Αποστολέας Θέμα: Rockwave 2008  (Αναγνώστηκε 57292 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Χάρης(DJ Ha)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #150 στις: 09/07/08, 04:27 »
Sakman εισαι εθελοντης στο Rockwave?
Βασικα η δικια μου βιντεοκαμερα χωραει στο τσαντακι!

Εγω θυμαμαι κοιταγανε τσαντες πλατης για τιποτα μπουκαλια κ τετοια πραγματα...

Το χορτο επιτρεπεται? :P Γιατι την Πεμπτη θα ντουμανιασει το παρκο στανταρ!!!
Θα καπνισουμε κ τα δεντρα μου φαινεται!!χαχαχαχα!!! ;D
http://www.myspace.com/operationmix
MUSIC IS MY WIFE! (Harris Copyright 2001)

Αποσυνδεδεμένος KOYPEAS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Καλύτερα Πειρατής Παρά Τηλεθεατής
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #151 στις: 09/07/08, 07:29 »
Μετα απο ενα μπανακι(εφερα μαζι μου τρια κιλα σκονη-ασε αυτην που καταπια,πετρα στους πνευμονες θα εχω..!!)ας πω κ γω τα δικα μου...

Τυπικος ελεγχος στην εισοδο.Δεν κολλησα καθολου.Ανοιξα την τσαντα,επιασε για κανα μπουκαλι κτιποτε αλλο.

Πρωτοι ηταν οι Abygale-ενα συγκροτημα απο Πατρα.Ωραιος ηχος αλλα τελειωναν πολυ αποτομα τα τραγουδια!!

Μετα οι The Gossip που η αφρατω η τραγουδιστρια τα εσπασε τραγουδωντας ξυπολιτη κυριολεκτικα μεσα στο κοινο!!Φωναρα!Πρωτη φορα την ακουγα!!Για μενα οι δευτεροι καλυτερη της ημερας!

dEUS...λιγο ασχετοι μουσικα με τη μερα..πρωτη φορα τους ακουγα κ δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα..πολυ σπαστικες κινησεις ο τραγουδιστης!!!Αδιαφοροι για μενα...

Siouxsie..κορμαρα η γρια!!Απο τραγουδι παλι μετριες καταστασεις αλλα απο χορο..οτι ναναι!!Ασε που της καναν κ σαμποταζ!!!2 φορες κοπηκε το ρευμα στα οργανα!!Ελλαδα η οργανωση σου!!!Εκει το σκασαν κιολας κ ντουμανιασε λιγουλακι ο τοπος οποτε την πεμπτη αυτοι που δεν θελουν να μαστουρωσουν να παρουν μασκες αεριων!!!

Οτι κ να γραφει για τους Offspring ειναι λιγο..πρωτη φορα στην Ελλαδα κ τα παιδια σπερνανε!!Ενεργεια κ δυναμικοτητα!!Τρομερο playlist αν κ θα ηθελα να παιξουν κ το Dirty magic!!Αντε να τους βλεπουμε πιο συχνα-κ για ουζακια!!!HELL YEAH!!!!

Στα υπολοιπα..

Γραφεικρατεια για αγορες!!Επρεπε να παρεις μαρκες για να παρεις οτι θες-νερα,φαγια κτλ..!!
Απο προωθησεις..αλλο τιποτε!!!Εφυγα με 7 προφυλακτικα,ενα μπλουζακι,3 μπρελοκ,2 τσιχλες(δεν ειμαι της τσιχλας..)χαρτακια-αναπτηρα-ταμπακιερα Old  Holborn(γιατι δε διναν κ καπνο????),εναν ακομα ασχετο αναπτηρα κ 2 πακετα συνδεσης What's Up!!

Σαν επιλογο να πω οτι ηταν μια απο τις καλυτερες συναυλιες που εχω παει(οι Off,οχι οι υπολοιποι!!)κ να τονισω-για να μην δημιουργηθουν παρεξηγησεις-οτι αυτο το κειμενο ειναι πληρως υποκειμενικο

κ επειδη το εγραψα ΕΓΩ(Selfesteem)ειναι κ το δημοκρατικα αποδεκτο!!!! ;D ;D 8)

Υ.Γ.:  Noodles - Maybe we should play every night here in Greece!!!
Αξίζει να υπάρχεις για ένα όνειρο
Collect some stars...

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #152 στις: 09/07/08, 10:33 »
Sakman εισαι εθελοντης στο Rockwave?
Βασικα η δικια μου βιντεοκαμερα χωραει στο τσαντακι!

