Αποστολέας Θέμα: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!  (Αναγνώστηκε 168529 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #300 στις: 20/06/06, 13:39 »
19/7 εμφανιζεται support στον de burgh στην ριζουπολη...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #301 στις: 20/06/06, 14:00 »
19/7 εμφανιζεται support στον de burgh στην ριζουπολη...

Σιμαρε εμείς 19/7 θα είμαστε αλλού όμως έτσι?  ;) ;D

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #302 στις: 20/06/06, 17:39 »
ασε με και εχω σκασει....δεν ξερω...ειλικρινα...δεν ξερω....ενταξει οπως ειπα και προηγουμενως...αλ ηταν μονο whitesnake...δεν θα υπηρχε θεμα..αλλα τωρα....θα δω...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος κατέ((γίδα))

  • Λουκουμάκι
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μικρή νεραϊδα δίχως παραμύθι...
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #303 στις: 28/06/06, 11:22 »
στις 7/7 ο Μιλτος θα εμφανιστεί μαζι με τον Γιάννη Χαρούλη στα πλαίσια του Φεστιβαλ της ΚΝΕ που θα γίνει στο παρκο Δηλαβέρη.. ;D
ότι αγαπάς δεν τελειώνει..
μην με ξεχνάς που σ αγαπω...

Αποσυνδεδεμένος LousyGuitarPlayer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #304 στις: 03/07/06, 18:58 »
Ερώτηση προς αυτούς που έχουν δει το βίντεο της Μπαλάντας του κυρ Μέντιου.

Αυτός στα δεξιά του Μίλτου είναι ο Πυροβολάκης ή με γελούν τα μάτια μου;

Σε ένα live ο Μίλτος είχε πει ότι κάνανε μαζί στρατό αλλά δεν είχε πει κάτι για συνεργασία τους.

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #305 στις: 03/07/06, 21:15 »
Nai ontws einai o Purobolakhs...

Apla ekeinh thn mera eixe afierwma ston 3ylourh kai ektos apo ton Milto kalesmenoi htan o Pyrobolakhs kai se allh ekpomph (pou den exw anevasei to video) htan kalesmenos o Xaroulhs kai alloi Lyrarides - Laoutides!:).

Egrkyres phges twra, exw olh thn ekpomph :)
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος κατέ((γίδα))

  • Λουκουμάκι
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μικρή νεραϊδα δίχως παραμύθι...
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #306 στις: 07/07/06, 18:30 »
ποιος θα πάει σημερα στην συναυλία??
ότι αγαπάς δεν τελειώνει..
μην με ξεχνάς που σ αγαπω...

Αποσυνδεδεμένος Ρηνιώ-kouzoulotetia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...and so it begins...
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #307 στις: 11/07/06, 23:43 »
... kai alloi Lyrarides - Laoutides!:)

εμμ..μια διορθωσουλα..

λεγονται "λαουτιερηδες" ;)

Αποσυνδεδεμένος Shu_Ji

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 209
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αναίσχυντη σαν Νοέμβριος!
    • Προφίλ
    • Για τη Γ.Νεγκα
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #308 στις: 13/07/06, 09:08 »
αψογο το βιντεακι!αν εδειχνε κ λιιιιγο περισσοτερο τον χαρουλη,θαταν ακομα καλυτερο!χεχε!! :)
For those about to rock...we salute you!!

Αποσυνδεδεμένος LousyGuitarPlayer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #309 στις: 20/07/06, 18:14 »
Πιστεύω όλοι να είστε έτοιμοι για τη σημερινή εμφάνιση του Μίλτου...
...εγώ πάντως είμαι.

Τα λέμε στη Μονή.

Αποσυνδεδεμένος eva...

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια τρελη φρενο πατα τον κοσμο να προλαβει.....
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #310 στις: 20/07/06, 18:20 »
Φυσικα και ειμαστε ετοιμοι για την σημερινη εμφανιση!!Θα ειμαστε αρκετος κοσμος εκει!!Θα παρεβρισκομαι εγω και η eleos*!!!Θα τα πουμε εκει!!Ελπιζω ο Μιλτος να μας χαρισει σημερα μια πολυ ωραια βραδια!!!
"Μoυσικος ανεμος" καθε Τριτη στις 22:00-00:00 στον http://activeradio.gr με μουσικες αγαπημενες!Συντονιστειτε και παρασυρθειτε...
http://activeradio.gr/smf/index.php/topic,364.0.html
http://www.facebook.com/group.php?gid=51018537147

Αποσυνδεδεμένος LousyGuitarPlayer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #311 στις: 21/07/06, 01:35 »
Πως σας φάνηκε η βραδιά; Εχώ για να πω και την αμαρτία μου δεν ενθουσιάστηκα. Ήταν η 5η φορά που βλέπω live το Μίλτο και ήταν αυτή που μου άρεσε λιγότερο. Μου φάνηκε υπερβολικά χαλαρή η όλη φάση. Ίσως βέβαια να φταίει και ο χώρος, μπαλκόνι κάτω από τα αστέρια.

