Αποστολέας Θέμα: Ήρθε το ΔΝΤ...  (Αναγνώστηκε 448574 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1050 στις: 09/02/11, 14:23 »
Yep, το διαβασα κι εγω αυτο... Βεβαια σε αλλο site διαβασα για 600δισ. και σε αλλο για 48δισ.
Φυσικα δεν μπορω παρα να αναρωτηθω γιατι ολο αυτο το σεναριο παιζει ΤΩΡΑ, ΑΦΟΥ εχουν περασει οσα αντιεργατικα μετρα κτλ θελανε...
Αν ειχαν κυνηγησει τοσο καιρο τους...γνωστους αγνωστους (και οχι δεν εννοω κουκουλοφορα παιδακια), θα χρειαζοντουσαν ολες αυτες οι σφαγες που γινανε στο ονομα του κεφαλαιου;
Η "φτωχη" Ελλαδα, οπως βλεπουμε, εχει εναν πολυ ισχυρο καπιταλισμο που ουσιαστικα ζει και αναπνεει πινοντας το αιμα του λαου...
Κατα τα αλλα ο "σοσιαλισμος" τοσα χρονια μας μαρανε...

Papou, ακομα κι αν εχεις δικιο για το θεμα του στρατου, ακομα κι αν για αυτο γινονται οι ασκησεις, ειναι πολυ ανησυχητικο, δεν νομιζεις;

Και οι αποκαλυψεις δεν εχουν σταματημο: http://www.cosmo.gr/Politics/Hellas/309165.html
Αλλα ετσι ειναι, μαζι τα φαγαμε...
« Τελευταία τροποποίηση: 09/02/11, 14:28 από Johnie Darko »
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1051 στις: 09/02/11, 15:17 »
Εκλογές την Πρωτομαγιά και μετά… βαριά λιτότητα!

http://www.sofokleous10.gr/portal2/toprotothema/toprotothema/2011-02-08-23-28-54-2011020833409/
Hθελα να το βαλω αυτουσιο αλλα εβγαινε με μεγαλα γραμματα και με νευριαζε...
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1052 στις: 09/02/11, 15:20 »
Johnie ο λόγος που ακούς διαφορετικά ποσά είναι ότι κάθε ένας αναφέρεται σε διαφορετικές περιόδους. πχ το spiegel αναφέρεται στο σύνολο, άλλος για τα ποσά που έφυγαν το 2009, άλλος για τα ποσά που έφυγαν το 2010, άλλος για τα ποσά που έφυγαν το 1999, άλλος για το 2004 κοκ. Εκτός αυτού δεν αναφέρονται ποσά που βρίσκονται στη Γερμανία, στο Λουξεμβούργο ή στην Κύπρο πχ διότι εκεί είναι ΕΕ και ξέρουμε τι μας γίνεται μέσες άκρες.

Σ' αυτό πρέπει να συμπεριλάβεις ότι οι γνωστοί (και καθόλου άγνωστοι) αποτελούν μέρος του όλου σχεδιασμού και μάλιστα το πλέον σίγουρο, καθότι παρόλη την υποκειμενικότητα αντίληψης του κάθε ανθρώπου αυτοί δρούν μαζικά και εντελώς προβλέψιμα. Τόσο προβλέψιμα που η κβαντική θεωρία ξεφτιλίζεται στην περίπτωσή τους.

Ούτως ειπείν είναι πανεύκολο να τους χρησιμοποιήσεις ως είδος και όχι ως άτομα. Η χρηστικότητά τους είναι παροιμιώδης!