Εγω θυμαμαι κοιταγανε τσαντες πλατης για τιποτα μπουκαλια κ τετοια πραγματα...

Το χορτο επιτρεπεται? :P Γιατι την Πεμπτη θα ντουμανιασει το παρκο στανταρ!!!
Θα καπνισουμε κ τα δεντρα μου φαινεται!!χαχαχαχα!!! ;D

Ναι είμαι.... Αν χωράει στο τσαντάκι βάλτη εκεί και να είσαι σίγουρος ότι θα την περάσεις  ;)
Αυτο ακριβώς που λες κάναμε αλλά μπουκάλια δεν κρατούσαμε... να φανταστείς περάσαμε ένα ballantines και μια absolut... ( γενικά χθες είχαμε τις πιο χύμα οδηγίες από όσες φορες έχω πάει )

Ναι, το χόρτο επιτρέπεται... Ήταν ένα παλικάρι χθες ο οποίος όταν πήγα να του ανοίξω την τσάντα μου λέει "φιλαρακι δεν το αφήνεις καλύτερα", αμέσως κατάλαβα το λόγο και του απαντάω "μην αγχώνεσαι μόνο κάμερες παίρνουμε", μου την ανοίγει και είχε μέσα σακούλα σε μέγεθος από πατατάκια... Πραγματικά την πέμπτη θα πέσει πολύ γέλιο...

Άντε καλά να περάσουμε όσοι ξαναπάμε...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #153 στις: 09/07/08, 10:39 »


1ον) Πολυ αυστηροι στην πορτα. αχ αυτοι οι σεκιουριταδες, 2μιση ωρες μεσα στο λιοπιρι μας αφησαν κ αν δεν εβρισκα κονε θα καθομουν μεχρι τις 7



Προφανως μιλας οτι δεν σας αφηναν να μπειτε τζαμπα ετσι?Συγνωμη αλλα ποιο ειναι το λογικο?Να πηγαινεις και να σε αφηνουν αμεσως επειδη εισαι κοπελα ας πουμε?Προσωπικα δεν το βρισκω δικαιο να μπαινεις ετσι στο χαλαρο τσαμπα ενω οι αλλοι πληρωσαν.. :-\..Και ναι ειναι ποστ κακιας επειδη τελικα ουτε μεσο να παω εχω ουτε μεσο να μπω($##$#%$#%#% διακοπες)..


Eνταξει προσωπικα δεν το βρισκω τοσο αστειο αυτο με το χορτο.. ::)...ευτυχως που ειναι ανοιχτος χωρος..Παντως ολοι αυτοι ωραια παρακολουθουν συναυλιες..Υπαρχουν και τα παρκα παιδια και δεν εχουν και εισιτηριο.. ::)

I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #154 στις: 09/07/08, 12:48 »
Και ναι ειναι ποστ κακιας επειδη τελικα ουτε μεσο να παω εχω ουτε μεσο να μπω($##$#%$#%#% διακοπες)..


Eνταξει προσωπικα δεν το βρισκω τοσο αστειο αυτο με το χορτο.. ::)...ευτυχως που ειναι ανοιχτος χωρος..Παντως ολοι αυτοι ωραια παρακολουθουν συναυλιες..Υπαρχουν και τα παρκα παιδια και δεν εχουν και εισιτηριο.. ::)

Μπορείς να πας με τα λεωφορεία της sunways που ξεκινάνε από σταθμό λαρίσης...
Όσο για το χόρτο, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι γιατί τότε θα έπρεπε να δοκιμάζαμε τσιγάρα από όσους είχαν μαζί τους καπνό  :P ;D :P
Σοβαρά τώρα, μπορώ να πω ότι αυτοί που καπνίζουν χόρτο δεν ενοχλούν κανένα σε αντίθεση με κάποιους άλλους που καταπίνουν διάφορα χάπια...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Χάρης(DJ Ha)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #155 στις: 09/07/08, 13:51 »
Ναι είμαι.... Αν χωράει στο τσαντάκι βάλτη εκεί και να είσαι σίγουρος ότι θα την περάσεις  ;)

Eγινε man, σε ευχαριστουμε για τις πληροφοριες!  :D
Κατι αλλο πολυ σημαντικο, αμα ερθουμε με μια σακουλα νερα, μας βγαζετε τα καπακια στην εισοδο?
Γιατι το σκεφτομαι σοβαρα λογω της ζεστης να φερω δυο μεγαλα μπουκαλια με νερο.Ξερεις τι παιζει?
http://www.myspace.com/operationmix
MUSIC IS MY WIFE! (Harris Copyright 2001)

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #156 στις: 09/07/08, 15:18 »
Και ναι ειναι ποστ κακιας επειδη τελικα ουτε μεσο να παω εχω ουτε μεσο να μπω($##$#%$#%#% διακοπες)..


