Αποστολέας Θέμα: ποιος ειναι για σας ο εκνευριστικοτερος ανθρωπος στην ελληνικη μουσικη σκηνη???  (Αναγνώστηκε 144653 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος agrypnos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
για μενα ο εκνευριστικοτερος ανθρωπος της ελληνικης μουσικης ειναι ο κραουνακης
ειναι ο ποιο δηθεν μουσικος ,βαζει τον εαυτο του στο πανθεον των ελληνων μουσικων,το παιζει υπερανο,αλλα για τα φραγκα κανει και το σαουντρακ της μαριας της ασχημης (του χειρωτερου σιριαλ ever)ειναι κατι σαν τον ελτον τζον αλλα στο ποιο αταλαντο..
p.o.y(proof-of-youth)

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Ο χειρότερος εφιάλτης που πραγματοποιήθηκε δυστυχώς και πριν από λίγες μέρες στα μέρη μας (Φεστιβάλ Κασσάνδρας Χαλκιδικής). Ο "Αρμαγεδών" της μουσικής συνδυασμός Καζούλης - Πλιάτσικας. Ο Καζούλης τραγουδάει ΟΛΑ τα κομμάτια με ένα τρόπο που λες ότι αν τον ακουμπήσεις με το μικρό σου δαχτυλάκι θα πέσει κάτω και θα σφανδάζει από τους πόνους (και είναι μάλλον ο μόνος τρόπος για να τον κάνεις να φωνάξει). Ο "Μπλιάξ"τσικας από την άλλη έχει γράψει στη ζωή του δυο τρία τραγούδια και σαν άλλος Ιησούς που πολλαπλασίασε τα ψάρια και τα κρασιά στην Κανά, τα έχει πολλαπλασιάσει και αυτός και τα δίνει διαφορετικούς στίχους και τίτλους. Και όμως καταφέρνει και μαζεύει κόσμο που τον ακούει κιόλας (από τα αξιοπερίεργα...)
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Νταλαρας, Πλιατσικας, Μαχαιριτσας, Αγγελακας, Τσακνης, Παπακωνσταντινου...ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟΙ!!!

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος agrypnos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
θα συμφωνισω με ολα τα ονοματα εκτος του αγγελακα,δικη μου αποψη !!αλλα οι υπο-(λυπη) ειναι ξεπερασμενοι πεθαμενοι απο καιρο δεν μπορουν να ακολουθησουν αλλα επιμενουν να παιζουν αυτο το αξιοθρυνητο ειδος μουσικης που ονομαζεται ελληνικο εντεχνο ροκ!!!!!!!!!!!!!!υπαρχουν μπαντες σαν τους film -matisse -closer που ειναι μεσα στην εποχη αλλα εξω απο τα ραδιοφωνα ,ο κοσμος εχει χαζεψει.
p.o.y(proof-of-youth)

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1239
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
ο Γεώργος Νταλάρας...έχω πάει 4 φορές να τον ακούσω, και τις τέσσερεις φορές τα τρία τέταρτα της συναυλίας ήτα τα ίδια, και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια...Το πεπρικό, Που ναι τα χρόνια, κτλ. κτλ. κατάντησε βαρετός...και πολύ μάλιστα...και οι ενωρχηστρώσεις ήταν απόλυτα βαρετές.
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος agrypnos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
το χειροτερο με τον νταλαρα ειναι πως εχει την εντυπωση πως ολα τα τραγουδια τα λεει πολυ καλητερα  απο τα προτοτυπα...γενικα  ο τυπος εχει αυτοδιορισει τον εαυτο του εθνικο τραγουδιστη...αισχος..

p.o.y(proof-of-youth)

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ο χειρότερος απ' όσους έχω δει είναι ο Μανώλης Φάμελλος. Χτυπιέται και τσιρίζει στη σκηνή διότι από φωνή  :P και το μόνο που καταφέρνει είναι να σε εκνευρίζει αφάνταστα.  >:(
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

paran0id

  • Επισκέπτης
ΑΥΤΗ!!!

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Ειναι και κλεφτης...οχι ο Φαμελλος, ο προηγουμενος!

Αποσυνδεδεμένος dimgall

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
oi περισσοτεροι εντεχνοι πουθενάδες.......................
να δω ποτε θα σταματησει αυτη η μιζερια που αποπνεουν τα περισσοτερα κομματια αυτων των κυριων......

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Νταλαρας, Πλιατσικας, Μαχαιριτσας, Αγγελακας, Τσακνης, Παπακωνσταντινου...ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟΙ!!!
Εκτος απο τον αγγελακα συμφωνω.Σε αυτον μου τη σπαει το γεγονος οτι και καλα θεωρει τον εαυτο του "εξω απο τα πραγματα" ενω εχει βρεθει(τυχαια??) στο μεση του κυκλωνα..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος agrypnos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ο αγγελακας γνωμη μου παντα ,εχει βρεθει στο κεντρο του κυκλωνα μονο και μονο γιατι εχει κατι καλο να δωσει ,και καποιες φορες οσο και να προσπαθουν να κρυψουν κατι καλο αυτο βγαινει στην επιφανεια μονο του ,χωρις προμοσιον διαφημισεις βιντεο κλιπ ,οπως οι arctic monkeys στην αγγλια μονο με το my space καταφεραν να γινουν το νουμερο ενα ...και τωρα να παραμιλανε αρκετοι..
p.o.y(proof-of-youth)

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Πειραζει να μην διαλεξω ερμηνευτη αλλα παρουσιαστη...???

