Αποστολέας Θέμα: Σχολεία: Γιατί να είναι τόσο οπισθοδρομικά;  (Αναγνώστηκε 73746 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Εγώ πάλι δε θεωρώ και την καλύτερη ενέργεια να τον σαπίσει στο ξύλο το μαθητή που μιλάει και δεν τον αφήνει να κάνει μάθημα αλλά υπάρχει κάποιος λόγος να το κάνει.
Μα είμαστε σοβαροί?
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος actr

  • Ο μικρός Βελζεβούλης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • www.ektakta.gr
Ξαναλέω ότι όσα λάθη κάνουν οι καθηγητές κάνουν και οι μαθητές,με τη διαφορά του ότι οι μαθητές υποτίθεται πως έχουν ένα ελαφρυντικό λόγου της ηλικίας τους.
Σοβαρό ελαφρυντικό...
Ρε παιδιά αποφασίστε επιτέλους πότε θελετε να σας αντιμετωπίζουν με ωριμότητα και πότε θελετε να σας αντιμετωπίζουν σαν παιδιά..
MasterNet - ανάπτυξη web εφαρμογών - δημιουργία διαδικτυακής εταιρικής ταυτότητας

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Ξαναλέω ότι όσα λάθη κάνουν οι καθηγητές κάνουν και οι μαθητές,με τη διαφορά του ότι οι μαθητές υποτίθεται πως έχουν ένα ελαφρυντικό λόγου της ηλικίας τους.
Σοβαρό ελαφρυντικό...
Ρε παιδιά αποφασίστε επιτέλους πότε θελετε να σας αντιμετωπίζουν με ωριμότητα και πότε θελετε να σας αντιμετωπίζουν σαν παιδιά..

υποτίθεται είπα.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Μερικοί από σας έχουν την τάση να ξεχειλώνουν τα πράγματα,και την τρίχα να την κάνουν τριχιά. Ξαναλέω ότι όσα λάθη κάνουν οι καθηγητές κάνουν και οι μαθητές,με τη διαφορά του ότι οι μαθητές υποτίθεται πως έχουν ένα ελαφρυντικό λόγου της ηλικίας τους.

Ελαφρυντικό η ηλικία?? Χαχαχαχα, άσε ρε συ έλεος δλδ!! Και λες ότι εμείς έχουμε ξεφύγει!! Back to reality  ;)

Οταν θα αποφασίσετε 3η λυκείου τι θα σπουδάσετε και κοπείτε στις πανελλήνιες δνε φταίτε εσείς, η ηλικία φταίει!!  ::)

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Εγώ πάλι δε θεωρώ και την καλύτερη ενέργεια να τον σαπίσει στο ξύλο το μαθητή που μιλάει και δεν τον αφήνει να κάνει μάθημα αλλά υπάρχει κάποιος λόγος να το κάνει.
Μα είμαστε σοβαροί?

Το ξύλο απαγορεύεται.Από το Υπουργείο Παιδείας. Το να στέλνει ο καθηγητής τον μαθητή να του πάρει τυρόπιτα όχι απαγορεύεται,δεν νοείται.

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Είπα εγώ ότι θα το κάνει εντός σχολείου?
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος actr

  • Ο μικρός Βελζεβούλης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • www.ektakta.gr
Ξαναλέω ότι όσα λάθη κάνουν οι καθηγητές κάνουν και οι μαθητές,με τη διαφορά του ότι οι μαθητές υποτίθεται πως έχουν ένα ελαφρυντικό λόγου της ηλικίας τους.
Σοβαρό ελαφρυντικό...
Ρε παιδιά αποφασίστε επιτέλους πότε θελετε να σας αντιμετωπίζουν με ωριμότητα και πότε θελετε να σας αντιμετωπίζουν σαν παιδιά..