Eνταξει προσωπικα δεν το βρισκω τοσο αστειο αυτο με το χορτο.. ::)...ευτυχως που ειναι ανοιχτος χωρος..Παντως ολοι αυτοι ωραια παρακολουθουν συναυλιες..Υπαρχουν και τα παρκα παιδια και δεν εχουν και εισιτηριο.. ::)

Μπορείς να πας με τα λεωφορεία της sunways που ξεκινάνε από σταθμό λαρίσης...
Όσο για το χόρτο, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι γιατί τότε θα έπρεπε να δοκιμάζαμε τσιγάρα από όσους είχαν μαζί τους καπνό  :P ;D :P
Σοβαρά τώρα, μπορώ να πω ότι αυτοί που καπνίζουν χόρτο δεν ενοχλούν κανένα σε αντίθεση με κάποιους άλλους που καταπίνουν διάφορα χάπια...
Nαι αλλα στον γυρισμο το ταξι απο σταθμο Λαρισης για Γλυφαδα ειναι κααααααπως πολυ :P..Ναι δεν λεω οτι πρεπει να βρουμε ειδικο τροπο για την ανιχνευση χορτου δεν ειναι δα και το κουτι της πανδορας αλλα ας μην παροτρυνουμε κιολας..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος rezus

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #157 στις: 10/07/08, 01:50 »
1ο μου post,στο topic του rockwave.Ας μιλήσω για την πρώτη μέρα.

The Gossip:Ωραίοι γενικά,πολύ καλή φωνή η τραγουδίστρια και το γεγονός ότι έβγαλε τη μισή συναυλία ανάμεσα μας είχε φάση.
Flogging Molly:Τους είχα σταμπάρει όταν ανακοινώθηκαν και τελικά έπαιξαν τέλεια,για όσο έκατσα.
Deus:Αδιάφοροι,τα 2 τελευταία τραγούδια μου άρεσαν.
Marky Ramone:Καλά εκτελεσμένα τραγούδια από Ramones,ένα καλό cover band γενικώς.
Siouxsie:Μακρυά απ' τα ακούσματα μου,ψιλο-αδιάφορη αν και λόγω ιστορίας την σέβομαι.
Offspring:Μου άρεσαν πολύ,παίξαν καλά και το ευχαριστήθηκα για όσο έκατσα(δεν έχασα και πολύ).

Παράπονα για το χώμα που σηκονόταν και μας είχε πνίξει κυριολεκτικά,τα απαράδεκτα προβλήματα στην Siouxsie αλλά και τα pits τα οποία σκάγαν ξαφνικά πίσω σου και έτρωγες ξύλο ενώ δεν ήθελες(δεν μιλάω για μπροστά μπροστά.

Εμείς που δε θέλουμε να μαστουρώσουμε στον manu,πώς θα την βγάλουμε ? Με καμιά μάσκα ?

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #158 στις: 10/07/08, 03:50 »
Απο σημερα τι να πω? χμμμ οι πριστ τα σπασανε τωρα απο τους αλλους δεν ακουω και πολλα οποτε....

sakman, εισαι πορτα ε? Στανταρ θα με ειδες! Δεν υπαρχει περιπτωση. Για πες λιγο πως είσαι ή κατι τέτοιο. Την πρώτη μερα ήμουν 3 ωρες εξω μπροστά σας και ελιωνα απο τη ζεστη, κ τελικα μπηκα απο κονε ενος φιλου μ στην πορτα (παιζει να ησουν κ εσυ το κονε!  :P ) .... Παντως στανταρ με ειδες!

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #159 στις: 10/07/08, 12:11 »
Eγινε man, σε ευχαριστουμε για τις πληροφοριες!  :D
Κατι αλλο πολυ σημαντικο, αμα ερθουμε με μια σακουλα νερα, μας βγαζετε τα καπακια στην εισοδο?
Γιατι το σκεφτομαι σοβαρα λογω της ζεστης να φερω δυο μεγαλα μπουκαλια με νερο.Ξερεις τι παιζει?