Ο ΘΕΜΗΣ ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ!!!!!!!!!!!
Ειμαι κατα της βιας(σε οποιαδηποτε μορφη) αλλα αυτον τον ανθρωπο θα τον εσπαγα ευχαριστως στο ξυλο...με νευριαζει τοσο πολυ...
ειδικα αυτη η "θετικη ενεργεια" του... >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος Billie_Joe

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
  • Billie Joe
    • Προφίλ
Εμένα μου την σπάει ο Κραουνάκης.Αφανταστα όμως.

Αποσυνδεδεμένος Nick82

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Σωστός!Και εμένα μου τη δίνει άσχημα στα νεύρα ο Γιωργαντάς...Νομίζει ότι είναι κάποιος,ενώ είναι το ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΗΔΕΝ...
Από εκεί και πέρα,Τσαλίκης,Πετρέλης,και ο κλαψιάρης Πλούταρχος,είναι τα ατομάκια που με εκνευρίζουν...Και λίγο ο Πλιάτσικας,που όντως την έχει δεί κάτι μεταξύ Bob Dylan και Jim Morrison... >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΣΙΛΙΗΣ(ΧΟΥ. ΜΟΥ.)

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Άντρας
  • επανασταση
    • Προφίλ
 Ο Καρρας και ο Παριος μου την βιδωνουν αφανταστα...
"Πρεζες ηπαρχουν πολλες...δεν ειναι μονο η ηρωινη,η ηρωινη ομως σκοτωνει...αυτη ειναι η μονη
διαφορα..."

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ο πλουταρχος πραγματικα δεν αντεχεται.α και ο χατζηγιαννης παρα το ταλεντο που διαθετει.ειδικα οι διαφημισεις ειναι...




Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ρε παιδια ΕΛΕΟΣ! Οκ αναγνωριζω οτι ο Παπακωνσταντινου -ιδιαιτερα- και ο Μαχαιριτσας εχουν στερεψει πλεον και δεν εχουν ουσιαστικα κατι νεο να δωσουν, αλλα για το Θεο, αναμεσα σε ολα αυτα τα σκουπιδια που μας περιβαλλουν, σε αυτη τη φαστ φουντ μουσικη νοοτροπια που μας κατακλυζει, μεσα στην ψευτια και την εκμεταλλευση που μας περιβαλλει ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!?!?! :o :P :o >:( >:( >:(

Ο Τσακνης δεν δειχνει ακομα τοσο εμφανη σημαδια κουρασης κ επαναληψιμοτητας...αληθεια ποτε ακουσατε τελευταια καποιο σχετικα νεο τραγουδι του σε καποιο ΜΜΕ (απο τις Γεφυρες κ μετα...)?

Για τον Αγγελακα δεν θα μπω καν στον κοπο...οποιος τον ακουει και τον παρακολουθει καταλαβαινει το ποσο...{εκνευριστικος} ειναι για μερικους μερικους. (ακου ο Αγγελακας "εκνευριστικος"...)

Δηλαδη οι "τραγουδιστες" της Πανια δεν εκνευριζουν κανενα? Οι ριαλιταδες δεν εκνευριζουν κανενα? Κατι πλαστικα γκομενακια που πανε να πιασουν την καλη (και οχι μονο...) ευκολα κ απλα,πλασαριζομενες ως τραγουδιστριες [μαλλον τραγουδιαρες] δεν εκνευριζουν κανενα?Κατι αλλοι τυποι που δεν μπορουν καλα καλα να μιλησουν, αλλα το παιζουν τραγουδισταδες στα πανηγυρια κ τα σκυλαδικα, απλα για την κονομα δεν εκνευριζουν κανενα?

Αφου ανοιγετε τετοιο θεμα, χωστε τα πρωτα σε αυτους που στερουνται ποιοτητας, και μετα στους... μεσοκοπους

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Νταξ και αυτοί εκνευριστικοί είναι, αλλά κάποιοι μας εκνευρίζουν περισσότερο. Περί ορέξεως... τι να κάνουμε τώρα?? Και αν είδες μιλάμε για την ελληνική μουσική σκηνή στην οποία δεν νομίζω να ανήκουν οι τραγουδιστές της Πάνια (για όνομα δηλαδή...)

