Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)  (Αναγνώστηκε 64116 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #225 στις: 31/03/08, 21:22 »
Ρε παιδιά εντάξει φυσικά και δεν εννούσα αυτό... Απλά ελπίζω να μην πάρω 5 στην έκθεση βασικά.. :P  :-\
Πιστεύω ότι έχω τις δυνατότητες να γράψω πάνω από τη βάση και δεν μιλάω να γράψω 17 ή 18 αλλα κανένα 12 τουλάχιστον...
Τέσπα, οψόμεθα...΄Έκθεση πραγματικά φοβάμαι φέτος.Είναι ίσως το μόνο μάθημα που φοβάμαι περισσότερο και μετα ακολουθούν τα αρχαία και τα κείμενα... :-\

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #226 στις: 31/03/08, 22:06 »
Κοιτα η εκθεση ειναιι το μοναδικο μαθημα που κατα την αποψη εχει υποκειμενικο τροπο βαθμολογησης....

Παιζουν ρολο πολλοι παραγοντες οπως το σε τι μερα ειναι ο βαθμολογητης, προσωπικη κριση.....κτλ,κτλ..

Εγω παντως αν γραψω ενα 15 εκθεση ειμαι μια χαρα...

αντε και τωρα παω να κανω ενα 2 ωρο εκθεση στο φροντ.
ρε παιδια.
αν εχεις καλη ορθογραφια,λεξιλογιο και γραψεις δυο-τρια επιχειρηματα για ποιο λογο να μην παρεις πανω απο 15?????
δεν πιστευω να φοβαστε τις ασκησεις,για καθαρα εκθεση μιλαμε.δεν ειναι τοοσο τερατα οι εξεταστες....
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Evangelos 123

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #227 στις: 31/03/08, 22:28 »
προσέξτε παιδιά το εξής:

1) Γραμματική
2) Ορθογραφία
3) Συντακτικό
4) Δομή έκθεσης
5) Οργάνωση επιχειρημάτων
6) Εντός του περιορισμού λέξεων.

με τα παραπάνω στην έκθεση όσο και απλή και "χαζούλα" να είναι έχετε πάρει πόντους

αν προσέξετε τι απαντάται και πως τότε στην χειρότερη να πάρετε 11/20 που πραγματικά είναι μια καλή βάση ώστε μετά αν έχετε διαβάσει και διάφορα σχεδιαγράμματα και έχετε γράψει μια έκθεση πρότυπο για κάθε ένα θέμα (20 το πολύ) θα μπορέσετε να περάσετε το 14 - 15.(μιλάω για 2 φορές την βδομάδα διάβασμα.)

Μην αγχώνεστε με τις εξετάσεις, απλά διαβάστε και προσοχή ιδιαίτερα στα παιδιά των θετικών - τεχνολογικών κατευθύνσεων να προσέχουν διάφορα λαθάκια όπως μονάδες, πεδία ορισμού, και να γράφετε και κανένα "στιχάκι" όχι ξερά 4 + 1 = 5,δηλαδή τι 5 ?πατάτες ή κολοκύθια?

Ακόμη κάντε σχήματα, ο χρόνος που σας δίνεται είναι τεράστιος. ειδικά στα μαθηματικά γενικής θα τελειώσετε γρήγορα, γιατί να μην βελτιώσετε το γραπτό!

Συμβουλή:

Αργά και σταθερά - σπαταλήστε όλο το 3ωρο...
- Αν τελειώσετε νωρίς εκτός από τρελά λάθη δεν πρόκειται να βρείτε τίποτα άλλο...είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο ότι λάθος κάνεις το κουβαλάς και στον τελευταίο έλεγχο που θα κάνεις...γι' αυτό ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΑ

υ.γ. μπορεί να νομίζεται οτι με τις πανελλήνιες καθαρίζεται γι μια ζωή αλλά δεν είναι έτσι... όσο μεγαλώνουμε πρέπει να σηκώνουμε και το κεφάλι από το βιβλίο και να βλέπουμε και λίγο έξω... στην Ελλάδα που ζούμε το πρώτο πράγμα που θα πάθετε είναι " να κλείσει το βιβλίο και να έχετε ξεχάσει μέσα το κεφάλι"
Evangelos C. Brachos

