Αποστολέας Θέμα: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!  (Αναγνώστηκε 38528 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Magus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #25 στις: 12/06/08, 01:09 »
επαθα σοκ τωρα που το 'μαθα...ουφ....παιρνω μια ανασα...δεν ημουν ετοιμος για ενα τοσο μεγαλο γεγονος αυτο το καλοκαιρι.
...και 100 και 200 ευρα θα πληρωσω για τη ΜΑΝΤΟΝΑΡΑ τη θεα, να τραγουδαει LIKE A VIRGIN και τετοια, ετσι να γουσταρουμε να λυωνουμε........

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #26 στις: 17/06/08, 22:53 »
Πάντως παιδιά αν και είμαι ο πρώτος που ειρωνεύτηκε έχω να πω ότι την κυριακή στον Knopfler σχεδόν όλοι βλέποντας τις αφίσες που βάλαμε στις πόρτες το σχολίαζαν θετικά και ήταν φανερά ενθουσιασμένοι... Όλοι όμως, από την χαζογκόμενα που είχε έρθει με τα ψιλοτάκουνα μέχρι τον 60χρονα γεροροκά....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #27 στις: 17/06/08, 23:30 »
Παιδιά είναι γεγονός για την Ελλάδα μια τέτοια συναυλία, δεν χωράει κουβέντα σ' αυτό. Είναι ένα μουσικό είδος το οποίο δεν είναι από τα top στην Ελλάδα. Και μην το συγκρίνουμε με την Ελληνική pop. Γιατί οι άνθρωποι πέρα από τον γλυκανάλατο στίχο πουλάνε και show. Αξιοπρεπές show στην Ελλάδα τόσο χρόνια μόνο ο Ρουβάς έχει πουλήσει και αυτό βαριά βαριά. Ίσως βέβαια τόσα χρόνια να μην ήταν το ελληνικό κοινό έτοιμο να δεχτεί Show υπερπαραγωγές σε συναυλίες. Ίσως να φταίει και το ότι οι καλλιτέχνες εδώ στην Ελλάδα αναλώνονται στα νυχτερινά κένρα διασκέδασης όλο τον χειμώνα κάτι που δεν γίνεται έξω. Είναι πολλά.
Πάντως, προσωπικά αν είχα την οικονομική άνεση θα πήγαινα.
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #28 στις: 18/06/08, 10:06 »
Πραγματικα ειναι κριμα που αντι να χαιρομαστε που επιτελους αρχιζουμε να ανεβαινουμε στον τομεα των λαιβ κ απο κει που ειχαμε ενα ροκγουεηβ της πλακας σε παραλιες εχουμε φτασει να εχουμε καμια 10αρια φεστιβαλ το καλοκαιρι και να ερχονται καλλιτεχνες τετοιου βεληνεκους,το μονο που κανουμε ειναι να κραζουμε..Και αυτο γιατι?γιατι εχουμε αλλες μουσικες προτιμησεις...Δηλαδη οοοοοολοι οι αλλοι που δεν ακουνε ροκ η μεταλ η κατι τετοιο τεσπα δεν εχουν κανενα δικαιωμα να παρακολουθησουν μια συναυλια που θα γουσταρουν..Αλλα στο κατω κατω ας πανε στην Αγγλια τι μας νοιαζει εμας ??? ::)
Οσο για την ειρωνια μου στο πρωτο ποστ σορρυ δν ηθελα να προσβαλλω κανεναν..
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος ogyon21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • I think that playing the bass transforms me a bit
    • Προφίλ
    • FunkyBlueQuintet
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #29 στις: 18/06/08, 17:11 »
Προσωπικα παντως, εαν τα βρω τα τοσα ευρα ,θα παω να τη δω στα σιγουρα. Μπορει να ειναι κατι που ακουγα πριν καμια 15ετια στα παρτυ, παρολ'αυτα το θεωρω εμπειρια.