Και για μερικούς μπορεί ας πούμε η "φωνή" του Αγγελάκα που εκπέμπει πολλές φορές μια εξέχουσα δυσκοιλιότητα μπορεί να είναι εκνευριστική (ο Αγγελάκας παρεπιπτόντως έχει το σύνδρομο Γούντυ Άλλεν: έπρεπε να γράφει αλλά όχι να παίζει...)
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Για ονομα ή για αντωνυμια, καλως κακως ανηκουν κ αυτοι!!! το χειροτερο ειναι να εθελοτυφλουμε.
Ναι, μερος της ελληνικης μουσικης ειναι και ο Βας βας και ολο το τσιρκο...κι ας σιχαινομαι κ μονο που το λεω

Εαν σε εκνευριζει ο Αγγελακας περισσοτερο απο οσους αναφερα στο παραπανω ποστ (τι οσους... μαλλον οσες κατηγοριες ανεφερα), τοτε τι να σου πω... "διυλιζεις τον κωνωπα και καταπινεις την καμηλα"

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Νταξ και αυτοί εκνευριστικοί είναι, αλλά κάποιοι μας εκνευρίζουν περισσότερο. Περί ορέξεως... τι να κάνουμε τώρα?? Και αν είδες μιλάμε για την ελληνική μουσική σκηνή στην οποία δεν νομίζω να ανήκουν οι τραγουδιστές της Πάνια (για όνομα δηλαδή...)

Και για μερικούς μπορεί ας πούμε η "φωνή" του Αγγελάκα που εκπέμπει πολλές φορές μια εξέχουσα δυσκοιλιότητα μπορεί να είναι εκνευριστική (ο Αγγελάκας παρεπιπτόντως έχει το σύνδρομο Γούντυ Άλλεν: έπρεπε να γράφει αλλά όχι να παίζει...)

Και της Ντενίση ;D

Πάντως σίγουρα είναι κάπως υπερβολικό να απαξιώνονται καλλιτέχνες, όπως ο Νταλάρας κι ο Παπακωνσταντίνου.
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Για ονομα ή για αντωνυμια, καλως κακως ανηκουν κ αυτοι!!! το χειροτερο ειναι να εθελοτυφλουμε.
Ναι, μερος της ελληνικης μουσικης ειναι και ο Βας βας και ολο το τσιρκο...κι ας σιχαινομαι κ μονο που το λεω

Εαν σε εκνευριζει ο Αγγελακας περισσοτερο απο οσους αναφερα στο παραπανω ποστ (τι οσους... μαλλον οσες κατηγοριες ανεφερα), τοτε τι να σου πω... "διυλιζεις τον κωνωπα και καταπινεις την καμηλα"

Να μην μου πεις τίποτα. Γούστα είναι αυτά. Με αυτους που αναφέρεις δεν ασχολούμαι. Με τον Αγγελάκα, που ασχολούμαι όμως επειδή πολλά τραγούδια από τις Τρύπες είναι από καλά εως υπερκαταπληκτικά, πολλές φορές εκνευρίζομαι επειδή δεν τραγουδάει αλλά σκούζει.
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Για ονομα ή για αντωνυμια, καλως κακως ανηκουν κ αυτοι!!! το χειροτερο ειναι να εθελοτυφλουμε.
Ναι, μερος της ελληνικης μουσικης ειναι και ο Βας βας και ολο το τσιρκο...κι ας σιχαινομαι κ μονο που το λεω

Εαν σε εκνευριζει ο Αγγελακας περισσοτερο απο οσους αναφερα στο παραπανω ποστ (τι οσους... μαλλον οσες κατηγοριες ανεφερα), τοτε τι να σου πω... "διυλιζεις τον κωνωπα και καταπινεις την καμηλα"

Να μην μου πεις τίποτα. Γούστα είναι αυτά. Με αυτους που αναφέρεις δεν ασχολούμαι. Με τον Αγγελάκα, που ασχολούμαι όμως επειδή πολλά τραγούδια από τις Τρύπες είναι από καλά εως υπερκαταπληκτικά, πολλές φορές εκνευρίζομαι επειδή δεν τραγουδάει αλλά σκούζει.
Θα συμφωνησω με τον king lui οχι για τον αγγελακα αλλα για τις αποψεις.Δηλαδη να πουμε οτι μας τη σπαει ο Κατελης δεν εχει κανενα νοημα.Ειναι χειροτερο να στη σπαει ενας καλλιτεχνης που καποτε εκτιμουσες..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
48 Απαντήσεις
19388 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/09, 07:56
από sof1a
11 Απαντήσεις
6555 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/08, 20:51
από Seth21
1 Απαντήσεις
3033 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/08, 01:20
από EPALLE
0 Απαντήσεις
2903 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/09, 15:09
από xartaetos
5 Απαντήσεις
3633 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/09, 17:35
από Cuore_Sportivo
71 Απαντήσεις
18402 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/12, 02:23
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
0 Απαντήσεις
2135 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/13, 16:47
από krios80
0 Απαντήσεις
2157 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/13, 13:20
από krios80
7 Απαντήσεις
5850 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/05/13, 22:58
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
6747 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/18, 00:34
από daphne daphne