Αποστολέας Θέμα: καθαριστικο ταστιερας....  (Αναγνώστηκε 72586 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #50 στις: 01/06/06, 03:16 »
http://www.fretnotguitarrepair.com/cleaning.htm





   σωστος ο παιχτης, πολυ ενδιαφερουσες πληροφοριες, οσοι δεν το ειδατε καλο ειναι να επισκευτητε το σιτε!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Iommy

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #51 στις: 27/07/06, 12:19 »
Το ξέρω οτι έχω αργήσει υπερβολικά (γράφω αρκετούς μήνες μετά...) αλλά θα ήθελα να σας πω οτι εδώ και 17 χρόνια που ασχολούμαι με τις ηλεκτρικές χρησιμοποιώ μια standard αποτελεσματική μέθοδο καθαρισμού και διατήρησης της ταστιέρας.

Κατ' αρχήν θα διαφωνήσω με τον φίλο που έγραψε οτι η ταστιέρα λιπάινεται από το φυσικό λίπος που εκκρίνουν τα δάχτυλα επειδή απλά αυτό το λίπος μεταφέρεται μαζί με ιδρώτα που όπως όλοι γνωρίζουν είναι εξαιρετικά όξινος (αυτή η οξύτητα φταίει που αχρηστεύονται οι χορδές μας).

Άκυρο λοιπόν αυτό, πάμε παρακάτω...

Conditioning
Παλιότερα πήγαινα σε γνωστό επιπλοποιό και μου έδινε μια κρέμα που περιείχε φυσικό κερί μέλλισσας. Σε λίγο καιρό μια παραπλήσια κρέμα κυκλοφόρησε και στα supermarkets και για να γίνω πιο κατατοπιστικός είναι το Overlay αλλά όχι ως spray αλλά μόνο σαν κρέμα. Από τότε χρησιμοποιώ αυτό το προϊόν και σας βεβαιώ οτι καμία ταστιέρα μου δεν έχει πάθει το παραμικρό. Εννοείται όμως οτι κάθε 10 μέρες αλλάζω χορδές δηλαδή κάθε 10 μέρες καθαρίζω και συντηρώ την ταστιέρα η οποία αν την προσέχεις χρειάζεσαι μόλις 10 λεπτά για να την συντηρήσεις σωστά. Αν έχει πιάσει...μάκα μάλλον δεν είσαι φανατικός με την συντήρηση και γι' αυτό καταλήγουν ορισμένοι με το συρματάκι στο χέρι (μπρρρ, ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω) και θυσαυρίζουν οι τεχνικοί και όσοι πουλάνε έτοιμες ταστιέρες...
Cleaning
Για καθαρισμό, χρησιμοποιώ καλής ποιότητας πανί για έπιπλα (ναι το κλασσικό κίτρινο αλλά αυτό που δεν αφήνει χνούδι) και τρίβω καλά την ταστιέρα αφού έχω πρώτα απλώσει την κρέμα για 5-10 λεπτά για να τραφούν οι πόροι που δημιουργούνται στο βερνίκι. Εδώ κάπου αξίζει να πω οτι τα ξύλα στις ταστιέρες ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΡΟΥΣ λόγω του βερνικιού. Σε αντίθετη περίπτωση, στην 1η υγρασία το μπράτσο θα γινόταν σαν το τόξο του Ρομπέν...

Να σημειώσω οτι η συλλογή μου δεν περιέχει μόνο ακριβές κιθάρες αλλά και πιο φτηνές no-name και φασόν που αγόρασα ως έφηβος και έχουν τραβήξει του Ozzy τα πάθη...

Αποσυνδεδεμένος psy_gr

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
  • Ε πόλεμο θέλεις...?
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #52 στις: 07/08/06, 13:08 »
Εννοείται όμως οτι κάθε 10 μέρες αλλάζω χορδές δηλαδή κάθε 10 μέρες καθαρίζω και συντηρώ την ταστιέρα η οποία αν την προσέχεις χρειάζεσαι μόλις 10 λεπτά για να την συντηρήσεις σωστά.
Έχω ακούσει οτι δέν κάνει καλό να λαδώνουμε τόσο πολύ το ξυλο της ταστιέρας
το πολύ 1 φορά το τρίμηνο με contitioner.
To πρόβλημα έιναι οτι άν χρειαστεί να αλλάξεις τάστα και είναι
ειναι πολύ υγρή η ταστιέρα υπάρχει δυσκολία στο ξύσιμο

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #53 στις: 15/08/06, 23:43 »
Εγω σημερα περασα την ταστιερα με λαδακι που βαζουμε στην σαλατα....

