Αποστολέας Θέμα: Thomann Vs Music-Store  (Αναγνώστηκε 71319 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Poseras

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Creation, Peace of Mind and FREEDOM
    • Προφίλ
Thomann Vs Music-Store
« στις: 09/03/07, 19:44 »
Παιδια εχω παρατηρησει οτι δεν μας τα λεει καλα το thomann σχετικα με τις τιμες του...
καταρχην δειτε αυτην εδω: http://www.thomann.de/gr/dean_guitars_dimebag_dime_o_flame_ml_dbdf.htm

εγω την βρηκα στον νακα με 398,00 ευρω... :o :o :o Πως γινεται αυτο...???  :o :o

και παμε λιγο στο ψητο(προσοχη μην καητε :P):

1) Εχω παρατηρησει οτι το thomann εχει ανεβασει ορισμενα προιντα του σε σχεσει με παλια κατα πολυ(πχ 100 ευρω πανω σε καποιες κιθαρες σε σχεσει με παλια)

2) Βλεπω οτι το music-store που ειναι επισης γερμανικο, εχει καλυτερες τιμες πχ
http://www.thomann.de/gr/ibanez_jem555wh.htm
http://www.musicstorekoeln.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/en_EN/-/EUR/ViewProductDetail-Start;pgid=?SKU=GIT0000121-002&ProductUUID=0&JumpTo=OfferList

3) Το music-store εχει μεγαλυτερη ποικιλια σε προιοντα απο οτι το thomann

4) Το site του music-store αναφερει καλυτερα και με περισσοτερες λεπτομερειες τα χαρακτηρηστικα του προιοντος απο οτι στο thomann (βλεπε παραδειγμα στην παρατηρηση 2)

5) Στο music-store παραγγελνεις το προιον, στο φερνουν στην πορτα σου, το βλεπεις και μετα πληρωνεις, ενω στο thomann πρωτα δινεις το χρημα και μετα στο στελνουν

και ενας φιλος μου που πηρε drums απο το music-store του τα φεραν στην πορτα του, τα ΕΙΔΕ και μετα ΕΔΩΣΕ τα λεφτα και δεν ειχαν ουτε γρατζουνια..και του ηρθαν σε διαστημα 7 ημερων απο την ωρα που εκανε την παραγγελια..

6) Οποτε εκτων, δεν τιθεται θεμα αξιοπιστιας του music-store


Τι εχετε να πειτε....??  :-\ :-\
Be careful what you wish for, cause it may come true

Αποσυνδεδεμένος emperador jr

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #1 στις: 09/03/07, 20:50 »
Παράθεση
5) Στο music-store παραγγελνεις το προιον, στο φερνουν στην πορτα σου, το βλεπεις και μετα πληρωνεις, ενω στο thomann πρωτα δινεις το χρημα και μετα στο στελνουν

και ενας φιλος μου που πηρε drums απο το music-store του τα φεραν στην πορτα του, τα ΕΙΔΕ και μετα ΕΔΩΣΕ τα λεφτα και δεν ειχαν ουτε γρατζουνια..και του ηρθαν σε διαστημα 7 ημερων απο την ωρα που εκανε την παραγγελια.


Τί εννοείς μετά έδωσε τα χρήματα; Πλήρωσε τον τύπο που του τα έφερε; Διευκρινισε το λιγάκι.... ;D

Αποσυνδεδεμένος Satch2

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #2 στις: 09/03/07, 21:01 »
To Music-Store πουλάει και με αντικαταβολή.Δεν πληρώνεις παρά μόνο όταν έρθει η εταιρεία courier στην πόρτα σου.

Αποσυνδεδεμένος emperador jr

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #3 στις: 09/03/07, 21:07 »
Και πληρώνεις τον courier? Αν ναι, τότε μιλάμε για απίστευτη ευκολία.....

