Αποστολέας Θέμα: Video/bring them back/Αν θελετε διαδωστε το.  (Αναγνώστηκε 4846 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chaouse

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Δειτε αυτο το video και αν θελετε διαδωστε το.και μενα αλλοι μου το εστειλαν.
Αν παλι βρισκετε το θεμα ακυρο η οτι δεν ταιριαζει εδω απλα σβηστε το.







Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Video/bring them back/Αν θελετε διαδωστε το.
« Απάντηση #1 στις: 17/01/12, 00:15 »
To θεμα δεν το βρισκω καθολου ακυρο, αλλα το βιντεο το θεωρω χαζο.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Video/bring them back/Αν θελετε διαδωστε το.
« Απάντηση #2 στις: 17/01/12, 20:35 »
Το βίντεο είναι αρκετά χαζό, έχουν γίνει τόσες κινήσεις που ένα τέτοιο βίντεο/παράδειγμα απλά τονίζει γραφικότητα και τίποτα άλλο. Το θέμα πλέον έχει γίνει καθαρά προσωπικό. Η άποψη μου, αν και πτυχιούχος αρχαιολόγος, είναι ότι έχει κολλήσει το ζήτημα και δεν πρόκειται να ξεκολλήσει και κανένα τέτοιο βίντεο ή κίνηση δεν πρόκειται να φέρει την λύση του. Οι Άγγλοι ΔΕΝ θελουν να δώσουν τα μάρμαρα, είτε φέρνουν δικαιολογίες και προφάσεις είτε όχι απλώς δεν θα το κάνουν, δεν έχουν λόγο να το κάνουν εφόσον αυτοί τα έχουν εκεί και αυτοί τα διαχειρίζονται. Δεν υπάρχει μοχλός πίεσης που να τους αναγκάσει να κάνουν κάτι τέτοιο και δεν πιστεύω να νομίζετε ότι θα ασχοληθούν με το ηθικό του πράγματος.

Από την άλλη εμείς ας κοιτάξουμε να συντηρήσουμε τις εκατοντάδες χιλιάδες αρχαιότητες που στοιβάζονται στα μουσεία και σαπίζουν, ας κοιτάξουμε να λειτουργουν τα δεκάδες (σχεδόν εκατοντάδες πλέον) μουσεία που είναι κλειστα σε όλη τη χώρα και δεν έχουν ούτε καν αρχαιολόγο μέσα ή έστω έναν φρουρό, ας κοιτάξουμε να βάλουμε τους χιλιάδες άνεργους αρχαιολόγους στις χιλιάδες κενές θέσεις των εφοριών ώστε να λειτουργήσουν τα πράγαμτα κάπως. Τα μάρμαρα φυσικά και μπορούμε να τα συντηρήσουμε υπό τις καλύτερες συνθήκες αναμφιβόλως. Έχουμε την τεχνολογία και την τεχνογωνσία. Δεν έχουμε τον αυτοσεβασμό όμως.

Και οι εθνικόφρονες που θίγονται από την απουσία των μαρμάρων γιατί τους λείπει ένα κομμάτι του ελληνισμού τους ας πάνε μια βόλτα από την αρχαία αγορά εδώ δίπλα (αν έχουν πάει δηλαδή και ποτέ) και να μου πουν αν θίγονται ή όχι από την κατάσταση που επικρατεί. ΓΙατι αν τους θίγει ότι λείπουν τα μάρμαρα μόνο και όχι γενικά η αδιαφορία για τα αρχαιολογία μνημεία τότε, συγνώμη, αλλά μπορούν να πάνε να πνιγούν.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Video/bring them back/Αν θελετε διαδωστε το.
« Απάντηση #3 στις: 17/01/12, 20:47 »
Δεν υπάρχει μοχλός πίεσης που να τους αναγκάσει να κάνουν κάτι τέτοιο και δεν πιστεύω να νομίζετε ότι θα ασχοληθούν με το ηθικό του πράγματος.
+1

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Video/bring them back/Αν θελετε διαδωστε το.
« Απάντηση #4 στις: 17/01/12, 20:50 »
Θα συμφωνησω με τον Ymirling απολυτως!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος omorfa

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Video/bring them back/Αν θελετε διαδωστε το.
« Απάντηση #5 στις: 21/01/12, 17:02 »
σωστά...
<a href="http://www.naro.gr">ειδησεισ</a>

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Video/bring them back/Αν θελετε διαδωστε το.
« Απάντηση #6 στις: 21/01/12, 21:49 »
^^Άνετα το βραβείο παρθενικού ποστ σε forum.. :P