Βασικα γιατι και 'γω σαλατα τα εκανα  :(

Ειχα περασει κατι αυτοκολλητα πανω στην ταστιερα γιατι δν ειχα τι να κανω, και οταν τα εβγαλα, ειδα οτι ειχαν αφησει κολλα πανω. Οποτε πηρα ενα χαρτι, εσταξα επανω λιγο νερο και ενα αλλο καθαριστικο για την κουζινα που βγαζει τα λιπη και εχει αρωμα λεμονι, και αρχισα να τριβω ελαφρα.
Το προβλημα ηταν οτι μαζι με τις κολλες εφυγε και το χρωμα  :-X Στεγνωσε λιγο κιολας το ξυλο...

Οποτε παιρνω αλλο ενα χαρτι, βαζω λαδακι αγνο και παρθενο, και αρχιζω να το απλωνω πανω στην ταστιερα της κιθαρας. Αφου το αφησα λιγη ωρα, το σκουπισα.

Αποτελεσματα :

Η ταστιερα γλυστραει απαλα και ωραια  ;D
Βρηκε παλι το παλιο της χρωμα  ;D




Αποσυνδεδεμένος psy_gr

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
  • Ε πόλεμο θέλεις...?
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #54 στις: 18/08/06, 19:23 »
με λίγο ζιπέλαιο φέυγουν όλα...
γενικά η ναφθα δεν χαλα την ταστιέρα

paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #55 στις: 19/08/06, 15:09 »


...γλυστραει απαλα και ωραια  ;D





μμμ κατι μου θυμιζει... ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος psy_gr

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
  • Ε πόλεμο θέλεις...?
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #56 στις: 19/08/06, 22:39 »
LOL. Αυτό θα πεί χρήσημη απάντηση ;D

Αποσυνδεδεμένος mathanas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #57 στις: 19/08/06, 23:06 »
GHS FAST-FRET πριν και μετα το παιξιμο και χορδες και ταστιερα ειναι τελεια ......

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #58 στις: 20/08/06, 01:27 »
...γλυστραει απαλα και ωραια  ;D
μμμ κατι μου θυμιζει... ;D ;D ;D ;D

Τσ τσ τσ  ::)  ;D  :D :P

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #59 στις: 25/08/06, 19:48 »
Conditioning
Παλιότερα πήγαινα σε γνωστό επιπλοποιό και μου έδινε μια κρέμα που περιείχε φυσικό κερί μέλλισσας. Σε λίγο καιρό μια παραπλήσια κρέμα κυκλοφόρησε και στα supermarkets και για να γίνω πιο κατατοπιστικός είναι το Overlay αλλά όχι ως spray αλλά μόνο σαν κρέμα. Από τότε χρησιμοποιώ αυτό το προϊόν και σας βεβαιώ οτι καμία ταστιέρα μου δεν έχει πάθει το παραμικρό. Εννοείται όμως οτι κάθε 10 μέρες αλλάζω χορδές δηλαδή κάθε 10 μέρες καθαρίζω και συντηρώ την ταστιέρα η οποία αν την προσέχεις χρειάζεσαι μόλις 10 λεπτά για να την συντηρήσεις σωστά. Αν έχει πιάσει...μάκα μάλλον δεν είσαι φανατικός με την συντήρηση και γι' αυτό καταλήγουν ορισμένοι με το συρματάκι στο χέρι (μπρρρ, ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω) και θυσαυρίζουν οι τεχνικοί και όσοι πουλάνε έτοιμες ταστιέρες...
Cleaning
Για καθαρισμό, χρησιμοποιώ καλής ποιότητας πανί για έπιπλα (ναι το κλασσικό κίτρινο αλλά αυτό που δεν αφήνει χνούδι) και τρίβω καλά την ταστιέρα αφού έχω πρώτα απλώσει την κρέμα για 5-10 λεπτά για να τραφούν οι πόροι που δημιουργούνται στο βερνίκι. Εδώ κάπου αξίζει να πω οτι τα ξύλα στις ταστιέρες ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΡΟΥΣ λόγω του βερνικιού. Σε αντίθετη περίπτωση, στην 1η υγρασία το μπράτσο θα γινόταν σαν το τόξο του Ρομπέν...