Αποσυνδεδεμένος 1fidel

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #4 στις: 09/03/07, 21:10 »
Το πλεονέκτημα που έχει ο Thomann είναι ότι για αγορές άνω των 300 ευρώ δεν χρεώνει μεταφορικά.
Το musicstore χρεώνει 25 ευρώ και δεν ξέρω αν χρεώνει κάτι παραπάνω σε περίπτωση που επιλέξεις να σου έρθουν στην πόρτα και όχι να πας να τα πάρεις από το ταχυδρομείο.
« Τελευταία τροποποίηση: 09/03/07, 21:14 από 1fidel »

Αποσυνδεδεμένος emperador jr

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #5 στις: 09/03/07, 21:39 »
Και το musicstore έχει δωρεάν αποστολή για αγορες άνω των 299€.....ούτε 300 δηλαδή  ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος jmone

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Born To Lose............. Live To Win.............
    • Προφίλ
    • JM And Rigas
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #6 στις: 09/03/07, 22:20 »
Και πληρώνεις τον courier? Αν ναι, τότε μιλάμε για απίστευτη ευκολία.....

παιδιά αν ισχύει αυτό κάνω και τώρα παραγγελία
ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Poseras

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Creation, Peace of Mind and FREEDOM
    • Προφίλ
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #7 στις: 09/03/07, 22:42 »
Ναι ρε παιδια τι σας λεω τοση ωρα....αυτο που ειπε και ο satch2 οτι δηλαδη σου ερχονται σπιτι σου τα βλεπεις και μετα τα πληρωνεις...δηλαδη σιγουρα πραματα....ο φιλος μου που σας λεω ετσι ακριβως τα πηρε τα drums ηρθε δηλαδη ο courieras στο σπιτι του και μετα τα πηρε...και του ηρθαν και σε μια βδομαδα ενω στο thomann μπορει να κανουν και παραπανω....

για μεταφορικα δεν ξερω αν τα πληρωνεις η οχι ανω των 299 ευρω....

και κατι ασχετο για τις Ibanez επειδη τις εχω ακουσει σε ολους τους τονισμους
τελικα ειναι: ίμπανεζ, ιμπάνεζ ή ιμπανέζ για πειτε ρε παιδια...
Be careful what you wish for, cause it may come true

Αποσυνδεδεμένος V.P.

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #8 στις: 09/03/07, 23:08 »
για να ξεκαθαρισουμε το ζητημα...το musicstore εχει 25ευρω την αποστολη ελλαδα , δωρεαν για 300 ευρω και πανω και αν πληρωσει καποιος με αντικαταβολη υπαρχει extra χρεωση 13 ευρω. αυτα!!!! τωρα για τις τιμες του αν ειναι καλυτερες απο τον θωμα δν νομιζω.παραπλησιες ειναι.αλλα το cash on delivery ειναι ευκολια για τουσ internetoφοβικους ελληνες!!!! ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος karx

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #9 στις: 09/03/07, 23:14 »
και κατι ασχετο για τις Ibanez επειδη τις εχω ακουσει σε ολους τους τονισμους
τελικα ειναι: ίμπανεζ, ιμπάνεζ ή ιμπανέζ για πειτε ρε παιδια...

ελληνες: ίμπανεζ
ισπανοι: ιμπάνεζ
γαλλοι: ιμπανέζ
κ αγγλοι: άιμπανεζ

ενταξει πλακα κανω!!! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #10 στις: 09/03/07, 23:24 »
Και ο thoman εχει cod cash on delivery δηλαδη!!
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος Gant

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • Η καλύτερη εμπειρία είναι τα live !
    • Προφίλ
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #11 στις: 09/03/07, 23:27 »
ισπανοι: ιμπάνεζ

Μάλλον ιμπάνεθ ....  ;D ;D
Φρόντισε αυτά που θα κάνεις σήμερα να αξίζουν τη μία μέρα από τη ζωή σου που θα τους αφιερώσεις

Αποσυνδεδεμένος V.P.

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #12 στις: 09/03/07, 23:33 »
Και ο thoman εχει cod cash on delivery δηλαδη!!
τωρα αυτο απο που το καταλαβες? εγω για το musicstore μιλαω....

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #13 στις: 09/03/07, 23:35 »
Και ο thoman εχει cod cash on delivery δηλαδη!!
Παράθεση
Cash on delivery (C.O.D.):
You pay the invoice total in when you receive the parcels. In some countries there are surcharges for this per parcel (we only charge one shipping charge and no extras). 
 