υποτίθεται είπα.
Σαυτό το "υποτίθεται" στηρίζεται ομως το θέμα που άνοιξες..ή κανω λάθος?
MasterNet - ανάπτυξη web εφαρμογών - δημιουργία διαδικτυακής εταιρικής ταυτότητας

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Μερικοί από σας έχουν την τάση να ξεχειλώνουν τα πράγματα,και την τρίχα να την κάνουν τριχιά. Ξαναλέω ότι όσα λάθη κάνουν οι καθηγητές κάνουν και οι μαθητές,με τη διαφορά του ότι οι μαθητές υποτίθεται πως έχουν ένα ελαφρυντικό λόγου της ηλικίας τους.

Ελαφρυντικό η ηλικία?? Χαχαχαχα, άσε ρε συ έλεος δλδ!! Και λες ότι εμείς έχουμε ξεφύγει!! Back to reality  ;)

Οταν θα αποφασίσετε 3η λυκείου τι θα σπουδάσετε και κοπείτε στις πανελλήνιες δνε φταίτε εσείς, η ηλικία φταίει!!  ::)

οκ να το θέσω αλλιώς. Οι καθηγητές πρέπει να είναι κάπως πιο ''σωστοί'' και να δίνουν το καλό παράδειγμα. Υποτίθεται πως η πείρα τους τους θέτει άλλα standards. Δηλαδή,αν μία ενέργεια που γίνει από τον μαθητή θεωρείται άσχημη,η ίδια ενέργεια από τον καθηγητή θεωρείται έγκλημα.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Είπα εγώ ότι θα το κάνει εντός σχολείου?

εδώ μιλάμε πάντα για εντός σχολείου.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Ξαναλέω ότι όσα λάθη κάνουν οι καθηγητές κάνουν και οι μαθητές,με τη διαφορά του ότι οι μαθητές υποτίθεται πως έχουν ένα ελαφρυντικό λόγου της ηλικίας τους.
Σοβαρό ελαφρυντικό...
Ρε παιδιά αποφασίστε επιτέλους πότε θελετε να σας αντιμετωπίζουν με ωριμότητα και πότε θελετε να σας αντιμετωπίζουν σαν παιδιά..

υποτίθεται είπα.
Σαυτό το "υποτίθεται" στηρίζεται ομως το θέμα που άνοιξες..ή κανω λάθος?

Γίνε λιγάκι πιο σαφής αν θες γιατί δεν σε κατάλαβα 100%

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Μα και τα σκασμένα λάστιχα εκτός σχολείου είναι.Αποφάσισε για που μιλάμε.

Το ότι κάποιοι καθηγητές έχουν ανάρμοστη συμπεριφορά δεν αποτελεί άλλοθι για τους μαθητές.
Θα κλέψω επειδή κλέβεις κι εσύ? Δεν είναι λογική αυτή.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Μα και τα σκασμένα λάστιχα εκτός σχολείου είναι.Αποφάσισε για που μιλάμε.

Το ότι κάποιοι καθηγητές έχουν ανάρμοστη συμπεριφορά δεν αποτελεί άλλοθι για τους μαθητές.
Θα κλέψω επειδή κλέβεις κι εσύ? Δεν είναι λογική αυτή.

Τα σκασμένα λάστιχα είναι μία ενέργεια που είναι μεν εκτός σχολείου,αλλά ο λόγος προήλθε από εντός του σχολείου. Και ξαναλέω ότι δεν είναι η καλύτερη αντιμετώπιση αυτή από τον μαθητή. Για τρίτη φορά το λέω.

