Αποστολέας Θέμα: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )  (Αναγνώστηκε 91645 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Marios Demigod

  • Ο μαύρος πειρατής
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Άντρας
  • ΗΡΑ ξερω γω...
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #75 στις: 06/07/06, 17:54 »
Για μπάσο κοίτα και σε ibanez βγάζει ωραία κομμάτια .Οπως και Fernandes και Cort...

Ειχα παιξει μια φορα με ενα Ibanez της φθηνης κατηγοριας και ηταν αρκετα καλο. (δεν θυμαμαι μοντελο αλλα εγραφε Gio. Ηταν απο starter pack)
Επισης επαιξα και με ενα Cort (το φθηνοτερο που βγαζει) και μου φανηκε καλυτερο συγκρινοντας το με το Ibanez.

Και τελος, η τελευταια εμπειρια μου με μπασο ηταν με ενα Cort 5-χορδο που το ειχε παρει 800 ευρω απο Ελλαδα. Πολυ καλο!
Γενικα τα Cort πρεπει να ειναι πολυ καλα μπασα για την τιμη τους. Και δεν πληρωνεις και το ονομα. Ιδιας αξιας Epiphone θα σου κοστισει περισσοτερο...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #76 στις: 06/07/06, 18:52 »

Γενικα τα Cort πρεπει να ειναι πολυ καλα μπασα για την τιμη τους. Και δεν πληρωνεις και το ονομα. Ιδιας αξιας Epiphone θα σου κοστισει περισσοτερο...
Κατα τη γνωμη μου επειδη εχω παιξει με τις περισσοτερες μαρκες απο αυτες που αναφερθηκαν καταρχας να πω οτι εγω ο ιδιος εχω ενα φτηνο κορτ που εδω και 2 χρονια που το εχω δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα και ιενια πααααρα ποιλυ καλος ο ηχος του και αξιζει πολυ πιο πολυ απο 300 ευρα που κανει. Τωρα τα ibanez εινια σταθερη αξια και παντα αξιζουν αλλα προτιω κορτ τα squier σαν τις κιθαρες σε ποιοτητα και τα epiphone θα ελεγα μακριαααααααα. Οπως και απο τα gibson(περα του thunderbird) Καλες κιθαρες δεν λεω αλλα μπασα δεν ξερουν να φτιαχνουν.....
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος tasos__

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 444
  • Φύλο: Άντρας
  • linux rocks !
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #77 στις: 07/07/06, 15:16 »

Γενικα τα Cort πρεπει να ειναι πολυ καλα μπασα για την τιμη τους. Και δεν πληρωνεις και το ονομα. Ιδιας αξιας Epiphone θα σου κοστισει περισσοτερο...
Κατα τη γνωμη μου επειδη εχω παιξει με τις περισσοτερες μαρκες απο αυτες που αναφερθηκαν καταρχας να πω οτι εγω ο ιδιος εχω ενα φτηνο κορτ που εδω και 2 χρονια που το εχω δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα και ιενια πααααρα ποιλυ καλος ο ηχος του και αξιζει πολυ πιο πολυ απο 300 ευρα που κανει. Τωρα τα ibanez εινια σταθερη αξια και παντα αξιζουν αλλα προτιω κορτ τα squier σαν τις κιθαρες σε ποιοτητα και τα epiphone θα ελεγα μακριαααααααα. Οπως και απο τα gibson(περα του thunderbird) Καλες κιθαρες δεν λεω αλλα μπασα δεν ξερουν να φτιαχνουν.....


συμφωνώ....Τα μπάσα της gibson/epiphone δεν τα γουστάρω καθόλου....Ενώ ένα μπασάκι της ibanez ή ακόμα και της yamaha(έπαιξα με ένα 6αχορδο yamaha και έπαθα τη πλάκα της ζωής μου 1000+ όμως...)  είναι άλλο πράμα....

Αποσυνδεδεμένος tasos__

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 444
  • Φύλο: Άντρας
  • linux rocks !
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #78 στις: 10/07/06, 22:56 »
Τα cort είναι και γ**ώ..... Ψαξτα λίγο  και αυτά !