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #228 στις: 01/04/08, 10:53 »
Δεν ξέρω, εγώ πιστεύω ότι στην έκθεση είναι αρκετά ευκολο να πάρεις ενα 12,13,14 (γιατί διάβασα κάτι για 5αρια!!  :o) αλλά όντως είναι υποκειμενικό μάθημα. Και έτσι όπως το έχουν κάνει τώρα το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να γράψεις αυτά ακριβώς που θέλουν αυτοί, με τον τρόπο που τα θέλουν κλπ. Και κατι που πιστεύω ότι ισχύει : Η εκθεση δεν είναι θέμα διαβάσματος!!! Εξάσκησης μπορεί, αλλά διαβάσματος οχι.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #229 στις: 01/04/08, 13:11 »
Και κατι που πιστεύω ότι ισχύει : Η εκθεση δεν είναι θέμα διαβάσματος!!! Εξάσκησης μπορεί, αλλά διαβάσματος οχι.
Αgree!Oσο πιο πολλες εχεις γραψει τοσο πιο πολυ συνηθηζεις.Αν εχεις καλο καθηγητη στο φροντιστηριο που σου εχει επισημανει τα λαθη σου ειναι πολυ καλο.Και οπως ειπε ο βαγγελης αν εχεις σωστη δομη και ακολουθεις τις μεθοδολογιες που σου εχουν μαθει ακομα και σχετικα φτωχη να ειναι σε επιχειρηματα παιρνεις ενα βαθμο(γυρω στο 15 πιστευω πως ναι για παραπανω δεν ειναι τοσοοοο ευκολο).ΣΟΣ ΤΟ ΔΙΑΓΡΑΜΜΑ.Προσωπικα σε μερικα θεματα δεν ηξερα τι να γραψω(Σε αυτο που επεσε ας πουμε) ενω σε αλλα ειχα πληθωρα σκεψεων.Αλλα και παλι για καποιο αγνωστο λογο δεν εκανα ποτε διαγραμμα και η δομη και η οργανωση δεν ηταν η καλυτερη δυνατη.(φαινεται και στα γραπτα μου εδω ::)).Τελικα εγραψα 13,3 ενω περιμενα χαμηλοτερα αλλα προσπωικα βρηκα την εκεθση το δυσκολοτερο απο τα περσυνα γελοια(μην κρυβομαστε) θεματα στα υπολοιπα μαθηματα.

Συμβουλη απο εμενα ειναι μην βαριεστε να γραφετε εκθεσεις :P
Και καλη επιτυχια!
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #230 στις: 01/04/08, 15:21 »
παιδια η εκθεση δεν ειναι μονο το κατεβατο των 400 λεξεων

αυτο ειναι το 60% του βαθμου

αν εχεις γραψει τις ασκησεις που ειναι το αλλο 40 % αμεσως αμεσως γραφεις πανω απο 12 με μια πολυ μετρια εκθεση


μικα μην αγχωνεσαι!!!!  :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #231 στις: 01/04/08, 15:25 »
παιδια η εκθεση δεν ειναι μονο το κατεβατο των 400 λεξεων

αυτο ειναι το 60% του βαθμου

αν εχεις γραψει τις ασκησεις που ειναι το αλλο 40 % αμεσως αμεσως γραφεις πανω απο 12 με μια πολυ μετρια εκθεση


μικα μην αγχωνεσαι!!!!  :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Ναι δεν είναι και εύκολο.. :-\

Αποσυνδεδεμένος paran0id

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #232 στις: 01/04/08, 16:17 »
περι εκθεσης



οπως ειπωθηκε ειναι το μονο μαθημα που σηκωνει πολλη υποκειμενικοτητα στη βαθμολογηση του. το καλο φετος ειναι οτι αν υπαρχουν μεγαλες αποκλισεις στους βαθμους των 2 βαθμολογητων και βαλουν και 3ο, τοτε δεν μετραει ο Μ.Ο. των τριων, αλλα των 2 μεγαλυτερων. και λεω οτι ειναι καλο, γιατι υπηρχαν (και υπαρχουν) περιπτωσεις που πχ ο 1ος εβαζε 100 και ο δευτερος 70 (λογω κομπλεξ, μη κατανοησης της εκθεσης, στραβογ**ησε κτλ). ετσι αν ο τριτος βαλει πχ 90, τοτε ο Μ.Ο. δεν ειναι 87 (με βαση το παλιο συστημα), αλλα 95 (και αυτο ειναι μεγαλη διαφορα)


απο εκει και περα, η εκθεση, οσο ορθογραφημενη και τακτοποιημενη κι αν ειναι, αν ειναι τετριμμενα αυτα που λεει και τα επιχειρηματα πολυ κλισε, βαθμο δε παιρνεις κατω να χτυπιεσαι


εγω προσωπικα αν χασω βαθμους απο τα γραπτα, θα ειναι στη θεωρια. ανεκαθεν την εβρισκα βαρετη και δε την μαθαινα καλα. αλλα θα δειξει

αν παντως δε περασω εκει που θελω (ηλ/λογος μηχανικος ΕΜΠ/ΑΠΘ) θα ξαναδωσω. δεν εχω συμβιβασει ποτε τις επιθυμιες μου εως τωρα, και δεν ηρθε ακομα ο καιρος να το κανω

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #233 στις: 01/04/08, 16:49 »
Συγγνώμη, ΣΜΑ δεν ήθελες..?  ??? Σε χασα..

