Αποστολέας Θέμα: Στείλτε τα τραγούδια σας για το 2o CD του Κιθάρα  (Αναγνώστηκε 34295 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Είμαστε λοιπόν έτοιμοι! Από σήμερα και μέχρι τις 9 Μαΐου μπορείτε να στέλνετε τα τραγούδια σας για να συμπεριληφθούν στο 2ο CD του Κιθάρα.

Όπως ήδη ανακοινώσαμε, θέλουμε αυτή την φορά να κάνουμε έκδοση του CD σε περισσότερα αντίτυπα, σε επαγγελματική βάση και με κανονικά εκτυπωμένο εξώφυλλο σε τυπογραφείο, πράγμα που θα επιτρέψει μια ευρύτερη προώθηση και κυκλοφορία. Επειδή περιμένουμε οι συμμετοχές να είναι αρκετά περισσότερες από το πρώτο CD, πιθανώς το CD αυτή τη φορά να είναι διπλό, ή να υπάρχει ένα έξτρα CD με όλα τα τραγούδια σε mp3. Η τελική απόφαση θα παρθεί όταν έχουμε όλες τις υποψηφιότητες στα χέρια μας.

Το 1ο CD του Κιθάρα ήταν μια ευχάριστη έκπληξη, ελπίζουμε το δεύτερο να είναι πολύ καλύτερο, και από πλευράς ποσότητας και φυσικά ποιότητας! Περιμένουμε ανυπόμονα τα τραγούδια σας!

Όροι και οδηγίες:

  • Για να στείλετε τα τραγούδια σας, μετατρέψτε τα σε μορφή mp3 (128kbs), ανεβάστε τα στο Rapidshare.de, ή Megaupload.com, ή Yousendit.com, κλπ και στείλτε μας το link με email στη διεύθυνση cd@kithara.gr, αναφέροντας πάντα και το όνομα μέλους σας στο "Κιθάρα".
  • Πρέπει να είστε μέλη του "Κιθάρα" για να συμμετέχετε.
  • Το κάθε μέλος μπορεί να στείλει μέχρι 3 τραγούδια. Μόνο ένα τραγούδι ανά μέλος θα συμπεριληφθεί στην τελική λίστα.
  • Τα τραγούδια πρέπει να είναι δικές σας συνθέσεις και δεν πρέπει να έχουν συμπεριληφθεί σε άλλη δισκογραφική δουλειά ως τώρα.
  • Η συμμετοχή σας δεν σας δεσμεύει να κάνετε με τα τραγούδια σας αυτά οτιδήποτε άλλο (δημοσίευση, εκμετάλλευση, κλπ) εσείς θελήσετε στο μέλλον, συνεχίζετε να έχετε όλα τα δικαιώματά σας πάνω σε αυτά.
  • Τραγούδια από όλες τις μουσικές κατευθύνσεις είναι δεκτά.
  • Τα τραγούδια με ελληνικό στίχο θα προτιμούνται (αναλογία περίπου 3 προς 1).
  • Η επιτροπή επιλογής αποτελείται από όλους τους διαχειριστές και συντονιστές.
  • Διασκευές και επανεκτελέσεις τραγουδιών γίνονται δεκτές μόνο αν έχουν κάποια σημαντική "προστιθέμενη αξία" (δηλ. διαφορά από το πρωτότυπο) και μόνο αν έχετε την άδεια του αρχικού δημιουργού.
  • Η επιλογή θα γίνει κατ' αρχήν σύμφωνα με την ποιότητα ηχογράφησης και ενορχήστρωσης και σε δεύτερο στάδιο με την μουσική, το στίχο και την αρτιότητα της εκτέλεσης.
  • Τραγουδια που έχουν κατά καιρούς εμφανιστεί στο Κιθάρα ΜΠΟΡΟΥΝ να συμμετέχουν, δεν είναι απαραίτητο να είναι αδημοσίευτα.

Για οποιαδήποτε απορία ή αμφιβολία έχετε, μη διστάσετε να ρωτήσετε!
« Τελευταία τροποποίηση: 09/03/06, 12:16 από Ο Νέος Κιθαρωδός »
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος Πέτροc

  • Γητευτής Ήχων
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 750
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι η Σιωπή που Τώρα ξεκινά ...
    • Προφίλ
 ;D ... καιρός ήταν !!!!  ;D  :D

... γιατί όμως 128 ? μήπως να το κάναμε από 128 kBps (ως 256 ας πούμε) ...  ::)
... επίσης έχουμε και κάτι εξώφυλλα ... (του Kain αν θυμάμαι καλά ...) Θα χρησιμοποιηθούν ?