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #79 στις: 25/07/06, 18:52 »
Κοιτα στα yamaha αν δεν σκασεις πολλα λεφτα τα μπασσα πιστευω οτι ειναι χαλια. Απο 1000 και κατω καλυτερα να παρω gibson :P Δεν μου αρεσουν καθολου τα γιαμαχα.... Μου φαινεται πλαστικος ο ηχος τους
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος tasos__

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 444
  • Φύλο: Άντρας
  • linux rocks !
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #80 στις: 26/07/06, 00:38 »
Κοίτα η yamaha βγάζει τέρατα....Δεν έχω μεγάλη εμπειρία στο μπάσο, κιθάρα παίζω αλλά πάντα μου άρεσε πάρα πολύ σαν όργανο και από τους διάφορους μπασίστες που συναντώ ,τους βουτάω το μπάσω και τη βρίσκω  ;D . Ετυχε να έχει ένας ένα squire που έκανε μάλλον γύρω στα 200 . Ενας φίλς πρίν λίγο καιρό πήρε στα 200-250 ένα μπασάκι της yamaha (πρώτο του ,αρα φτηνό) και ο ηχος του ήταν πολύυυυυ καλύτερος από το squire... Τεσπα μπαίνω στα χοράφια άλλων , δεν είναι ειδικότητα μου το μπάσο .

Αποσυνδεδεμένος chrisk

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #81 στις: 15/08/06, 02:20 »
σκέφτομαι να ξεκινήσω μπάσσο από Σεπτέμβρη...για αρχή λέω να πάρω έα Ibanez..(ποια η γνώμη σας?)..επείσης είμαι αριστερόχειρας..οπότε δεν έχω την πολυτέλεια να διαλέγω συγκεκριμένα μοντέλα..από τιμές μαθημάτων τι λένε γενικα??
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Αποσυνδεδεμένος BigBabol

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • ουααααααααααα
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #82 στις: 25/08/06, 18:12 »
Καλησπεραααααααα

Λοιπον , εχω εναν φιλο πυο ψαχνεται για μπασσο. Παιζει 20 χρονια περιπου και ειναι αναμεσα στο παραπανω οργανο και στο fender jazz bass . Παιζει blues και λιγο rock 70s . Ποιο προτεινεται?Η τιμη δεν τον ενδιαφερει :) :)
everything that has a begining  , has an end...

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #83 στις: 25/08/06, 18:22 »
Δεν έχω ιδέα πάντως Rickenbacker είχε ο Glover στους Purple οπότε θα ταιριάζει στον ήχο που θέλει...
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος tasos__

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 444
  • Φύλο: Άντρας
  • linux rocks !
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #84 στις: 25/08/06, 19:46 »
RICKENBACKER έχει και ο LEMMMYyyYYYyyYYy των MOTORHEAD !!!

Αποσυνδεδεμένος stratocasteros

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Ένα Βήμα Μπροστά
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #85 στις: 25/08/06, 23:52 »
Το μπασάκι που επιβάλλεται!!! να πάρει ο φίλος σου είναι είτε αυτό είτε αυτό!!!

αν και το Rickenbacker είναι επίσης εξαιρετικό.

Μια δοκιμή θα τον πείσει

Αποσυνδεδεμένος Alucardos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #86 στις: 29/08/06, 18:44 »
Στα χρηματα που εψαχνα για μπασσο (και εφ σον ειμαι αριστεροχειρας) αγορασα μια Cort C4 WS.... Ειχα ακουσει το μπασσο αυτο απο πριν και μου αρεσε ο ηχος.... Ομολογω πως ειχα σπαστει που ειναι γυμνο ξυλο απ εξω αλλα τελικα ειναι πανεμορφο.

Θα θελα απο σας:

1) Να μου πειτε την γνωμη σας για το μπασσο

2) Να μου πει καποιος, αν επειδη το μπασσο ειναι σε γυμνο ξυλο, αν θα του εκανε κακο ενας καθαρισμος με ενα κλασσικο καθαριστικο fender η μηπως θελει κατι αλλο.

3) και που στο καλο μπαινει η μπαταρια για τους μαγνητες;

Αποσυνδεδεμένος andy I

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #87 στις: 30/08/06, 23:57 »
1) ???
2) ???
3) Ως ενας ευτυχης χρηστης ενως ibanez sr 400 ξερω οτι η μπαταρια μπαινει απο την πισω μερια. Ψαξε τα πλαστικα μερη πισω να δεις τι κρυβουν.
παντως μου κανει εντυπωση οτι πολλοι ειναι κατα των active μαγνητων (active κυκλωματων για να ειμαι πιο ακριβεις ;))


μεγειες!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 30/08/06, 23:59 από andy I »
Ημουν ibanezakias ...αλλα μου περασε...
εγινα epiphonakias..
ΓΙΑΤΡΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ???

