Αποστολέας Θέμα: Απ: Διαγωνισμός kithara.gr με δώρο αξίας έως 300€!  (Αναγνώστηκε 9784 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Υπάρχει κανείς που πιστεύει ότι ο διαγωνισμός αυτός αφορά το kithara.gr και τα μέλη του;;
Ρωτάω μήπως είμαι εγώ ο παράξενος εδώ πέρα... ::)

Αποσυνδεδεμένος tsirigotis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 249
    • Προφίλ
Υπάρχει κανείς που πιστεύει ότι ο διαγωνισμός αυτός αφορά το kithara.gr και τα μέλη του;;
Ρωτάω μήπως είμαι εγώ ο παράξενος εδώ πέρα... ::)
θα συμφώνησω ...

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Genuine Ladies
Υπάρχει κανείς που πιστεύει ότι ο διαγωνισμός αυτός αφορά το kithara.gr και τα μέλη του;;
Ρωτάω μήπως είμαι εγώ ο παράξενος εδώ πέρα... ::)
θα συμφώνησω ...
+1000 Γενικα σε αλλα site για να παρει καποιος μερος σε διαγωνισμους θα πρεπει να εχει συμπληρωσει καποιο αριθμο ποστ τον προηγουμενο καιρο κ οχι να γραφονται στο φορουμ μονο κ μονο για το διαγωνισμο οπως εγινε κ εδω (να βαλω κ εγω τις οδοντογλυφιδες μου μια προς μια)

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
χείμαρρο καταπιεσμένων συμφορουμιτών εξαπέλυσε ο Ριχάρδος!! ;D

να βάλω το + μου κι εγώ στα λεγόμενα των προηγούμενων...

(εκτός απ'αυτό με τις οδοντογλυφίδες που δεν το κατάλαβα :P )

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
...

Tώρα τι να πει κανείς... :P

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
...πολλά νέα μέλη στο φόρουμ... :o :o :o
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
...πολλά νέα μέλη στο φόρουμ... :o :o :o


 :roll
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
θα απαντήσει κάποιος σχετικά με μερικά "συγκεκριμένα" ποστς παραπάνω?



...πολλά νέα μέλη στο φόρουμ... :o :o :o


ενεργά πάνω απ'όλα! ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 16/03/12, 16:06 από hot_sauce »

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Θλιβερό τουλάχιστον

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
χαχαχαχαχ τελειο το κιθαρα γιγαντώθηκε
να ρωτησω κατι? για μια gibson που εχω :P
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
να ρωτησω κατι? για μια gibson που εχω :P

μόνο iphone πουλάμε εδώ κύριε...τι το περάσατε? μουσικό φόρουμ?? ;D

Αποσυνδεδεμένος rodort1

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 253
    • Προφίλ
Δεν ξέρω γιατί, αλλά θυμήθηκα κάποιες δεξιώσεις ή εγκαίνια στην Ελλάδα με δωρεάν μπουφέ και τον πολιτισμό που επιδείκνυαν οι παριστάμενοι.. :-X

Εγώ εύχομαι όποιος νεόκοπος "παίζει" με πολλούς κωδικούς να κερδίσει ένα αντικείμενο ίδιο με αυτό που πουλάει και να μην μπορεί να ξεφορτωθεί ούτε το ένα,ούτε το άλλο...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Ο διαγωνισμός αφορά αυτούς που είναι ήδη μέλη και αυτούς που θα γίνουν μέλη, έστω για λίγο. Στον συγκεκριμένο διαγωνισμό δεν τέθηκε περιορισμός, και δεν ξεκίνησε με πρωτοβουλία του kithara.gr ούτε υπήρξε μεγάλη δυνατότητα παρέμβασης στην οργάνωσή του. Οι όροι συμμετοχής έχουν χρησιμοποιηθεί και σε άλλα site, όπου υπήρξε παρόμοιος διαγωνισμός.
Αν/όταν το kithara.gr οργανώσει διαγωνισμό από την αρχή μέχρι το τέλος (και αν βρεθεί χορηγός βέβαια), οι όροι συμμετοχής θα είναι αυστηρότεροι (όπως π.χ. στον προηγούμενο).

