Αποστολέας Θέμα: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )  (Αναγνώστηκε 95525 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #125 στις: 03/03/08, 12:50 »
Είσαι άρχοντας!!! Ευχαριστώ ;)

Το δοκίμασα πάντως και μου αναφέρει ότι έγινε unsuccesful delivery στις 01.03.2008 (ημέρα Σάββατο!!).. Ότι να'ναι!!

Θα ξαναπροσπαθήσω σε κάνα δίωρο..

ε,μηπως ήρθαν και δεν ήσουν εκει?? δουλεύουν και σάββατο πρωί.

btw να πω πως ο George Angelopoulos (που όσοι έχετε παραγγείλει τον ξέρετε) γ**άει!! Είναι λόγος για να προτιμήσεις thomann από άλλα μαγαζιά.
Το πρωί του Σαββάτου νομίζω είχα πεταχτεί για τα γνωστά ψώνια που δεν μπορείς να κάνεις τις καθημερινές, αλλά ήταν σίγουρα κάποιος σπίτι.. Άλλωστε και κανα-δυο φορές που έχει ξανατύχει να μην βρουν κάποιον, αφήνουν ένα σημείωμα και τους παίρνεις τηλέφωνο.. Θα δούμε.. Δεν πιστεύω να φοβήθηκαν πάλι τον σκύλο ;D ;D.. Έχει καταντήσει αηδία :D..

Συμφωνώ ότι ο Γιώργος είναι πολύ σωστός και φιλικός.. Όσες φορές έχουμε επικοινωνήσει κάνει τα δύσκολα, απλά σε χρόνο μηδέν.. Εμπειρία ο George!!

Αποσυνδεδεμένος B.C. Rich

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #126 στις: 10/03/08, 19:24 »
γινεται να πληρωσεις με δοσεις??
ενα κλικ ειναι παιδια!!!!!!!!!     http://s5.bitefight.gr/c.php?uid=33941

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #127 στις: 10/03/08, 21:14 »
γινεται να πληρωσεις με δοσεις??
Δυστυχώς όχι :(.. Αν πληρώναμε με δόσεις, δεν θα ήταν ο Thomann, το περίπτερο λίγο έξω από τον Παράδεισο θα ήταν  ;)

Αποσυνδεδεμένος B.C. Rich

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #128 στις: 10/03/08, 21:25 »
εννοω με πιστοτικη να πληρωσει η τραπεζα μου κανονικα και της δινω τα λεφτα με δοσεις...
ενα κλικ ειναι παιδια!!!!!!!!!     http://s5.bitefight.gr/c.php?uid=33941

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #129 στις: 10/03/08, 21:42 »
εννοω με πιστοτικη να πληρωσει η τραπεζα μου κανονικα και της δινω τα λεφτα με δοσεις...
Η πιστωτική κάρτα, "πληρώνει" το κατάστημα, αλλά μετά από 15 μέρες σου έρχεται ο λογαριασμός για να τον εξοφλήσεις στη τράπεζα, οπότε στην ουσία γλιτώνεις 15 μέρες.. Δεν γνωρίζω τι γίνεται ακριβώς αν δεν τον εξοφλήσεις ολόκληρο (τι χρέωση δηλαδή ισχύει) αλλά απ' ότι έχω ακούσει οι περισσότερες τράπεζες εκδίδουν πιστωτικές για να κερδίσουν από αυτή την "καθυστέρηση", οπότε φαντάζομαι ότι οι τόκοι θα είναι μεγάλοι..
Καλύτερα να τα τσεκάρεις με την τράπεζα σου, αλλά σε αυτό που ρωτάς, η απάντηση είναι ότι ο Thomann δέχεται πιστωτικές :D..

Αποσυνδεδεμένος B.C. Rich

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #130 στις: 19/03/08, 09:50 »
ποσο καιρο κάνει  περίπου να έρθει αυτο έχετε παραγγήλει?
ενα κλικ ειναι παιδια!!!!!!!!!     http://s5.bitefight.gr/c.php?uid=33941

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #131 στις: 19/03/08, 10:01 »
ποσο καιρο κάνει  περίπου να έρθει αυτο έχετε παραγγήλει?

Από 4-6 μέρες αν είναι μικρό και έρθει με DHL ή 1-2 εβδομάδες αν είναι μεγάλο και έρθει με UPS.. Για να καταλάβεις τι είναι το μικρό και το μεγάλο, το μεγαλύτερο που γνωρίζω ότι έχουν στείλει με DHL ήταν ένας ενισχυτής μπάσου Laney.. Τσέκαρε τις διαστάσεις του για να δεις περίπου πως ορίζεται το μικρό και το μεγάλο δέμα..
Κάποιος από εδώ πάντως έχει λάβει και πακετάκι σε 3 μέρες!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 19/03/08, 10:03 από faser »

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #132 στις: 19/03/08, 19:27 »
2 πακέτα... το ένα από πέμπτη ήρθε δευτέρα και το άλλο τετάρτη. με dhl και ταχυμεταφορές ελτα.