GarvinFromBlackout

  • Επισκέπτης
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #88 στις: 31/08/06, 00:31 »
μπορείς να το καθαρίζεις με κλασικό καθαριστικό...κανένα πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος NickNT

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • bass
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #89 στις: 31/08/06, 01:10 »
Είναι σίγουρα active το μπάσσο; Αν είναι passive, δε χρειάζεται μπαταρία.

Πάντως, συνήθως υπάρχει ένα κάλυμμα στην πίσω μεριά, το οποίο είτε έχει βίδες, είτε κλιπάκια. Μάλλον δεν θα υπάρχει ξεχωριστό battery compartement, άρα το μόνο καπάκι που θα βρεις στην πίσω πλευρά είναι αυτό που ψάχνεις.

Καλά, το ξύλο δεν είναι γυμνό βέβαια, έχει το φινίρισμα του. Γενικά, τι σόι καθαριστικό είναι αυτό που έχεις; Μάλλον δεν είναι κατάλληλο πάντως, αν είναι αυτό που φαντάζομαι, μιας και υπάρχουν ειδικά για natural finish. Με το Warwick είχα λάβει μια συσκευασία κεριού μέλισσας (χμμ... να τι πρέπει να κάνω). Κακό βέβαια, δεν νομίζω πως θα πάθει. Εδώ αντέχουν τον ιδρώτα μου για τόσες ώρες τα καημένα...

Το να είναι κάποιος κατά των active κυκλωμάτων, στην περίπτωση του μπάσσου τουλάχιστον, μου ακούγεται παράξενο...! Δε βρίσκω τον λόγο δηλαδή... άλλωστε, η συντριπτική πλειοψηφία των οργάνων άνω των 1000Ε έχουν active προενίσχυση. Οκ, κάποια fender εξαιρούνται...

Γενικά, τα cort είναι αξιοπρεπέστατα. Αν δεν παίξεις όμως, δε μπορείς να έχεις γνώμη- έτσι δεν είναι;

Αποσυνδεδεμένος om

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • [...]
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #90 στις: 31/08/06, 16:50 »
Είναι σίγουρα active το μπάσσο; Αν είναι passive, δε χρειάζεται μπαταρία.

Πάντως, συνήθως υπάρχει ένα κάλυμμα στην πίσω μεριά, το οποίο είτε έχει βίδες, είτε κλιπάκια. Μάλλον δεν θα υπάρχει ξεχωριστό battery compartement, άρα το μόνο καπάκι που θα βρεις στην πίσω πλευρά είναι αυτό που ψάχνεις.

Καλά, το ξύλο δεν είναι γυμνό βέβαια, έχει το φινίρισμα του. Γενικά, τι σόι καθαριστικό είναι αυτό που έχεις; Μάλλον δεν είναι κατάλληλο πάντως, αν είναι αυτό που φαντάζομαι, μιας και υπάρχουν ειδικά για natural finish. Με το Warwick είχα λάβει μια συσκευασία κεριού μέλισσας (χμμ... να τι πρέπει να κάνω). Κακό βέβαια, δεν νομίζω πως θα πάθει. Εδώ αντέχουν τον ιδρώτα μου για τόσες ώρες τα καημένα...

Το να είναι κάποιος κατά των active κυκλωμάτων, στην περίπτωση του μπάσσου τουλάχιστον, μου ακούγεται παράξενο...! Δε βρίσκω τον λόγο δηλαδή... άλλωστε, η συντριπτική πλειοψηφία των οργάνων άνω των 1000Ε έχουν active προενίσχυση. Οκ, κάποια fender εξαιρούνται...