Ναι παιδιά φέρτε και νερά και μπύρες και ότι θέλετε γενικά είναι πολύ χύμα η κατάσταση και στον έλεγχο και γενικά...

sakman, εισαι πορτα ε? Στανταρ θα με ειδες! Δεν υπαρχει περιπτωση. Για πες λιγο πως είσαι ή κατι τέτοιο. Την πρώτη μερα ήμουν 3 ωρες εξω μπροστά σας και ελιωνα απο τη ζεστη, κ τελικα μπηκα απο κονε ενος φιλου μ στην πορτα (παιζει να ησουν κ εσυ το κονε!  :P ) .... Παντως στανταρ με ειδες!

Ναι είμαι πόρτα, όχι στους μπροστά που κόβουν τα εισιτήρια, στους πιο πίσω που ψάχνουν τις τσάντες, αλλά μην φανταστείς ότι κάθομαι και όλη την ώρα...
Είμαι γύρω στο 1,75 σχετικά εύσομος αλλά όχι χοντρος... με μαλλιά κοντά σηκωμένα, μαύρη μπίλια σκουλαρίκι και το πιο χαρακτηριστικό πορτοκαλί τσαντάκι  ;)

Αν έρθετε και σήμερα ελάτε να πούμε ένα γειά!!! Εκτός από σακμαν με λένε και δημητρη :)
Πάντως η σημερινή μέρα είναι η αγαπημένη μου....
« Τελευταία τροποποίηση: 10/07/08, 12:42 από sakman »
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος paloukwths

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #160 στις: 10/07/08, 18:15 »
Το rockwave χτες ηταν πραγματικα πολυ καλο. Οι judas priest επιασαν φοβερη αποδοση ειδικα ο downing που επαιζε σαν δαιμονισμενος (αληθεια ξερει κανεις τι ηταν αυτα τα λαμπακια στους μαγνητες της κιθαρας του??). Ελειπαν βεβαια μερικοι υμνοι οπως night crawler, living after midnight και κυριως το victim of changes και ο halford εδειξε να μην εχει πια καποια τραγουδια οπως το sinner... Παντως τα σκηνικα ηταν εντυπωσιακα και η μπαντα ειχε κεφι, το ιδιο και ο κοσμος και δεν πιστευω να εμεινε κανενας παραπονεμενος. Παντως κατα την αποψη μου highlight της βραδυας ηταν η εμφανιση των cavalera conspiracy. Γραφω μονο το σετλιστ: inflikted, sanctuary, terittory, terrorize, arise, the doom of all fires, refuse/resist, desperate cry, inner self, black ark, orgasmatron, hex, troops of doom, roots bloody roots... δεν νομιζω να χρειαζονται περαιτερω σχολια... Οσον αφορα τα υπολοιπα συγκροτηματα, εγω εφτασα οταν οι morbid angel επαιζαν το chapel of ghouls. Εντυπωσιαστηκα απο τον ηχο και την αποδοση των κομματιων αλλα ο κοσμος ηταν ακομη λιγοστος οποτε δεν υπηρχε ο απαραιτητος παλμος... Τα ιδια πανω κατω ισχυουν και για τιυς opeth που ηταν επισης εκπληκτικοι στην αποδοση των κομματιων, ο μιχαλακης ηταν ασυνηθιστα  ομιλητικος αλλα ο κοσμος ηταν ακομη σχετικα λιγος και συγκρατημενος... Το μοναδικο πραγμα που με χαλασε ηταν οι απιστευτες ποσοτητες χωματος που σηκωνονταν... Ειδικα στους cavalera με το μosh pit η κατασταση ηταν αποπνικτικη... Οταν γυρισα σπιτι μου ειχα αλλαξει χρωμα...
Everyone I know is either dead or in prison

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #161 στις: 11/07/08, 01:24 »
απο οργανωση το ROCKWAVE ειναι εκατομυρια ετη φωτος πισω!!!

τοση σκονη??? δηλαδη αλλες χρονιες πως ειχε το πλαστικο απο κατω?

να ψαχνουμε μεσα στο δασος να βρουμε το αμαξι, μεσα στο σκοταδι??

ασε!!!