Αποσυνδεδεμένος paran0id

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #234 στις: 01/04/08, 17:07 »
Συγγνώμη, ΣΜΑ δεν ήθελες..?  ??? Σε χασα..


οχι πια. θεωρω οτι ζηταει πολλα για αυτα που προσφερει, και δευτερον δε ταιριαζει στο χαρακτηρα μου ο στρατος. ασε που θελω να αφησω και μουσι  ;D


Μικα παντως αν εισαι ολη μερα στο κιθαρα (εχεις φτασει τα 1000 ποστ βλεπω) προκοπη δε προκειται να δεις στις πανελληνιες, στο λεω

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #235 στις: 01/04/08, 19:43 »
ρε παιδια για παραδειγμα ειπα την εκθεση αμεσως να μου την πεσετε...χχοχοχο
αν και περσυ το κοντευα το 5αρι..χοχοχοοχ ;D
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #236 στις: 02/04/08, 21:07 »
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #237 στις: 03/04/08, 01:17 »
Να αναφερθώ κι εγώ στην έκθεση... Μια συμβουλή παιδιά, προσέχουμε τι γράφουμε και ποιες ιδέες υποστηρίζουμε γιατί ποτέ δεν ξέρεις σε τι εξεταστή θα πέσεις. Είναι κάτι που μου λέει συνέχεια η καθηγήτριά μου στο σχολείο και έχει δίκιο, δεν είναι ανάγκη να βγάλετε όλη την επαναστατικότητά σας στις εξετάσεις διακινδυνεύοντας να σας κόψει κάποιος κολλημένος συντιριτικούρας... Προσωπικά πάντως, αν προσέξω αυτό το σημείο και διαβάσω λίγο θεωρία, δύσκολα πιστεύω θα γράψω κάτω από 16. Το μάθημα που φοβάμαι περισσότερο απ' όλα είναι οι Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων... :(
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #238 στις: 03/04/08, 01:29 »
Φίλε μην είσαι τόσο σίγουρος. Καλύτερα να προσέχεις για να έχεις. Εγώ στη έκθεση ήμουν και πολύ καλός και στο σχολείο και στο ιδιαίτερο και βοηθούσα πολλούς συμμαθητές μου από θετική και τεχνολογική να γράφουν τις εκθέσεις τους. Εγώ έγραψα 15 και το γραπτό μου ήταν σίγουρα καλύτερο απ' αυτά των συμμαθητών μου που πήραν 17, τους οποίους βοηθούσα στη διάρκεια της χρονιάς. Ποτέ δε ξέρεις. Θέλει άπειρη προσοχή αυτό το μάθημα...
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #239 στις: 03/04/08, 16:47 »
Να αναφερθώ κι εγώ στην έκθεση... Μια συμβουλή παιδιά, προσέχουμε τι γράφουμε και ποιες ιδέες υποστηρίζουμε γιατί ποτέ δεν ξέρεις σε τι εξεταστή θα πέσεις. Είναι κάτι που μου λέει συνέχεια η καθηγήτριά μου στο σχολείο και έχει δίκιο, δεν είναι ανάγκη να βγάλετε όλη την επαναστατικότητά σας στις εξετάσεις διακινδυνεύοντας να σας κόψει κάποιος κολλημένος συντιριτικούρας... Προσωπικά πάντως, αν προσέξω αυτό το σημείο και διαβάσω λίγο θεωρία, δύσκολα πιστεύω θα γράψω κάτω από 16. Το μάθημα που φοβάμαι περισσότερο απ' όλα είναι οι Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων... :(

Δινεις πανελλήνιες?? ??   :o :o :o :o :o

εγώ σε έκανα για 20++   ???