Γενικά, τα cort είναι αξιοπρεπέστατα. Αν δεν παίξεις όμως, δε μπορείς να έχεις γνώμη- έτσι δεν είναι;

Ρε φιλαρακι αγορασα και εγω ενα warwick προσφατα. Μηπως θα μπορουσες να μου δωσεις τα φωτα σου στο θεμα συντηρηση? Ποσο κερι περιπου βαζω κτλ και οτι αλλο πρεπει να προσεχω? Please οταν παιζω εχω ολο την εννοια μηπως ιδρωνω πανω στο ξυλο πχ και γινει καμια βλακεια με το χρωμα (Zebrano)! Ευχαριστω
 
 
 

Αποσυνδεδεμένος NickNT

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • bass
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #91 στις: 01/09/06, 04:42 »
Κοίταξε να δεις... πέρασε το με το κερί της μέλισσας (αστείο δεν ακούγεται;) περίπου μια φορά το μήνα. Δε χρειάζεται παραπάνω. Βάλε σχετικά μικρή πόσοτητα, και άπλωσε την με ύφασμα. Πρόσεξε μη γεμίσεις τα ποτενσιόμετρα με κερί, ή τις βίδες στην πίσω μεριά. Όχι ότι θα πάθει τίποτα, απλά θα κάθεσαι να το βγάζεις με την οδοντογλυφίδα μετά.

Αυτό ως προς το σώμα. Για το λαιμό, η Warwick αναφέρει πως δε χρειάζεται καμία συντήρηση- λιπαίνεται από τον ιδρώτα! Ως προς τον ιδρώτα στο σώμα, επίσης μην ανησυχείς. Απλά σκούπισε το μετά την πρόβα ή το live. Αλλά για να είμαι ειλικρινής, το δικό μου έχει τραβήξει τα άπειρα εδώ και 8 χρόνια σε ατέλειωτες πρόβες και live, με μηδενική συντήρηση (που και που το κερί- και αν!) και δεν έπαθε απολύτως τίποτα. Και πραγματικά, μιλάμε για ποτάμια ιδρώτα!

Μην σε αγχώνει τίποτα λοιπόν. Η στοιχειώδης συντήρηση επαρκεί, γιατί όπως θα πρόσεξες τα Warwick είναι καλοφτιαγμένα και προσεγμένα (άλλο αν αρέσουν σε κάποιους ή όχι). Μάλιστα, αν δεν κάνεις από μόνος σου πειράματα (κάτι που έμαθα στην πορεία), χρειάζονται σέρβις σε πολύ αραιά διαστήματα.

Ποιο μοντέλο έχεις αλήθεια;

Αποσυνδεδεμένος om

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • [...]
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #92 στις: 01/09/06, 15:39 »
Κοίταξε να δεις... πέρασε το με το κερί της μέλισσας (αστείο δεν ακούγεται;) περίπου μια φορά το μήνα. Δε χρειάζεται παραπάνω. Βάλε σχετικά μικρή πόσοτητα, και άπλωσε την με ύφασμα. Πρόσεξε μη γεμίσεις τα ποτενσιόμετρα με κερί, ή τις βίδες στην πίσω μεριά. Όχι ότι θα πάθει τίποτα, απλά θα κάθεσαι να το βγάζεις με την οδοντογλυφίδα μετά.

Αυτό ως προς το σώμα. Για το λαιμό, η Warwick αναφέρει πως δε χρειάζεται καμία συντήρηση- λιπαίνεται από τον ιδρώτα! Ως προς τον ιδρώτα στο σώμα, επίσης μην ανησυχείς. Απλά σκούπισε το μετά την πρόβα ή το live. Αλλά για να είμαι ειλικρινής, το δικό μου έχει τραβήξει τα άπειρα εδώ και 8 χρόνια σε ατέλειωτες πρόβες και live, με μηδενική συντήρηση (που και που το κερί- και αν!) και δεν έπαθε απολύτως τίποτα. Και πραγματικά, μιλάμε για ποτάμια ιδρώτα!

Μην σε αγχώνει τίποτα λοιπόν. Η στοιχειώδης συντήρηση επαρκεί, γιατί όπως θα πρόσεξες τα Warwick είναι καλοφτιαγμένα και προσεγμένα (άλλο αν αρέσουν σε κάποιους ή όχι). Μάλιστα, αν δεν κάνεις από μόνος σου πειράματα (κάτι που έμαθα στην πορεία), χρειάζονται σέρβις σε πολύ αραιά διαστήματα.