Στην συγκεκριμένη περίπτωση, επιλέξαμε να προσφέρουμε σε κάποιον (παλιό ή νέο μέλος, δεν έχει σημασία) ένα δώρο 300€, παρά τίποτα σε κανέναν. Όποιος θέλει συμμετέχει. Όποιος δεν θέλει, απλά αγνοεί την ανακοίνωση του διαγωνισμού. Κάποιος χαρίζει δώρο 300€, πάρτε το ή αφήστε το. Δεν άλλαξε κάτι τόσο δραματικά στο kithara.gr για να γίνει τεράστιο θέμα συζήτησης.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ο διαγωνισμός αφορά αυτούς που είναι ήδη μέλη και αυτούς που θα γίνουν μέλη, έστω για λίγο. Στον συγκεκριμένο διαγωνισμό δεν τέθηκε περιορισμός, και δεν ξεκίνησε με πρωτοβουλία του kithara.gr ούτε υπήρξε μεγάλη δυνατότητα παρέμβασης στην οργάνωσή του. Οι όροι συμμετοχής έχουν χρησιμοποιηθεί και σε άλλα site, όπου υπήρξε παρόμοιος διαγωνισμός.
Αν/όταν το kithara.gr οργανώσει διαγωνισμό από την αρχή μέχρι το τέλος (και αν βρεθεί χορηγός βέβαια), οι όροι συμμετοχής θα είναι αυστηρότεροι (όπως π.χ. στον προηγούμενο).

Στην συγκεκριμένη περίπτωση, επιλέξαμε να προσφέρουμε σε κάποιον (παλιό ή νέο μέλος, δεν έχει σημασία) ένα δώρο 300€, παρά τίποτα σε κανέναν. Όποιος θέλει συμμετέχει. Όποιος δεν θέλει, απλά αγνοεί την ανακοίνωση του διαγωνισμού. Κάποιος χαρίζει δώρο 300€, πάρτε το ή αφήστε το. Δεν άλλαξε κάτι τόσο δραματικά στο kithara.gr για να γίνει τεράστιο θέμα συζήτησης.


Ειλικρινά δεν ειναι οτι καίγομαι για το θεμα αλλα σύμφωνα με τα λεγόμενά σου, και ειδικά σε αυτα που εχω κανει με Bold, δεν μου φαινεται οτι επιλέξατε και προσφέρατε στα μέλη του κιθαρα κατι γιατι οπως λες και εσυ Βραζιλη δεν ειχατε περιθώρια παρέμβασης στους ορους...μαλλον προσφέρατε κατι μέσω του κιθαρα για ολους...τωρα το ποσα μελη απο τα "νεα" θα παραμείνουν ενεργα ειναι μια ιστορια που λιγο πολυ ολοι μας την ξερουμε...και ειλικρινα δεν ειμαι ελιτιστής -να εχει το κιθαρα μονο ενεργα μελη μπλα μπλα μπλα,οχι-αλλα να εχει μελη που κανουν εγραφη για εναν διαγωνισμό ειναι λιγο αστειο.
στην τελικη λεγεται ΚΙΘΑΡΑ,οχι χαριζουμε laptops.
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
zeromancer,
Ο προηγούμενος διαγωνισμός που ήταν πιο εξειδικευμένος, μόνο για μουσικούς, είχε ελάχιστες συμμετοχές (και καμία δεν ήταν δική σου). Πάρτε τώρα έναν που είναι για όλους. Ένας απλός διαγωνισμός είναι. Αν δεν σου αρέσει, απλά δεν συμμετέχεις.

Το δώρο του διαγωνισμού είναι κατ'επιλογή του νικητή, γιατί μιας και δόθηκε αυτή η δυνατότητα την επέλεξα γιατί δεν ήθελα να διαλέξω ως δώρο π.χ. μια ηλ. κιθάρα, γιατί κάποιο μέλος μπορεί να μην είναι κιθαρίστας ή να μη παίζει ηλεκτρική.

Αργότερα (και αν βρεθεί χορηγός), θα δούμε τι άλλο διαγωνισμό θα κάνουμε και πώς θα τον κάνουμε.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
μπορεις να μου εξηγήσεις το "καμια δεν ειναι δικη σου"?
δλδ μπορω να εχω λογο μονο αν παιρνω μερος σε διαγωνισμους? ΑΝ ειναι ετσι (με κεφαλαιο το αν) να κανουμε/κανεις ενα limit και στα ποστ και να μην εκφέρουν αποψη οσοι εχουν κατω απο 2000 π.χ...Σορρυ ΒΡαζιλη αλλα θεωρω αστεια την παραπανω προταση αν οχι παιδαριώδες γιατι πιστευω πως δεν εχει υποσταση.

