Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ CD ΤΩΝ ΧΡΗΣΤΩΝ ΤΟΥ ΚΙΘΑΡΑ!!  (Αναγνώστηκε 41643 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
νομιζω οτι αν πραγματοποιηθουν αυτα το πρωτο cd εκλεισε ηδη...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Ωραια...ετοιμες οι παρτιτουρες να ανεβουν στο διαδικτυο..το ιδιο και το midi αρχειο..2 ερωτησεις..
1.Το στυλ ειναι new age rock με ιρλανδικα στοιχεια..Δηλαδη μην περιμενετε να ακουσετε τρελλους ρυθμους ή πολυ σκληρες κιθαρες...Ταιριαζει αυτο με το στυλ του ολου cd ή καλυτερα να αποφυγω την αποστολη του κομματιου??
2.Που ακριβως θα δωσω τα link για τα αρχεια της παρτιτουρας και του midi?? Στο τομεα "Δικες μας μελοποιησεις/Στιχοι??2" ή σε καποιο αλλο thread?
Α...ελπιζω καποιος να ξερει να μετατρεπει σε ταμπουλατουρες το midi...( Σπυρο.,.για σενα χτυπαει η κουδουνα )
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
Ωραια...ετοιμες οι παρτιτουρες να ανεβουν στο διαδικτυο..το ιδιο και το midi αρχειο..2 ερωτησεις..
1.Το στυλ ειναι new age rock με ιρλανδικα στοιχεια..Δηλαδη μην περιμενετε να ακουσετε τρελλους ρυθμους ή πολυ σκληρες κιθαρες...Ταιριαζει αυτο με το στυλ του ολου cd ή καλυτερα να αποφυγω την αποστολη του κομματιου??
2.Που ακριβως θα δωσω τα link για τα αρχεια της παρτιτουρας και του midi?? Στο τομεα "Δικες μας μελοποιησεις/Στιχοι??2" ή σε καποιο αλλο thread?
Α...ελπιζω καποιος να ξερει να μετατρεπει σε ταμπουλατουρες το midi...( Σπυρο.,.για σενα χτυπαει η κουδουνα )

To ξαναλεω για να το εμπεδωσετε.. ΤΟ ΣΙΝΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΧΤΑΡΜΑΣ ΑΚΟΥΣΜΑΤΩΝ. ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!!
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
nai steile mou to midi kai pes mou apo poia organa theleis tis tab
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Ωραια...ετοιμες οι παρτιτουρες να ανεβουν στο διαδικτυο..το ιδιο και το midi αρχειο..2 ερωτησεις..
1.Το στυλ ειναι new age rock με ιρλανδικα στοιχεια..Δηλαδη μην περιμενετε να ακουσετε τρελλους ρυθμους ή πολυ σκληρες κιθαρες...Ταιριαζει αυτο με το στυλ του ολου cd ή καλυτερα να αποφυγω την αποστολη του κομματιου??
2.Που ακριβως θα δωσω τα link για τα αρχεια της παρτιτουρας και του midi?? Στο τομεα "Δικες μας μελοποιησεις/Στιχοι??2" ή σε καποιο αλλο thread?
Α...ελπιζω καποιος να ξερει να μετατρεπει σε ταμπουλατουρες το midi...( Σπυρο.,.για σενα χτυπαει η κουδουνα )

To ξαναλεω για να το εμπεδωσετε.. ΤΟ ΣΙΝΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΧΤΑΡΜΑΣ ΑΚΟΥΣΜΑΤΩΝ. ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!!
Οκ....θα το στειλω αφου τελειωσω με καποιες μικρορυθμισεις στο master...
Σπυρο...προσωπικο μηνυμα... Ευχαριστω... ;D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Dark prince

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ένα βράδυ ,μη με χαραμίσεις..
    • Προφίλ
Έχω δικά μου τραγούδια αλλά η ηχογράφιση σε Η/Υ δεν είναι πολύ καλή..αν ενδιαφέρεται κάποιος-κάποια-κάποιο συγκρότημα να με βοηθήσει...απο Αθήνα
Όλοι κάποτε πεθαίνουν ,
  λίγοι όμως είναι αυτοί που έζησαν πραγματικά ...

Αποσυνδεδεμένος fox

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
  • αγαπώ όλο το κόσμο, μα πιο πολύ εσένα...
    • Προφίλ
loipon dionysh,
vale kai mena sth lista soy...  arxes septemvry tha to exeis apo mena. mia mpalanta, etsi na spasei ta rock sxhmata... :P :P :P
exw xathei giati exw phxei kai den eixa ypologisth ena diasthma alla ematha gia ayth th kinhsh kai hthela na soy pw pws einai foverh idea, kai me opoio tropo mporw tha vohthisw kai gw. exw kai antigrafiko alla vriskomai sta giannena. isws mpora na vohthisw edw th peirioxh...
kata ta alla an prokypsei kamia aporia tha kinhthw analoga alla ws edw hmoyn kalo paidi kai den exw apories (ekana to homework-diavasa ola ta prohgoymena :P :P :P ;D ;D ;D)
break on through....
    love , fox

Αποσυνδεδεμένος gimli

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Εμεις που δεν θα συμμετασχουμε στο cd(τουλ στο πρωτο ;)) αλλα το θελουμε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τι πρεπει να κανουμε??? ???Για πες Διονυση...

Βιαζεσαι πολυ... ακομα δεν εχω λάβει το πρωτο κομματι...
Θεωρητικα, οποιος θα θέλει το ΣιΝτι, θα κανει μια παραγγελια μεσω e-mail και θα του ερχεται σπιτι με αντικαταβολη...
Οσο για το κόστος του, δεν θα υπάρξει καμμία χρέωση πλέον του κόστους παραγωγής του (αδειο ΣιΝτι, Κουτί, Εκτύπωση Εσω-Εξωφυλλου κλπ κλπ).
Αυτο όμως θα βγει αφού τελειώσει η μήτρα...
Αν υπάρξει μεγαλη ζητηση πριν να τελειωσει θα σκεφτω να παω σε εταιρεια παραγωγης ΣιΝτι...
[/quote


αρα  πολυ  καλη  η  ιδεα  σου  και  την  επικρωτο  μια  τετοια  προσπαθεια  αυτοωργανωσης  τουλαχιστον εγω  θα  προσπαθησω να  την  στηριξω  οσο  μπορω
μποικοταζ  στης  εταιρειες  τον  δισκον  μπραβο  ρε  παιδια  

Αποσυνδεδεμένος sourwtiri

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Trobet.gr
αραγε θα καταφερω να ετοιμασω εγκαιρα "το τραγουδι του βηχα"?αναμεινατε ;)
Με μια τρατα ολοχρυση, με  sourwtiri  πατο
στο σκοτος πλεει αβυθιστη με πληρωμα φευγατο

Αποσυνδεδεμένος Dark prince

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ένα βράδυ ,μη με χαραμίσεις..
    • Προφίλ
Ρε αδέρφια κάποιος να με βοηθήσει!!!!!!!Αν δε με βοηθήσετε θα το στείλω ηχογραφημένο στο pc και θα με κράξετε...
Όλοι κάποτε πεθαίνουν ,
  λίγοι όμως είναι αυτοί που έζησαν πραγματικά ...

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
dshakes τι γινεται? εχεις λαβει κανενα κομματι? ενημερωσε το κοινο για την προοδο του cd!!!

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
εχω καποιους στιχους που τους επενδυσα με δικη μου μουσικη.

τωρα ποιο το προβλημα!
δε ξερω να γραφω μουσικη...ΚΑΘΟΛΟΥ...
κι ετσι τα ηχογραφησα τραγουδισμενα.

υπαρχει τροπος καποιος ακουγοντας το "τραγουδι" να βγαλει μουσικη, και να την παιξει κι ολας???