/nEwBiE  8)
Σε έμβρυα στάση να αναθρέφω χαραυγές ...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
  • Για να στείλετε τα τραγούδια σας, μετατρέψτε τα σε μορφή mp3 (128kbs), ανεβάστε τα στο Rapidshare.de, ή Megaupload.com, ή Yousendit.com, κλπ και στείλτε μας το link με email στη διεύθυνση cd@kithara.gr, αναφέροντας πάντα και το όνομα μέλους σας στο "Κιθάρα".
Αρχικώς μία καλοπροαίρετη παρατήρηση ως τρίτος (με δεδομένο πως δεν έχω δυνατότητα συμμετοχής), μόνο και μόνο επειδή επισημάνθηκε πως η όλη διαδικασία πρόκειται να κινηθεί πάνω σε επαγγελματική βάση.

Από τη στιγμή λοιπόν που έχουμε να κάνουμε με επαγγελματικά επίπεδα, θεωρώ αδιανόητο να μιλάμε για ένα cd που θα προέρχεται από mp3 αρχεία, με ό,τι αυτό συνεπάγεται σε χαμένες συχνότητες και πληροφορία. Χίλιες φορές να σταλεί μέσω ταχυδρομείου ένα cd με τα wav αρχεία ή ακόμα και να χρησιμοποιηθεί ένα μη απωλεστικό format τύπου Wavpack, Flac κοκ για τη συμπίεση στο μισό και να κατέβει μέσα από dsl, παρά να καταλήξει το πράγμα στην επιλογή του mp3.

Ουσιαστικά επικυρώνουμε και τις εταιρίες που ενστερνίζονται την άποψη πως το mp3 δε διαφέρει από το cd κι άρα συνιστά πειρατία οποιαδήποτε τέτοια μετατροπή.

Παράθεση
Τα τραγούδια με ελληνικό στίχο θα προτιμούνται (αναλογία περίπου 3 προς 1).

Δεν είμαι αυτός που θα καθορίσει τις προϋποθέσεις μιας τέτοιας προσπάθειας, νομίζω πάντως πως τέτοιες διαφοροποιήσεις είναι περιττές. Τι γίνεται στην περίπτωση που όλως τυχαίως τα αγγλόφωνα κομμάτια υπερέχουν σε αξία και ποιότητα από τα ανάλογα ελληνόφωνα? Θα "πεταχτούν" μόνο και μόνο για να υπερασπίσουμε τη γλωσσική μας ακεραιότητα? Το ζητούμενο είναι να βγει ένα αξιόλoγο cd που θα εκφράζει τις τάσεις, όπως και όσες είναι, του kithara.gr ή να προτάξουμε την ελληνικότητά μας? Και στην τελική πόσο λιγότερο ελληνικό ήταν το Reflections του Χατζιδάκι?

Ο ίδιος έχω δώσει τις απαντήσεις μου...μεταξύ μιας μέτριας ελληνόφωνης μπάντας, σαφώς και θα προτιμήσω μια σημαντική αγγλόφωνη. Η τέχνη άλλωστε είναι γλώσσα από μόνη της.

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Τα Mp3 θα είναι μόνο γαι να ακούσουμε τα τραγούδια και να τα κρίνουμε
Ούτε εγώ συμφωνώ για την αναλογία 3:1
Έτσι αποκλείουμε ένα μεγάλο αριθμό ροκ και metal τραγουδιών (που συνήθως είναι στα αγγλικά)
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Σημαντική η πρώτη επεξήγηση Σπύρο, γιατί δεν είναι τόσο προφανές πως μιλάμε απλώς για τη διαδικασία της επιλογής στο αρχικό κείμενο.

Όσο για τη δεύτερη επισήμανση, ελπίζω τελικά να πρυτανεύσει μια καλλιτεχνικής φύσεως λογική και μόνο.

Αποσυνδεδεμένος vst@vros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Σταύρο... είμαι Ταύρος και Γαύρος ...1χαχα
    • Προφίλ
Επειδή οντως η αναλόγία 3:1 δεν ακούγετε καλά...