    Δεν εχεις καταλαβει οτι προκειται για μουσικα οργανα και οχι για τραπεζαριες!
    Υπαρχουν εξειδικευμενα προιοντα για καθαρισμο και διατηρηση της ταστιερας!
    Επισης, ως επι των πλειστων οι ταστιερες ειναι "γυμνες" χωρις βερνικι, αρα τα προιοντα που αναφερεις δεν ανταποκρινονται σ'αυτες! Αλλα ακομα ουτε και για τις maple ταστιερες δεν κανουν!
   Καλο ειναι να μην λεμε οτι θελουμε για να μπερδευουμε τους "λιγοτερο γνωστες"-μελη του κιθαρα.γρ.

 Με εκτιμιση και σεβασμο,
                             sotriani
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Iommy

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #60 στις: 01/09/06, 11:29 »
...O.K!

Για πές μας φίλτατε ποιά προϊόντα θεωρείς εσύ εξειδικευμένα; Το λεμονέλαιο μήπως; Έχεις υπόψη σου τι οξύτητα έχει αυτό το "αθώο" καθαριστικό ή κάτι άλλα που κυκλοφορούν; Αν έχεις σε παρακαλώ να μας πεις γιατί ευτυχώς έπεσα σε περίπτωση που φίλος μου καθηγητής χημείας (στη διάθεση όποιου ενδιαφέρεται το τηλέφωνό του) έκανε τον κόπο να αναλύσει, για πλάκα. Ξέρεις πόσο "λάδι από λεμόνι" έχει το πιο καλοπουλημένο λεμονέλαιο στον κόσμο; 0,2% !!!

Χημεία και τέρατα φίλοι μου!

Για διάβασε κάθε πότε πρέπει να χρησιμοποιούνται γιατί έχω την εντύπωση οτι συζητάμε για   συχνή φροντίδα των μουσικών οργάνων μας που όσο και να μη το πιστεύεις είναι φτιαγμένα από ξύλο και βαμένα ή περασμένα με βερνίκι ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ. Τώρα αν θεωρείς εσύ τις κιθάρες σου τραπεζάκια, ντουλάπια ή τραπεζαρίες συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να σε βοηθήσω, αν και θα ήθελα.

Δηλαδή εσύ αν βάζεις λεμονέλαιο νομίζεις οτι οι κιθάρες είναι μπριζόλες με χορδές; Δεν συμφωνώ με το σχόλιό σου φίλε και πολύ περισσότερο όταν δεν υπάρχουν επιχειρήματα για να στηρίξεις την άποψή σου.

Μπορούσες να πεις απλά οτι διαφωνείς και χρησιμοποιείς τον τάδε τρόπο, όμορφα και πολιτισμένα.

Νομίζω οτι θα ήταν χρήσιμο να διαβάσουμε όλοι ποιούς τρόπους χρησιμοποιούν οι συνάδελφοι για να καθαρίσουν την κιθάρα τους ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΟΥΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. Κανείς δεν γράφει στο forum για να πουλήσει την εφεύρεσή του. Χρησιμοποιώ τον τρόπο που περιέγραψα 17 χρόνια με επιτυχία. Έχεις κάποιον καλύτερο τρόπο που διατηρεί τις κιθάρες σου για 18 χρόνια σε άψογη κατάσταση; Γράψτο να το μάθουμε και 'μεις. Δεν χρειάζεται να προσβάλλεις κανέναν.