επισης δεν συμμετεχω γιατι απλως δεν με ενδιαφερει οπως δεν το εκανα και στον προηγουμενο για τους δικους μου λογους,λογικους η παραλογους. Παρ ολα αυτα εχω ΚΑΘΕ δικαίωμα να σχολιαζω και ειναι ΑΣΤΕΙΟ (αρα άξιο σχολιασμου για μενα) να βλεπεις τοσες εγραφες σε ενα ΚΙΘΑΡΙΣΤΙΚΟ φορουμ για εναν διαγωνισμό και θα δεις οτι θα γινει πιο αστειο οταν σε 6 μηνες θα μπεις παλι στο θεμα και τα ατομα με το μοναδικο ποστ θα εχουν κατω απο το ονομα τους 1 ποστ ακομα(βεβαια μπορει να υπαρξει και αλλος διαγωνισμος).
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
η τόση αντίδραση, προφανώς, υπάρχει γιατί ο διαγωνισμός αναφέρεται ως "ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ KITHARA.GR"

αν το forum είναι απλά ο host των συμμετοχών (δεν βλέπω το λόγο μιας και δεν έχει κανένα άλλο νόημα η χρήση του) πάω πάσο...απλά δεν αναφέρεται πουθενά...

και όπως θα έχετε δει ούτε εγώ, ούτε και τα περισσότερα (ενεργά) μέλη του φόρουμ, που είπαμε κάτι, συμμετέχουμε στο διαγωνισμό....θέλουμε απλά και ξεκάθαρα το "καλό" αυτής εδώ της κοινότητας....και το να γράφονται μέλη μόνο και μόνο για να πούνε...."ορίστε....γράφτηκα...πότε επιλέγω το δώρο μου?" μοιάζει όντως χαζό.....

edit: btw....στο site του newsfeast αναφέρει το διαγωνισμό σαν διαγωνισμό του kithara (ούτε καν kithara.gr..... :-\ )

http://www.newsfeast.gr/index.php/2012/03/win-contest-kithara-ricardo-auction-deal-gift-competition/
« Τελευταία τροποποίηση: 17/03/12, 03:04 από hot_sauce »

Αποσυνδεδεμένος roockie521

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δεν ήξερα οτι το Κιθάρα ήταν secret society. Για ένα διαγωνισμό κάνετε έτσι; Εντάξει τώρα με αυτό το πόστ έγινα ποιο ενεργό μέλος :) . Ευτυχώς που έχει και πατάτες το ρικάρντο γιατί είχα ξεμείνει :) .

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Genuine Ladies
Δεν ήξερα οτι το Κιθάρα ήταν secret society. Για ένα διαγωνισμό κάνετε έτσι; Εντάξει τώρα με αυτό το πόστ έγινα ποιο ενεργό μέλος :) . Ευτυχώς που έχει και πατάτες το ρικάρντο γιατί είχα ξεμείνει :) .
τωρα εσυ η κανεις πλακα η πραγματικα δεν εχεις αντιληψη του τι συμβαινει.Καποιοι εδω μεσα εχουν αφιερωσει ωρες απο το χρονο τους αμισθι ωστε να βοηθησουν κοσμο που ασχολειται με τη κιθαρα ή απειρο χρονο και ισως χρημα για να συντηρηθει το σαιτ και να υπαρχει εδω κ καποια χρονια....ωστε να ερθεις εσυ και οποιοσδηποτε αλλος το 2012 τυχαια και φευγαλαια να τσιμπησεις το δωρακι σου και να τη κανεις με ελαφρα...και πως να το κανουμε ΕΓΩ θα ηθελα ο νικητης να ειναι απο εδω μεσα ωστε να μπαινει και να μας παρουσιαζει  το δωρο και να χαιρομαστε και εμεις μαζι του καθε μερα παρα να το παρεις εσυ...εδω η αλλη πηγε και εβαλε 72 δημοσιευσεις....αρπαχτικα! >:(

Επισης θα ηθελα να αποσυρω την ΜΙΑ μου συμμετοχη αν γινεται!
 