Αποσυνδεδεμένος konnos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #133 στις: 21/03/08, 00:36 »
Καλημέρα,

γνωρίζετε τι ακριβώς ισχύει για τις εγγυήσεις που δίνουν όλα τα Online μαγαζιά; Για παράδειγμα όλα τα γερμανικά site, όπως τα

https://www.thomann.de
http://www.musikhaus-korn.de
http://www.musicstore.de
http://www.rockshop.de

προσφέρουν 3 χρόνια δική τους εγγύηση. Αν κάτι συμβεί μέσα σε αυτό το διάστημα, αναλαμβάνουν και τα έξοδα αποστολής από και προς Ελλάδα; με την εγγύηση αυτή μπορείς να κάνεις χρήση στον αντιπρόσωπο του προϊόντος στην Ελλάδα;

Kαλημέρα παιδια! Επειδη θελω κι εγω να αγορασω μερικα πραγματα απο thomann, τι γινεται στην περιπτωση που αναφερει ο φιλος?

Αποσυνδεδεμένος grmako

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #134 στις: 21/03/08, 15:03 »
Παλικάρια ας απαντήσει οποιος ξέρει γιατί θα αγοράσω σύντομα και θέλω να είμαι ενήμερος!

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #135 στις: 21/03/08, 19:23 »
Παλικάρια ας απαντήσει οποιος ξέρει γιατί θα αγοράσω σύντομα και θέλω να είμαι ενήμερος!
Το αν μπορείς να το δώσεις για επισκευή σε έλληνα αντιπρόσωπο δεν το γνωρίζω (μπορείς όμως εύκολα να στείλεις ένα mail και να μάθεις).. Όσο για τα μεταφορικά. τα χρεώνεται όλα ο Thomann.. Είναι πολύ εντάξει σε αυτό.. Μπορεί να αργεί να σου στείλει την UPS για να τους το στείλεις, αλλά δεν πληρώνεις ευρώ.. ;)

Αποσυνδεδεμένος konnos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #136 στις: 15/04/08, 21:23 »
Παλικάρια ας απαντήσει οποιος ξέρει γιατί θα αγοράσω σύντομα και θέλω να είμαι ενήμερος!
Το αν μπορείς να το δώσεις για επισκευή σε έλληνα αντιπρόσωπο δεν το γνωρίζω (μπορείς όμως εύκολα να στείλεις ένα mail και να μάθεις).. Όσο για τα μεταφορικά. τα χρεώνεται όλα ο Thomann.. Είναι πολύ εντάξει σε αυτό.. Μπορεί να αργεί να σου στείλει την UPS για να τους το στείλεις, αλλά δεν πληρώνεις ευρώ.. ;)

Eισαι σιγουρος για το τελευταίο, μολις μου απαντησαν σε σχετικο mail και δες τι γραφουν:

Hi there,
 
Konstantinos, if the item arrives damaged or faulty we would naturally pay the cost to pick them up. Howeevr if the item developed a fault in the 3 year warrenty period you woudl be liable for shipping back to us, howeevr we would then repair/replace and send back for free.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosVolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #137 στις: 04/06/08, 12:17 »
Πήγα σημερα στην alpha bank να στείλω κ εγω τα χρήματα με το βιβλιαριο τραπεζης κ  ταυτοτητα κ μου ζητησανε επιπλεον εκαθαριστικο εφοριας και φοιτητικό πασσο γιατι ειμαι φοιτητης  :o :o :o  ειναι λογικο ?κ λεει μονο απο το τραπεζικο σου λογαριασμο μπορουμε να τα στειλουμε αν εχεις τα λεφτα στο χερι δεν γινεται...  :-X υπαρχει κανενας αλλος τροπος γιατι μου σπασανε τα νευρα?? !!!  :-X

ΥΓ το εκαθαριστικο μου δεν το εχω στη πολη που σπουδαζω!
« Τελευταία τροποποίηση: 04/06/08, 12:19 από GiorgosVolos »

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #138 στις: 04/06/08, 13:20 »
Πήγα σημερα στην alpha bank να στείλω κ εγω τα χρήματα με το βιβλιαριο τραπεζης κ  ταυτοτητα κ μου ζητησανε επιπλεον εκαθαριστικο εφοριας και φοιτητικό πασσο γιατι ειμαι φοιτητης  :o :o :o  ειναι λογικο ?κ λεει μονο απο το τραπεζικο σου λογαριασμο μπορουμε να τα στειλουμε αν εχεις τα λεφτα στο χερι δεν γινεται...  :-X υπαρχει κανενας αλλος τροπος γιατι μου σπασανε τα νευρα?? !!!  :-X

ΥΓ το εκαθαριστικο μου δεν το εχω στη πολη που σπουδαζω!