προτείνω το 2Cd του κιθαρα να ειναι διπλό :D
το ενα θα περιεχει τραγούδια στην Ελληνική και το αλλο στην Αγγλική...

ετσι ολοι θα ειναι ευχαριστημένοι 8)

Αποσυνδεδεμένος StormChaser

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Ακούγεται πολύ ενδιαφέρον ένα νέο cd.... ;) Για να δούμε....Να ρωτήσω κάτι...Θα προτιμηθούν δικά μας τραγούδια περισσότερο ή διασκευές ;  ???

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα


Όροι και οδηγίες:

  • Τα τραγούδια πρέπει να είναι δικές σας συνθέσεις και δεν πρέπει να έχουν συμπεριληφθεί σε άλλη δισκογραφική δουλειά ως τώρα.
  • Διασκευές και επανεκτελέσεις τραγουδιών γίνονται δεκτές μόνο αν έχουν κάποια σημαντική "προστιθέμενη αξία" (δηλ. διαφορά από το πρωτότυπο) και μόνο αν έχετε την άδεια του αρχικού δημιουργού.

stavros75

  • Επισκέπτης
"θα επιτρέψει μια ευρύτερη προώθηση και κυκλοφορία"

Δηλαδή θα κυκλοφορήσει σε δισκοπωλεία κλπ?

Αν είναι έτσι, εγώ προτείνω μέρος των χρημάτων να πάνε σε κάποιο κοινοφελές ίδρυμα. Ή σε κάποιο κέντρο καταπόλεμησης της επάρατης νόσου κλπ..
Το υπόλοιπο μέρος να καλύπτει το κόστος κατασκευής των cd , που δε νομίζω να είναι ιδιαίτερα σημαντικό..
Έτσι θα βρεί μεγαλύτερη ανταπόκριση το cd...
Δε ξέρω μια πρόταση κάνω...

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Ενδιαφερουσα η προταση του Black Sheep η οποια υπαρχει ως πιθανοτητα μαζι με πολλες αλλες...

Αυτο ομως που θελω να τονισω ειναι οτι το CD θα πωλειται σε τιμη κοστους, που σημαινει οτι κανενας απο τους διαχειριστες/συντονιστες δεν προκειται να βγαλει κερδος απο αυτη την ιστορια!
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Ρε παιδιά θα ήθελα να στείλω και γώ κάτι...Αλλα ο υπολογιστής μου είναι λίγο πρωτόγονος...Άμα το στείλω σε MIDI είναι οκ;
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Ρε παιδιά θα ήθελα να στείλω και γώ κάτι...Αλλα ο υπολογιστής μου είναι λίγο πρωτόγονος...Άμα το στείλω σε MIDI είναι οκ;

Εχμ..εσυ τι λες? ;D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Ρε παιδιά θα ήθελα να στείλω και γώ κάτι...Αλλα ο υπολογιστής μου είναι λίγο πρωτόγονος...Άμα το στείλω σε MIDI είναι οκ;

Εν συντομια... Οχι...

Παντως αν καταφερεις να μετατρεψεις τα MIDI οργανα σε πολυ καλης ποιοτητας soundfonts και κανεις μια καλης ποιοτητας μιξη και μετατροπη σε MP3, στειλ' το... :)
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Ρε παιδιά θα ήθελα να στείλω και γώ κάτι...Αλλα ο υπολογιστής μου είναι λίγο πρωτόγονος

Γι' αυτό υπάρχουν οι φίλοι, τα internet cafe κοκ.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Το πρόβλημα δεν είναι η ταχύτητα της σύνδεσης άλλα η κάρτα ήχου.(Εκτός απο τα υπόλοιπα...)
Θυμάστε μια Soundblaster 128 που είχε κάνει θραύση...πριν απο 7 χρόνια; Δεν έχω καν ισοσταθμιτή για να παίξω να χαρώ!!!!
Τέσπα, μάλλον θα γίνει ριζική αλλάγη στο ζήτημα του υπολογιστή, και ελπίζω να προλάβω...
Παντως αν καταφερεις να μετατρεψεις τα MIDI οργανα σε πολυ καλης ποιοτητας soundfonts και κανεις μια καλης ποιοτητας μιξη και μετατροπη σε MP3, στειλ' το... :)

soundfonts ...ε;
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Yet!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζω μεσα στις Αναμνησεις...
    • Skype - Radioyet!
    • Προφίλ
    • Radioyet The Realy Greek Internet Radio !
Παράθεση
Τα τραγούδια πρέπει να είναι δικές σας συνθέσεις και δεν πρέπει να έχουν συμπεριληφθεί σε άλλη δισκογραφική δουλειά ως τώρα.
Διασκευές και επανεκτελέσεις τραγουδιών γίνονται δεκτές μόνο αν έχουν κάποια σημαντική "προστιθέμενη αξία" (δηλ. διαφορά από το πρωτότυπο) και μόνο αν έχετε την άδεια του αρχικού δημιουργού.