Αποσυνδεδεμένος actr

  • Ο μικρός Βελζεβούλης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • www.ektakta.gr
Ξαναλέω ότι όσα λάθη κάνουν οι καθηγητές κάνουν και οι μαθητές,με τη διαφορά του ότι οι μαθητές υποτίθεται πως έχουν ένα ελαφρυντικό λόγου της ηλικίας τους.
Ανοιξες το θέμα για να κατηγορήσεις αυτούς που θέτουν τους τόσο αυστηρούς κανονισμούς που διέπουν τα σχολεία...
και στο παραπάνω ποστ σου υποστηρίζεις πως δεν θαπρεπε να ειναι έτσι γιατί υποτίθεται πως έχετε ενα ελαφρυντικό λόγω ηλικίας...
Τί δεν κατάλαβες?
MasterNet - ανάπτυξη web εφαρμογών - δημιουργία διαδικτυακής εταιρικής ταυτότητας

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Και γω σου ξαναλέω πως το ξύλο στο μαθητή προήλθε από αιτία εντός σχολείου -έκανε φασαρία- και δεν είναι η καλύτερη αντιμετώπιση από τον καθηγητή.
Συμφωνούμε?
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Και γω σου ξαναλέω πως το ξύλο στο μαθητή προήλθε από αιτία εντός σχολείου -έκανε φασαρία- και δεν είναι η καλύτερη αντιμετώπιση από τον καθηγητή.
Συμφωνούμε?

ναι!

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Για τον καθηγητή είναι έγκλημα η πράξη του όπως λες για το μαθητή όμως απλά άσχημη?
Ωραία κριτήρια έχεις.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Ανοιξες το θέμα για να κατηγορήσεις αυτούς που θέτουν τους τόσο αυστηρούς κανονισμούς που διέπουν τα σχολεία...
και στο παραπάνω ποστ σου υποστηρίζεις πως δεν θαπρεπε να ειναι έτσι γιατί υποτίθεται πως έχετε ενα ελαφρυντικό λόγω ηλικίας...
Τί δεν κατάλαβες?


Οι καθηγητές πρέπει να είναι κάπως πιο ''σωστοί'' και να δίνουν το καλό παράδειγμα. Υποτίθεται πως η πείρα τους τους θέτει άλλα standards. Δηλαδή,αν μία ενέργεια που γίνει από τον μαθητή θεωρείται άσχημη,η ίδια ενέργεια από τον καθηγητή θεωρείται έγκλημα. ελπίζω να σε κάλυψα.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Για τον καθηγητή είναι έγκλημα η πράξη του όπως λες για το μαθητή όμως απλά άσχημη?
Ωραία κριτήρια έχεις.

ναι γιατί όπως έχουν διαφορετικά δικαιώματα ο καθηγητής με τον μαθητή έχουν και διαφορετικές υποχρεώσεις και διαφορετικά πρέπει και δεν πρέπει.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Σου ξαναλέω ότι ο μαθητής είναι που στο τέλος βγαίνει χαμένος. Το να κοντράρεις και να είσαι συνέχεια με ένα "γιατί" στο μυαλό σου, μόνο κακό θα σου κάνει.  ;)

Αποσυνδεδεμένος actr

  • Ο μικρός Βελζεβούλης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • www.ektakta.gr
Ανοιξες το θέμα για να κατηγορήσεις αυτούς που θέτουν τους τόσο αυστηρούς κανονισμούς που διέπουν τα σχολεία...
και στο παραπάνω ποστ σου υποστηρίζεις πως δεν θαπρεπε να ειναι έτσι γιατί υποτίθεται πως έχετε ενα ελαφρυντικό λόγω ηλικίας...
Τί δεν κατάλαβες?


Οι καθηγητές πρέπει να είναι κάπως πιο ''σωστοί'' και να δίνουν το καλό παράδειγμα. Υποτίθεται πως η πείρα τους τους θέτει άλλα standards. Δηλαδή,αν μία ενέργεια που γίνει από τον μαθητή θεωρείται άσχημη,η ίδια ενέργεια από τον καθηγητή θεωρείται έγκλημα. ελπίζω να σε κάλυψα.
Εντάξει οκ..επειδή μάλλον παίζεις και δεν θες να καταλάβεις εγώ την κάνω με ελαφρά...
Τα λέμε..
MasterNet - ανάπτυξη web εφαρμογών - δημιουργία διαδικτυακής εταιρικής ταυτότητας