Cash On delivery is now slowly being ruled out by most of our couriers. Currently we can offer COD payment in the following countries;
 
Spain, Portugal, Belgium, Luxemburg, France, and Austria.

Δυστηχώς όμως οχι για Ελλαδα!!!
:> 4  8  15  16  23  42

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #14 στις: 09/03/07, 23:44 »
Παιδια εχω παρατηρησει οτι δεν μας τα λεει καλα το thomann σχετικα με τις τιμες του...
καταρχην δειτε αυτην εδω: http://www.thomann.de/gr/dean_guitars_dimebag_dime_o_flame_ml_dbdf.htm

εγω την βρηκα στον νακα με 398,00 ευρω... :o :o :o Πως γινεται αυτο...??? :o :o


Γίνεται, αν η κιθάρα που είδες στο Νάκα είναι αυτή ή αυτή, και όχι η κιθάρα την οποία παραθέτεις στο link από τον Thomann. Όσο για τα υπόλοιπα σημεία που αναφέρεις:

1) Έχεις να δώσεις κάποια παραδείγματα; Δεν αμφισβητώ αυτό που λές, αλλά θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε αν όντως κάποιες τιμές έχουν αυξηθεί δυσανάλογα.

2) Σίγουρα το Μusic Store έχει καλύτερες τιμές από το Thomann σε κάποια είδη, ενώ σε άλλα όχι. Στο παράδειγμα που αναφέρεις, δεν νομίζω ότι μια απόκλιση 20 Ευρώ για μια κιθάρα που κοστίζει 1200 Ευρώ αποτελεί σοβαρή διαφορά.

3) Σε αυτό μπορεί να έχεις δίκιο, τουλάχιστον σε ότι αφορά σε μουσικά όργανα. Απλά το Thomann έχει και άλλα προϊόντα που δεν έχει το Music Store.

4) Kαι εδώ σωστός, αν και ομολογουμένως δεν είναι δύσκολο να βρεις τα ακριβή specs μιας κιθάρας που σε ενδιαφέρει.

5) Αυτό όντως είναι καλό, αν φυσικά δεν συνεπάγεται αυξημένο κόστος.

6) Η αξιοπιστία καθιερώνεται μέσω της συνέπειας και όχι μετά από μία μόνο συναλλαγή. Στο forum θα βρεις πολλούς που έχουν αγοράσει από τον Thomann kai θα σού πουν καλά λόγια για την ποιότητα των υπηρεσιών που προσφέρει. Mπορεί και το Music Store να είναι εξίσου αξιόπιστο, απλά δεν το έχουμε διαπιστώσει ακόμα.

Το τελικό συμπέρασμα είναι ότι πρέπει να το ψάξεις πριν αγοράσεις. Υπάρχουν αρκετά άλλα μαγαζιά μουσικών ειδών, ειδικά στη Γερμανία και τη Γαλλία, που προσφέρουν τιμές παραπλήσιες ή και χαμηλότερες. Και φυσικά ποτέ δεν ξέρεις πότε θα πετύχεις μια ευκαιρία. Γι αυτό ας μην κολλάμε σε ένα-δύο μαγαζιά.

YΓ: Πριν από λίγο καιρό ψάχνοντας στο Thomann παρατήρησα ότι σε ένα συγκεκριμένο ενισχυτή (νομίζω Fender) αναγραφόταν η ίδια τιμή για το μοντέλο των 15W όπως και για αυτό των 30W. Τούς έστειλα ένα μήνυμα για να εξακριβώσω τι ακριβώς συνέβαινε. Μού απάντησαν το επόμενο πρωί, λέγοντάς μου ότι επρόκειτο για λάθος γιατί οι τιμές είχαν αυξηθεί πρόσφατα, αλλά μού είπαν ότι αν ήθελα τον 30άρη θα μού τον άφηναν στην παλιά χαμηλότερη τιμή! Σε ένα άλλο Γερμανικό site (όχι το Music Store) πού έστειλα πριν ένα μήνα περίπου για μια ανάλογη απορία, ακόμα περιμένω απάντηση...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος jmone