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #240 στις: 03/04/08, 17:24 »
Φίλε μην είσαι τόσο σίγουρος. Καλύτερα να προσέχεις για να έχεις. Εγώ στη έκθεση ήμουν και πολύ καλός και στο σχολείο και στο ιδιαίτερο και βοηθούσα πολλούς συμμαθητές μου από θετική και τεχνολογική να γράφουν τις εκθέσεις τους. Εγώ έγραψα 15 και το γραπτό μου ήταν σίγουρα καλύτερο απ' αυτά των συμμαθητών μου που πήραν 17, τους οποίους βοηθούσα στη διάρκεια της χρονιάς. Ποτέ δε ξέρεις. Θέλει άπειρη προσοχή αυτό το μάθημα...

Δεν έχεις κι άδικο... Απλά σκέφτομαι ότι γράφω καλά τώρα που δεν διαβάζω καθόλου θεωρία (πάνω από 80 σχεδόν πάντα), άρα αν κάτσω και διαβάσω κιόλας δεν πιστεύω να έχω πρόβλημα... Αλλά όντως ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος. Ειδικά αν βάλουν για θέμα καμία ΕΕ μάλλον θα τα βρω σκούρα...
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #241 στις: 04/04/08, 02:30 »
Άντε με το καλό παιδιά να γράψετε όσο καλύτερα γίνεται να  περάσετε όπου θέλετε.

Άμυλο άντε να σε έχουμε εδώ πάνω μαζί με την αρχοντούλα φέτος ;P
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #242 στις: 04/04/08, 18:18 »
ΝαΤο μάθημα που φοβάμαι περισσότερο απ' όλα είναι οι Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων... :(
To βιβλιαρακι αυτο ειναι οτι πιο αθλιο κυκλοφορει και ομως δεν το αλλαζουν.Με απειρες φορες διαβασμα και στεγνη παπαγαλια(σορυ αλλα ετσι ειναι) δεν θα εχεις προβλημα για πολυ υψηλο βαθμο.Εγω διαβαζα ολη τη χρονια για το σχολειο και τις τελευταιες μεερες το εβγαλα αλλες 2-3 φορες και τελικα εγραψα 20 ;D..Τωρα δεν θυμαμαι απολυτως τιποτα απο αυτο το πραμα... :P
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος alexandra*

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Φύλο: Γυναίκα
  • #MEMENTO VIVERE#
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #243 στις: 04/04/08, 20:24 »
Για το θεμα της Εκθεσης....δεν θιγουμε θρησκευτικα πιστευω, σεξουαλικες προτιμησεις, πολιτικες πεποιθησεις, και γενικοτερα προτιμοτερο ειναι να μην τοποθετηθειτε πανω σε καποιο θεμα φτανοντας στα ακρα, λεξιλογιο προσοχη, σε περιπτωση περιληψης, καλο ειναι να αντικατασταθουν οι λεξεις που αναποφευκτα θα ξαναχρησιμοποιηθουν με κάποιες συνωνυμες. Προσοχη στην δημιουργια παραγραφων...Παιδια τα ξερετε καλυτερα απο εμενα πιστευω, εχει 3 χρονια που εδωσα, δινει το αδερφακι μου και ειμαστε οικογενειακως στην τσιτα..Καλο κουραγιο, καλη επιτυχια, και για οσους περασουν Θεσσαλονικη καλως να μας ερθετε..σας περιμενουμε, με το καλο...Θα πω το πλεον τετριμμενο....ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ..χρειαζεται τοσο ωστε να ειστε σε ενγρηγορση..Καλο ειναι να ξυπνατε νωρις, ξερετε ο εγκεφαλος χρειαζεται μία με μιαμιση ωρα αναλογα με το ατομο για να ''ξυπνησει'', πριν την κανετε για τις εξετασεις, τρωτε ενα κουταλακι ζαχαρη, η λιγη σοκολατα (αποδεδειγμενα βοηθαει, εστω και στην ψυχολογια σου ;)), ο εγκεφαλος καιει στην πραγματικοτητα φλαντζες, δεν ειναι να μεινεις χωρις καυσιμα....Και μην κανετε καμμια μ@@@@ια να αντιγραψετε ή τιποτα σκονακια και ιστοριες...ειχαμε ''εξυπνους'' στην χρονια μου και τελικα πηγαν απο την πολυ εξυπναδα...Αυτα τσ λιγα, ευχομαι σε όλους του υποψηφιους τα καλυτερα... :) :) :)
Όπως όλα στο όλο υφαίνονται μαζί το ένα στο άλλο ενεργεί και ζει-Γκαίτε(Φαουστ)-