5%? ??? Μόνο? Ξεφτίλισαν την ένοια του μεσάζοντα....
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1053 στις: 09/02/11, 15:37 »
πάντως ας παραδεχτούμε πως λόγω κάποιων τελευταίων αλλαγών (ΔΝΤ, τρόικα κτλ) έχουμε μεγάλη γκάμα σκανδάλων να ασχοληθούμε ;D
όσοι τρώγανε θα μαζευτούνε πιστεύω αλλά δυστυχώς προλάβαν και φάγαν αρκετά και έχουν αφήσει τεράστια ελλείμματα πίσω τους

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1054 στις: 09/02/11, 16:20 »
Στο θεμα τωρα, η απλη πραγματικοτητα ειναι οτι στους πλουσιους δε μπορεις να κανεις τιποτα. Γιατι αν πας ως κρατος να τους πηδηξεις, θα παρουν τα μπογαλακια τους και θα μεταφερθουν στη Βουλγαρια, αφηνοντας πισω στρατιες ανεργων. Κι αυτο καμια ελληνικη κυβερνηση δεν θελει να το χρεωθει.

Είσαι στα καλά σου hot?

Να πηδήξουμε τους πλούσιους και να φύγουν από την Ελβετία και να πάνε Βουλγαρία?

Άκου θα μαζευτούνε! Φτου κακά.... παλιόπαιδο.... Ααααα!!! ;D
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1055 στις: 09/02/11, 16:36 »
πάντως ας παραδεχτούμε πως λόγω κάποιων τελευταίων αλλαγών (ΔΝΤ, τρόικα κτλ) έχουμε μεγάλη γκάμα σκανδάλων να ασχοληθούμε ;D
όσοι τρώγανε θα μαζευτούνε πιστεύω αλλά δυστυχώς προλάβαν και φάγαν αρκετά και έχουν αφήσει τεράστια ελλείμματα πίσω τους

Παντα ειχαμε μεγαλη γκαμα σκανδαλων να ασχοληθουμε..Απο τον Κοσκωτα,στη φουσκα και απο το Βατοπεδι στη Ζιμενς..Δεν μαζευτηκε κανεις δεν εγινε καμια αλλαγη.Το οτι μας δινουνε τροφη να μασαμε να αναπαραγουμε και αναθεματιζουμε τεινει να φανει τελειως ελεγχομενο πλεον.

Παρτε και το νεο ρολο του ΝΑΤΟ οπως μας τον εξηγει ο υπερ-συμπαθης πρωην υποψηφιος με το λαος κυριος Στρατοκ**λακης(συγνωμη μου διεφυγε το ονομα του)..


Ξεκαθαρα το ΝΑΤΟ θα τασεται εναντιον του εσωτερικου εχθρου..Ο οποιος ειναι οι αντιθετες φωνες ή φωνες απογνωσης σε χωρες που θα αντιμετωπιζουν οικονομικα προβληματα πχ..Ελλαδα για παραδειγμα(η συνεντευξηε ειναι με αφορμη την ασκηση προσωμοιωσης αστικου πολεμου με διαδηλωτες στο Κιλκις)..Και ολα αυτα ακουγονται πλεον τοσο λογικα..Παει η εικονα των ολοκληρωτικων καθεστωτων με αγκυλωτους σταυρους και τα τοιαυτα..Ολα αυτα μπαινουν στη κανονικοτητα..
« Τελευταία τροποποίηση: 09/02/11, 16:42 από Kiratzoharris »
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1056 στις: 09/02/11, 16:53 »
Όταν κοιτάς το χοντρό και το λιγνό, οι συκγκρίσεις είναι εύκολες. Λές ένα 75 και ένα 25, υποθέτεις 2 παράλληλα σύμπαντα και την βγάζεις καθαρή. Σωστό είναι βέβαια, δεν είναι λάθος. Αλλά έλα που τα παράλληλα σύμπαντα, είναι πολύ περισσότερα και τα ίδια ποσοστά σε δυσαναλογίες μπορεί να υπολογίσεις, συγκρίνοντας 2 λιγνούς μεταξύ τους. Μάλλον τότε δεν θα περισσεύει σε κανέναν χρόνος να κοιτάξει παραδίπλα του, είτε το χοντρό, είτε το λιγνό. Τώρα έχουμε το χρόνο να κοιτάξουμε παραδίπλα μας. Τότε θα κοιτάμε συνέχεια μέσα μας και η σύγκριση θα γίνεται με την αλήθεια.
 