χιχιχιχιχι ΔΕ ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ ... ΤΟ ΞΕΡΩ!!
Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
Ρε αδέρφια κάποιος να με βοηθήσει!!!!!!!Αν δε με βοηθήσετε θα το στείλω ηχογραφημένο στο pc και θα με κράξετε...
Σε τι ακριβως θελεις βοηθεια? Οι περισσοτεροι απο εμας στο Πισι τα γραφουμε τα τραγουδια..
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
dshakes τι γινεται? εχεις λαβει κανενα κομματι? ενημερωσε το κοινο για την προοδο του cd!!!
Πραγματικα μόνο ένα κομματι έχει σταλει σε εμενα. Περισσοτερες πληροφοριες αργοτερα.
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Διονύση... τί έχεις πάθει...? Επαναλαμβάνεσαι νομίζω... ;D ;D ;D Δεν είναι τρόπος αυτός να μας πείσεις... :D :D 8) :-*
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
ERXETE!!!!!!!
perimenete liges meres kai tha skasei san eksypni bomba to tragoudi tou Ζωτικό Ψεύδους!!!!!

den peirazei pou tha krataei gyro sta 7-8 lepta,e? den tha to xortenetai!!!

ayta.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
Διονύση... τί έχεις πάθει...? Επαναλαμβάνεσαι νομίζω... ;D ;D ;D Δεν είναι τρόπος αυτός να μας πείσεις... :D :D 8) :-*

Ενα "προβλημα" χτες δεν με αφηνα να καταλαβω οτι ειχε σταλει το μηνυμα και το ξαναεστελνα οπως ειδες την διορθωσα αυτη τη μεγαλη αδικια...
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος kostis88

  • Ο γραντζουνιστής
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 298
  • Φύλο: Άντρας
  • τι αλλο να πω πια??
    • Προφίλ
    • rigorous_rifle
exo kai ego ena....
Ειμαι ενας φασιστοκουμουνοσοσιαλιστικοκαπιταλιστης οικολογος

Αποσυνδεδεμένος Dark prince

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ένα βράδυ ,μη με χαραμίσεις..
    • Προφίλ
Ρε αδέρφια κάποιος να με βοηθήσει!!!!!!!Αν δε με βοηθήσετε θα το στείλω ηχογραφημένο στο pc και θα με κράξετε...
Σε τι ακριβως θελεις βοηθεια? Οι περισσοτεροι απο εμας στο Πισι τα γραφουμε τα τραγουδια..
Νομιζα πως θα τα γράψετε σε κανα στούντιο με κανα συγκρότημα..
Εγω το πολύ να βαλω 2 κιθάρες μια πάνω στην άλλη και 2 φωνές δηλ όλα μόνος μου...ούτε drums ούτε μπάσα...Αν δεν έχετε εσείς πρόβλημα δεν έχω ούτε εγώ.Να τα στείλω έτσι???
Όλοι κάποτε πεθαίνουν ,
  λίγοι όμως είναι αυτοί που έζησαν πραγματικά ...

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
Ρε αδέρφια κάποιος να με βοηθήσει!!!!!!!Αν δε με βοηθήσετε θα το στείλω ηχογραφημένο στο pc και θα με κράξετε...
Σε τι ακριβως θελεις βοηθεια? Οι περισσοτεροι απο εμας στο Πισι τα γραφουμε τα τραγουδια..
Νομιζα πως θα τα γράψετε σε κανα στούντιο με κανα συγκρότημα..
Εγω το πολύ να βαλω 2 κιθάρες μια πάνω στην άλλη και 2 φωνές δηλ όλα μόνος μου...ούτε drums ούτε μπάσα...Αν δεν έχετε εσείς πρόβλημα δεν έχω ούτε εγώ.Να τα στείλω έτσι???