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΗΣΥΧΟ-ΠΝΕΥΜΑ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο.Κ. Ζ.Κ.Π. Ζ.Τ.Σ.
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #244 στις: 04/04/08, 23:51 »
εν τω μεταξυ με ολα αυτα δεν ξερετε ποσο εχω ψαρωσει.. :'( φετος ειμαι στη δευτερα στν αρχη της χρονιας ελεγα οτι αν διαβασω σωστα περναω οπου θελω- καμια φορα ομως μετραει και η τυχη...- το μονο που θελω ειναι να ερθει το καλοκαιρι να ηρεμησω λιγο στην αρχη και μετα στρωσιμο... δε θα πρεπε να αγχωνομαι απο τωρα αλλα με εχει πιασει κατι σαν χαμηλη αυτοεκτιμηση να το πω, κριση να το πω, ανασφαλεια, δεν ξερω...αντε να τελειωσει αυτη χρονια κ απ του χρονου ......
« Τελευταία τροποποίηση: 05/04/08, 12:56 από ΑΝΗΣΥΧΟ-ΠΝΕΥΜΑ »
ΖΗΣΕ Κ ΠΑΛΕΨΕ

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #245 στις: 05/04/08, 00:00 »
εντομεταξυ με ολα αυτα δεν ξερετε ποσο εχω ψαρωσει.. :'( φετος ειμαι στη δευτερα στν αρχη της χρονιας ελεγα οτι αν διαβασω σωστα περναω οπου θελω- καμια φορα ομως μετραει και η τυχη...- το μονο που θελω ειναι να ερθει το καλοκαιρι να ηρεμησω λιγο στην αρχη και μετα στωσιμο... δε θα πρεπε να αγχωνομαι απο τωρα αλλα με εχει πιασει κατι σαν χαμηλη αυτοεκτιμηση να το πω, κριση να το πω, ανασφαλεια, δεν ξερω...αντε να τελειωσει αυτη χρονια κ απ του χρονου ......
δεν θελω να σε κανω να πανικοβληθεις αλλα τα ιδια ακριβως ελεγα περσυ... ::) :P ;D
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #246 στις: 05/04/08, 13:01 »
Δινεις πανελλήνιες?? ??   :o :o :o :o :o

εγώ σε έκανα για 20++   ???

Από πού κι ως πού; ???
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #247 στις: 05/04/08, 13:04 »
Δινεις πανελλήνιες?? ??   :o :o :o :o :o

εγώ σε έκανα για 20++   ???

Από πού κι ως πού; ???

Δεν ξέρω  ???   Δεν είχα κοτάξει ποτέ το προφίλ σου και απο τα ποστς σου σε έκανα μεγαλύτερο. Αν όχι 20, 19 τουλάχιστον   :P :P

Αποσυνδεδεμένος μαντολιναδα

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Καθε ζωή εχει τη δική της μελωδία!!!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #248 στις: 06/04/08, 16:25 »
Γεια σας,[font=Verdana] :)[/font]

είχα πολύυυυυυυυυυυυυ καιρό να μπω.

και γω φετος δινω πανελλήνιες...
εχω αγχός.
Θέλω να σπουδασω αρχιτεκτονική.

20 3εκιναμε και τελειώνουμε 31
το σχεδιο δινω 24 και 25 πρέπει να παω αθήνα.....(δικά μ εξοδα...)

Φιλιά! :-*
καλη μας τύχη!
CANTO.......

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΔΑΓΚΩΝΕΙ)
« Απάντηση #249 στις: 06/04/08, 21:20 »
Δινεις πανελλήνιες?? ??   :o :o :o :o :o

εγώ σε έκανα για 20++   ???

Από πού κι ως πού; ???

Δεν ξέρω  ???   Δεν είχα κοτάξει ποτέ το προφίλ σου και απο τα ποστς σου σε έκανα μεγαλύτερο. Αν όχι 20, 19 τουλάχιστον   :P :P



Καλά, πού να δεις και τη φάτσα μου... :P
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
3482 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/02/08, 07:15
από .:°:. Apollon .:°:.
48 Απαντήσεις
13007 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/03/08, 14:45
από GermanRock
294 Απαντήσεις
87598 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/10/08, 12:43
από Mithrandir
2 Απαντήσεις
2489 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/11/08, 15:48
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
33 Απαντήσεις
13704 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/09, 02:17
από themos
4 Απαντήσεις
4435 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/09, 09:27
από Ο Νέος Κιθαρωδός
7 Απαντήσεις
3775 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/02/10, 21:52
από MiXoLydian
44 Απαντήσεις
11508 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/10, 15:53
από blackmorefan
0 Απαντήσεις
47445 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/04/11, 21:29
από Korgy
3 Απαντήσεις
2720 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/11, 17:06
από hot_sauce (φλουτσ)