Με εκτίμηση

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #61 στις: 02/09/06, 19:58 »
   ...κατ αρχην δεν ηθελα να ανεβασω τους τονους! Επισης δεν ηθελα να προσβαλλω κανενα, αλλα ουτε και με ενοχλησε ο τροπος που συνεταξες το ποστ σου, καθε αλλο μαλιστα!

   Εχω γραψει και πιο πανω οτι τα καθαριστικα με βαση το λεμονι δεν ειναι καλα για τον λογο της οξιτητας τους, αφενος και κατα δευτερο ανεφερα οτι υπαρχουν ποιοτικα οικονομικα και προπαντως πιο εξειδικευμενα προιοντα για τον καθαρισμο και την συντηρηση της ταστιερας μας! Ενα απο αυτα ειναι και το 05 της dunlop. Eπισης εχω αναφερει οτι η συντηρηση και ο καθαρισμος της ταστιερας πρεπει να γινεται μετα απο καθε αλλαγη χορδων τουλαχιστων μια φορα το μηνα! Καλο ειναι το καθαριστηκο να μενει πανω στην ταστιερα για περιπου 5 με 10 λεπτα και μετα να γινεται ο καθαρισμος της. Ελπιζω να καλυψα καθε απορια, αν και πιστευω μια αναδρομη στα προηγουμενα ποστ να ειναι πιο κατατοπιστικη!  :)
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Iommy

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #62 στις: 04/09/06, 12:08 »
Είμαστε καλά παιδιά κατά βάθος χεχεχε!

No hard feelings ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #63 στις: 22/09/06, 21:56 »
Εγώ οφείλω να ομολογήσω ότι εξακολουθώ να χρησιμοποιώ λεμονέλαιο για τον καθαρισμό της ταστιέρας μου! ::)
Υπάρχει κάποια απόδειξη για το οτι καταστρέφει την ταστιέρα, ή είναι απλώς μια άποψη/γνώμη??
Με μια, σχετικά μικρή, έρευνα στο διαδίκτυο δεν μπόρεσα να βρώ κάτι αρνητικό για το λεμονέλαιο.
Αντίθετα πολλοί το προτείνουν!
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #64 στις: 23/09/06, 12:24 »
  φιλε αν σε καλυπτει το λεμονολαδο, χρησ/σε το! αν εισαι ευχαρηστημενος παμε πασο!  ;)
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #65 στις: 23/09/06, 12:40 »
Προφανώς η επιλογή είναι δική μου! ::)
Αλλά το λεμονέλαιο το χρησιμοποιώ, όχι γιατί μου αρέσει το χρώμα του ή το άρωμά του, αλλά επειδή (όπως και σε πολλούς άλλους) κάποιος τεχνικός μου το σύστησε σαν το καλύτερο καθαριστικό/συντηριτικό ταστιέρας.
Όπως επίσης ότι υπάρχουν αρκετά προϊόντα που έχουν απλώς άρωμα λεμονιού και οτι πρέπει να προτιμώ αυτά που έχουν πραγματικό λεμονέλαιο.
Εσύ Sotriani μπορείς να μου παραθέσεις κάποια στοιχεία που να δείχνουν οτι το λεμονέλαιο βλάπτει το ξύλο?

ΥΓ. Δεν προσπαθώ να κάνω τον έξυπνο, αλλά απλώς να μάθω!
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #66 στις: 23/09/06, 14:21 »
   to λεμονολαδο ειναι οξυνο! Ισως να ειναι καλο καθαριστικο για την συσορευμενη λιγκρα, αλλα conditioner δεν ειναι με τπτ! Τα conditioners περιεχουν συστατικα τετοια που επαναφερουν το ξυλο στην αρχικη του κατασταση και απομακρυνουν την οξυτητα του ιδρωτα... αν μετα απο καθαρισμο με λεμονολαδο βαλεις conditioner ισως και να κανεις δουλεια, αλλα ετσι αγοραζεις 2 προιοντα!  :-\
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος om

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • [...]
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #67 στις: 21/01/07, 19:11 »
Ξερει κανεις τι να χρησιμοποιησω για να καθαρισω ταστιερα σε Warwick? Παρακαλω ας απαντησει οποιος πραγματικα ξερει για να μην παιξει καμια στραβη... Μου ειπαν οτι το ξυλο του μπρατσου λιπαινεται απο το ιδρωτα του χεριου, ειναι αληθεια (?) δεν πρεπει να χρησιμοποιω καθολου κερι εκει? Με τι να καθαρισω τα ταστα?