Αγαπητοι μου φιλοι.. Συμφωνω και εγω απολυτα με τα παραπανω.. Αλλα και εγω θα ηθελα να ανεβασω τον ΜΠΑΤΣΟ μου που ειναι διασκευη απο τραγουδι του Billy Joe αλλα αντε να τον βρης αυτον για να του ζητησεις την αδεια.. Εαν ζει αλλωστε.. Και αν ακουσει πως εκανα το τραγουδι του θα με παρει στο κυνηγι η θα παθει στην στιγμη ανακοπη καρδιας... ;D ;D
Εαν ξερει καποιος φιλος την διαδικασια (καταλαβαινω οτι ειναι αρκετα δυσκολο μεχρι αδυνατο) ας με βοηθησει..  ::) Πολλους Χαιρετισμους.. Χρηστος..



« Τελευταία τροποποίηση: 17/03/06, 14:54 από Yet! »
www.Radioyet.de Το δικό σας Ελληνικό Ραδιόφωνο ! Κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 η Ώρα Ελλάδος!

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Το πιο λογικο ειναι να βρεθει ο publisher και να γινει η αιτηση σε αυτον...

Βεβαια το ποσο που θα ζητησει για την αδεια, το οποιο δεν μπορει να εχει οποιαδηποτε σχεση με της πωλησεις του CD του Kithara.gr διοτι το CD αυτο ειμαι για μη κερδοσκοπικου χαρακτηρα, μου ειναι αγνωστο...

If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1239
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
...η στελνεις μαιλ στον ιδιον...απο οτι ξερω, ειναι εν ζωη ο λεγομενος καλλιτεχνης...
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Για το Legalize it του Peter Tosh σε ποιον να στείλω?  :(
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Ενδιαφερουσα η προταση του Black Sheep η οποια υπαρχει ως πιθανοτητα μαζι με πολλες αλλες...

Αυτο ομως που θελω να τονισω ειναι οτι το CD θα πωλειται σε τιμη κοστους, που σημαινει οτι κανενας απο τους διαχειριστες/συντονιστες δεν προκειται να βγαλει κερδος απο αυτη την ιστορια!
    ...ααααααααααα! Εμενα αλλα μου ταξατε!!! Δε παιζω!  ;D ;D ;D ;D ;D


    Εχω και εγω 3 κομματια (ορχηστρικα) αλλα ειναι αρκετα slow πηραζει?
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος PAPAJOHNNY

  • Μικρός Μπαλαντούλης
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 228
  • Φύλο: Άντρας
  • ...but I like it!
    • Προφίλ
Απλως θελω να κανω μια ερωτηση στους admins και γενικοτερα σε αυτους που εχουν ασχοληθει με το CD και με τα δικαιωματα.
Θα γραψω ενα κομματι του οποιου η μουσικη ειναι δικια μου και οι στιχοι ενος φιλου.
Το τραγουδι αυτο θα γραφτει στα στουντιο του Ι.Ε.Κ ΑΚΜΗ καθαρα για εκπαιδευτικους λογους, συγκεκριμενα για την πτυχιακη του στιχουργου σαν τελικη εξεταση για το πτυχιο του.
Με καποιους καθηγητες του Ι.Ε.Κ. που μιλησα μου ειπανε οτι το Ι.Ε.Κ. διατηρει τα δικαιωματα της καθεαυτου ηχογραφησης και οτι τα δικαιωματα του τραγουδιου ειναι καθαρα του συνθετη και του στιχουργου.
Ενα τετοιο κομματι θα μπορουσα να το στειλω στo kithara ή θα υπαρχει προβλημα με το Ι.Ε.Κ. οσον αφορα την ηχογραφηση?