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Born To Lose............. Live To Win.............
    • Προφίλ
    • JM And Rigas
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #15 στις: 10/03/07, 00:14 »
ρε γ**ώτο πότε η ελλάδα θα αποκτήσει μαγαζιά (όχι ιντερνετικα) που να προσφέρουν τέτοιες τιμές και υπηρεσίες 

ελεος
ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Poseras

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Creation, Peace of Mind and FREEDOM
    • Προφίλ
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #16 στις: 10/03/07, 01:08 »
Όχι Απολλων δεν είναι καμια από τις δυο που αναφερεις…..η πρωτη που παραθετεις κανει στο νακα 368,00 ευρω…οσο για την δευτερη δεν υπαρχει καν στο νακα….αργοτερα θα ανεβασω μια foto από το καταλογο του νακα και θα δεις ότι είναι η ιδια δηλαδη η Dime-o-flame που παραθετω και στο link στα 398,00 ευρω….Τωρα για τα υπολοιπα:

1) Αυτή η κιθαρα http://www.thomann.de/gr/ibanez_jem555wh.htm ειχε πριν λιγους μηνες στο thomann 1111,00 ευρω ενώ τωρα εχει 1190,00 ευρω την ανεβασαν δηλαδη κατά 79,00 ευρω.. ε ρε παιδια δεν είναι και λιγα 80,00 ευρω ετσι στα καλα καθουμενα…

2) Σε οσα προιοντα εχω δει στο music store είναι φθινοτερα…Σιγουρα βεβαια δεν είναι μεγαλη διαφορα τα 20,00 ευρω όταν δινεις τοσα λεφτα αλλα σκεψου ότι δεν θα παρεις μονο κιθαρα, θα παρεις και αλλα πραγματα…οποτε 20,00 ευρω από δω 20,00 ευρω από κει…να πως μαζευονται ;)

3) Σε αυτό έχεις δικιο το πρόσεξα και εγω, δηλαδη το thomann εχει προιοντα που δεν εχει το music store, αλλα οσο να ναι εχω βρει πολλα που δεν τα εχει το thomann και τα εχουν το music store και  αλλα  site…πχ αυτό δεν το εχει το thomann ενώ το εχω βρει παντου:
http://www.musicstorekoeln.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/en_EN/-/EUR/ViewProductDetail-Start;pgid=?SKU=GIT0000352-000&ProductUUID=0&JumpTo=OfferList

4) Συμφωνω ότι δεν είναι δυσκολο να βρεις τα χαρακτηριστηκα του προιοντος που θες - αν και δεν ισχυει για όλα αυτό – αλλα είναι μεγαλη ευκολια να τα βλεπεις όλα μαζεμενα γιατι και χρονο γλιτωνεις και ευκολα μπορεις να κανεις συγκρισεις… ;)

5) Όπως ειπε και ο rainbowe αν σου χαριζουν τα μεταφορικα για αγορες ανω των 300 ευρω τοτε δεν θα με πειραζε να δωσω 13,00 ευρω παραπανω και να ερθει στην πορτα μου το προιον γιατι ειμαι και internetoφοβικος επειδη δεν εχω κανει καμια αγορα από internet ακομα και ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΑ 20,00 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΓΛΙΤΩΝΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΠΟ ΤΟ THOMANN ΚΑΙ ΜΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΚΑΙ ΡΕΣΤΑ!!! :P

6) Σε αυτό οντως εχεις δικιο γιατι μια συναλλαγη δεν φτανει για να κρινουμε την αξιοπιστια του…αλλα τωρα που ειδαν και αλλοι χρηστες του forum ότι δεν είναι μονο το thomann…ευκαιρια να αρχισουμε να δοκιμαζουμε και την αξιοπιστια του music store…εγω παντος αυτό θα κανω… ;D

Στα παρακατω που ανεφερες για το ψαξιμο συμφωνω απολυτα….!! :)
Be careful what you wish for, cause it may come true

Αποσυνδεδεμένος Poseras

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Creation, Peace of Mind and FREEDOM
    • Προφίλ
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #17 στις: 10/03/07, 01:14 »
ρε γ**ώτο πότε η ελλάδα θα αποκτήσει μαγαζιά (όχι ιντερνετικα) που να προσφέρουν τέτοιες τιμές και υπηρεσίες 