Αποσυνδεδεμένος Blue Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 365
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • The Paradox Society
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #68 στις: 21/01/07, 19:29 »
Με συχνή χρήση καθαριστικού (fast-fret ας πούμε), δεν προκύπτουν προβλήματα, αλλά μιά φορά που είχε μαζέψει σούπερ-βρώμα (2-3 mm μιλάμε τώρα), έβαλα white-spirit. Το ξέρω, είμαι άθλιος! ;D ;D ;D
"dealing with the absurdity of existence by shoving absurdity down existence’s throat"

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #69 στις: 22/01/07, 11:44 »
Με συχνή χρήση καθαριστικού (fast-fret ας πούμε), δεν προκύπτουν προβλήματα, αλλά μιά φορά που είχε μαζέψει σούπερ-βρώμα (2-3 mm μιλάμε τώρα), έβαλα white-spirit. Το ξέρω, είμαι άθλιος! ;D ;D ;D

   η ταστιερα ξεραθικε και τελος εκανε ρωγμες! Αν οχι ακομα... σε λιγο!  :-X
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Blue Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 365
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • The Paradox Society
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #70 στις: 22/01/07, 13:53 »
Κι όμως!!! Ήταν μια των 160 ευρώ το πολύ (στην ελλάδα), και σχεδόν 2 χρόνια τώρα είναι Ok (όσο μπορεί να είναι μια τόσο πολυχρησιμοποιημένη και φθηνή κιθάρα)!

Αλλά σε ακριβή κιθάρα με ξύλα της προκοπής δεν παίζουμε! ;D
"dealing with the absurdity of existence by shoving absurdity down existence’s throat"

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #71 στις: 21/06/07, 09:41 »
Ωραία με τη ταστιέρα.

Με το σώμα τί γίνεται;
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Blue Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 365
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • The Paradox Society
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #72 στις: 21/06/07, 13:36 »
Ωραία με τη ταστιέρα.

Με το σώμα τί γίνεται;

Dunlop 65
"dealing with the absurdity of existence by shoving absurdity down existence’s throat"

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #73 στις: 21/06/07, 13:44 »
Το χω.

Ειναι φοβερο το μονο που μπορω να πω. Αφου τελειωσεις και σκουπισεις καλα καλα, γλυστραει ultra smooth το οργανο. Και δεν αφηνει θαμπαδες κτλ.
Το μονο παραπονο που εχω, ειναι οτι θα ηθελα να αφαιρει τις γρατζουνιες, αλλα μαλλον θελω πολλα. :-\

Αποσυνδεδεμένος Blue Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 365
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • The Paradox Society
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #74 στις: 21/06/07, 13:55 »
Το χω.

Ειναι φοβερο το μονο που μπορω να πω. Αφου τελειωσεις και σκουπισεις καλα καλα, γλυστραει ultra smooth το οργανο. Και δεν αφηνει θαμπαδες κτλ.
Το μονο παραπονο που εχω, ειναι οτι θα ηθελα να αφαιρει τις γρατζουνιες, αλλα μαλλον θελω πολλα. :-\


Παρε Dunlop, το κερί.
"dealing with the absurdity of existence by shoving absurdity down existence’s throat"

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
11048 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/08, 02:07
από Adoni
19 Απαντήσεις
14420 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/05/10, 13:42
από children of bodom
6 Απαντήσεις
4776 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/05/10, 21:32
από sofitia
0 Απαντήσεις
1663 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/04/11, 03:06
από MARIOS F
9 Απαντήσεις
6360 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/09/11, 18:53
από manospyr
1 Απαντήσεις
2364 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/12/11, 15:11
από hot_sauce (φλουτσ)
7 Απαντήσεις
6311 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/13, 23:33
από Fotis_Sgouros
2 Απαντήσεις
3681 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/01/14, 01:52
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
14 Απαντήσεις
7688 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/11/15, 11:58
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
2049 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/22, 13:41
από Βραζίλης