Τέσπα, ελπίζω την επόμενη φορά να είναι καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #312 στις: 21/07/06, 02:18 »
Yπεροχος..... Απλα υπεροχος......
Ανατριχιαζα ολοκληρη σε καθε τραγουδι.....
κυλησαν και μερικα  :'( αλλα νταξ.....
δεν εχω λογια......


μονο που δε μας χαρισε πενα για την ευα μας,..  :P ;D
κολλητη... και παλι thanx...  :-* :-* :-*
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #313 στις: 21/07/06, 02:19 »
O Μίλτος είναι πάντα Μίλτος....
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #314 στις: 21/07/06, 10:06 »
O Μίλτος είναι πάντα Μίλτος....

Και τι θα πει αυτό?  ::)

Αποσυνδεδεμένος Ρηνιώ-kouzoulotetia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...and so it begins...
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #315 στις: 21/07/06, 12:51 »
για οσους ενδιαφερονται..αλλαξε η ιστοσελιδα του Πασχαλιδη.

www.miltospashalidis.gr
« Τελευταία τροποποίηση: 21/07/06, 12:57 από Ρηνιώ-kouzoulotetoia »

Αποσυνδεδεμένος llorona

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δίχως ιδέες και δίχως σημαίες, δίχως καβάτζα καμιά
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #316 στις: 21/07/06, 13:22 »
Ελπίζω να μην πέσετε να με φάτε αλλά εμένα καθόλου δεν μου αρέσει ο Πασχαλίδης. Τον είδα το περασμένο στη Λούτσα, στο θερινό Αλάβαστρο, και ήταν τόσο χύμα , που εκνευρίστηκα..Ευκολίες στο πρόγραμμα, προχειρότητα, σχήμα πολύ μέτριο, τραγούδαγε με το τσιγάρο στο χέρι-που να με συγνωρείτε αλλά δεν το βρίσκω καθόλου παρείστικο-και γενικά μου έδωσε την εντύπωση ότι έχοντας καταλάβει τη δεδομένη αγάπη του κοινού του, δεν προσπαθεί καθόλου να πάει το πράγμα καλλιτεχνικά λίγο πιο μπροστά..Συν του ότι προέβη σε "εξυπνάδες"που δεν μου άρεσαν καθόλου για τον Χατζηγιάννη, όταν κάποια κοριτσάκια του ζήτησαν να παίξει...το δεν φεύγω.Γελάσαμε όλοι με την απάντηση, και ιδίως εγώ που σιχαίνομαι τον Χατζηγιάννη.Το τράβηξε όμως πολύ, βλέποντας ότι το σχόλιο αρέσει και δεν έχανε ευκαιρία να το επαναλαμβάνει.Όλα τα πράγματα θέλουν το μέτρο τους.Είναι εύκολο από μικροφώνου να κοροιδεύεις αλλά θέλει ήθος να ξέρεις που σταματάς.Κι έτσι, ακόμη κι εγώ, οφείλω να επισημάνω, ότι όσο κι αν ένας Χατζηγιάννης μου φαίνεται λίγος, φαντάζομαι ότι ως επαγγελματίας θα είναι καλύτερος του κ Πασχαλίδη, και θα εμφανίζεται με ένα πρόγραμμα πιο καλοστημένο, σεβόμενος το κοινό του. Η φοιτητοφάση-παίζω χύμα, ό,τι τραγούδι μου ρθει, κάνω την αρπαχτή μου γιατί είμαι "χύμα τυπάκος", μου φέρνει γέλιο , ειδικά όταν το κοινό σου, δεν είναι η παρέα σου αλλά πληρώνει για να σε ακούσει. Και ενίοτε πληρώνει ακριβά.
Λυπάμαι, αν στεναχωρω τους φαν αλλά δεν μου φτάνει να έχει κάποιος δυο καλά τραγούδια για να λέγεται επαγγελματίας τροβαδούρος.
Ποιός καίγεται απόψε και μύρισε η πόλη αγάπη...

