Αποστολέας Θέμα: Πάρις Περυσινάκης - «Στου Ονείρου την Αυλή»  (Αναγνώστηκε 2207 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Bάγια

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.vagiapapapostolou.gr
    • Προφίλ
«ΣΤΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ ΤΗΝ ΑΥΛΗ» - Πάρις Περυσινάκης

     Χαρτάκια πεταμένα, αποδείξεις από τράπεζες, σημειώσεις και τηλέφωνα σε χαρτοπετσέτες και πολλά ακόμα αταίριαστα συνθέτουν την κατάσταση που επικρατεί συνήθως στο γραφείο μου. Κάποτε έρχεται η ώρα τους. Τα πιάνω, τα θυμάμαι, μερικές φορές με ταξιδεύουν (ή προβληματίζουν) και, επιτέλους, τα τακτοποιώ.
     Κάπως έτσι ήρθε κι αυτός ο δίσκος. Σαν συγύρισμα, σαν τακτοποίηση. Βέβαια εδώ τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά. Το να τακτοποιήσεις 11 τραγούδια διαφορετικού περιεχομένου και ύφους δεν είναι απλή υπόθεση. Μετά από λίγη σκέψη, αποφάσισα να τα αφήσω μόνα τους. Διάλεξα τραγούδια από έναν κύκλο της ζωής μου, όπως τις φωτογραφίες μιας χρονιάς, και τα ξανακοίταξα όσο πιο «διακριτικά» μπορούσα. Κάποια ίσως βρουν το δρόμο τους και κάποια άλλα όχι. Για μένα πάντως τον βρήκαν ήδη.

     Αφήνω «τις φωτογραφίες» μου λοιπόν ελεύθερες στο δικό σας βλέμμα, με όση φροντίδα μπορούσα να τους δώσω. Καλή ακρόαση….


                                                                                   Πάρις






Τραγουδούν: Η. Υazdjiizn, Ν. Μπινοπούλου, Π. Λάλεζας, Κ. Παυλίδης, Στ. Κραουνάκης, Μ. Κανά, Κλ. Αντωνίου, Π. Θεοχαρίδης, Π. Θαλασσινός.


    Ένα πρωί βρήκα σε ένα φάκελο στην πόρτα μου το cd «Στου Ονείρου την Αυλή», του Πάρι Περυσινάκη. Ακόμα δεν έχω καταλάβει πως συνέβη αυτή η αποστολή, δεδομένου ότι ο αποστολέας ήταν η ίδια η PROTASIS Μουσικές Παραγωγές, η εταιρία από την οποία κυκλοφορεί το cd.. ??? Όπως και να ‘χει, τα θεώρησα πραγματικά ως ένα δώρο το οποίο μου έδωσε μεγάλη χαρά και αισιοδοξία για την ελληνική δισκογραφία!

- Όμορφα τραγούδια, κάποια δε, πανέμορφα (κατά την γνώμη μου πάντα).
- Όμορφες ενορχηστρώσεις.
- Πολύ προσεγμένη παραγωγή με καθαρότητα και ευαισθησία.
- Γενικά φτιαγμένο με αξιοπρέπεια και προσοχή!

Ακούστε το όταν σας δοθεί η ευκαιρία, ή προκαλέστε την ευκαιρία και ελπίζω να μην απογοητευθείτε.



ΥΓ. Όχι, δεν παίρνω το παραμικρό ποσοστό για την προώθηση του δίσκου  ;D .
ΥΓ. Ουδεμία σχέση έχω με τον όποιο συντελεστή της δουλείας  ;D .
ΥΓ. Συγνώμη για την έκταση του post, αλλά να….με έπιασε οίστρος  :) !!
« Τελευταία τροποποίηση: 17/10/05, 11:16 από Bάγια »

Αποσυνδεδεμένος Mikri patrida

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
1ον, ζηλεύω που εγώ έπρεπε να τον αγοράσω και δεν μου τον έφερε ο Αη-Βασίλης επίσης στην πόρτα.
2ον, συμφωνώ και επαυξάνω! Ένας...πως να τον πω, γλυκός δίσκος, με υπέροχες ερμηνείες, που σε κάνουν να ξεχνάς τους φτωχούς, σχετικά, στίχους...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1929 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/05/02, 17:28
από Θοδωρής
4 Απαντήσεις
2327 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/09/09, 09:25
από Vasilis P.
18 Απαντήσεις
5069 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/03/09, 22:15
από ogyon21
5 Απαντήσεις
2159 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/09, 00:08
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ
21 Απαντήσεις
5354 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/01/11, 13:23
από gkou
1 Απαντήσεις
1761 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/05/14, 09:21
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
1706 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/16, 22:46
από ivikos
0 Απαντήσεις
1501 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/18, 01:32
από ΠΟΙΟΣ
1 Απαντήσεις
4273 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/22, 22:21
από panixgr
0 Απαντήσεις
527 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/02/23, 11:44
από diji grampsas