« Τελευταία τροποποίηση: 17/03/12, 03:36 από noe13 »

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
zeromancer,
Φυσικα ολοι εχουν λογο για τα παντα, εδω δεν ειναι ενα "φασιστικο" φορουμ οπως ισως καποια αλλα. Αλλα δεν ειδα ουτε καν να σχολιαζεις τον προηγουμενο μουσικο διαγωνισμο, εστω για να πεις ενα μπραβο και ετσι να προωθηθει. Αντιθετως, επιτιθεσαι με θερμη σε εναν αλλον διαγωνισμο που δεν σε ενδιαφερει. Κι αυτο υποτιθεται οτι το κανεις για το καλο του Κιθαρα. Θυμασαι το ανεκδοτο με τον γαιδαρο του γειτονα;...

hotsauce,
Φιλοξενουμε τον διαγωνισμο και απευθυνεται στα μελη του. Αυτην τη φορα δεν υπηρξε περιορισμος στο τι ειδους μελη θα ειναι αυτα, ουτε μπορει να γινει συμβολαιο με τα μελη για να συνεχισουν να μπαινουν και να γραφουν μηνυματα στο φορουμ. Ο καθενας ειναι ελευθερος να ερθει και να φυγει οποτε θελει. Καποτε σε κληρωση βασιλοπιτας, το 1ο δωρο το κερδισε καποιος που απο τοτε δεν τον ξαναειδαμε, σε φεστιβαλ του Κιθαρα εχουν παιξει καποια μελη που μετα δεν τα ξαναειδαμε, τον προηγουμενο διαγωνισμο τον κερδισε μελος με ελαχιστα μηνυματα (μεχρι τωρα). Αυτα εξαρτωνται απο τυχη ή ικανοτητες, και οχι απο αριθμο μηνυματων. Η προσφορα του καθε μελους με γνωσεις και μηνυματα εκτιμαται σε αλλες περιπτωσεις, οχι σε κληρωσεις και διαγωνισμους.

Φυσικα, μπορει καποια μελη που γραφτηκαν ή που ετυχε να μαθουν για τον διαγωνισμο και το Κιθαρα να επιστρεψουν ξανα και να γινουν ενεργα μελη. Οπως και να'χει, στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν μας απασχολησε το να γεμισει το φορουμ με νεες εγγραφες, αν το θελαμε θα μπορουσαμε να φτιαξουμε πλασματικες αυτοματα. Αυτο που θελαμε ηταν να γινει το Κιθαρα λιγο πιο γνωστο και καποιος να παρει ενα ακριβο δωρο, με ανταλλαγμα μοναχα ενα δημοσιο θεμα στο φορουμ, που δεν αλλαζει τον χαρακτηρα και την πορεια του Κιθαρα!