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Αμα ήταν το ίδιο,οι καθηγητές θα κάθονταν σε αυτές τις καρεκλίτσες τις ξύλινες που κάθονται οι μαθητές και πιάνεται ο κώλος και η μέση τους :P

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Σου ξαναλέω ότι ο μαθητής είναι που στο τέλος βγαίνει χαμένος. Το να κοντράρεις και να είσαι συνέχεια με ένα "γιατί" στο μυαλό σου, μόνο κακό θα σου κάνει.  ;)

καλα το ξέρω εδώ απλά συζητάμε.

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Θα συγκρατηθώ και δε θα εκφραστώ όπως θα ήθελα για το ποιες υποχρεώσεις και δικαιώματα έχει ο καθένας.
Το σωστό και το λάθος είναι πολύ υποκειμενικές έννοιες στα πλαίσια όμως της κοινωνίας υπάρχει μια σχετικά κοινή γραμμή.
Για μένα δεν είναι ελαφρυντικό στην τελική η ηλικία.Σε 2 χρόνια θα βγεις στην αγορά εργασίας.Αν σκέφτεσαι έτσι τότε λυπάμαι αλλά θα τα βρεις πολύ σκούρα.
Και αν τώρα είσαι -γενικά- μιλάω ανώριμος ώστε να κάνεις κάποιες "άσχημες" πράξεις θα γίνεις ξαφνικά ώριμος και υπεύθυνος ώστε να αποφασίσεις τι θα κάνεις στη ζωή σου?
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Θα συγκρατηθώ και δε θα εκφραστώ όπως θα ήθελα για το ποιες υποχρεώσεις και δικαιώματα έχει ο καθένας.
Το σωστό και το λάθος είναι πολύ υποκειμενικές έννοιες στα πλαίσια όμως της κοινωνίας υπάρχει μια σχετικά κοινή γραμμή.
Για μένα δεν είναι ελαφρυντικό στην τελική η ηλικία.Σε 2 χρόνια θα βγεις στην αγορά εργασίας.Αν σκέφτεσαι έτσι τότε λυπάμαι αλλά θα τα βρεις πολύ σκούρα.
Και αν τώρα είσαι -γενικά- μιλάω ανώριμος ώστε να κάνεις κάποιες "άσχημες" πράξεις θα γίνεις ξαφνικά ώριμος και υπεύθυνος ώστε να αποφασίσεις τι θα κάνεις στη ζωή σου?

καλα ας μην σχολιάσουμε το γεγονός ότι είναι εξωφρενικό να ρωτάνε ένα παιδί 16-17 χρονών τι θέλει να κάνει στην υπόλοιπη ζωή του. Και νομίζεις ότι αυτό που θα σπουδάσει είναι και αυτό που θα κάνει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Αυτό μόνο ο χρόνος το δείχνει σε καθέναν.
Το κακό είναι ότι ανάλογα με το πως φυσάει ο άερας θέλετε να σας αντιμετωπίζουν ώς ώριμους ανθρώπους  ή όχι.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
32 Απαντήσεις
11517 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/06/08, 14:11
από Xaris(πρωην Jizm)
16 Απαντήσεις
9249 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/09, 02:05
από Fteo
13 Απαντήσεις
4249 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/10/10, 09:47
από Guitarholic_punk
0 Απαντήσεις
1643 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/11/11, 17:21
από STEFANOS604
0 Απαντήσεις
1469 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/11/11, 02:01
από Eagle Of Kamelot
1 Απαντήσεις
2058 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/10/12, 13:05
από tsirigotis
13 Απαντήσεις
27696 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/15, 15:44
από saved
13 Απαντήσεις
8125 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/12/16, 11:00
από talfarlow
1 Απαντήσεις
1045 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/09/22, 01:31
από Xefos6
0 Απαντήσεις
35 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/04/24, 16:25
από Ioannis Anastassakis