ελεος

Δυστυχως ποτε φιλε μου... :( :(

και τελικα ρε παιδια δεν ειπατε πως λεγεται η Ibanez...??
Be careful what you wish for, cause it may come true

paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #18 στις: 10/03/07, 08:54 »
Παιδια εχω παρατηρησει οτι δεν μας τα λεει καλα το thomann σχετικα με τις τιμες του...
καταρχην δειτε αυτην εδω: http://www.thomann.de/gr/dean_guitars_dimebag_dime_o_flame_ml_dbdf.htm

εγω την βρηκα στον νακα με 398,00 ευρω... :o :o :o Πως γινεται αυτο...???  :o :o



καλα αμα ειναι η ιδια κιθαρα με αυτους τους μαγνητες κτλ κτλ ΕΙΔΙΚΑ απο το νακα τοσο φτηνη....
 
ιμπανέζ ειναι, αλλα μερικοι νομιζουν οτι το να βαζεις τον τονο στο τελος ειναι βλαχικο και ετσι λενε ιμπάνεζ.

οσον αφορα τα δυο μαγαζια
οι τιμες εξαρτωνται απο τι θα παρεις αλλου ειναι πιο φτηνο το ενα, αλλου το αλλο. ;)

edit by parlats: Ελπίζω να κατάλαβες γιατί διόρθωσα το ποστ σου!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 10/03/07, 17:00 από parlats »

Αποσυνδεδεμένος Heatseeker

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Ακούμπα Κούλα Τα Μπαούλα Αλλού
    • Προφίλ
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #19 στις: 10/03/07, 09:56 »
1) Αυτή η κιθαρα http://www.thomann.de/gr/ibanez_jem555wh.htm ειχε πριν λιγους μηνες στο thomann 1111,00 ευρω ενώ τωρα εχει 1190,00 ευρω την ανεβασαν δηλαδη κατά 79,00 ευρω.. ε ρε παιδια δεν είναι και λιγα 80,00 ευρω ετσι στα καλα καθουμενα…


Δλδ τί ηθελες; Ένα ευρώ αύξηση κάθε δυο-τρεις ώρες;  :P :P
Φυσικά και θα γίνει απότομα η -για οποιοδήποτε λόγο- αύξηση ενός προϊόντος.

Άιμπανεζ είναι κανονικά, τουλάχιστον έτσι το προφέρουν οι άγγλοι και οι αμερικάνοι.
Αλλά στην Ελλάδα τη λέμε ίμπανεζ ή ιμπανέζ.
Επειδή όμως πρόκειται για γιαπωνέζικο -προφανώς- επώνυμο, μάλλον θα πρέπει να βρούμε έναν γιαπωνέζο να μας λύσει την απορία.
Believe nothing of what you hear, and only half of what you see
1845 E.A. Poe

Αποσυνδεδεμένος nicktgr15

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Green can only hold you in the garden...
    • Προφίλ
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #20 στις: 10/03/07, 14:44 »

και τελικα ρε παιδια δεν ειπατε πως λεγεται η Ibanez...??


Εγώ πάντως τη λέω ιμπάνεζ αν και οι περισσοτεροι που έχω μιλήσει κατα καιρούς την λένε ιμπανέζ.  ::)

Αποσυνδεδεμένος sliv22

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Άντρας
  • i got a halo round me
    • Προφίλ
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #21 στις: 10/03/07, 14:53 »
Ναι ρε παιδια τι σας λεω τοση ωρα....αυτο που ειπε και ο satch2 οτι δηλαδη σου ερχονται σπιτι σου τα βλεπεις και μετα τα πληρωνεις...δηλαδη σιγουρα πραματα....ο φιλος μου που σας λεω ετσι ακριβως τα πηρε τα drums ηρθε δηλαδη ο courieras στο σπιτι του και μετα τα πηρε...και του ηρθαν και σε μια βδομαδα ενω στο thomann μπορει να κανουν και παραπανω....

για μεταφορικα δεν ξερω αν τα πληρωνεις η οχι ανω των 299 ευρω....