Ανάλογα το πήδημα βέβαια. Όσοι τρώγανε ( πλούσια λαμόγια) θα μαζευτούνε και όσοι δεν τρώγανε (φτωχά - μη λαμόγια) ήδη πάνε στον άλλο κόσμο.Βεβαίως υπάρχουνε και πολλές ενδιάμεσες καταστάσεις. Τουλάχιστον οφείλουμε να παραδεχτούμε, ότι οι πλούσιοι πηδάνε καλά. Όσο δε πηγαίνουμε από τα ψηλότερα στα χαμηλότερα, πηδάει ο ένας τον άλλο, αλλά πάντα κοιτάζουμε προς τα ψηλά για να θεωρούμε ότι βρισκόμαστε στα χαμηλά.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1057 στις: 09/02/11, 16:59 »
Σωστό Χόλι, πάντα κοιτάζουμε προς τα πάνω για να προφυλασόμαστε από κατακρημνήσεις!

Αλλά δεν υπολόγισες μια παράμετρο. Την γνώση. Ποιός είναι αυτός που έχει την γνώση?

 :roll :clap :drum :metal :solo :run
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1058 στις: 09/02/11, 18:06 »
Την γνώση. Ποιός είναι αυτός που έχει την γνώση?

Oι φυλακες...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1059 στις: 09/02/11, 19:35 »
Υπάρχουν πάρα πολλές ηθικές ευθύνες στον λαό.

Οι πολιτικοί είχαν και έχουν την διαχείριση της "πίτας". Για δεκαετίες έχουν διαφθείρει τον λαό, τον έχουν "εκπαιδεύσει" έτσι ώστε να του δίνουν ένα κομματάκι της πίτας κι αυτός να κάνει τούμπες για να διασκεδάζουν οι πολιτικοί. Αλλά δεν γίνεται η πίτα ολόκληρη και ο σκύλος χορτάτος. Για την ακρίβεια, εδώ η πίτα φαγώθηκε και ο σκύλος δεν είναι χορτάτος.
Αλλά το πιο άθλιο από όλα είναι ότι οι πολιικοί ζητούν από τον σκύλο να ξεράσει αυτά που τον τάιζαν και επιπλέον να βγάλει και τα σωθικά του, κατηγορώντας τον πλαγίως (ή και ευθέως) ότι αυτός φταίει που η πίτα εξαφανίστηκε.

Όταν λοιπόν οι πολιτικοί έχουν δημιουργήσει ένα οικονομικοπολιτικοκοινωνικό σύστημα που βασίζεται στην διαφθορά και στο ρουσφέτι, πώς μπορεί κάποιος πολίτης να επιβιώσει έξω από αυτό; Και αν τα καταφέρει κάποιος, θα υπάρχει πάντα κάποιος άλλος που θα συντηρεί το σύστημα.


Καλο δεν θα ηταν να διαχωριζουμε τον συμβασιουχο που μπηκε με βυζμα στη μετρο ΑΕ,τον ανωτερο υπαλληλο της ταδε πολεοδομιας στις Κυκλαδες,την δασκαλα που φαινοταν οτι δεν εκανε καλο μαθημα,η που εμεινε εγκυος 2 φορες μεσα σε 3 χρονια,τον ιδιοκτητη κλαμπ της παραλιακης που τα ετρωγε κυριολεκτικα μαζι με τον Παγκαλο,τους Ρεππα Τσοχατζοπουλο Λαλιωτη και λοιπους και τη ''γενια Κωστοπουλου'' που ουτως η αλλως ακομα τρωει,τον διευθυντη του ΕΘΕΛ και τον εργαζομενο του ΕΘΕΛ κλπ?