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #30 στις: 18/06/08, 17:22 »
Δεν είναι καθόλου άσχημη φάση!! ;) ;)
Παίζει να πάω αν έχω την οικονομική άνεση!! :) :) :)
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Crazy Heart

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #31 στις: 28/06/08, 18:34 »
Παιδιά χαλαρώστε! Αν δεν σας αρέσει η μουσική της, ή την θεωρείτε ατάλαντη κτλ κτλ, τότε απλά μην πάτε!
Ο καθένας έχει τα γούστα του! Αλλά δεν μπορείτε να μην παραδεχτείτε ότι είναι από τις πιο διάσημες stars στον πλανήτη, είτε σας αρέσει είτε όχι!

επίσης, ως Έλληνες-μπουζουκόβιοι που είμαστε ικανοί να χαλάσουμε πάνω από 100 ευρώ στο σκυλάδικο της γειτονιάς (φυσικά και απευθύνομαι σε ένα γενικό κοινό, εννοείται πως δεν πάνε όλοι στα μπουζούκια!) κακώς παραπονιόμαστε για τις τιμές!!!

πάντως πρόλαβα στο ticketpro.gr και πήρα εισιτήριαααααααααααααααααααααααααααααααααααααα! ;D ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 28/06/08, 18:36 από Crazy Heart »
Music makes the people come together

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #32 στις: 28/06/08, 19:39 »
90 ευρώ για 45 λεπτά εμφάνιση απ οτι εχω ακουσει?? Από τη μαντόνα κιόλας? Σόρυ δε θα πάρω

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #33 στις: 28/06/08, 19:53 »
Θα συμφωνησω κ εγω.Να πληρωσεις 80Ε μινιμουμ(αμα βρεις εισιτηριο γιατι απο οτι εμαθα εχουν εξαντληθει κιολας) και να περιμενεις στην ουρα μες την ζεστη σορυ δεν θα παρω! >:(
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #34 στις: 28/06/08, 20:14 »
Το περιεργο δεν ειναι οτι δεν εχει εισιτηρια.Το περιεργο ειναι οτι εξαντληθηκαν ΟΛΑ τα ακριβα εισητηρια και εχουν μεινει αυτα των 80 ευρω αδιαθετα ακομα(για λιγο πιστευω).
Κατα τ'αλλα οι Ελληναραδες ολο κλαψα ειναι οτι δε μπορουν να πανε διακοπες και οτι δεν εχουν λεφτα να φανε,αλλα διακοσοπενηνταρια στη Μαντονα εχουν να δωσουν περιμενοντας σα μαλ**ες μες το λιοπυρι!
« Τελευταία τροποποίηση: 28/06/08, 20:32 από 7 »

Αποσυνδεδεμένος jkstigma

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 305
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #35 στις: 28/06/08, 20:25 »
θελω εισητηριοοοοοοοοοοοοοοοο

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #36 στις: 28/06/08, 20:54 »
Το περιεργο δεν ειναι οτι δεν εχει εισιτηρια.Το περιεργο ειναι οτι εξαντληθηκαν ΟΛΑ τα ακριβα εισητηρια και εχουν μεινει αυτα των 80 ευρω αδιαθετα ακομα(για λιγο πιστευω).
Κατα τ'αλλα οι Ελληναραδες ολο κλαψα ειναι οτι δε μπορουν να πανε διακοπες και οτι δεν εχουν λεφτα να φανε,αλλα διακοσοπενηνταρια στη Μαντονα εχουν να δωσουν περιμενοντας σα μαλ**ες μες το λιοπυρι!

