τρεμολο στην κιθαρα μου.........εχω μια  stratocaster USA και μαλλον μου εχει κολλησει ο οδηγος του τρεμολο..........τωρα δεν ξερω και πολυ καλα να σας πω...............την ειχα παει μεσα σεμπτεμβριου για αυτο το θεμα αλλα μαλλον δεν εγινε τιποτα :-X.........και πληρωσα και 120Ε για πλακα......................σκεφτομαι να βαλω flo.rose τρεμολο για να σταματησω να εχω αυτα τα προβληματα :-\.................πιστευετε οτι ειναι καλο αυτο??????δεν ξερω και ποια ειναι τα πλεονεκτηματα του f-rose ???...........αν μπορειτε να με βοηθεισετε καντε το.................σας ευχαριστω ;)......KEEP ON ROCKING............ ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 05/12/07, 20:03 από filipaster »

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: προβλημα με τρεμουλο......βοηθεια................
« Απάντηση #1 στις: 04/12/07, 19:03 »


Αλλά δεν κατάλαβα στην τελική ποιό είναι το πρόβλημα που έχει το τρέμολο. Έχει κολλήσει τι ακριβώς? Τι δεν λειτουργεί σωστά?
« Τελευταία τροποποίηση: 04/12/07, 21:22 από freemind »

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με τρεμουλο......βοηθεια................
« Απάντηση #2 στις: 04/12/07, 19:09 »


μαγκες εχω προβλημα με το τρεμουλο στην κιθαρα μου.........εχω μια  stratocaster USA και μαλλον μου εχει κολλησει ο οδηγος του τρεμουλου..........τωρα δεν ξερω και πολυ καλα να σας πω...............την ειχα παει μεσα σεμπτεμβριου για αυτο το θεμα αλλα μαλλον δεν εγινε τιποτα :-X.........και πληρωσα και 120Ε για πλακα......................σκεφτομαι να βαλω flo.rose τρεμουλο για να σταματησω να εχω αυτα τα προβληματα :-\.................πιστευετε οτι ειναι καλο αυτο??????δεν ξερω και ποια ειναι τα πλεονεκτηματα του f-rose ???...........αν μπορειτε να με βοηθεισετε καντε το.................σας ευχαριστω ;)......KEEP ON ROCKING............ ;)
Κατ'αρχάς η πρώτη κίνηση που πρέπει να κάνεις είναι να πάς εκεί που σου το "έφτιαξαν", και να ΑΠΑΙΤΉΣΕΙΣ ΔΩΡΕΑΝ επισκευή. αν κατάλαβα καλά, δεν βγαίνει ο βραχίονας απο τη γέφυρα...
« Τελευταία τροποποίηση: 04/12/07, 21:24 από freemind »
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με τρεμουλο......βοηθεια................
« Απάντηση #3 στις: 04/12/07, 19:20 »


Όσον αφορά το άλλο πρόβλημα, αυτό της κιθάρας, αυτό που βλέπω είναι οτι κάποιος έδωσε 120€ για μια δουλειά που δεν έγινε σωστά, και η πρότασή μου είναι να απαιτήσει δωρεάν επισκευή, όποιο και να είναι το πρόβλημα. Απο κει και πέρα, έκανα μια υπόθεση για τη φύση του προβλήματος, η οποία υπόθεση δεν αλληλοεξαρτάται με τη πρόταση που έκανα. Σκοπός δε της υπόθεσής μου είναι να ξεκαθαριστεί το πρόβλημα της κιθάρας.
« Τελευταία τροποποίηση: 04/12/07, 21:24 από freemind »
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με τρεμουλο......βοηθεια................
« Απάντηση #4 στις: 04/12/07, 21:19 »

Φιλε, δεν καταλαβα πιο ειναι το προβλημα σου (και σιγουρα δεν ειμαι και ο πιο γνωστης για να σου πει τι θα κανεις) αλλα το να αλλαξεις αμεσως το τρεμολο με κατι αλλο δεν θα πρεπει να ειναι η πρωτη λυση που σου περναει απο το μυαλο. Οπως ειπε και καπιος πιο πανω, να απαιτισεις δωρεαν επισκευη! Και αν παλι δεν εχεις αποτελεσμα, αν εχεις ορεξη πηγενε και κανε και ιστορια αν χρειαστει, αν βαριεσε να ασχολισε ψαξε αλλον τροπο για λυση, ειτε αυτην την βρεις μονος, ειτε με καπια βοηθεια απο εδω μεσα ειτε πηγενοντας την σε αλλο μαγαζι (αν εχεις ορεξη να πληρωνεις)
« Τελευταία τροποποίηση: 04/12/07, 21:25 από freemind »
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: προβλημα με τρεμολο......βοηθεια................
« Απάντηση #5 στις: 04/12/07, 21:29 »
Εγιναν οι εξης κινησεις:

1) Διορθωθηκε το αρχικο post. Ειναι τρεμολο και οχι τρεμουλο.
2) Σβηστηκαν τα "εξυπνα" μηνυματα.
3) Τροποποιηθηκαν τα μηνυματα που εκαναν νυξη στο θεμα της "εξυπναδας"

Να ζητησω συγνωμη για οσους τροποποιησα τα μηνυματα τους, ομως ειμαι βεβαιος πως δεν πειραξα καμια πληροφορια.

Να υπενθυμισω πως εδω ειναι το kithara.gr και οχι οποιοδηποτε αλλο μουσικο forum στο οποιο η βοηθεια εχει καταντησει να γινεται με το σταγονομετρο και αυτο με ειρωνια!
Γι'αυτο το λογο, εαν καποιος δεν εχει να προσφερει καποια βοηθεια ή καποια πληροφορια στον ενδιαφερομενο, καλο ειναι να κοιταει απο μακρια τη συζητηση.

Θα παρακαλουσα να συνεχιστει η συζητηση στο προβλημα που αντιμετωπιζει το μελος.
« Τελευταία τροποποίηση: 04/12/07, 21:33 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με τρεμολο......βοηθεια................
« Απάντηση #6 στις: 04/12/07, 22:35 »
1) Διορθωθηκε το αρχικο post. Ειναι τρεμολο και οχι τρεμουλο.
Δεν διορθώθηκε αλλά έτσι κι αλλιώς δεν έχει σημασία... όλοι καταλάβαμε σε ποιό εξάρτημα της κιθάρας αναφέρεται ο filipaster!

εχει κολλησει ο οδηγος του τρεμουλο
???

Δε θέλω να σε ειρωνευτώ - προς θεού - απλά εξήγησε λίγο τι εννοείς με το ''οδηγός''... Μήπως εννοείς τον λεβιέ? Κι όταν λες κόλλησε τι εννοείς? Δεν μπορείς να κάνεις βυθίσματα και bending (δλδ πάνω-κάτω τον λεβιέ) ή δεν μπορείς να βιδώσεις/ξεβιδώσεις τον λεβιέ στην υποδοχή?


Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με τρεμολο......βοηθεια................
« Απάντηση #7 στις: 05/12/07, 20:14 »
sorry ρε παιδια........λαθος εγινε.......δεν ειχα πολυ χρονο και δεν εγραψα πολλες λεπτομεριες και εκανα λαθος και το τρεμολο.......μαλλον θα επεσε πολυ δουλεμα :(.......ευχαριστω τους συντονιστες του κιθαρα για την παρεμβαση τους........ ;) λοιπον μου εχει κολλησει.... δεν βγαινει και με δυσκολια γυρναει.....μαλλον θα εχει στραβωσει ο οδηγος του...........δηλαδη το εσωτερικο μερος αυτο που 'παταει' για να μπει....τουλαχιστον αυτο μου ειχαν πει οταν πηγα να την φτιαξω.............τα συμπερασματα δικα σας.......

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: προβλημα με τρεμολο......βοηθεια................
« Απάντηση #8 στις: 05/12/07, 20:15 »
Βιδωτό είναι ή χωνευτό?

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με τρεμολο......βοηθεια................
« Απάντηση #9 στις: 05/12/07, 20:33 »
Μηπος το παραβιδωνεις; (λεω εγω τωρα)  Η μηπος εχει χαλασει το βιδοτο μερος του λεβιε;
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με τρεμολο......βοηθεια................
« Απάντηση #10 στις: 05/12/07, 23:01 »
Είχα κι εγώ τέτοιο πρόβλημα και μάλιστα αυτος ήταν ο λόγος που γράφτηκα στο kithara (καταραμένη η ώρα και η στιγμή ;D)!! :P

Μάλλον το έχεις στραβοβιδώσει... βγάλε τον λεβιέ και κοίτα να τον βάλεις σωστά στην υποδοχή, όχι στραβά.. Επίσης βάλε λίγο λαδάκι (από αυτό που λαδώνεις την αλυσίδα του ποδηλάτου σου)... Αυτά για βιδωτό τρέμολο, έτσι? Το δικό σου τι είναι? Βιδωτό ή κουμπωτό?