και κατι ασχετο για τις Ibanez επειδη τις εχω ακουσει σε ολους τους τονισμους
τελικα ειναι: ίμπανεζ, ιμπάνεζ ή ιμπανέζ για πειτε ρε παιδια...

Αν θες να το πεις με full κανονική προφορά, είναι Άιμπανεζ!!
Βέβαια, αν και Γιαπωνέζικη πια, η εταιρία εξαγοράστηκε από Ισπανία, οπότε εκαί θα λεγόταν... Ιμπάνεθ!
Τώρα αν σου φαίνεται "κάπως" να τη λες Άιμπανεζ, αφού όλοι κινούνται στα τρ'ια που ανέφερες, νομίζω Ίμπανεζ είναι το σωστό...
ξέρω ότι διαβάζεις αυτό που γράφω κάτω απ'το post μου

Αποσυνδεδεμένος sliv22

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Άντρας
  • i got a halo round me
    • Προφίλ
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #22 στις: 10/03/07, 15:04 »
http://www.ibanez.co.jp/world/country/frame_greece.html
εδώ μπορείς βλέποντας το 1ο video του Larry Mitchell (εκεί που γράφει sample movies έχει τη φωτό του, πάτα την) να το προφέρει κανονικά: Άιμπανεζ.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ibanez
επιπλέον εδώ, πέρα από την όλη ιστορία, γράφει και την προφορά στα Αγγλικά. Νομίζω ήμουν διαφωτιστικός!!
ξέρω ότι διαβάζεις αυτό που γράφω κάτω απ'το post μου

Αποσυνδεδεμένος Poseras

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Creation, Peace of Mind and FREEDOM
    • Προφίλ
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #23 στις: 10/03/07, 16:10 »
Ευχαριστω παιδια...απο οτι καταλαβα ομως στην ουσια δεν παιζει ρολο πως θα το πεις γιατι ο καθενας το λεει οπως θελει...οποτε και εγω θα το προφερω διαφορετικα κατα καιρους, ετσι για αλλαγη βρε παιδι μου :P

ΑΑΑ και οποιος με αμφισβητει ας ριξει μια ματια εδω:
http://www.thomann.de/gr/dean_guitars_dimebag_dime_o_flame_ml_dbdf.htm

και στις foto που εχω ανεβασει ....και για να μην λετε οτι λεω μα***ιες εβγαλα και μια foto στην απεναντι σελιδα του καταλογου για να δειτε οτι ειναι του νακα....φαινεται καθαρα οτι ειναι η ιδια κιθαρα η Dime-o-flame και μαλιστα εχω διαβασει και τα χαρακτηριστηκα (στην φοτο δεν φαινονται καλα) και ειναι ακριβως ιδια με τους ιδιους μαγνητες κτλ.

αρα νακας --> 398,00 ευρω
  thomann --> 922,00 ευρω   θα τρελαθω.... :o :o :o !!!!!



[το συνημμένο έχει διαγραφεί από τον Διαχειριστή]
« Τελευταία τροποποίηση: 10/03/07, 17:02 από parlats »
Be careful what you wish for, cause it may come true

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Thomann Vs Music-Store
« Απάντηση #24 στις: 10/03/07, 16:31 »
Πήγες σε κανά κατάστημα του Νάκα να ρωτήσεις ή απλώς στηρίζεσαι στο φυλλάδιο???

Ρίξε μια ματιά και εδώ!
« Τελευταία τροποποίηση: 10/03/07, 16:40 από djkostas »
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
3721 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/05, 16:20
από antonioua8
61 Απαντήσεις
20262 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/04/08, 22:23
από Jezus
11 Απαντήσεις
5678 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/08, 15:49
από Jezus
7 Απαντήσεις
4919 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/09, 17:04
από xTitan
2 Απαντήσεις
2414 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/05/09, 12:33
από Stinky
3 Απαντήσεις
2531 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/02/10, 15:29
από G-Joe
0 Απαντήσεις
2267 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/11, 01:41
από Theodore Kalantzakos
4 Απαντήσεις
2898 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/01/13, 14:00
από dimitris21
6 Απαντήσεις
16272 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/14, 10:50
από modfori
0 Απαντήσεις
5162 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/03/15, 07:52
από Eyemaster