Αποστολέας Θέμα: Μetal και Σατανισμος.....  (Αναγνώστηκε 58836 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος savarel

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay Heavy!!!
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #100 στις: 20/06/03, 17:29 »
Καποιος φιλοσοφος ειχε πει πως η αδρανει ειναι η χειροτερη πραξη . Αν δεν πιστευεις καπου , επειδη μονο και μονο βαριεσαι ειναι πολυ χειροτε απο το να μην πιστευεις επειδη ομως ασχοληθηκες και ειδες οτι δεν σου ταιριαζει ενας θεος
Oταν κοιτω κατω βλεπω το παρον , οταν κοιτω πισω βλεπω παρελθον οταν κοιτω μπροστα βλεπω μονο χαμενα ονειρα και καμενες ελπιδες

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #101 στις: 21/06/03, 15:22 »
savarel θα μπορούσα όμως να το παίζω χριστιανός και να πηγαίνω στην εκκλησία τυπικά όπως ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολύς κόσμος.

Σιγουρα...αλλα και παλι θα μπορουσες να ησουν σπιτι σου και να ησουν πραγματικος Χριστιανος, οπως κανει ο υπολοιπος κοσμος που δεν πηγαινει εκκλησια!! Αντι να καθεσαι και να βρισκεις δικαιολογιες για να μην πατας σε ενα χωρο που δε γουσταρεις ( καλα κανεις βεβαια και δεν πατας.. ), θα ηταν προτιμοτερο να ανοιξεις κανα βιβλιο για να μελετησεις τη θρησκεια...Αλλο η αθωα αγνοια και αλλο η εσκεμμενη! Η δευτερη ειναι πολυ κακη...και καλυτερα να μην εχεις τετοια αντιμετωπιση για ολα τα πραγματα....
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #102 στις: 21/06/03, 16:06 »
Δε μου πολυαρέσουν τα υπερφυσικά. Και τα επιστημονικής φαντασίας. Προτιμώ αυτό που συμβαίνει γύρω μας, ή αυτό που συνέβαινε. Εσύ λες είναι καλύτερο να ασχοληθώ και να διαβάσω πολιτική και την ελληνική ιστορία, για να μη με πιάνουν κότσο η αριστερή δεξιά κεντρώα κτλ. παράταξη ή να ασχοληθώ με τα πνευματικά τα υπερφυσικά τα νοητικά υποσεινήδειτα κτλ. Απλά δε μαρέσει να ασχολούμε αυτό είναι. Και δεν έχω ανάγκη από Θεό. Να τον κάνω τι? Να με προστατεύει από τις δύσκολες στιγμές? Έχω τη μουσική, τους Motorhead. Eίναι κακό να μη θές ένα θεό? Μπορεί εγώ να είμαι ψωνάρα και να νομίζω ότι είμαι θεός. Γιαυτό και σε ότι συζήτηση έχουμε κάνει, τα βλέπω όλα από την ανθώπινη άποψη, με το τι κάνουν η άνθρωποι για τη θρησκεία τους και το τι είναι. Το τι συμβαίνει, το εξωπραγματικό, δεν είναι για μένα. Γιαυτό και εξακολουθώ να πιστεύω πως είναι δημιουργήματα των ανθρώπων όλα αυτά...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #103 στις: 21/06/03, 17:16 »
Δε μου πολυαρέσουν τα υπερφυσικά. Και τα επιστημονικής φαντασίας. Προτιμώ αυτό που συμβαίνει γύρω μας, ή αυτό που συνέβαινε. Εσύ λες είναι καλύτερο να ασχοληθώ και να διαβάσω πολιτική και την ελληνική ιστορία, για να μη με πιάνουν κότσο η αριστερή δεξιά κεντρώα κτλ. παράταξη ή να ασχοληθώ με τα πνευματικά τα υπερφυσικά τα νοητικά υποσεινήδειτα κτλ. Απλά δε μαρέσει να ασχολούμε αυτό είναι. Και δεν έχω ανάγκη από Θεό. Να τον κάνω τι? Να με προστατεύει από τις δύσκολες στιγμές? Έχω τη μουσική, τους Motorhead. Eίναι κακό να μη θές ένα θεό? Μπορεί εγώ να είμαι ψωνάρα και να νομίζω ότι είμαι θεός. Γιαυτό και σε ότι συζήτηση έχουμε κάνει, τα βλέπω όλα από την ανθώπινη άποψη, με το τι κάνουν η άνθρωποι για τη θρησκεία τους και το τι είναι. Το τι συμβαίνει, το εξωπραγματικό, δεν είναι για μένα. Γιαυτό και εξακολουθώ να πιστεύω πως είναι δημιουργήματα των ανθρώπων όλα αυτά...