Είναι μεμπτό να γεννιούνται παιδιά; Υπάρχει νόμος για έλεγχο γεννήσεων; ή πιστεύεις οτι οι γυναίκες γεννοβολάνε για να κερδίσουν το αστρονομικό επίδομα των 18€ το μήνα; ή για να κάνει διακοπές κατά την κύηση;
Η φράση σου ήταν άστοχη.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1060 στις: 09/02/11, 19:45 »
Βρε Βασιλη το ανεφερα διοτι πολλοι λενε(το θυμαμαι απο τοτε που πηγαινα σχολειο) ειναι λαμογιά που οι δασκαλες μενουν καθε χρονο εγκυες και πληρωνονται αλλα δεν βρισκονται στο σχολειο..Το εβαλα μαζι με τα αλλα παραδειγματα για να υπαρξει ενας διαχωρισμος του ποιος τα φαγε και ποιος οχι.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1061 στις: 09/02/11, 20:36 »
κι εγώ πιστεύω άστοχο...
είναι....κάτι το τεράστιο να μπεις σε αυτή τη διαδικασία και όποιος το κάνει απλά για να κάθεται είναι ανεύθυνος

δεν στη λέω kiratzo.... απλά επειδή το ανέφερες σχολιάζω

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1062 στις: 09/02/11, 21:48 »
Παππού, κατακρημνίσεις, δεν συμβαίνουν μόνο πάνω από το κεφάλι μας.
Θα πρέπει πρώτα από όλα, να μου ορίσεις, τι σημαίνει γνώση.
Γιατί κάποιος?? Γιατί να έχει ?? τη γνώση και πιστευώ, σωστότερο είναι, Ο οποίος και όχι Που, διότι θα έπρεπε να σε ρωτήσω για ποιο λόγο θα έπρεπε να την έχει κάπου ?
 
Βραζίλιε, πως θα χαρακτήριζες ένα λαό, που ¨εκπαιδεύεται¨ και διαφθείρεται, στο βαθμό που έγινε με τους Έλληνες ? Απλά θέλω να καταλάβω, που εντοπίζεις εσύ, τη δυνατότητα διαφθοράς σε έναν Έλληνα. Τι είναι αυτό που κάνει κάποιον να διαφθείρεται εύκολα σε σχέση με κάποιον άλλο που δεν διαφθείρεται.
 
Τα καλά που απολαμβάνει μία δημόσια υπάλληλος, κατά την εγκυμοσύνη της, τα απολαμβάνουν και οι υπόλοιπες έγγυες μητέρες που δεν ανήκουν στο δημόσιο ?
Υπάρχουν συγκεκριμένοι λόγοι, ώστε να εφαρμόζεται αυτή η ανισότητα ? Αν εφαρμόζεται.
Για ποιο λόγο, γυναίκες που σκέφτονται να μείνουν έγγυες, πολλές φορές συζητάνε, ότι θα ήθελαν να έχουν μία θέση στο δημόσιο, ιδιαίτερα όταν συμβεί αυτό το γεγονός ? Για πιο λόγο αυτή η επιλεκτικότητα ?
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1063 στις: 09/02/11, 22:24 »
δεν ξέρω αν τα καλά της θέσης στο δημόσιο τα απολαβάνουν και οι μητέρες που δεν είναι αλλά αν δεν το κάνουν τότε είναι αυτονόητο το γιατί ΌΤΑΝ αποφασίσει μια γυναίκα να μείνει έγκυος θα θελε να είναι στο δημόσιο....