Αποσυνδεδεμένος Nicholson

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Είναι λίγο άδικο αυτό που συμβαίνει...Τουλάχιστον έπρεπε να μπει σαν όρος οι προσφορές να έχουν σχέση με τη μουσική για να μην μπαίνει ο κάθε άσχετος.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
βραζιλη ειλικρινα ημουν διατεθειμένος τα σταματησω να απανταω στα ποστ γιατι δεν εχει νοημαη συζήτηση αλλα η σταση σου με ωθεί στο να μη το κανω.
α)Θα μου εξηγήσεις τι σημαινει η φραση σου "καμια δεν ειναι δικη σου" και τι νοημα εχει που την εγραψες? που αποσκοπεί? τι θες να πεις με αυτο?στο προηγουμενο ποστ σου παντως δεν μου απαντησες συγκεκριμένα.
β)Για τον προηγουμενο διαγωνισμό ειδα τις συμμετοχές, ειδα το θεμα, ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ. ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΩ.εδω ΘΕΛΩ.τοσο απλα.Γιατι?Γιατι ο προηγουμενος ηταν σοβαρος διαγωνισμος ενω αυτος ειναι αστειος(οχι ο διαγωνισμος αυτος καθε αυτος αλλα ο φαύλος τιτλος οτι απευθύνεται σε μελη τπυ κιθαρα.ΟΧΙ το να σε παρω εγω οτοστοπ με το αυτοκινητο μου δεν σε κανω και ιδιοκτήτη.)
γ)και εγω θα θελω να κερδισει καποιος απο εδω μεσα για να το γουσταρουμε ολοι
δ)ερμήνευσε τα σημάδια Βραζιλη...το γεγονος οτι υπαρχουν τοσα ποστ που θεωρουν αστεια την ολη φαση, ακομα και ατομα που πηραν μερος στον διαγωνισμο, και με εσενα ΜΟΝΑΔΙΚΟ υποστηρικτή του(ουτε καν αλλοι mods δεν συμφωνουν)  κατι παει να πει...Δεν ειναι τοσο δυσκολο να πεις(αν το πιστευεις βεβαια) "ναι ρε παιδια στην τελικη εχετε δικιο". Οι ατακες του στυλ παρτε το η αφηστε το ειναι ιδιες με αυτες εργοδοτών προς χαμηλόμισθους.
ε)αυτα  :)
« Τελευταία τροποποίηση: 17/03/12, 13:45 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
zeromancer,
Εννοώ ότι όταν γίνεται ένας διαγωνισμός καθαρά μουσικός και οργανώνεται εξ ολοκλήρου από το kithara.gr, καλό θα ήταν (και όχι υποχρεωτικό) να υπάρχει κάποια κίνηση, έστω με μια καλή κουβέντα για την οργάνωση. (Και να προσθέσω εδώ: Όταν γίνεται ένας διαγωνισμός όχι καθαρά μουσικός, καλό θα ήταν (και όχι υποχρεωτικό) να μην ειπωθεί κακή κουβέντα για την οργάνωση, ή έστω τουλάχιστον όχι πριν τη λήξη του). Οι χορηγοί δεν δίνουν τα δώρα επειδή είμαστε φίλοι, αλλά επειδή προσβλέπουν σε κάποιου είδους όφελος από αυτήν την κίνηση. Αν δουν αυτοί ή άλλοι υποψήφιοι χορηγοί ότι ο διαγωνισμός δεν τυγχάνει του ενδιαφέροντος των μελών ή τυγχάνει αποδοκιμασίας, δεν θα ενδιαφερθούν πια.
(Και προς αποφυγή τυχόν παρεξηγήσεων, να σημειώσω ότι το kithara.gr δεν έχει κανένα χρηματικό όφελος από τις χορηγίες δώρων, όλος ο κόπος που καταβάλλεται για διαγωνισμούς -και γενικά τα πάντα- είναι μόνο για τα μέλη)

Ξαναλέω, στη συγκεκριμένη περίπτωση η επιλογές για το kithara.gr ήταν: Δώρο 300€ για κάποιον και λίγη περισσότερη κίνηση στο φόρουμ (και όποιος θέλει ας παραμείνει ως ενεργό μέλος ή απλά ας διαβάζει ως επισκέπτης), ή άρνηση του δώρου και αποσιώπηση της επιλογής αυτής. Καλώς ή κακώς επιλέχθηκε η πρώτη επιλογή. Ας χαρεί κάποιος με το δώρο και ας συνεχίσουμε την ζωή μας, δεν χρειάζεται να γίνει τεράστιο θέμα αντιπαράθεσης.  Αν βρεθεί κάποιος άλλος χορηγός αργότερα, θα κρίνουμε κατά περίπτωση και όσο είναι δυνατόν θα προσπαθήσουμε να λάβουμε περισσότερο υπόψη τις επιθυμίες σας.


Είναι λίγο άδικο αυτό που συμβαίνει...Τουλάχιστον έπρεπε να μπει σαν όρος οι προσφορές να έχουν σχέση με τη μουσική για να μην μπαίνει ο κάθε άσχετος.

Όπως είπα παραπάνω, ο χορηγός δεν δίνει τα χρήματά του γιατί είμαστε φιλαράκια, αλλά για να δει κίνηση στην επιχείρησή του. Αν όμως εγώ ως διαχειριστής αποφασίσω να χαρίσω κάτι με δικά μου έξοδα, θα θέλω να το δώσω σε κάποιον από αυτούς που αγαπάνε πολύ το kithara.gr.