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με τρεμολο......βοηθεια................
« Απάντηση #11 στις: 07/12/07, 15:58 »
βιδωτο ειναι.........οχι δεν το παραβιδωσα.....οταν το πηγα για επισκευη μου ειπαν οτι δεν χρειαζετε να το βγαζω και να το ξαναβαζω καθε φορα.........εγω πηγα να το βγαλω γιατι δεν χωραγε στην θηκη και κολησε.......δεν μπορω να το βγαλω....ασε που φοβαμε μην γινει καμια βλακεια..........εκτος αυτο ρωτησα αν το flo.rose ειναι καλυτερο................για να μην υπαρξει αλλο προβλημα.......σας ειπα απο την αρχη οτι μαλλον θα εχει στραβωσει ο οδηγος........τα συμπερασματα δικα σας.................

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: προβλημα με τρεμολο......βοηθεια................
« Απάντηση #12 στις: 07/12/07, 16:09 »
οταν το πηγα για επισκευη μου ειπαν οτι δεν χρειαζετε να το βγαζω και να το ξαναβαζω καθε φορα...

Καλά πάνε καλά?!?  >:( Κατ'αρχήν αν το έχεις μονίμως βιδωμένο είναι σίγουρο ότι η κιθάρα θα ξεκουρδίζεται συνέχεια (εννοώ στη μεταφορά, όχι αν είναι βιδωμένο κι απλά κάθεται!  :P )

Εκτός αυτού, ίσως οι ίδιοι κάναν καμιά μλκία και φαγώθηκαν τα πάσα στην εσοχή του λεβιέ, και αν συμβαίνει αυτό δεν θα'ναι εύκολη η επισκευή - αν γίνεται καν. Εγώ μόνο αυτό μπορώ να σκεφτώ...  :-\

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με τρεμολο......βοηθεια................
« Απάντηση #13 στις: 08/12/07, 11:36 »
Aχχχ αυτα τα βιδωτα τα τρεμολο, μπορεις να παθεις χοντρη ζημια που δεν την υποψιαζεσαι καν, με αρχικα συμπτωματα αυτα που περιγραφει ακριβως ο filipaster.
Το ιδιο ειχα παθει και εγω σε μια φτηνη κιθαρα που ειχα.Ενα βραδυ, εκεινο το βραδυ δεν θα το ξεχασω ποτε.

Ειχε ερθει ενας φιλος σπιτι, ξεκουρδισαμε εντελως την κιθαρα, και καναμε οτι να ναι με το τρεμολο, χοντρες μλκιες. Ε λοιπον σε μια φαση βαρεθηκαμε, και εγω ειπα να βγαλω το μπρατσο, να το ξεβοδωσω, να αφησουμε την κιθαρα και να φυγουμε. Και εμφανιστηκε ακριβως αυτο το προβλημα.Λογω πολυ φτηνης κατασκευης, ειχε στραβωσει (απειροελαχιστα, αλλα αρκετα για να βγαλει προβλημα) το μπρατσο, και δεν ξεβιδωνε! Δηλαδη δεν επαιρνε την σωστη βολτα στα πασα του για να αρχισει να ξεβιδωνει.Η κιθαρα εφτασε στα χερια του φιλου μου, που αρχισε να βαζει υπερβολικη δυναμη για να το ξεβιδωσει, ενω και οι δυο ειχαμε καταλαβει τι ειχε γινει, γιατι δεν ξεβιδωνε. Επεμενε αυτος, ενω εγω του τραβουσα την κιθαρα απο τα χερια, φωναζοντας του "Ασ'το ρεεεεεε, δεν καταλαβες? Οσο και να προσπαθεις, αν δεν κινηθει καλα σε σχεση με τα πασα του, δεν θα ξεβιδωσει!!!!"

Δεν με ακουσε, και κλασματα του δευτερολεπτου πιο μετα, εσπασε το μπρατσο.Κοπηκε.Του εμεινε στο χερι. Και φυσικα, ενα μικρο κομματακι μεταλλου εμεινε μεσα, στα πασα, αδυνατον να βγει.