Και εγώ έπαθα πλακα όταν το έμαθα... γενικά τέτοια ζητηση δεν την περίμενα... Να φύγουν τόσα σε 2 μέρες...
Για τα 250 πιστεύω ότι τα έχουν πάρει διάφοροι VIP και άλλοι επώνυμοι και μη λεφτάδες... γιατί μας αρέσει ή όχι είναι το γεγονός του καλοκαιριού...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #37 στις: 28/06/08, 21:05 »
Καλα εννοειται οτι δεν εχει να κανει με το αν μας αρεσει ή οχι.
Το θεμα ειναι οτι αυτοι που ειδα εγω να ανεμιζουν τα εισιτηρια των 250 -150-100 ξερω γω ποσο εχουν,ηταν αγνωστοι που ξεροσταλιαζαν στο λιοπυρι με τις ωρες.Εννοειται οτι οι βιαιπιδες θα εχουν καβατζωσει τα πιο πολλα αλλα ειναι τραγικο να βλεπεις προσκυνητες απο τον απλο κοσμακι να τα σκαει και να ειναι και ευχαριστημενος κιολας.
« Τελευταία τροποποίηση: 28/06/08, 22:22 από 7 »

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #38 στις: 28/06/08, 21:56 »
αλλα ειναι τραγικο να βλεπεις προσκυνητες απο τον απλο κοσμακι να τα σκαει και να ειναι και ευχαριστημενος κιολας.

Πολύ ωραία το έθεσες!!! Τι να κάνουμε... ο καθένας με το μυαλλό που κουβαλάει...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Crazy Heart

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #39 στις: 29/06/08, 01:27 »
90 ευρώ για 45 λεπτά εμφάνιση απ οτι εχω ακουσει?? Από τη μαντόνα κιόλας? Σόρυ δε θα πάρω

xaxax όχι καλέ, 2 τραγούδια λέει και μετά φεύγει! έλεος βρε παιδιά!
2 ώρες τραγουδάει περίπου!
Music makes the people come together

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #40 στις: 29/06/08, 04:27 »
Σε τετοια ηλικια (τον αυγουστο μπαινει στα πρωτα -ηντα) 2 τραγουδια καλα θα τανε..
Να σου πω, δε μου τα δινεις εμενα τα 90 ευρω να στα πω εγω τα τραγουδια της? :P

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #41 στις: 30/06/08, 18:54 »
Σιγά ρε μάστορα, οι metallica πέρσυ παίξαν 2+ ώρες. Μήπως είναι πιο πιτσιρίκια από τη Μαντόνα;; Μην τρελαθούμε τώρα. Εδώ δίνουν συναυλίες οι Rolling stones!
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #42 στις: 30/06/08, 18:57 »
Εγω παντως πηρα εισητηριο 8)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος jkstigma

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 305
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #43 στις: 30/06/08, 19:02 »
shmera??? Brhkes?
μονο Οακα πουλανε?

Αποσυνδεδεμένος Crazy Heart

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #44 στις: 30/06/08, 19:34 »
^^υπάρχουν μερικά και στο ticketpro.gr

Να σου πω, δε μου τα δινεις εμενα τα 90 ευρω να στα πω εγω τα τραγουδια της? :P

ουδέν σχόλιον..... ::)
Music makes the people come together

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #45 στις: 30/06/08, 23:52 »
Απο ticketpro εκλεισα.Υπαρχουν ελαχιστοτατα.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #46 στις: 01/07/08, 00:03 »
Τρέξτε να προλάβετε!

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #47 στις: 01/07/08, 14:41 »
καλα ρε σεις... σε κανα δυμηνο δε παιζει να βρω??? τι στο καλο τωρα μαθανε ολοι για τις συναυλιες και ειπαν να πανε....
δλδ θα γεμισει το ΟΑΚΑ???ΟΛΟ??? ρε μηπως μας κανουν πλακα...??

