Σελίδες:
  • #1 από Stel Andre στις 15 Oct 2013
  • Γεια χαρα σε ολους! Προσφατα ανακαλυψα ενα ωραιο backing track και ειπα να παιξω ενα blues/rock σολακι σ'αυτο. Το παραθετω λοιπον. Ελπιζω να σας αρεσει!
  • #2 από modfori στις 15 Oct 2013
  • όπως ακούγεται στα δικά μου αυτιά θα ταίριαζε καλύτερα ένας πιο απλός ήχος, στεγνό drive >:D χωρίς delay.

    για το παίξιμό σου τα'χουμε ξαναπει , κελαηδάει η κιθάρα στα χέρια σου :)
  • #3 από Stel Andre στις 16 Oct 2013
  • Ευχαριστω αγαπητε! Ακομα ψαχνομαι στον ηχο, θα προσπαθησω στο επομενο να μαι ακομα πιο vintage! Χαχα!
  • #4 από panicX στις 16 Oct 2013
  • ωραιος φιλε,ωραιο παιξιμο... :up
  • #5 από kbasilis στις 16 Oct 2013
  • Ωραίο το σολάκι και ο ήχος όντως πιό vintage απ'όσο σε έχουμε γνωρίσει,ψαξ΄τον κι'άλλο  :)
  • #6 από Stel Andre στις 16 Oct 2013
  • Ειναι προκληση να παιζεις με καθαροτερο ηχο. Εκει πραγματικα τεσταρεις τον εαυτο σου στο ποσο καθαρα η καλα μπορεις να παιξεις. Ολες οι δυναμικες, οι τεχνικες εκφρασης... ακουγονται πιο ωραια. Δεν ειναι τυχαιο οτι κιθαρισταραδες που γνωριζουμε ολοι οπως ο Andy Timmons, Steve Lukather, Joe Satriani ειναι ασσοι στο να παιζουν με αυτο το σχετικα καθαρο vintage ροκ στυλ. Μακαρι καποια στιγμη να μας φωτισει ο θεος να παιξουμε ετσι!  ;D
  • #7 από Βραζίλης στις 16 Oct 2013
  • Ωραία σηκώματα, μπράβο!
    Κι εγώ θα προτιμούσα απλούστερο ήχο, χωρίς τόσα εφέ.
  • #8 από Stel Andre στις 17 Oct 2013
  • Ωραία σηκώματα, μπράβο!
    Κι εγώ θα προτιμούσα απλούστερο ήχο, χωρίς τόσα εφέ.


    Θα το προσπαθησω σε επομενο βιντεο φιλε μου! Λεω να ανεβασω καποιο καθαρο blues σολο σε αγνο αργο ομορφο 12μετρο. Χαλαρο "drive" και αλητεια!  ;D
  • #9 από modfori στις 17 Oct 2013
  • Λεω να ανεβασω καποιο καθαρο blues σολο σε αγνο αργο ομορφο 12μετρο. Χαλαρο "drive" και αλητεια!  ;D

    τώρα μιλάς σωστά
Σελίδες: