Αποστολέας Θέμα: Software για sync 2 ipods σε ένα PC?  (Αναγνώστηκε 2587 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Software για sync 2 ipods σε ένα PC?
« στις: 28/05/08, 22:43 »
Παιδιά μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο αξιόπιστο και εύχρηστο πρόγραμμα έτσι ώστε σε ΕΝΑ υπολογιστή, το itunes να διαχειρίζεται ΠΟΛΛΕΣ ipod libraries, έτσι ώστε να μπορώ να συγχρονίζω τα 2 ipods σε ένα μόνο PC? Το πρόβλημα είναι το εξής.. Έχεις ένα κενό ipod, το φορτώνεις στο itunes ενός υπολογιστή και το συγχρονίζεις με κομμάτια.. Αν έπειτα πας να συνδέσεις ένα δεύτερο ipod (φορτωμένο με κομμάτια), τότε το itunes θα σου πετάξει το μήνυμα ότι το καινούργιο ipod έχει διαφορετική library και ως εκ τούτου για να συγχρονιστεί θα πρέπει να σβηστεί εντελώς και να γραφτεί από την αρχή.. Αν μετά πας και βάλεις πάλι το πρώτο (είναι ήδη φορτωμένο) θα σου πει το ίδιο μήνυμα και όπως καταλαβαίνετε είναι εντελώς δύσχρηστο με ένα itunes να συγχρονίζεις 2 ipods (στην ουσία δεν μπορείς)..

Δοκίμασα το trial period του ilibs αλλά δυστυχώς δεν φορτώνει σχεδόν ποτέ (κολλάει η εφαρμογή) και γενικά από τις λίγες φορές που έπαιξε δεν με εντυπωσίασε κιόλας..

Καμιά ιδέα? ???

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Software για sync 2 ipods σε ένα PC?
« Απάντηση #1 στις: 28/05/08, 22:57 »
Εγώ από το Itunes, έχω φτιάξει δύο playlists. Στο πρώτο έχω τα τραγούδια που θέλω στο ένα ipod και στο δεύτερο στο άλλο. Όταν συνδέω το πρώτο ipod, πριν κάνει sync, πάω στο music και γραμμοσκιάζω μόνο το ένα playlist(αν καταλαβαίνεις που λέω). Μετά συνδέω και το άλλο, και γραμμοσκιάζω μόνο το άλλο playlist. Κάνω sync και τα δύο, και λειτουργεί κανονικά..

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Software για sync 2 ipods σε ένα PC?
« Απάντηση #2 στις: 28/05/08, 23:13 »
Εγώ από το Itunes, έχω φτιάξει δύο playlists. Στο πρώτο έχω τα τραγούδια που θέλω στο ένα ipod και στο δεύτερο στο άλλο. Όταν συνδέω το πρώτο ipod, πριν κάνει sync, πάω στο music και γραμμοσκιάζω μόνο το ένα playlist(αν καταλαβαίνεις που λέω). Μετά συνδέω και το άλλο, και γραμμοσκιάζω μόνο το άλλο playlist. Κάνω sync και τα δύο, και λειτουργεί κανονικά..
Βρε Razάκο δεν κατάλαβα ακριβώς που είναι αυτό το music.. Μήπως εννοείς όταν ανοίγεις το itunes το music που βρίσκεται στα αριστερά; Εκεί αν το επιλέξεις (απο κάτω είναι τα movies, tv shows, κ.ο.κ.) εμφανίζονται στο κεντρικό μενού όλα τα κομμάτια του playlist.. Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορείς να γραμμοσκιάσεις κάποιο playlist.. Αν έχεις όρεξη για πέτα λίγο info παραπάνω pls?

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Software για sync 2 ipods σε ένα PC?
« Απάντηση #3 στις: 28/05/08, 23:26 »
ΟΧΙ, ΟΧΙ, ΟΧΙ!!
Στό itunes μόλις συνδέσεις ένα ipod, δεν σου βγάζει στη μπάρα αριστερά faser's ipod και δίπλα το εικονίδιο της μπαταρίας που φορτίζει? Ε, πατάς πάνω στο ipod, και στο κυρίως παράθυρο του itunes (όχι τη μπάρα) σου δείχνει τις πληροφορίες αυτού του ipod. Πάνω από τις πληροφορίες, έχει καρτέλες που λένε Video, Music κλπ κλπ. Εκεί πατάς στο music, και σου έχει απο κάτω μια λίστα με τα τραγούδια του library σου, αλλά αν τα έχεις οργανώσει σε playlists, θα σου έχει και κάθε playlist χωριστά.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Software για sync 2 ipods σε ένα PC?
« Απάντηση #4 στις: 28/05/08, 23:42 »
Με τις καινούργιες οδηγίες σου κατάλαβα που εννοείς αλλά προφανώς δεν τα έχω οργανώσει σε playlist γιατί μόλις πήγα εκεί που μου είπες, μου εμφάνισε όλα τα κομμάτια του library του συγκεκριμένου ipod, αλλά ήταν όλα γκρίζα (δηλαδή δεν μπορείς να τα επιλέξεις).. Για να μην σε μανουριάζω θα το κοιτάξω αύριο γιατί ίσως να είναι κάτι απλό και να μην το βρίσκω.. Βλέπω και lost παράλληλα και δεν πολυψήνομαι να το πιλατεύσω το θέμα..

Thx a lot!!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
4774 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/05, 10:43
από kourosava
45 Απαντήσεις
37627 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/11/10, 07:40
από Dimitris12345
0 Απαντήσεις
2606 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/07, 22:28
από Archenemy
0 Απαντήσεις
2860 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/07, 15:25
από Holy Diver
1 Απαντήσεις
2461 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/07, 16:58
από Arg0
7 Απαντήσεις
3931 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/05/09, 11:45
από Αστέρης
1 Απαντήσεις
2278 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/11, 12:10
από tsirigotis
19 Απαντήσεις
7953 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/12, 13:07
από truepiece
7 Απαντήσεις
8131 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/17, 20:20
από panixgr
3 Απαντήσεις
3873 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/05/20, 22:09
από BitCollector