Ευχαριστω προκαταβολικα. :D   
« Τελευταία τροποποίηση: 27/03/06, 20:42 από PAPAJOHNNY »
Της ψυχής μου τα κομάτια είναι έρημα παλάτια,όπως κάτι μονοπάτια δίχως τέλος και αρχή...

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Χμ... ενδιαφέρον. Περιμένατε πότε θα λείψω για να το κάνετε;;;  ::) ::) Νομίζω ότι καλύτερα θα ήταν το cd αυτό να μην περιέχει διασκευές αλλά μόνο δικές μας συνθέσεις. Βέβαια υπάρχει ένα θέμα εδώ που δε ξέρω πως θα το λύσετε. Εαν οι συμμετοχές είναι πολλές πως και με τι κριτήρια θα αποφασίσετε για το ποιά τραγούδια θα μείνουν έξω; Είναι λεπτό και δύσκολο ζήτημα. Με χαρά μου θα συμμετέχω, αν βρω χρόνο να ετοιμάσω και να ηχογραφήσω κάτι καινούργιο, αλλιώς θα σας στείλω ένα απο τα παλιά που έχω ανεβάσει και εδώ παλαιότερα. Καλή επιτυχία.
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Με χαρά μου θα συμμετέχω, αν βρω χρόνο να ετοιμάσω και να ηχογραφήσω κάτι καινούργιο, αλλιώς θα σας στείλω ένα απο τα παλιά που έχω ανεβάσει και εδώ παλαιότερα. Καλή επιτυχία.

Στείλε, στείλε... Εσύ ό,τι και να στείλεις καλό θα είναι...
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος Πέτροc

  • Γητευτής Ήχων
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 750
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι η Σιωπή που Τώρα ξεκινά ...
    • Προφίλ
... μια ερώτηση kith ... ::)

... στατιστικά πως πάμε ?
... έχουν μαζευτεί πολλά τραγούδια ?
... θα το βγάλουμε τριπλό το cd ?
ή πέσανε κάπως τα πράγματα ?
να το ξαναδιαφημίσουμε ?
να στείλουμε το διαγωνισμό στα πρωινάδικα, μπας και τσιμπήσουμε λίγο ακροαματικότητα ?  ;D

(βασικά τα λέω όλα αυτά μπας και τονωθώ και στρωθώ και στείλω κι εγώ ... ::) )

χμμμ ... ΟΚ, δεν ήταν μόνο μία η ερώτηση  ;D ... /nEwBiE  8)
Σε έμβρυα στάση να αναθρέφω χαραυγές ...

Αποσυνδεδεμένος vivian621

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Γυναίκα
  • An8rwpos ki egw ki apopse 8a fwnaksw....
    • Προφίλ
Καλησπερa. Ειμαι καινουργιο μελοσ αν και σας παρακολουθω παρα πολυ καιρo...
θα ηθελα αν γινεται και εγω ενα cd. Γραφω μουσικη και στιχους (κυριως...) αλλα  δεν προλαβαινω να στειλω λογω ελλειψης χρονου (και εγω για να τα φτιαξω χρειαζομαι ΠΟΛU...) θα χαρω ομως ιδιαιτερα να αποκτησω  την συλλογη σας  ;D ;D ;D ;D ;)
Ανθρωπος& εγω& αποψε θα φωναξω.Ανθρωπος& εσυ  που'χεις στα χερια την δικη μου την ζωη& πριν
προλαβω να σου πω πως ειμαι ανθρωπος& εγω.Ενα κομματι απ'τον ιδιο τον δικο σου τον Θεο.& εχω
δικαιωμα να κλαιω,να γελαω,να πονω....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
15 Απαντήσεις
61694 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/08/12, 17:13
από stelios-z
4 Απαντήσεις
6050 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/06, 22:42
από juliad
2 Απαντήσεις
9406 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/07, 15:52
από guitarman28
53 Απαντήσεις
58917 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/04/11, 15:47
από BillyMagic
1 Απαντήσεις
2508 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/10, 22:02
από Anaximandros
7 Απαντήσεις
24282 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/06/11, 10:24
από γατόφιλος
0 Απαντήσεις
2660 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/11, 02:53
από Eagle Of Kamelot
1 Απαντήσεις
8323 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/10/11, 23:11
από Tempus
4 Απαντήσεις
2475 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/12/11, 01:13
από otinanai13
0 Απαντήσεις
291 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/01/24, 03:19
από podogej