Φίλε μου είναι λογικό, από την άποψη του ότι διασφαλίζει την τράπεζα από τυχόν παρερμηνείες, η οποία αδιαφορεί για την ταλαιπωρία που εσύ θα υποστείς (ώστε να βρεις τα δικαιολογητικά).
Κατά κάποιο τρόπο είναι κ ζήτημα marketing, ώστε να σε ωθήσει σε δημιουργία λογαριασμού κ έκδοση πιστωτικής/debit.

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι το εξής: έχεις λογαριασμό στην Alpha bank? Το βιβλιάριο τραπέζης που αναφέρεις είναι στο όνομα των γονιών σου;
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος GiorgosVolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #139 στις: 04/06/08, 14:21 »
Πήγα σημερα στην alpha bank να στείλω κ εγω τα χρήματα με το βιβλιαριο τραπεζης κ  ταυτοτητα κ μου ζητησανε επιπλεον εκαθαριστικο εφοριας και φοιτητικό πασσο γιατι ειμαι φοιτητης  :o :o :o  ειναι λογικο ?κ λεει μονο απο το τραπεζικο σου λογαριασμο μπορουμε να τα στειλουμε αν εχεις τα λεφτα στο χερι δεν γινεται...  :-X υπαρχει κανενας αλλος τροπος γιατι μου σπασανε τα νευρα?? !!!  :-X

ΥΓ το εκαθαριστικο μου δεν το εχω στη πολη που σπουδαζω!

Φίλε μου είναι λογικό, από την άποψη του ότι διασφαλίζει την τράπεζα από τυχόν παρερμηνείες, η οποία αδιαφορεί για την ταλαιπωρία που εσύ θα υποστείς (ώστε να βρεις τα δικαιολογητικά).
Κατά κάποιο τρόπο είναι κ ζήτημα marketing, ώστε να σε ωθήσει σε δημιουργία λογαριασμού κ έκδοση πιστωτικής/debit.

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι το εξής: έχεις λογαριασμό στην Alpha bank? Το βιβλιάριο τραπέζης που αναφέρεις είναι στο όνομα των γονιών σου;

ο λογαριασμος ειχε δημιουργηθει απο τους γονεις μου για εμενα (στο ονομα μου ειναι)ωστε να μπορω να αποταμιευω χρηματα μου κ να μου βαζουν κ οι ιδιοι οταν ξεμενω....Τεσπα οπως κ να εχει δεν μπορω να καταλαβω πως μπορω να τραβαω απο το λογαριασμο λεφτα οποτε θελω κ να μην μπορω να στειλω σε οποια τραπεζα θελω... Μαλλον θα κανω την αγορα απο musicstore που μπορεις κ πληρωνεις με αντικαταβολή  8)

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #140 στις: 04/06/08, 14:27 »
Είναι χαζό όντως, αλλά μόνο αυτό είναι το στραβό στο τραπεζικό σύστημα;;;
Δεν έχεις alpha web-banking?
Μέσω αυτού μπορείς άνετα να στείλεις τα χρήματα σε λογαριασμό κ η χρέωση είναι πολύ πολύ μικρότερη.
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος GiorgosVolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #141 στις: 04/06/08, 14:33 »
θα το παρω με αντικαταβολη αφου μπορω... στην ιδια τιμη,ουτε τρεξιμο ουτε αγχος ... Νομιζω ειναι καλυτερα ετσι  :)


Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #142 στις: 04/06/08, 15:02 »
ο τομαν δεν δεχεται για ελλαδα αντικαταβολή ( COD )
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος Panos-Echidna

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Echidna Myspace
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #143 στις: 04/06/08, 18:21 »
Είναι χαζό όντως, αλλά μόνο αυτό είναι το στραβό στο τραπεζικό σύστημα;;;
Δεν έχεις alpha web-banking?
Μέσω αυτού μπορείς άνετα να στείλεις τα χρήματα σε λογαριασμό κ η χρέωση είναι πολύ πολύ μικρότερη.
κι εγώ από το web banking της Εθνικής το έκανα, χωρίς κόπο, τσάκα τσάκα, και πολύ πολύ μικρότερη χρέωση...