Ποιο μοντέλο έχεις αλήθεια;

Πηρα πριν 3 μερες το Infinity SN-TCS. Πριν επαιζα με ενα action της Cort (!) οποτε φαντασου πως νιωθω καθε φορα που παιζω τωρα χαχαχα καμια σχεση
« Τελευταία τροποποίηση: 01/09/06, 15:42 από King Crimson »

Αποσυνδεδεμένος andy I

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #93 στις: 06/09/06, 21:32 »
για το sterling συμφωνω για το  bongo δεν θα το ελεγα...
τουλαχιστον ας το δοκιμασει ο φιλος πρωτα
Ημουν ibanezakias ...αλλα μου περασε...
εγινα epiphonakias..
ΓΙΑΤΡΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ???

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #94 στις: 07/09/06, 03:00 »
   το μπονγκο ειναι ολο το χαρτι ρε φιλε! Βεβαια εγω παραδοσιακα προτεινω warwick σταθερη αξια και πολυ προσιτα στο thomann -μονο-
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος krntos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαρίζειν εστί φιλοσοφείν
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #95 στις: 20/09/06, 18:50 »
Γειά σε όλους ;D . Είμαι οπαδός της βαβούρας και θα αγοράσω μπάσο τα.. χριστούγεννα...το πρόβλημα είναι πως δεν έχω ιδέα από μάρκες μπάσσων κτλπ. μπορεί κανείς να προτείνει κάτι για την περίπτωση μου? θέλω μπάσο για μεταλ(death thrash , etc.., τιμή γύρω στα 200-300 ευρώ, ποιότητα:ικανοποιητική για τα λεφτά του... χελπ μι αουτ.  υπάρχει μοντέλο της Fender(νομίζω ότι είναι καλή μάρκα.. ::))  για μεταλ  γύρω στα 200-250 ευρώ?
« Τελευταία τροποποίηση: 20/09/06, 18:53 από krntos »
**//\/\\etallic//-\\**
Don't stop for nothing its full speed or nothing
I am taking down you know whatever is in my way
Getting your kicks as you are shooting the line
Sending the shivers up and down my spine
            **MOTORBREATH**

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #96 στις: 21/09/06, 16:29 »
    ....για τσεκαρε κανα Aria Pro! Kαλη φαση για τα λ7 τους!  ;)
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος krntos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαρίζειν εστί φιλοσοφείν
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #97 στις: 21/09/06, 21:06 »
Νομίζω ότι θα πάρω CORT . αυτό αξίζει τα λεφτά του για έναν αρχάριο(μεταλ) http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?cPath=1_11_1107&products_id=1457 ?
Γενικά....είναι καλά τα cort για έναν αρχάριο?

θέλω γνώμες!!!
**//\/\\etallic//-\\**
Don't stop for nothing its full speed or nothing
I am taking down you know whatever is in my way
Getting your kicks as you are shooting the line
Sending the shivers up and down my spine
            **MOTORBREATH**

Αποσυνδεδεμένος Marios Demigod

  • Ο μαύρος πειρατής
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Άντρας
  • ΗΡΑ ξερω γω...
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #98 στις: 21/09/06, 21:34 »
Νομίζω ότι θα πάρω CORT . αυτό αξίζει τα λεφτά του για έναν αρχάριο(μεταλ) http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?cPath=1_11_1107&products_id=1457 ?


Εχω παιξει με το συγκεκριμενο και μπορω να πω οτι αξιζει τα λεφτα του (απο Thomann)

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #99 στις: 22/09/06, 14:54 »
  ...ναι πραγματι! ειναι καλη μαρκα και αξιζει περισοτερο και απο τα ΑΡΙΑ! απλα τα ΑΡΙΑ ειναι πιο "γνωστα" στους χεβυμεταλαδες!  ;)
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
58 Απαντήσεις
65377 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/09/10, 00:15
από ZaranisPetros
58 Απαντήσεις
62166 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/10, 21:32
από ΜΙΧΑΛΗΣ KRHTH
21 Απαντήσεις
30811 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/06, 04:24
από manitou
185 Απαντήσεις
137520 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/04/10, 16:34
από kotsnirvana
146 Απαντήσεις
140710 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/10/12, 15:02
από Stergios Kourou
50 Απαντήσεις
57498 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/02/10, 21:12
από xXDestroyerGRXx
138 Απαντήσεις
85049 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/10, 19:25
από Nikoubis
34 Απαντήσεις
15942 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/06/09, 18:23
από SirBlackBass
6 Απαντήσεις
4462 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/08/08, 00:24
από Jezus
1 Απαντήσεις
5049 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/10/13, 13:04
από juand