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Genuine Ladies
zeromancer,
Εννοώ ότι όταν γίνεται ένας διαγωνισμός καθαρά μουσικός και οργανώνεται εξ ολοκλήρου από το kithara.gr, καλό θα ήταν (και όχι υποχρεωτικό) να υπάρχει κάποια κίνηση, έστω με μια καλή κουβέντα για την οργάνωση. (Και να προσθέσω εδώ: Όταν γίνεται ένας διαγωνισμός όχι καθαρά μουσικός, καλό θα ήταν (και όχι υποχρεωτικό) να μην ειπωθεί κακή κουβέντα για την οργάνωση, ή έστω τουλάχιστον όχι πριν τη λήξη του). Οι χορηγοί δεν δίνουν τα δώρα επειδή είμαστε φίλοι, αλλά επειδή προσβλέπουν σε κάποιου είδους όφελος από αυτήν την κίνηση. Αν δουν αυτοί ή άλλοι υποψήφιοι χορηγοί ότι ο διαγωνισμός δεν τυγχάνει του ενδιαφέροντος των μελών ή τυγχάνει αποδοκιμασίας, δεν θα ενδιαφερθούν πια.
(Και προς αποφυγή τυχόν παρεξηγήσεων, να σημειώσω ότι το kithara.gr δεν έχει κανένα χρηματικό όφελος από τις χορηγίες δώρων, όλος ο κόπος που καταβάλλεται για διαγωνισμούς -και γενικά τα πάντα- είναι μόνο για τα μέλη)

Ξαναλέω, στη συγκεκριμένη περίπτωση η επιλογές για το kithara.gr ήταν: Δώρο 300€ για κάποιον και λίγη περισσότερη κίνηση στο φόρουμ (και όποιος θέλει ας παραμείνει ως ενεργό μέλος ή απλά ας διαβάζει ως επισκέπτης), ή άρνηση του δώρου και αποσιώπηση της επιλογής αυτής. Καλώς ή κακώς επιλέχθηκε η πρώτη επιλογή. Ας χαρεί κάποιος με το δώρο και ας συνεχίσουμε την ζωή μας, δεν χρειάζεται να γίνει τεράστιο θέμα αντιπαράθεσης.  Αν βρεθεί κάποιος άλλος χορηγός αργότερα, θα κρίνουμε κατά περίπτωση και όσο είναι δυνατόν θα προσπαθήσουμε να λάβουμε περισσότερο υπόψη τις επιθυμίες σας.


Είναι λίγο άδικο αυτό που συμβαίνει...Τουλάχιστον έπρεπε να μπει σαν όρος οι προσφορές να έχουν σχέση με τη μουσική για να μην μπαίνει ο κάθε άσχετος.

Όπως είπα παραπάνω, ο χορηγός δεν δίνει τα χρήματά του γιατί είμαστε φιλαράκια, αλλά για να δει κίνηση στην επιχείρησή του. Αν όμως εγώ ως διαχειριστής αποφασίσω να χαρίσω κάτι με δικά μου έξοδα, θα θέλω να το δώσω σε κάποιον από αυτούς που αγαπάνε πολύ το kithara.gr.
Εγω τα καταλαβαινω αυτα που λες αλλα βλεπεις τι μπαχαλο γινεται ακριβως επειδη δεν εχουν μπει εστω και καποιοι τυπικοι κανονες.Αλλωστε στο δικο σου φορουμ φιλοξενειται ο διαγωνισμος αρα θα πρεπε να βαλεις καποια ορια.Αντ'αυτου αντι να υπερασπιστεις εστω κ λιγο τα μελη του φορουμ επιτιθεσαι σε αυτα για χαρη ενος διαγωνισμου.Πρεπει να ξερεις καλυτερα απο μενα οτι φορουμ πανω απ'ολα ειναι τα μελη του.Για μενα οπως προειπα θα επρεπε να υπαρχουν εστω και καποιοι τυπικοι κανονες ας μην ειναι ο αλλος 10 χρονια αλλα ας εχει 10 ποστ ομως.'Η ας μην βαζει ο καθενας 70+ δημοσιευσεις αλλα 5-10!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Δεν ήθελα να αναμιχθώ σε αυτή τη συζήτηση, ούτε να πάρω θέση καθώς οφείλω να αναγνωρίσω ότι και οι δύο πλευρές έχουν κάποια δίκια. Από την άλλη πλευρά όμως νιώθω την επιθυμία να εκφράσω κάποιες σκέψεις μου, κυρίως γιατί θεωρώ ότι υπάρχουν κάποια σημεία και παράμετροι που πρέπει να επισημανθούν:

1. Διαμαρτύρονται κάποιοι επειδή γίνεται ένας διαγωνισμός που ομολογουμένως δεν έχει άμεση σχέση με το αντικείμενο του site. Και λοιπόν; Τόσα χρόνια κάνουμε συζητήσεις επί συζητήσεων για θέματα, κατηγορίες, πίνακες και γενικά περιεχόμενο που, κατά τη γνώμη κάποιων, δεν έχει μεγάλη σχέση με κιθάρα ή με μουσική γενικότερα, π.χ. ποίηση, πολιτικές και θρησκευτικές συζητήσεις κλπ. Γιατί τόσος προβληματισμός για κάτι που είναι εξ ορισμού εφήμερο, θα το έχουμε ξεχάσει σε ένα μήνα και (όπως πάνε τα πράγματα) μάλλον δεν πρόκειται να επαναληφθεί;