Αποσυνδεδεμένος konnos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #144 στις: 07/06/08, 21:20 »
ο τομαν δεν δεχεται για ελλαδα αντικαταβολή ( COD )
Ο φιλος αναφεροταν στο musicstore οχι στο thoman.

Κι εγω παντως με εμβασμα το ειχα κανει απο το ebanking της πειραιως. 0,30 ευρω προμηθεια! ;)

Αποσυνδεδεμένος ozigiorgos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • hi5
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #145 στις: 18/07/08, 16:47 »
Γεια σας και απο εμενα.... σκοπευω να αγορασω μια νεα κιθαρα απο τον Θωμακο 8) ;D..
3 ερωτησουλες:


α) θελω να πληροσω με καρτα (visa electron) απο το Ταχυδρομικο Ταμιευτηριο...θα μου την δεχτουνε?  ???(επειδη ειναι συνδεδεμενη με το λογαριασμο οψεως) :-\ ???
β) σε ποσες μερες θα μου τα στηλουν? (αν τα βαρελακια εκει ειναι πρασινα)
γ) αυτα τα βαρελακια τι ρολο παιζουν?  ??? ???αλλου ειναι πρασινα αλλου κιτρινα αλλου γκρι και σινδιασμοι αυτων των χροματων ?

σορυ αν γινομε κουραστικος αλλα ειναι 1η μου φορα που παιρνω απο τον Θωμα... θνξ προκαταβολικα! ;D :)

Αποσυνδεδεμένος morpheas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 312
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #146 στις: 18/07/08, 17:59 »
Γεια σας και απο εμενα.... σκοπευω να αγορασω μια νεα κιθαρα απο τον Θωμακο 8) ;D..
3 ερωτησουλες:


α) θελω να πληροσω με καρτα (visa electron) απο το Ταχυδρομικο Ταμιευτηριο...θα μου την δεχτουνε?  ???(επειδη ειναι συνδεδεμενη με το λογαριασμο οψεως) :-\ ???
β) σε ποσες μερες θα μου τα στηλουν? (αν τα βαρελακια εκει ειναι πρασινα)
γ) αυτα τα βαρελακια τι ρολο παιζουν?  ??? ???αλλου ειναι πρασινα αλλου κιτρινα αλλου γκρι και σινδιασμοι αυτων των χροματων ?

σορυ αν γινομε κουραστικος αλλα ειναι 1η μου φορα που παιρνω απο τον Θωμα... θνξ προκαταβολικα! ;D :)

α)Ναι(λογικά)
β)υπολόγισε.. +/- μια βδομάδα.. άσε τι λένε τα βαρελάκια.. τα γερμανικά ταχυδρομεία είναι το θέμα
γ)Είναι το κατα πόσο διαθέσιμο είναι το προϊόν!Σου γράφει.. απο κάτω έαν το έχουνε σε στοκ ή σε πόσο
θα είναι διαθέσιμο κλπ...

Αποσυνδεδεμένος grmako

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #147 στις: 08/10/08, 14:41 »
Πέρα απόλα αυτα που συζητιούντε παλικάρια αξίζει πραγματικά η αγορά απο thomman! Δν έχω ξαναζήσει τέτια εξυπηρέτηση ποτέ απο μαγαζί! Και ούτε άργισε....ούτε λείπανε πράγματα.... ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ! Δν νομίζω να υπάρχει κάτι καλύτερο πραγματικά! Σου στέλωνουν μυνήματα στο κινιτό πότε φεύγει απο την γερμανία...πότε μπένει στο καράβι το προιόν σου...γενικά ότι και να πώ είναι παρα πολύ λίγο!  Δν ξέρω αλλά έπρεπε να τα πώ καπια φορά αυτα...τέτια πράγματα δν πρέπει να κρατάμε μέσα μας... :P !