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #48 στις: 01/07/08, 14:43 »
Ενταξει τωρα θα γκρινιαξω και βριστε με αλλα δεν με νοιαζει..Δεν αμφισβητω καθολου το ποσο γνωστη ειναι η Μαντονα και το ποσο χρονια ειναι στο κουρμπετι..Δεν διαφωνω οτι ειναι μεγαλο συναυλιακο γεγονος..Αλλα συγνωμη ρε παιδια..80 ευρω για περιορισμενο αριθμο?Και ενταξει ας το προσπερασω αυτο για τους λογους που αναφερατε..Αλλα αυτο που με εξοργιζει ειναι οτι βλεπω οτι θα πανε ανθρωποι που εχουν εντελως επιφανειακη σχεση με αυτη τη μουσικη και απλως πανε για το σοου και επειδη ειναι μεγαλο συναυλιακο γεγονος..Γιατι μην μου πειτε οτι εχετε ακουσει τον τελευταιο της δισκο η ξερετε πανω απο 10 κομματια της..(οχι τπτ αλλο αλλα θα ειστε και μαντονα φανς!)..Και αυτο το ακουω με καθε ''γεγονος'' που ερχεται στην Ελλαδα..Ερχεται ο μαγος Χουντινι δινουμε την 70αρα,ερχονται οι αλλοι με τις σκουπες δινουμε την 70αρα και οποιος ερχεται επειδη γινεται η απαραιτητη πλυση παμε και του τα σκαμε..Αλλα ναι μετα θα βγουμε στους δρομους για την ακριβεια..Ημαρτον!

Και επειδη ειμαι σιγουρος πως θα αρχισετε τις μπηχτες για το μεταλ κλπ να σας προλαβω λεγοντας οτι και εκει γινετια κατι αναλογο(πχ αν ερθουν οι σαμπαθ ή οι μειντεν ολοι οι μεταλαδες θα πανε ακομα και αυτοι που δεν ακουνε καν απλα επειδη ειναι μεγαλο ονομα) αλλα σε πολυ μικροτερο βαθμο..Και οι υπολοιποι που πανε παε επειδη αγαπανε τη μουσικη τους..

Επισης επειδη και αυτο θα ακουστει δεν απαγορευσα σε κανεναν να παει..Μια κριτικη εκενα..Και θα συνεχισω να την κανω..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Η Μαντονα στο ΟΑΚΑ!!!
« Απάντηση #49 στις: 01/07/08, 15:41 »
Μ' αυτα και μ' αυτα εφτασε τις 3 σελιδες το θεμα για την queen of pop! ;D
 Και εγω δεν θελω να μπω στη διαδικασια να σχολιασω τη μουσικη της γιατι αν σε καποιον φτανει εμενα μου περισσευει.Τα μουσικα γουστα του καθενος ειναι δικη του υποθεση. Απο εκει και περα ομως συμφωνω με τον Kiratzoharris οτι θα ηταν ατοπο να παει καποιος επειδη "ειναι μεγαλο συναυλιακο γεγονος" η "θα ειναι υπερθεαμα το show" κτλ. Αν η μουσικη δεν μου αρεσει δεν θα πηγαινα ουτε με 30 ευρω,οχι με τα 80 που ζηταει...
Το προβλημα ειναι οτι τους δινουμε θαρρος οταν δεχομαστε να μας φερνουν τα "γεροντια" και να τα ακριβοπληρωνουμε κιολας .Με κατι συναυλιες Sabbath,Purple,Dr. Feelgood ktl που εχω παει και εγω,δεν βγαζω τον εαυτο μου απεξω,και ας περασα καλα στις πιο πολλες απο αυτες.Το θεμα ειναι οτι αυτο που εβλεπα live δεν ηταν ανταξιο του ονοματος :-\
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
2352 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/02/10, 01:11
από master of puppets
3 Απαντήσεις
3611 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/05/11, 10:01
από hot_sauce (φλουτσ)
4 Απαντήσεις
2949 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/11, 18:54
από Fourier
0 Απαντήσεις
1449 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/11, 23:01
από Βραζίλης
37 Απαντήσεις
13380 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/08/13, 02:23
από Καθόδιος (φλουτσ)