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1064 στις: 09/02/11, 22:59 »
Προφανως ρε παιδια πρωτολειο δικαιωμα ειναι..Εκτος και αν ζηταμε εργαζομενους μονο αντρες..Εγω λεω και λογω περιοδου να μειωνεται ο μισθος..
Πως να το κανουμε το δημοσιο εχει καποια καλα,και δεν το λεω με την πονηρη εννοια ατιμουληδες(ξερετε ποιοι)..Το οτι μεχρι προσφατα τηρουσε τα βασικα εργασιακα δικαιωματα..Βεβαια οι εξουσιαστες τα φεραν απο δω τα φεραν απο κει και στο ονομα μιας και καλα ισοτητας(που εκαναν ολους τους υπολοιπους να αναθεματιζουν και να ζητανε) προσπαθουν να φεορυν στα ισα ιδιωτικους δημοσιους στο πιο χαμηλο επιπεδο που γινεται.Εκτος αν των ιδιωτικων βελτιωνεται η θεση και δεν το εχουμε καταλαβει :)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1065 στις: 10/02/11, 01:35 »
Οι μητέρες στο Δημόσιο έχουν περισσότερα προνόμια από εκείνες στον ιδιωτικό τομέα. Αυτό αν πρέπει να πειραχθεί , θα πρέπει να πειραχθεί στο να εξισωθούν αυτά τα προνόμια, αλλά προς τα πάνω. Εγώ το βλέπω πάνω απ'όλα ανθρώπινα, αλλά τέλος πάντων, αφού είμαστε αναγκασμένοι να το δούμε και οικονομικά το πράγμα, είναι γνωστό ότι ένα από τα μεγαλύτερα προβλήματα του ασφαλιστικού, είναι η σχέση "εν ενεργεία" και "συνταξιούχων" που κοντεύει να είναι εις βάρος των εν ενεργεία εργαζομένων (αν θυμάμαι καλά είναι 1,16 εργαζόμενοι προς 1 συνταξιούχο). Όπότε πρέπει να δίνονται κίνητρα για να γεννιούντε παιδιά που αύριο θα μπουν στη παραγωγική διαδικασία. Φυσικά αυτό το θέμα είναι μιά παράμετρος του προβλήματος, αλλά είναι αρκετά σημαντική.
 
Έτσι κι αλλοιώς ο καπιταλισμός θέλησε να βγάλει τη γυναίκα στη δουλειά, ε ας δώσει και κάτι...
« Τελευταία τροποποίηση: 10/02/11, 01:40 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1066 στις: 10/02/11, 19:02 »
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος monoxeiras

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Αγαπα με αληθινα και θα σε δανειζω
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1067 στις: 11/02/11, 15:32 »
Βρε Βασιλη το ανεφερα διοτι πολλοι λενε(το θυμαμαι απο τοτε που πηγαινα σχολειο) ειναι λαμογιά που οι δασκαλες μενουν καθε χρονο εγκυες και πληρωνονται αλλα δεν βρισκονται στο σχολειο..Το εβαλα μαζι με τα αλλα παραδειγματα για να υπαρξει ενας διαχωρισμος του ποιος τα φαγε και ποιος οχι.



Να μην πληρωνουμε εισητηρια, διοδια και τις αδειες λοχειας των κατα συρροην εγγυων λαμογιοδασκαλων  ?  :P
Αλλαζουμε τον κοσμο, παιζουμε μονο με Gibson.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1068 στις: 13/02/11, 13:57 »
  (edited)
Ξερει κανεις το θεατρο που εμφανιζεται και την τιμη του εισιτηριου?Μου φαινεται μεγαλο ταλεντο..Κοιτα σκερτσο κοιτα κουνημα δαχτυλου..


Το ξεχειλωσατε οσο δεν παει αυτο με τις δασκαλες..Γκρατζ
« Τελευταία τροποποίηση: 13/02/11, 18:23 από Kiratzoharris »
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1069 στις: 13/02/11, 15:42 »
ΧΑχαχα Κιράτζο, θέλουνε ρύθμιση αι αναρτήσοι!