Δεν με εννοιαξε το οτι εσπασε και δεν θα ειχα τρεμολο, ετσι και αλλιως δεν το χρησιμοποιουσα.
Απλα, ηταν η πρωτη μου κιθαρα, αυτη που μου εμαθε να παιζω, σε αυτην επανω γνωρισα τον κοσμο της μουσικης, οσο φτηνη και να ηταν.Χριστουγεννιατιοκο δωρο απο τη μητερα μου, κατι που αγαπουσα παρα πολυ.Ειχε μεγαλη συναισθηματικη αξια για μενα.
Και τωρα ερχετε αυτος, που δεν σ'αφηνει καν να αγγιξεις την κιθαρα του, και μου σπαει το τρεμολο, σε ενα παραληρημα ξεροκεφαλιας.
Και ουτε λογο εκανε για να μου αποκαταστησει την ζημια."Συγγνωμη." Μετα απο λιγο εφυγε.

Αλλα ποσο μπορει να σας νοιαζουν αυτα?

Φιλε filipaster προσεχε με το τρεμολο σου.Μπορει τα μικροπροβληματακια να σου βγουν σε κακο.

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με τρεμολο......βοηθεια................
« Απάντηση #14 στις: 09/12/07, 16:50 »
τι να σας πω.........παντος με αυτα που μου ειπατε με τρομαξατε......λετε να μεινει ετσι????δηλαδη να μην μπορει να επισκευαστει?????
Παράθεση
Καλά πάνε καλά?!?   Κατ'αρχήν αν το έχεις μονίμως βιδωμένο είναι σίγουρο ότι η κιθάρα θα ξεκουρδίζεται συνέχεια
δεν ξερω αν πανε καλα αλλα αυτο μου ειπαν........παντος εμενα δεν μου ξεκουρδιζοτανε η κιθαρα ...............μεσα στην εβδομαδα θα σας πω και το ονομα του μαγαζιου που την πηγα.....ειναι στο κεντρο της αθηνας.....

Αποσυνδεδεμένος stratocasterman

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με τρεμολο......βοηθεια................
« Απάντηση #15 στις: 12/12/07, 14:00 »
φιλε εχεις σοβαρο προβλημα..............προσεξε πως θα το φτιαξεις.........μπορει και μην φτιαχνετε.............. :-\

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με τρεμολο......βοηθεια................
« Απάντηση #16 στις: 15/12/07, 11:20 »
φιλε εχεις σοβαρο προβλημα..............προσεξε πως θα το φτιαξεις.........μπορει και μην φτιαχνετε.............. :-\
μη μου λετε τετοια.............ο μουσικος οικος που την πηγα ηταν οΚΑΓΜΑΚΗΣειναι στο κεντρο της αθηνας.............τον εχετε ακουστα?????

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με τρεμολο......βοηθεια................
« Απάντηση #17 στις: 15/12/07, 13:38 »
οταν το πηγα για επισκευη μου ειπαν οτι δεν χρειαζετε να το βγαζω και να το ξαναβαζω καθε φορα...

Καλά πάνε καλά?!?  >:( Κατ'αρχήν αν το έχεις μονίμως βιδωμένο είναι σίγουρο ότι η κιθάρα θα ξεκουρδίζεται συνέχεια (εννοώ στη μεταφορά, όχι αν είναι βιδωμένο κι απλά κάθεται!  :P )
Θα διαφωνήσω Tony G., πολύ σωστά του τα είπαν κατά τη γνώμη μου!! Filipaster όσο μπορείς μην το βγάζεις/βάζεις κάθε φορά... είναι πολύ ευαίσθητες οι βόλτες και χαλάνε εύκολα!!

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με τρεμολο......βοηθεια................
« Απάντηση #18 στις: 15/12/07, 17:30 »
Βασικά δεν έχω καταλάβει το εξής...
Το τρέμολο τώρα βγαίνει ή όχι?
Όσο για τις βόλτες και να μην χαλάνε...
το θέμα λύνεται αν βάλεις λίγο βαμβάκι στην τρύπα του τρέμολο...
Επίσης το τρέμολο βιδώνει και ξεβιδώνει στο χαλαρό...
αν είναι βιδωτό και μπαινοβγαίνει σαν να είναι κουμπωτό τότε σίγουρα έχεις προβλήματα...
Πάντως προσωπικά από το 2000 κανένα πρόβλημα δεν έχω...
Απλά έχω βάλει βαμβάκι όπως είπα για να μην χαλάνε οι στροφές και επίσης με το βαμβάκι σταθεροποιείται και δεν κουνιέται πάνω κάτω, κάτι που δεν μ αρέσει καθόλου...
cu
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με τρεμολο......βοηθεια................
« Απάντηση #19 στις: 15/12/07, 17:54 »
δεν βγαινει καθολου.................δεν μπορω να το βγαλω για να βαλω κατι........ουτε καν γυριζει................ειναι σιγουρο οτι εχουν χαλασει οι βολτες και δεν γινετε τιποτα......................μονο αυτο εχω να πω.........δεν ξερω τι να κανω..........