απο τα group cavalera πολυ καλοι , τρομερο set list....JUDAS PRIEST ΑΠΟΛΥΤΟΙ METAL ΘΕΟΙ!!!!!
Τα υπολοιπα αδιαφορα .....(εκτος απο Carcass)
Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος Χάρης(DJ Ha)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #162 στις: 11/07/08, 04:07 »
Να πω και γω για την τριτη μερα... Ηταν Κ@ΒΛΑ !!!  8) ;D

Ο Manu Chao εδωσε ραντεβου με 35.000 κοσμο στο μεγαλυτερο παρτυ του καλοκαιριου... :o
Ισως να ειμαι υπερβολικος,αλλα δεν πειραζει.Προσωπικα ηξερα γυρω στα 10-12 κομματια  απο τη
δισκογραφια του ,αλλα πηγα γιατι ηξερα οτι θα περασω καλα κ ετσι εγινε!
Μου αρεσε το συνολο γιατι ηταν ολα τα κομματια με  ζωντανια κ δεν εσπαγε το προγραμμα...
Στην πρωτη σειρα(που πηγα αρκετα ανετα) ειχα μια κοντινη κ ωραια εικονα του συγκροτηματος
κ γουσταρα πραγματικα(δεν καπνιζω).Αυτο μου εμεινε απο τη συναυλια: Ενα μεγαλο παρτυ! :D
Ας πουν κ ατομα που ηταν κ πιο πισω.

Την Patti Smith την γνωριζω απο τα δυο κομματια People Have the power  και  Because the night τα οποια κ
παρακολουθησα με ενδιαφερον(συμμετειχε κ το κοινο στο τελευταιο) Επισης μεταξυ των δυο κομματιων
επαιξε κ to Smells like teen spirit(nirvana) μια συμπαθητικη διασκευη.

Τελος για τους φιλους μου Locomondo,τους οποιους παρακολουθω τακτικα τα 2 τελευταια χρονια, εκαναν
μια πολλη δυνατη συναυλια με κομματια που για καποιον που τους ακουσε για πρωτη φορα,σιγουρα θα
εμαθε το στυλ τους κ θα πηρε μια γερη γευση για το παιξιμο τους.Προσωπικα τα εχω ακουσει τοσες φορες
τα τραγουδια που δεν με ενοιαζε τι θα παιξουν(κ καλα καναν κ παιξαν τα κλασσικα)
Σε ενα φεστιβαλ τετοιου βεληνεκους κ οταν εχεις μια ωρα , σιγουρα θα παιξεις τα hits!
Mου αρεσε που ο κοσμος ανταποκρινοταν στα κομματια τους κ αυτο ηταν που ηθελα να δω περισσοτερο σημερα... ;)

Φυσικα,για οσους ενδιαφερονται, δεν υπηρχε περιπτωση να μην επαιζαν το "Pro" !!χεχεχε!!! ;D
Τρελλη ανταποκριση απο το κοινο...και ο ουρανος εκτος απο τη χωματιλα,μυρισε κ λιγη "ριγανίτσα" !!! ;D ;D :P

Να μαστε καλα παιδια, παντα τετοια... :D
http://www.myspace.com/operationmix
MUSIC IS MY WIFE! (Harris Copyright 2001)

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #163 στις: 11/07/08, 13:17 »
Το rockwave χτες ηταν πραγματικα πολυ καλο. Οι judas priest επιασαν φοβερη αποδοση ειδικα ο downing που επαιζε σαν δαιμονισμενος (αληθεια ξερει κανεις τι ηταν αυτα τα λαμπακια στους μαγνητες της κιθαρας του??). Ελειπαν βεβαια μερικοι υμνοι οπως night crawler, living after midnight και κυριως το victim of changes και ο halford εδειξε να μην εχει πια καποια τραγουδια οπως το sinner... 

Η μουσική της τετάρτης δεν ήταν του γούστου μου οπότε δεν μπορώ να κρίνω τα συγκροτήματα... πάντως πολλοί μου είπαν ότι δεν ξετρελάθηκαν με τους priest...

Παντως τα σκηνικα ηταν εντυπωσιακα και η μπαντα ειχε κεφι, το ιδιο και ο κοσμος και δεν πιστευω να εμεινε κανενας παραπονεμενος.

Αυτό που παρατήρησα ήταν ότι ο κόσμος είχε ξεθεωθεί στους προηγούμενους και όταν βγήκαν οι judas priest ήταν αρκετά "ήρεμοι".

Να πω και γω για την τριτη μερα... Ηταν Κ@ΒΛΑ !!!  8) ;D

Είναι η μόνη λέξη που θα μπορούσε να περιγράψει την χθεσινή μέρα!!!!