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Video/bring them back/Αν θελετε διαδωστε το.
« Απάντηση #7 στις: 22/01/12, 18:30 »
Το βίντεο είναι αρκετά χαζό, έχουν γίνει τόσες κινήσεις που ένα τέτοιο βίντεο/παράδειγμα απλά τονίζει γραφικότητα και τίποτα άλλο. Το θέμα πλέον έχει γίνει καθαρά προσωπικό. Η άποψη μου, αν και πτυχιούχος αρχαιολόγος, είναι ότι έχει κολλήσει το ζήτημα και δεν πρόκειται να ξεκολλήσει και κανένα τέτοιο βίντεο ή κίνηση δεν πρόκειται να φέρει την λύση του. Οι Άγγλοι ΔΕΝ θελουν να δώσουν τα μάρμαρα, είτε φέρνουν δικαιολογίες και προφάσεις είτε όχι απλώς δεν θα το κάνουν, δεν έχουν λόγο να το κάνουν εφόσον αυτοί τα έχουν εκεί και αυτοί τα διαχειρίζονται. Δεν υπάρχει μοχλός πίεσης που να τους αναγκάσει να κάνουν κάτι τέτοιο και δεν πιστεύω να νομίζετε ότι θα ασχοληθούν με το ηθικό του πράγματος.

Από την άλλη εμείς ας κοιτάξουμε να συντηρήσουμε τις εκατοντάδες χιλιάδες αρχαιότητες που στοιβάζονται στα μουσεία και σαπίζουν, ας κοιτάξουμε να λειτουργουν τα δεκάδες (σχεδόν εκατοντάδες πλέον) μουσεία που είναι κλειστα σε όλη τη χώρα και δεν έχουν ούτε καν αρχαιολόγο μέσα ή έστω έναν φρουρό, ας κοιτάξουμε να βάλουμε τους χιλιάδες άνεργους αρχαιολόγους στις χιλιάδες κενές θέσεις των εφοριών ώστε να λειτουργήσουν τα πράγαμτα κάπως. Τα μάρμαρα φυσικά και μπορούμε να τα συντηρήσουμε υπό τις καλύτερες συνθήκες αναμφιβόλως. Έχουμε την τεχνολογία και την τεχνογωνσία. Δεν έχουμε τον αυτοσεβασμό όμως.

Και οι εθνικόφρονες που θίγονται από την απουσία των μαρμάρων γιατί τους λείπει ένα κομμάτι του ελληνισμού τους ας πάνε μια βόλτα από την αρχαία αγορά εδώ δίπλα (αν έχουν πάει δηλαδή και ποτέ) και να μου πουν αν θίγονται ή όχι από την κατάσταση που επικρατεί. ΓΙατι αν τους θίγει ότι λείπουν τα μάρμαρα μόνο και όχι γενικά η αδιαφορία για τα αρχαιολογία μνημεία τότε, συγνώμη, αλλά μπορούν να πάνε να πνιγούν.
Σου ειπα να μην λες ψεμματα.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Video/bring them back/Αν θελετε διαδωστε το.
« Απάντηση #8 στις: 26/01/12, 21:35 »
Δεν λέω ψέματα, επειδή δεν έχω ορκιστεί ακόμα? ::)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Video/bring them back/Αν θελετε διαδωστε το.
« Απάντηση #9 στις: 27/01/12, 14:35 »
Το βιντεο δεν ειναι ασχημο.Συμφωνω με το ολο πνευμα.Ιδιως απο την στιγμη που ειχα επισκεφτει το μουσειο του Λονδινου και ειδα σε τι χαλια εχουν τα μαρμαρα.Επισης διαβασα και την δηθεν εξηγηση της Βρεταννιας που ειχε εκει διπλα απο τα μαρμαρα και αφορουσε την δικη της εκδοση της δηθεν αληθειας.

Απο την αλλη ομως δυστυχως ισχυουν πιστευω και τα λεγομενα του Αρη οποτε ειναι και λιγο ακαιρο οταν ηδη υπαρχουν αλλα προυπαρχοντα προβληματα να ασχολουμαστε με καποια επιπλεον και ισως λιγοτερης σημασιας.

Αν λοιπον βεβαια γινοταν κατι για τα τρεχοντα προβληματα οσον αφορα τα αρχαιολογικα μας μνημεια και μουσεια θα ελεγα να φερουμε και τα μαρμαρα.
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Video/bring them back/Αν θελετε διαδωστε το.
« Απάντηση #10 στις: 17/02/12, 13:24 »
Ναι, λοιπόν, http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=122697&catid=3 ελπίζω να μην έχετε την ψευδαίσθηση ότι αυτό θα μας οδηγήσει στο να φέρουν τα μάρμαρα.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
16 Απαντήσεις
18798 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/08/04, 14:38
από Kική
21 Απαντήσεις
44168 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/07/10, 23:23
από Anaximandros
5 Απαντήσεις
3043 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/06, 15:33
από twist 1N my Sobriety
1 Απαντήσεις
2746 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/02/08, 11:44
από Nick_Dominate
5 Απαντήσεις
3212 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/05/09, 13:49
από Blacksheepιος
37 Απαντήσεις
12149 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/11, 20:25
από Eagle Of Kamelot
11 Απαντήσεις
4039 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/11, 00:21
από sahpas
5 Απαντήσεις
2702 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/11, 14:48
από constantinos9
2 Απαντήσεις
4383 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/05/13, 18:07
από alexchem79
0 Απαντήσεις
3128 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/05/13, 15:44
από gers