Ετσι...
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος Jimmy_Page

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν ξυπνήσεις μονομιάς θα 'ρθει ανάποδα ο ντουνιάς
    • Προφίλ
    • Tribute to Rory Gallagher
Τελεια ιδεα... Να μας ενημερωνετε για την εξελιξη και οταν βγει θα ηθελα πολυ να το ακουσω....
Πύρ στη Αλαμάνα και φωτιά στο Γοργοπόταμο...

Αποσυνδεδεμένος ilektrojohn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Κ γω...ενας κομπαρσος στη ζωη μου...
    • Προφίλ
Ξερω οτι παλι ειναι νωρις κ προτρεχω αλλα...that's just me,don't you love me?!?!?Λοιπον,θα προτεινα η προθεσμια να γινει καπου 15 Οκτωβριου.Λογοι:
1)Πιστευω πολλοι απο μας ειμαστε φοιτητες,εχουμε μια αναθεματισμενη εξεταστικη μπροστα μας, κ οταν χρωστας και12 απ'τα 13 του πρωτου ετους δεν παιζουν κ πολλες ωρες για προβες κ ηχογραφηση.
2)Ο ιδιος με τον πρωτο.
3)Κ κυριοτερος:Never do today what you can put off 'till tomorrow(Λεγε με κ αθανατο σλoγκαν του fido dido!)
Oσο για το γαμο,αν δεν προλαβαινεις,αναλαμβανω αποστολη προσκλητηριων,επιλογη μπουμπουνιερων κ κεντρου συνεστιασεων για τη δεξιωση,κ ολα τα συναφη!!!!!
Περα απ'την πλακα,σκεψου το αν θες.
                                   
                                          adios amigos!
Κορώνα γράμματα η ζωή, κι εγώ έχασα το κέρμα...

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
dshakes,exw ena tragoudi mou etoimo kai to exw anevasei se kapoio site pou eixe free upload ws MP3.ginetai na sou dwsw to link(edw i sto email pou egrapses) kai na to katevaseis apo ekei?einai 3.40mb 128kbps.oso gia tab de xerw na ftiaxw..mporw omws na soy steilw stihous kai akorda...
toxw ftiaxei moni mou me armonio sto pc kai meta enas filos evale kithara.pes mou an de se peirazei pou einai mp3 gia na steilw to link,i poiotita pistevw einai anekti...
eyxaristw
« Τελευταία τροποποίηση: 31/08/03, 08:58 από eleni21 »
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
dshakes,exw ena tragoudi mou etoimo kai to exw anevasei se kapoio site pou eixe free upload ws MP3.ginetai na sou dwsw to link(edw i sto email pou egrapses) kai na to katevaseis apo ekei?einai 3.40mb 128kbps.oso gia tab de xerw na ftiaxw..mporw omws na soy steilw stihous kai akorda...
toxw ftiaxei moni mou me armonio sto pc kai meta enas filos evale kithara.pes mou an de se peirazei pou einai mp3 gia na steilw to link,i poiotita pistevw einai anekti...
eyxaristw

Και φυσικα! Δωσε μου το λινκ και θα το κατεβασω εγω...
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
Ενα update. 1/9/2003

O Υμνος ειναι σχεδον ετοιμος.
Αλλα δυο κομματια ειναι ετοιμα αλλα δεν τα εχω στα χερια μου ακομα...

More to come
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
7860 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/07/03, 16:57
από dshakes
2 Απαντήσεις
3979 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/06/08, 13:51
από Βραζίλης
28 Απαντήσεις
11548 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/08, 23:12
από nikolix
27 Απαντήσεις
11890 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/11, 15:07
από Eagle Of Kamelot
69 Απαντήσεις
20961 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/04/11, 18:01
από Jezus
16 Απαντήσεις
9050 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/12, 03:03
από Adoni
13 Απαντήσεις
33297 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/09/14, 11:58
από Βραζίλης
4 Απαντήσεις
7086 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/17, 15:43
από Ioannis Anastassakis
0 Απαντήσεις
1536 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/02/20, 14:57
από Ioannis Anastassakis
1 Απαντήσεις
1755 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/04/20, 21:46
από Βραζίλης