Συμπαθητικά τα συγκροτήματα του schoolwave ( μας θύμισαν πως είναι να παίζεις μόνο από αγάπη για την μουσική ), με το που βγήκαν οι locomondo ένα τεράστιο σύννεφο σκόνης και "χόρτου" σκέπασε το κοινό  :P και οι αρκετά επικοινωνιακοί locomondo ήταν η αφορμή για να ξεκινήσει το μεγάλο πάρτυ...
Και η Patti Smith είχε μπει και αυτή στο κλίμα της βραδιάς και ενώ στο συμβολαιό της επέτρεπε στους φωτογράφους να τραβήξουν τα 3 πρώτα τραγούδια μόλις τελείωσε το πρώτο τους λέει σε ελεύθερη μετάφραση "φύγεται τώρα, εμείς παίζουμε για τον κόσμο"...

Μετά ήρθε η ώρα για την αποθέωση του φετινού rockwave... ότι και να πω είναι λίγο... φοβερή ενέργεια, φοβερή μουσική, ο κόσμος "ανεβασμένος" όσο δεν γίνεται... γενικά τρελή βραδιά!!!!!!!!!! Ήταν φοβερό το συναίσθημα να βλέπεις τόσους ανθρώπους τόσο χαρούμενους!!!

Για την οργάνωση έχει δίκιο ο φίλος που διαμαρτύρεται, αλλά τι να κάνουμε στην ελλάδα βρισκόμαστε... Στον έλεγχο που ήμουνα εγω τα πράγματα ήταν τραγικά... έπεσε και λίγο ξύλο...
Εγώ πρέπει να ήπια και 6 μαργαρίτες μιας και στα κηλικεία βαριόμουνα να περιμένω οπότε όταν ήθελα να πιω κάτι έπερνα μια μαργαρίτα που μας τις έδιναν τζάμπα... Γνωριστήκαμε και με δυο κοπέλες από το site...
ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #164 στις: 11/07/08, 16:29 »
λοιπον να πω και εγω για χτες.
τετοιο κοσμο πραγματικα δεν εχω δει στη μαλακασα αν και εχω παει στις εμπορικοτερες συναυλιες που εχουν γινει εκει(metallica,waters).ο κοσμος ηδη απο την patti εφτανε πισω απο την κονσολα(κατι που σε καμια περιπτωση δεν συνεβαινε στην δευτερη ημερα).θεωρω παντως πιο πιθανο να προσελκυσε κοσμο το γεγονος του φτηνου εισητηριου παρα να υπηρχε τοσο μεγαλη τρελα για τον many chao.
    Στα της συναυλιας τωρα εφτασα μισυ ωρα αφοτου 'ειχαν ξεκινησει η locomondo(κινηση στα διοδια,μετα εμαθα οτι γυρω στις 7.30 η ουρα εφτανε μεχρι τον αγιο στεφανο :o :o :o).ανεκαθεν τους συμπαθουσα,ανεβασαν τον κοσμο (που ειχε ηδη αρχισει να ''ανεβαινει'')και γενικα πολυ ευχαριστοι.
    Η patti smith πιθανοτατα δεν κολλαγε με το ολο billing(θα προτιμουσα ska-p ας πουμε)αλλα εδειξε οτι παραμενει κορυφαια στο ειδος της.και απο θεμα κινησης και απο θεμα φωνης ηταν φοβερη και επιπλεον επαιξε το απιστευτο ''rock 'n' roll nigger''
    Τωρα για τον manu chao τα λογια ειναι λιγα.ισως η κορυφαια εμφανιση του τριημερου(μαζι με τους αφους cavalera κατ'εμε).δυωρο παρτυ χωρις σταματημο,πραγματικα δεν περιμενα να εχω τετοιες αντοχες,ειδικα μετα απο το ξυλο της προηγουμενης μερας.ηταν ενα απολυτα αγνο σκηνικο,κοριτσια αγορια χορευαν (και χτυπιοντουσαν) χωριας κανεναν δισταγμο.επαιξε και το αγαπημενο μου ''rainin in paradize''  κ εδεσε το γλυκο.

στα αρνητικα κλασσικα οι τονοι σκονης που φαγαμε(θα το σκεφτω πολυ σοβαρα να παω maiden μετα απο αυτο) και η απιστευτη κινηση που μας επιασε  μετα.απο οτι καταλαβα πρεπει να παιχτηκε βλακεια με τα λεωφορεια,κατι φιλοι μου γυρισαν με ottostop.επισης το κατουρημα που με επιασε στα μεσα του manu chao ;D 8)