Αποσυνδεδεμένος Ρηνιώ-kouzoulotetia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...and so it begins...
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #317 στις: 21/07/06, 13:32 »
Ελπίζω να μην πέσετε να με φάτε αλλά εμένα καθόλου δεν μου αρέσει ο Πασχαλίδης. Τον είδα το περασμένο στη Λούτσα, στο θερινό Αλάβαστρο, και ήταν τόσο χύμα , που εκνευρίστηκα..Ευκολίες στο πρόγραμμα, προχειρότητα, σχήμα πολύ μέτριο, τραγούδαγε με το τσιγάρο στο χέρι-που να με συγνωρείτε αλλά δεν το βρίσκω καθόλου παρείστικο-και γενικά μου έδωσε την εντύπωση ότι έχοντας καταλάβει τη δεδομένη αγάπη του κοινού του, δεν προσπαθεί καθόλου να πάει το πράγμα καλλιτεχνικά λίγο πιο μπροστά..Συν του ότι προέβη σε "εξυπνάδες"που δεν μου άρεσαν καθόλου για τον Χατζηγιάννη, όταν κάποια κοριτσάκια του ζήτησαν να παίξει...το δεν φεύγω.Γελάσαμε όλοι με την απάντηση, και ιδίως εγώ που σιχαίνομαι τον Χατζηγιάννη.Το τράβηξε όμως πολύ, βλέποντας ότι το σχόλιο αρέσει και δεν έχανε ευκαιρία να το επαναλαμβάνει.Όλα τα πράγματα θέλουν το μέτρο τους.Είναι εύκολο από μικροφώνου να κοροιδεύεις αλλά θέλει ήθος να ξέρεις που σταματάς.Κι έτσι, ακόμη κι εγώ, οφείλω να επισημάνω, ότι όσο κι αν ένας Χατζηγιάννης μου φαίνεται λίγος, φαντάζομαι ότι ως επαγγελματίας θα είναι καλύτερος του κ Πασχαλίδη, και θα εμφανίζεται με ένα πρόγραμμα πιο καλοστημένο, σεβόμενος το κοινό του. Η φοιτητοφάση-παίζω χύμα, ό,τι τραγούδι μου ρθει, κάνω την αρπαχτή μου γιατί είμαι "χύμα τυπάκος", μου φέρνει γέλιο , ειδικά όταν το κοινό σου, δεν είναι η παρέα σου αλλά πληρώνει για να σε ακούσει. Και ενίοτε πληρώνει ακριβά.
Λυπάμαι, αν στεναχωρω τους φαν αλλά δεν μου φτάνει να έχει κάποιος δυο καλά τραγούδια για να λέγεται επαγγελματίας τροβαδούρος.

δηλωνω πρωην φανατικη - νυν απεξαρτοποιημενη,πιστη ομως στον Πασχαλιδη

ο,τι αναφερεις ειναι αληθεια..το κριτικο σου ματι τα ειδε καλα..
αλλα μεσα στη "μελωδικη μεθη" που μου δημιουργει καμια φορα ο Πασχαλιδης στις συναυλιες του,αυτα απλα παραβλεπονται..
στραβωνω με καποια κρυα εντελως αστεια,οταν οπως ειπες τα παρατραβαει..αλλα και παλι παραβλεπονται,γιατι κραταω τις μουσικες και τη φωνη..

το θεμα ομως ειναι το εξης:
Παράθεση
έχοντας καταλάβει τη δεδομένη αγάπη του κοινού του, δεν προσπαθεί καθόλου να πάει το πράγμα καλλιτεχνικά λίγο πιο μπροστά..

καιρος ειναι να κανει κατι γι'αυτο..


Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #318 στις: 21/07/06, 15:34 »
δηλωνω πρωην φανατικη - νυν απεξαρτοποιημενη,πιστη ομως στον Πασχαλιδη

αλλα μεσα στη "μελωδικη μεθη" που μου δημιουργει καμια φορα ο Πασχαλιδης στις συναυλιες του,αυτα απλα παραβλεπονται..
στραβωνω με καποια κρυα εντελως αστεια,οταν οπως ειπες τα παρατραβαει..αλλα και παλι παραβλεπονται,γιατι κραταω τις μουσικες και τη φωνη..

Ρηνιώ με συγχωρείς αλλά αυτά που έγραψες φάσκουν και αντιφάσκουν. Το είχαμε ξαναμιλήσει περί απεξαρτητοποίησης! Δεν συντρέχουν απεξαρτητοποίηση και πιστή στο πασχαλίδη και "μελωδική μέθη" κλπ.

