Αποστολέας Θέμα: Egnater Renegade  (Αναγνώστηκε 1919 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Rockdude

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 256
    • Προφίλ
Egnater Renegade
« στις: 18/06/11, 18:44 »
Καλησπέρα παίδες!Εχετε στην κατοχή σας ή έχετε δοκιμάσει ποτέ τον συγκεκριμένο ενισχυτή; http://www.thomann.de/gr/egnater_renegade_112.htm?sid=142c5baf014de54698b7502512734261 .Θα ήθελα τις προσωπικές εντυπώσεις απο τους φίλους συμφορουμιτές και όχι παραπέμποντας στα σχετικά internet video. Thanks,
« Τελευταία τροποποίηση: 18/06/11, 18:47 από Rockdude »
Alone and again, or...

Αποσυνδεδεμένος Ermac

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Egnater Renegade
« Απάντηση #1 στις: 06/07/11, 11:08 »
Γειά σου φίλε Rockdude και καλησπέρα σε όλους, πρώτο ποστ! :shake
Δεν ξέρω κατά πόσον θα σε βοηθήσει η εμπειρεία μου με τον Renegade. Είναι ο βασικός ενισχυτής του αδερφού μου αλλά halfstack και όχι combo, και με αλλαγμένα μεγάφωνα (κάποια Eminence αλλά δεν είμαι σίγουρος ποιά).
Είναι πολύ εύκολο να "χαθείς" μπροστά σ' αυτό το panel αν είσαι της σχολής "λίγα και καλά"! Ο ενισχυτής πάντως έχει φοβερές δυνατότητες. Εμένα στα ελαφρά σπασμένα καθαρά με ικανοποίησε σχετικά (περισσότερο στα 18 W απ' ότι στα 65, στα 65 μας ξύριζε για να πάρω τη χροιά που ήθελα  :-P ). Εκεί που θεωρώ οτί λάμπει είναι στα fusion προσανατολισμού γκάζια. Δεν είναι καθόλου ο ήχος μου αλλά παραδέχομαι ότι ο συγκεκριμένος Renegade τα απέδιδε απίστευτα (σκέψου Vai, Petrucci, MacAlpine).

Ξαναλέω, δεν έχω παίξει τον combo και δεν τον έχω παίξει με τα δικά του ηχεία. Οποσδήποτε καλή επιλογή στα λεφτά που κοστίζει.

Αποσυνδεδεμένος Ermac

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Egnater Renegade
« Απάντηση #2 στις: 06/07/11, 11:41 »
Ξέχασα να γράψω ότι ο αδερφός μου παίζει με μια  ESP Horizon(βολικότατη αλλά κακάσχημη :D ), η οποία "ταιριάζει" πολύ με τον Renegade (aπ'ότι με τον JTM 45 που υπήρχε στο ίδιο δωμάτιο, για παράδειγμα).

Αυτά!

Αποσυνδεδεμένος Rockdude

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 256
    • Προφίλ
Απ: Egnater Renegade
« Απάντηση #3 στις: 11/07/11, 10:33 »
Να'σαι καλά και ευχαριστώ για τις πληροφορίες!
Alone and again, or...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
4682 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/02/08, 22:35
από profsokin
12 Απαντήσεις
3454 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/05/10, 15:38
από Dr Bluz (G.K.)
1 Απαντήσεις
2943 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/13, 21:53
από Απόλλων