Αποσυνδεδεμένος FatBatz

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 70
  • If it wasn't for bad luck, I'd have no luck at all
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με τρεμολο......βοηθεια................
« Απάντηση #20 στις: 15/12/07, 19:28 »
Οτι και να εχουν παθει τα πασα (βολτες) μου φαινεται πολυ παραξενο που δεν βγαινει... Και λες οτι δεν μπορεσαν να το βγαλουν ουτε στο μαγαζι...? Τι εγινε οξυγονοκοληση...?

Αν πραγματικα δεν βγαινει, πρεπει να κοπει ο μοχλος στη ριζα και να αφαιρεθει το μπλοκ του τρεμολο απο κατω. Το μπλοκ του τρεμολο, οπου βιδωνει ο μοχλος, ειναι βιδωμενο με τρεις βιδες. Το μπλοκ αυτο αλλαζει (40 ευρω περιπου), και φυσικα παιρνεις και καινουργιο μοχλο (10 ευρω περιπου). Τα πασα στις αμερικανικες δεν ειναι σαν τα ευρωπαικα. Αν το μπλοκ εχει αμερικανικα (US thread) τοτε και ο μοχλος θα πρεπει να εχει τα ιδια. Αν ειναι ευρωπαικα (metric thread) τα ιδια και ο μοχλος. Ελπιζω να βοηθαω. :)

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με τρεμολο......βοηθεια................
« Απάντηση #21 στις: 16/12/07, 17:52 »
Παράθεση
Και λες οτι δεν μπορεσαν να το βγαλουν ουτε στο μαγαζι...?
δεν ειπα κατι τετοιο.δεν ξερω πως το βγαλανε στο μαγαζι...........δεν ξερω ποσο κοστιζουν ολα αυτα αλλα κατι πρεπει να γινει............να την παω παλι στον ιδιο...νομιζω οτι δεν ειναι και το καλυτερο......τι προτεινετε????

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με τρεμολο......βοηθεια................
« Απάντηση #22 στις: 16/12/07, 17:56 »
Παράθεση
Και λες οτι δεν μπορεσαν να το βγαλουν ουτε στο μαγαζι...?
δεν ειπα κατι τετοιο.δεν ξερω πως το βγαλανε στο μαγαζι...........
Α, δλδ στο βγάλανε στο μαγαζί!! Και μετά τι? Το ξανάβαλες? ???

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με τρεμολο......βοηθεια................
« Απάντηση #23 στις: 17/12/07, 18:47 »
Παράθεση
Και λες οτι δεν μπορεσαν να το βγαλουν ουτε στο μαγαζι...?
δεν ειπα κατι τετοιο.δεν ξερω πως το βγαλανε στο μαγαζι...........
Α, δλδ στο βγάλανε στο μαγαζί!! Και μετά τι? Το ξανάβαλες? ???
  οταν την πηρα το τρεμολο ηταν ηδη πανω στην κιθαρα..........δεν εκανα τιποτα..........οταν πηγα να το βγαλω για να την βαλω στην θηκη και κολησε......

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με τρεμολο......βοηθεια................
« Απάντηση #24 στις: 17/12/07, 19:04 »
Κάτσε..
Εδωσες 120€ και δεν σου δείξαν κάν μια φωτογραφία της κιθάρας χωρίς τρέμολο?
Επιβεβαίωσες με κάποιο τρόπο οτι το τρέμολο έβγαινε? Ή τουλάγχιστον γύρναγε....
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
17 Απαντήσεις
15083 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/07, 18:56
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
15 Απαντήσεις
5862 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/07/08, 03:11
από jim.ni
9 Απαντήσεις
3895 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/08, 22:05
από adr1anos
6 Απαντήσεις
4072 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/12/08, 23:40
από Serviani
9 Απαντήσεις
4107 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/04/09, 17:17
από teo_gp
13 Απαντήσεις
4813 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/05/11, 22:53
από hot_sauce (φλουτσ)
12 Απαντήσεις
4474 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/06/11, 19:18
από thanos1547
1 Απαντήσεις
2184 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/12/11, 00:39
από ScorpionsManiac
15 Απαντήσεις
5396 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/07/12, 19:45
από Μητσάκος
32 Απαντήσεις
8483 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/09/15, 20:17
από Dying_Hated