2. Ο συγκεκριμένος διαγωνισμός έχει την σπάνια πρωτοτυπία να μπορεί ο νικητής να επιλέξει το δώρο του. Αυτό, σε συνδυασμό με το γεγονός ότι για τη συμμετοχή δεν απαιτείται κάποιο ιδιαίτερο ταλέντο (μουσικό ή άλλο) ή η ύπαρξη ειδικού εξοπλισμού, συνεπάγεται μια καθολικότητα καθώς δίνει την ευκαιρία να συμμετάσχει κυριολεκτικά ο καθένας. Σε προηγούμενους διαγωνισμούς πολλοί μπορεί να μην μπόρεσαν να συμμετάσχουν γιατί δεν είχαν τον απαραίτητο εξοπλισμό ή να μη θέλησαν να συμμετάσχουν επειδή τα δώρα δεν τούς ενδιέφεραν. Αν μη τι άλλο, εδώ τέτοια ζητήματα δεν υπάρχουν. Αυτό δεν είδα να το σχολιάσει κανείς.

3. Ως συνήθως, το "μπάχαλο" δεν μάς έρχεται ουρανοκατέβατο, αλλά το δημιουργούμε εμείς οι ίδιοι συνολικά με την κραυγαλέα αδυναμία μας να αντιμετωπίσουμε μια κατάσταση ψύχραιμα και λογικά, την τάση για υπερβολή και καταστροφολογία και γενικά την απώλεια σοβαρού διαλόγου με το σωστό τρόπο και στο σωστό χρόνο. Μόνο θετική δεν θα είναι η εντύπωση που θα αποκομίσει κάποιος (παλιός ή καινούργιος) βλέποντας αυτό το χάλι. Έχω την αίσθηση ότι κάποιοι εδώ μέσα (και για να είμαι δίκαιος αυτό συμβαίνει εκατέρωθεν) δεν λαμβάνουν υπόψη τους την εικόνα που προβάλλουν τέτοιες αντιπαραθέσεις και το αντίκτυπό τους στην γενικότερη ποιότητα του Κιθάρα.

4. Το σημαντικότερο ίσως. Μάλλον πολλοί εδώ μέσα δεν φαίνεται να έχουν καταλάβει ότι η λειτουργία και διαχείριση ενός ιστότοπου και μάλιστα για τόσα χρόνια είναι μια διαδικασία κάθε άλλο παρά εύκολη και ανέξοδη. Αν οι διαχειριστές θεώρησαν ότι μέσω ενός τέτοιου διαγωνισμού θα προκύψει κάποιο όφελος (έμμεσο ή άμεσο) για το Κιθάρα, καλώς έπραξαν και αποδέχτηκαν την πρόταση του ricardo. Το αν τελικά έκριναν σωστά ή όχι, μάλλον δεν είναι αυτή η κατάλληλη στιγμή να το κρίνουμε. Ας περιμένουμε να δούμε αν ο διαγωνισμός αυτός αποφέρει κάτι (θετικό ή αρνητικό) για την κοινότητα του Κιθάρα και το συζητάμε τότε. Αλλιώς προτρέχουμε χωρίς λόγο και αιτία...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
134 Απαντήσεις
58293 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/09, 13:37
από kakoulis
0 Απαντήσεις
6384 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/08, 19:22
από Βραζίλης
76 Απαντήσεις
27828 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/09, 17:43
από lampros.
20 Απαντήσεις
7047 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/09, 19:14
από Βραζίλης
4 Απαντήσεις
4744 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/09, 11:52
από Dio4Ever♕
17 Απαντήσεις
12201 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/09, 18:54
από nead
0 Απαντήσεις
2868 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/12/09, 09:58
από Ο Νέος Κιθαρωδός
1 Απαντήσεις
3920 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/07/11, 14:45
από diji grampsas
47 Απαντήσεις
69485 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/03/12, 20:31
από Nicholson
75 Απαντήσεις
76169 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/10/12, 22:17
από hot_sauce (φλουτσ)