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #148 στις: 12/10/08, 12:36 »
Πέρα απόλα αυτα που συζητιούντε παλικάρια αξίζει πραγματικά η αγορά απο thomman! Δν έχω ξαναζήσει τέτια εξυπηρέτηση ποτέ απο μαγαζί! Και ούτε άργισε....ούτε λείπανε πράγματα.... ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ! Δν νομίζω να υπάρχει κάτι καλύτερο πραγματικά! Σου στέλωνουν μυνήματα στο κινιτό πότε φεύγει απο την γερμανία...πότε μπένει στο καράβι το προιόν σου...γενικά ότι και να πώ είναι παρα πολύ λίγο!  Δν ξέρω αλλά έπρεπε να τα πώ καπια φορά αυτα...τέτια πράγματα δν πρέπει να κρατάμε μέσα μας... :P !
και εγω την ιδια αποψη ειχα μεχρι που εφαγε πακετο ο φιλος μου.οταν κανεις παραγγελια ολα τρεχουν γρηγορα.μηνυματα ποτε φευγει ,ποτε ερχεται και μπλα,μπλα.οταν ομως βγαλει προβλημα το προιον εκει ειναι το γελιο.χειροτερα και απο Ελλαδα.η αντικατασταση ισχυει λεει μονο τον πρωτο μηνα μετα γινεται σερβις.δηλαδη αν λειπεις εσυ και παιξεις μετα απο 20 μερες και χαλασει στις 10 ωρες λειτουργια τι γινεται σε γραφουν κανονικα.σκατα εξυπηρετηση δηλαδη.ρε μαγκα το προιον ειναι προβληματικο τι σερβις μου λες στειλτο στην εταιρεια πισω και στειλε μου καινουργιο.οποτε χιλιες φορες απο Ελλαδα και ας πληρωνεις κατι παραπανω,τουλαχιστον μπορεις να πας να τους βρεις και οχι να στελνεις 20 mail και να σου απαντανε οτι εχουν φορτο εργασιας.οταν ειναι να πληρωσεις απαντανε καπακι δεν εχουν φορτο εργασιας.

Αποσυνδεδεμένος sotoman

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Άντρας
  • just like Sister Ray said
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #149 στις: 12/10/08, 13:48 »
και εγω την ιδια αποψη ειχα μεχρι που εφαγε πακετο ο φιλος μου.οταν κανεις παραγγελια ολα τρεχουν γρηγορα.μηνυματα ποτε φευγει ,ποτε ερχεται και μπλα,μπλα.οταν ομως βγαλει προβλημα το προιον εκει ειναι το γελιο.χειροτερα και απο Ελλαδα.η αντικατασταση ισχυει λεει μονο τον πρωτο μηνα μετα γινεται σερβις.δηλαδη αν λειπεις εσυ και παιξεις μετα απο 20 μερες και χαλασει στις 10 ωρες λειτουργια τι γινεται σε γραφουν κανονικα.σκατα εξυπηρετηση δηλαδη.ρε μαγκα το προιον ειναι προβληματικο τι σερβις μου λες στειλτο στην εταιρεια πισω και στειλε μου καινουργιο.οποτε χιλιες φορες απο Ελλαδα και ας πληρωνεις κατι παραπανω,τουλαχιστον μπορεις να πας να τους βρεις και οχι να στελνεις 20 mail και να σου απαντανε οτι εχουν φορτο εργασιας.οταν ειναι να πληρωσεις απαντανε καπακι δεν εχουν φορτο εργασιας.
εδω θα διαφωνήσω φίλε μου, η αντικατάσταση στην ελλάδα δεν υφίσταται κάν, ουτε 30 μερες μετά ούτε 20 ούτε 10. Ο Thomann έχει δικό του service department, ενώ στην ελλαδα Στην περίπτωση που γίνει μαλ***α πρεπει να σταλεί στον αντιπρόσωπο (ο οποιος μπορει να ναι στην πατρα αλλα περιέργως μεχρι να παει εκει περα το χαλασμένο ο thomman θα το χει παρει και θα στο χει δωσει πισω) και απο κει αν υπάρχει πρόβλημα αντε να βρείς άκρη.


Αν και δέν νομίζω να ισχύει αυτο που λές, αν εγώ παρω ενα sampler πχ και ειναι καμμενο τελείως απο την μανα του, βγαζει ενα πρόβλημα μετα απο 1 μηνα και τους λεω "παιδια ειναι χαλασμένο", το στέλνω και ΔΕΝ φτιαχνεται, τι γινεται? δεν μου στέλνουν καινούργιο?
ως και σε μένα, σε μένα ακόμα που σας ιστορώ
αντισταθείτε.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
5901 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/12/08, 08:32
από armagedon
0 Απαντήσεις
2933 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/09, 17:36
από georgalasg
1 Απαντήσεις
4445 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/09, 13:13
από MPARMPOUDIS
8 Απαντήσεις
4765 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/12/09, 19:33
από valex_van_halen
7 Απαντήσεις
10001 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/10, 12:58
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)
8 Απαντήσεις
6698 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/05/10, 21:24
από loukask6
4 Απαντήσεις
3339 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/08/10, 20:05
από zeromancer
10 Απαντήσεις
6745 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/04/11, 14:49
από vagtanplan
27 Απαντήσεις
9726 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/11, 22:40
από omega
2 Απαντήσεις
13023 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/11/13, 16:35
από klaus77