Για να σου δημιουργεί ακόμα αυτά τα αισθήματα και να πηγαίνεις στις συναυλίες του σημαίνει ότι δεν έχεις απεξαρτητοποιηθεί  ;)

Εγώ προτιμώ να δηλώνω αποστασιοποιημένος έναντι του Πασχαλίδη. Εχω χρόνια να πάω σε συναυλία του ακριβώς για τους λόγους που περιέγραψε η Κατερίνα. Πολύ μέτριος, κρύα αστεία και οξύθυμος! Δεν μειώνω την καλλιτεχνική του αξία και ιδιότητα αλλά έπαψε πια να με συγκινεί!

Αποσυνδεδεμένος LousyGuitarPlayer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #319 στις: 21/07/06, 15:57 »
Λυπάμαι, αν στεναχωρω τους φαν αλλά δεν μου φτάνει να έχει κάποιος δυο καλά τραγούδια για να λέγεται επαγγελματίας τροβαδούρος.

Ε όχι και δύο...
Να προσέχουμε λίγο τι λέμε

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #320 στις: 21/07/06, 19:54 »
IIrona οφείλω να ομολογήσω πως δεν έχεις άδικο σε ότι έγραψες αν και αποτελώ έναν φανατικό (με όρια πάντα) του Μίλτου...
Όσο για το αρπαχτές...Κάνεις ένα λάθος γιατί ο Μίλτος αν και αλλάζει τα τραγούδια του στα Live συνεχώς (κάτι που έχει εξηγήσει), αρπαχτές δεν κάνει.Αντίθετα ο Χατζηγιάννης πλέον είναι η προσωποποίηση της Αρπαχτής...Σε αυτό επομένως διαφωνώ...
Από εκεί κ πέρα εμένα απλά στην πορεία με συνεπαίρνει με τα 22-23 επιτρέψτε μου να διορθώσω καλά τραγουδάκια του και τα ξεχνάω όλα...
Γι'αυτό και πάντα επιλέγω τους συναυλιακούς χώρους που θα τον ακούσω...Όσο λιγότερα άτομα τόσο καλύτερα για μένα...

Τέλος, αν δεν μου αρέσει κάτι πλέον είναι πως απουσιάζει η Λύρα και γενικότερα δεν εμφανίζεται με το παραδοσιακό κρητικό άκουσμα αλλά πιο έντεχνα...Δεν μπορείς να ακούς βιολί αντί για λύρα σε πολλά τραγούδια του...Απλά γίνεται πολύ Πυξ - Λαξ μετά...
Καμία συναυλία του πλέον δεν είναι όπως αυτές 5 χρόνια πριν με τελευταία και καλύτερη αυτή στον Βύρωνα τον Αύγουστο του 2001...

Από εκεί κ πέρα σε πολλά έχετε δίκιο, απλά τα παραβλέπω γιατί παρασύρομαι με τις μελωδίες του...
Have Fun!
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος socrates_

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
  • Στα χέρια σου αφήνω το τιμόνι...
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #321 στις: 22/07/06, 16:54 »
Από εκεί κ πέρα σε πολλά έχετε δίκιο, απλά τα παραβλέπω γιατί παρασύρομαι με τις μελωδίες του...

Μάλλον αυτό συμβαίνει με τους περισσότερους από εμάς.


Ευκολίες στο πρόγραμμα, προχειρότητα, σχήμα πολύ μέτριο, τραγούδαγε με το τσιγάρο στο χέρι-που να με συγνωρείτε αλλά δεν το βρίσκω καθόλου παρείστικο-και γενικά μου έδωσε την εντύπωση ότι έχοντας καταλάβει τη δεδομένη αγάπη του κοινού του, δεν προσπαθεί καθόλου να πάει το πράγμα καλλιτεχνικά λίγο πιο μπροστά..Η φοιτητοφάση-παίζω χύμα, ό,τι τραγούδι μου ρθει, κάνω την αρπαχτή μου γιατί είμαι "χύμα τυπάκος", μου φέρνει γέλιο , ειδικά όταν το κοινό σου, δεν είναι η παρέα σου αλλά πληρώνει για να σε ακούσει. Και ενίοτε πληρώνει ακριβά.

Ίσως επειδή μας αρέσει (πολύ) αυτό το χύμα να μην δίνουμε σημασία..Και προσωπικά δηλώνω φαν του λιτού προγράμματος με κιθάρα - φωνή που συνδυάζει πολύ καλά ο Μίλτος.
Παρόλα αυτά,θα ήθελα όμως να δω μια φορά και ένα πρόγραμμα όπως αυτό που περιγράφεις, με αρχή, μέση και τέλος, δουλεμένη μπάντα όπως στον Βύρωνα, όπου δυστυχώς δεν ήμουν εκεί.. :'(


Γι'αυτό και πάντα επιλέγω τους συναυλιακούς χώρους που θα τον ακούσω...Όσο λιγότερα άτομα τόσο καλύτερα για μένα...

