Αποστολέας Θέμα: Κύπριοι και μη, απαντήστε!  (Αναγνώστηκε 12122 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Re:Κύπριοι και μη, απαντήστε!
« Απάντηση #25 στις: 08/05/03, 21:00 »
Φίλε Νέε Κιθαρωδέ ώντας Κύπριος και γω θέλω να σου πω ότι:

Οι Κύπριοι αγαπάνε πολύ τη μουσική. Ιδιαίτερα αγαπάνε αυτό που λέμε έντεχνο και αν και είμαι από Λεμεσό παραδέχομαι ότι τα παιδιά από Λευκωσία είναι οι πιο μουσικόφιλοι. Αυτό αποδεικνύεται και στο ότι έχουν τις περισσότερες μουσικές σκηνές. Επίσης αγαπάνε τη ροκ σκηνή την ελληνική. Οι Κύπριοι είναι σε σχέση με τους Ελλαδίτες λίγο πιο πίσω στη ξένη ροκ, (η γνώμη μου).
Θέλω να πω επίσης ότι οι δίσκοι όντως είναι πολύ ακριβοί αλλά επειδή έχουμε πάρα πολύ φτηνές κλήσεις στα τηλέφωνα συμφέρει πολύ περισσότερο να κατεβάσουμε ένα τραγούδι από το internet. Σε αντίθεση με εδώ που τρέμει το φυλλοκάρδι σου μέχρι να σου έρθει ο λογαριασμός του ΟΤΕ. Το site αυτό δεν είναι πάρα πολύ διαδεδομένο στην Κύπρο και αυτό πρέπει να αλλάξει πιστεύω! Λοιπόν αυτά περί Κυπρίων! Χαιρετίσματα!!!!!!!!!!!!!!!!!  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Kyprios

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re: Κύπριοι και μη, απαντήστε!
« Απάντηση #26 στις: 05/06/03, 16:04 »
Οι Κύπριοι ο λόγος που ξοδεύουν τόσες πολλές ώρες στο ίντερνετ κατεβάζοντας τργούδια πρώτα απ' όλα είναι διότι οι δίσκοι έχουν πολύ ψηλές τιμές στην Κύπρο και δεν υπάρχουν αρκετά μαγαζιά που να πουλούν αντεγραμμένα. Επίσης αληθεύει ότι η νεολαία τις Κύπρου έχει ένα στρώμα αρκετά μεγάλο που ασχολείται πολύ με Ελληνική ποιοτική αλλά υπάρχει και το άλλο άκρο που δεν ξέρουν κανένα άλλο εκτός από τους Πυξ Λαξ. Πάντως πολύ λίγους που ξέρουν να παίζουν κάποιο όργανο ρώτησα και μου είπαν ότι δεν ξέρουν αυτό το site.
Sumfono mazi sou megale alla o logos pou den kseroun kanena allo einai giati sto strato pairnoun diafores katastaseis se ena periballon skleiro kai maigalo. Akoun mono Pix Lax giati auto to sugkrotima dinei ola ta stixeia(erotas-agapi-eftixia-filia) kai an rotiseis tous antres pote arxisate na koute pix lax tha sou apantisoun meta to strato. Giati sou to leo auto giati kai ego etsi arxisa kai eimai monotonos mexri tora Pix Lax kai Onar

Αποσυνδεδεμένος Kyprios

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:Κύπριοι και μη, απαντήστε!
« Απάντηση #27 στις: 05/06/03, 16:13 »
Φίλε Νέε Κιθαρωδέ ώντας Κύπριος και γω θέλω να σου πω ότι:

Οι Κύπριοι αγαπάνε πολύ τη μουσική. Ιδιαίτερα αγαπάνε αυτό που λέμε έντεχνο και αν και είμαι από Λεμεσό παραδέχομαι ότι τα παιδιά από Λευκωσία είναι οι πιο μουσικόφιλοι. Αυτό αποδεικνύεται και στο ότι έχουν τις περισσότερες μουσικές σκηνές. Επίσης αγαπάνε τη ροκ σκηνή την ελληνική. Οι Κύπριοι είναι σε σχέση με τους Ελλαδίτες λίγο πιο πίσω στη ξένη ροκ, (η γνώμη μου).
Θέλω να πω επίσης ότι οι δίσκοι όντως είναι πολύ ακριβοί αλλά επειδή έχουμε πάρα πολύ φτηνές κλήσεις στα τηλέφωνα συμφέρει πολύ περισσότερο να κατεβάσουμε ένα τραγούδι από το internet. Σε αντίθεση με εδώ που τρέμει το φυλλοκάρδι σου μέχρι να σου έρθει ο λογαριασμός του ΟΤΕ. Το site αυτό δεν είναι πάρα πολύ διαδεδομένο στην Κύπρο και αυτό πρέπει να αλλάξει πιστεύω! Λοιπόν αυτά περί Κυπρίων! Χαιρετίσματα!!!!!!!!!!!!!!!!!  ;D ;D
Ela megale mpori na les gia elliniki mousiki ela omos kai stin perioxi mou Agia Napa ela kai eidika tora pou einai kalokairi na deis