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #165 στις: 11/07/08, 23:20 »
Γενικα, πολυ ωραία τα συγκροτήματα, αλλα η οργάνωση χάλια... Να μην μπορω ρε γμτο να ευχαριστηθώ Manu chao επειδη κατάπινα τόνους χώματος?? Ελεος. κ μετα καναμε 1 ωρα να βγούμε απο το τεραβαιμπ στον δρόμο για αθήνα. Περα απο την κίνηση μας στείλαν απο τον σείριο που είναι πιο μετα  :o Δεν ξερω. αθλια οργανωση. Και για τα λεφτα που βγαζουν, δεν τους ηταν τπτ να βαλουν ενα πλαστικο  >:(

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #166 στις: 11/07/08, 23:42 »
Ελεος. κ μετα καναμε 1 ωρα να βγούμε απο το τεραβαιμπ στον δρόμο για αθήνα. Περα απο την κίνηση μας στείλαν απο τον σείριο που είναι πιο μετα  :o Δεν ξερω. αθλια οργανωση. Και για τα λεφτα που βγαζουν, δεν τους ηταν τπτ να βαλουν ενα πλαστικο  >:(

Εμείς φύγαμε από εκεί γύρω στις 2+ και ακόμα είχε ουρά μέχρι την έξοδο... βασικά είναι πολύ δύσκολη η περιοχή για να μετακινηθεί τόσος πολύς κόσμος ταυτόχρονα... Τώρα για το πλαστικό που λες δεν νομίζω να μην το έβαλαν λόγο τσιγκουνιάς... Και για να μην νομιζεις ότι υπερασπίζομαι την didi αυτό που πιστεύω εγώ ότι ήταν βασικό λάθος είναι ότι φέτος δεν έβαζαν βραχιολάκια στον κόσμο για να μπορεί να μπαινοβγαίνει... Εντάξει στην κεντρική πόρτα είδες τι γινόταν... Μέχρι και ξύλο έπεσε... Επίσης για την κίνηση και για τα φώτα που ήταν σβηστά έξω από το terravibe ευθύνεται η αστυνομία και ο δήμος...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Χάρης(DJ Ha)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #167 στις: 12/07/08, 13:19 »
Ρε συ Sakman ουτε ενα γεια δεν ειπες ρε φιλε... :P
ΛΟΓΙΚΑ ημασταν στο ιδιο τραπεζι(το περιπτερο του Rockwave).

Mετα το τελος του Manu, ηρθαμε με ενα φιλο κ αραξαμε στο περιπτερο,
οπου γνωριζε κατι φιλες του που δουλευαν εθελοντριες.Σου λενε
τιποτα τα ονοματα Ειρηνη,Αντιγονη,Δεσποινα, Θωμας ???  :o :o :o ;D
Εγω ημουνα με μια πρασινη Locomondo μπλουζα...

Μετα,στο αμαξι για επιστροφη προς Αθηνα, καπως το φερε η κουβεντα κ ανεφερα στις κοπελιες
για ενα παιδι απο το φορουμ,που μας περιεγραφε  μερικα απο τα σκηνικα του φεστιβαλ.
Και τα στοιχεια που τους εδωσα ταιριαζαν με τα δικα σου...χαχαααχ!!!
http://www.myspace.com/operationmix
MUSIC IS MY WIFE! (Harris Copyright 2001)

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #168 στις: 12/07/08, 13:33 »
Ρε συ Sakman ουτε ενα γεια δεν ειπες ρε φιλε... :P
ΛΟΓΙΚΑ ημασταν στο ιδιο τραπεζι(το περιπτερο του Rockwave).

Mετα το τελος του Manu, ηρθαμε με ενα φιλο κ αραξαμε στο περιπτερο,
οπου γνωριζε κατι φιλες του που δουλευαν εθελοντριες.Σου λενε
τιποτα τα ονοματα Ειρηνη,Αντιγονη,Δεσποινα, Θωμας ???  :o :o :o ;D
Εγω ημουνα με μια πρασινη Locomondo μπλουζα...

Μετα,στο αμαξι για επιστροφη προς Αθηνα, καπως το φερε η κουβεντα κ ανεφερα στις κοπελιες
για ενα παιδι απο το φορουμ,που μας περιεγραφε  μερικα απο τα σκηνικα του φεστιβαλ.
Και τα στοιχεια που τους εδωσα ταιριαζαν με τα δικα σου...χαχαααχ!!!

EΛΕΟΣ ρε... Εκεί ήμουνα και μιλήσαμε κιόλας... Αλλα που να ξερω ότι είσαι εσύ... Εσυ δεν ήθελες την αφίσα των maiden?
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Χάρης(DJ Ha)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #169 στις: 12/07/08, 14:02 »
EΛΕΟΣ ρε... Εκεί ήμουνα και μιλήσαμε κιόλας... Αλλα που να ξερω ότι είσαι εσύ... Εσυ δεν ήθελες την αφίσα των maiden?