Εδώ συμφωνώ απόλυτα mistral! Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και με τον Μάλαμα και γι αυτό προτιμώ επαρχία παρά Θεσσαλονίκη. ::)
« Τελευταία τροποποίηση: 22/07/06, 16:56 από socrates_ »
Άλλα θέλω κι άλλα κάνω,
πως να σου το πω...

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #322 στις: 22/07/06, 17:01 »
Δεν έχω καταλάβει τι είναι αυτό που σας αρέσει στον Πασχαλίδη. Επειδή έχουμε πήξει στις κακές δουλειές προσπαθώ όταν ακούω τόσο καλά λόγια για κάποιον να τον ακούω προσεχτικά μήπως και βρω κάτι αξιόλογο (που σπανίζει). Και δυστυχώς δεν κατάλαβα ακόμα γιατί σας αρέσει τόσο πολύ. Μια από τα ίδια μου κάνει εμένα και τίποτα το ιδιαίτερο. Ξέρω, ξέρω. Θα μου πείτε περί ορέξεως κολοκυθόπιτα και συμφωνώ. Απλά σκέφτομαι, αν τους Πυξ-Λαξ (δε συγκρίνω το στυλ τους και το ύφος τους αλλά τη γενικότερη παρουσία τους) τους θεωρούμε υπετιμημένους και ίσως κάπως "νερόβραστους" τότε το Πασχαλίδη τι θα έπρεπε να τον θεωρούμε δηλαδή; Να μην πω εγώ καλύτερα με αυτά που διάβασα εδώ.
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #323 στις: 22/07/06, 17:10 »
socrates sympasxoume !:)

fatses asteies είναι αυτό που λέμε "Υποκειμενικό".
Ή σου αρέσει ο Μίλτος ή όχι.
Αν ακούσεις τα cd του η διαφορά έγκειται ΄(κατ'εμέ πάντα) :
1.στίχος (σκέτη ποίηση)
2.μουσική/μελωδία
3.μουσική που σε παραπέμπει στο κρητικό άκουσμα
4.πάντρεμα έντεχνου με κρητική λύρα και γενικότερα παραδοσιακά όργανα (περισσότερο κρητικά)
5.το όλο πράμα ρε παιδί μου...είπαμε...ή σου αρέσει ή όχι...
Είναι κάτι διαφορετικό...ΈΤσι ξεκίνησε τουλάχιστον...Τώρα αν σαν σχήμα πλέον θυμίζει Πυξ Λαξ στυλ άλλο θέμα αυτό...!

C ya!

Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος Σ.απ.φώΣ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ξέρω, μα επιλέγω ξανά τ' όνειρο.
    • Προφίλ
    • Μαρία Νεφέλη
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #324 στις: 20/08/06, 13:51 »
Μίλτος στη μουσική σκηνή Αυλαία, στη Λευκωσία, 27 και 28, στις 10 μ.μ.

Και στις 27, λένε, θα αντικρίσουμε ένα σπάνιο φαινόμενο, που θα ξαναγίνει σε χίλια πόσα χρόνια. Ο Άρης θα είναι πολύ κοντά στη Σελήνη και θα μοιάζει σαν να είναι μια δεύτερη πανσέληνος.
Το ξέρω πως είναι δεν κολλά με τον Μίλτο, αλλά σκέφτηκα πόσο ωραία θα είναι αν το συνδιάσει κανείς...  ::)
Ιξίονες είμαστε όλοι. Iξίονες που αγκαλιάσαμε ένα σύννεφο νομίζοντας ότι κρατούμε τα όνειρά μας...
Ν.Κ.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
5461 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/12/03, 18:01
από ερεβος
33 Απαντήσεις
20927 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/09/04, 23:56
από Γιάννης [nOiz]
12 Απαντήσεις
6319 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/06, 14:27
από capodasto
15 Απαντήσεις
6446 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/02/08, 11:22
από holliday
1 Απαντήσεις
2757 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/13, 13:33
από Βραζίλης
14 Απαντήσεις
5154 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/06/13, 09:47
από mackay
0 Απαντήσεις
2983 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/03/14, 14:01
από MARIOS F
0 Απαντήσεις
2925 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/17, 14:57
από MARIOS F