 
Θα την σφάξω σα κουνέλι και θα βγω να παίξω μπάλα!
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1070 στις: 06/03/11, 15:45 »
Έχω σταματήσει εδώ και αρκετά χρόνια να εκπλήσσομαι από την αθλιότητα των δημοσιογράφων αλλά υπάρχουν φορές που με πιάνουν απροετοίμαστο:
http://www.tanea.gr/default.asp?pid=10&ct=13&artID=4621129
                      '
                      '
                      '                           
                      '
                      '
                      '
                      '                   
 
« Τελευταία τροποποίηση: 06/03/11, 15:51 από s.s. »

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1071 στις: 06/03/11, 16:46 »
Έχω σταματήσει εδώ και αρκετά χρόνια να εκπλήσσομαι από την αθλιότητα των δημοσιογράφων αλλά υπάρχουν φορές που με πιάνουν απροετοίμαστο:
http://www.tanea.gr/default.asp?pid=10&ct=13&artID=4621129                 
Εμετικός δημοσίευμα τουλάχιστον.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1072 στις: 06/03/11, 17:14 »
Έχω σταματήσει εδώ και αρκετά χρόνια να εκπλήσσομαι από την αθλιότητα των δημοσιογράφων αλλά υπάρχουν φορές που με πιάνουν απροετοίμαστο:
http://www.tanea.gr/default.asp?pid=10&ct=13&artID=4621129                 
Εμετικός δημοσίευμα τουλάχιστον.


διαβαζοντας την πρωτη παραγραφο νομιζα πως ο λογος του ηταν ειρωνικός...μετά καταλαβα πως εκανα λαθος...εαν θελεις να αναφερθεις στον ακρο λαικισμο που προβαλλεται απο τα μμε, που ξεκινα απο την αποψη της γιαγιας στη λαικη του στυλ ''και οι 300 στη φυλακη'', καντο με αλλο τροπο γιατι ετσι φαινεται οτι κανεις κατι σαν προπαγανδα υπερ της κυβερνησης φιλε δημοσιογραφε..ας μην ξεχναμε οτι η αγανακτηση ακομα κι αν περιλαμβανει καποια δοση συναισθηματος πρεπει να ειναι μεχρι καποιο βαθμο αποδεκτη και σημαντικη.
« Τελευταία τροποποίηση: 06/03/11, 17:29 από Garvin »

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1073 στις: 09/03/11, 03:17 »
Aνατριχιασα οσο και αυτος που το εγραψε..Ακους εκει συγκεντρωσεις εξω απο σπιτια πολιτικων αντι να μαυρισουν το κομμα τους..Παλιοκατευθυνομενοι..

Οσο για τους μεταφερομενους νεκρους της Υπατιας..Ξερουμε το πολιτικο οφελος του Δικτυου και των αλληλεγγυων γενικα..Αναρριχηση στην εξουσια 8)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #1074 στις: 09/03/11, 06:27 »
Aνατριχιασα οσο και αυτος που το εγραψε..Ακους εκει συγκεντρωσεις εξω απο σπιτια πολιτικων αντι να μαυρισουν το κομμα τους..Παλιοκατευθυνομενοι..


είναι κατευθυνόμενοι.....απο τον κολλατο!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
21 Απαντήσεις
7947 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/02/03, 21:36
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
ΗΡΘΕ Ο ΙΟΡΔΑΝΗΣ!

Ξεκίνησε από bartatilas « 1 2 » Βιβλίο Εντυπώσεων

26 Απαντήσεις
9925 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/03/03, 13:10
από jagmaster
10 Απαντήσεις
4181 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/05, 13:20
από Stergios Kourou
1 Απαντήσεις
3878 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/09, 13:31
από Tanglewood
28 Απαντήσεις
10210 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/10, 19:12
από adr1anos
Roland GR-55 Ηρθε!

Ξεκίνησε από elrich « 1 2 3 » Εφέ

51 Απαντήσεις
16266 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/07/11, 19:05
από denisgiann
14 Απαντήσεις
5500 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/11, 14:00
από Johnkokk
22 Απαντήσεις
6898 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/02/12, 13:36
από Xtasy
0 Απαντήσεις
1166 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/20, 22:12
από diji grampsas
0 Απαντήσεις
763 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/07/23, 02:10
από diji grampsas