χαχαχαχααχα!!!!! Ναι εγω ημουνα,αλλα μην το πουμε προς τα εξω...χαχαχαχαχ!!!!
Τι κανεις ρε συ? Εν τω μεταξυ ,ουτε κατα διανοια, θα υπηρχε περιπτωση να συναντιώμασταν
υπο τετοιες συνθηκες!
Εσυ εθελοντης με τα κοριτσια, εγω με τον φιλο μου που γνωριζε τα κοριτσια...
τρελλο σεναριο!!! :P ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 12/07/08, 16:06 από Χάρης(DJ Ha) »
http://www.myspace.com/operationmix
MUSIC IS MY WIFE! (Harris Copyright 2001)

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #170 στις: 12/07/08, 14:19 »
χαχαχαχααχα!!!!! Ναι εγω ημουνα,αλλα μην το πουμε προς τα εξω...χαχαχαχαχ!!!!
Τι κανεις ρε συ? Εν τω μεταξυ ,ουτε κατα διανοια, θα υπηρχε περιπτωση να συναντιώμασταν
υπο τετοιες συνθηκες!
Εσυ εθελοντης με τα κοριτσια, εγω με τον φιλο μου που γνωριζε τα κοριτσια...
τρελλο σεναριο!!! :P ;D

(Btw ηθελα να γραψω στη σελιδα του Rockwave, αλλα μπερδευτηκα,γιατι παρακολουθω κ τα δυο θεματα... :P)

Πραγματικά πολύ τρελό σενάριο....
Την αφίσα την πήρες τελικα? Γιατί όταν την έκοβες περναγε μια υπεύθυνη ( ας μην λέμε ονόματα καλύτερα  :P ) και μετά εγώ έφυγα...
Κατάλαβες ποιος ήμουνα εγω?
Τεσπα, λογικά θα είσαι στους maiden ε? Θα τα πούμε τότε...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #171 στις: 12/07/08, 19:10 »
Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος Nevir

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Let's drink to the dead lying under the water...
    • Προφίλ
    • Ŋєvίя тнз vaмpiя
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #172 στις: 13/07/08, 20:27 »
Ντάξει, τα γούστα είναι υποκειμενικά.. Σε άλλους άρεσαν άλλα και σε άλλους άλλα. Βαριέμαι να γράφω, αφού το κάνανε άλλοι. Αυτό που έχω να πω πάντως είναι ότι απογοητεύτηκα από τον Marky Ramone για πολλούς και διάφορους λόγους. Συμφεροντολόγος και καπιταλιστής, ουστ ουστ. Αν και ωραία έπαιξαν γενικότερα, δεν τον κρίνω για το show ή την επίδοση, αλλά για τη συμπεριφορά και τις πράξεις του.
I'll drink your love in the shadow of blood;
It's a deadly, deadly kiss...

Αποσυνδεδεμένος κωνσταντινος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/oplivo
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #173 στις: 14/07/08, 11:27 »
μαγκες πηγα και τις τρεις μερες,και περασα κορυφαι ρισπεκτ στην διοργανωση ;D

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #174 στις: 14/07/08, 17:32 »
μαγκες πηγα και τις τρεις μερες,και περασα κορυφαι ρισπεκτ στην διοργανωση ;D

ευχομαι να το λες ειρωνικα..γιατι αλλιως θα δουλευεις στη DIDI, δεν εξηγειται αλλιως!
Rock n Roll all Night and Party every Day

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
26 Απαντήσεις
11003 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 15:59
από HeavyHead
550 Απαντήσεις
142562 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/07, 15:38
από Moonchild_
31 Απαντήσεις
11687 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/07, 20:29
από Vaiking
54 Απαντήσεις
17225 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/08, 20:32
από Neikos
Πεκινο 2008

Ξεκίνησε από fifi Διασκέδαση

5 Απαντήσεις
3004 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/07, 16:04
από ScullShot
Pes 2008!!!

Ξεκίνησε από PlusYeaR Διασκέδαση

12 Απαντήσεις
4833 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/07, 00:12
από Raz
151 Απαντήσεις
40989 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/09, 12:33
από stepap#12
104 Απαντήσεις
41465 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/11, 23:33
από Mrs Brightside
47 Απαντήσεις
15312 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/07/11, 19:23
από gers
1 Απαντήσεις
5748 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/15, 08:11
από Βραζίλης