Δεν διαφωνω σε τιποτα απ'οτι λες...Απλα δεν ειναι λιγο αντιφαση να κοροιδευεις μια θρησκεια, ενω απο την αλλη λες οτι δεν ενδιαφερεσαι γι'αυτην? Σιγουρα, αμα ισχυαν οσα ειπες πιο πριν, ενα topic οπως αυτο ( Metal και Σατανισμος ) δε θα επρεπε να σε ενδιαφερει αφου δεν πιστευεις σε παραφυσικα πραγματα ( οπως ο Σατανισμος..)
Παρολα αυτα σε βλεπω να καταναλωνεσαι σε τετοιου περιεχομενου topic, και να κανεις κριτικη σε κατι που δεν σε ενδιαφερει....
Δεν ξερω για τους υπολοιπους, αλλα εμενα μου φαινεται πως δεν ξερεις τι εισαι, τι πιστευεις και σε τι θελεις ακριβως να απαντησεις
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος PANIC!<zent>

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • no tzatziki?NO PARTY
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #104 στις: 21/06/03, 18:54 »
Nα πω κατι να με πλακωσετε ολοι?το να πιστευεις στον θεο μου φανταζει αστειο.Απορω πως τοσος κοσμος παραμυθιαζεται ετσι...και εχω ψαξει πολυ το θεμα θρησκεια το οποιο μπαζει νερα απο παντου.Αλλα δεν εχω προβλημα με αυτα.μαλιστα αν βρεθω σε καποιο χωριο  γουσταρω πολυ να εξερευνω τα μικρα παλια εκκλησακια.Η αισθηση που σου δεινει ο χορος ειναι πολυ ομορφο....Παρολα αυτα αν καποιος δεν εχει αναγκη να πιστευει καπου ας μην πιστευει.Που ειναι το θεμα?Εγω προσωπικα πιστευω στον ανθρωπο ...το μονο ζωο που μπορει να δημιουργησει τοσα πολλα..αλλα και να καταστρεψει.
« Τελευταία τροποποίηση: 21/06/03, 19:01 από Panic Zent »
Tyler Durden says : "use soap"

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #105 στις: 22/06/03, 11:52 »
freemind λένε όμως για το metal και τη σχέση του για το σατανισμό. Αν λέγανε μόνο για το σατανισμό, θα απαντούσα εγώ? Εγώ αν προσέξεις μίλησα για τα συγκροτήματα που χρησιμοποιούν το σατανισμό για να πουλήσουν και κάποια γιατί το πιστεύουν πραγματικά.

Αποσυνδεδεμένος savarel

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay Heavy!!!
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #106 στις: 22/06/03, 13:01 »
Φιλε panic νομιζω πως παρεξηγησες .. Οταν μιλαμε για θρησκεια δεν μιλαμε μονο για  τον Χριστιανισμο ... Υπαρχουν θρησκειες οι οποιες δεν εχουν Θεο ...
Oταν κοιτω κατω βλεπω το παρον , οταν κοιτω πισω βλεπω παρελθον οταν κοιτω μπροστα βλεπω μονο χαμενα ονειρα και καμενες ελπιδες

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #107 στις: 22/06/03, 13:09 »
freemind λένε όμως για το metal και τη σχέση του για το σατανισμό. Αν λέγανε μόνο για το σατανισμό, θα απαντούσα εγώ? Εγώ αν προσέξεις μίλησα για τα συγκροτήματα που χρησιμοποιούν το σατανισμό για να πουλήσουν και κάποια γιατί το πιστεύουν πραγματικά.

Εαν το εκανες μονο αυτο δε θα μιλαγα...Εδω ομως σε ορισμενα posts κατηγορεις την Εκκλησια, τον Χριστιανισμο και τις ιδεολογιες του, ενω δεν τις εχεις διαβασει...Οποτε μαλλον καλυτερα να προσεχεις τι λες στα posts, γιατι οι αντιφασεις ειναι πολυ κακο πραγμα για καποιον ο οποιος θελει να εκφρασει την αποψη του
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #108 στις: 22/06/03, 14:54 »
Mα δεν είπα ότι είμαι στουρνάρι.. Κάποια πράγματα είναι πολύ εμφανή και αυτά που βλέπω λέω.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #109 στις: 22/06/03, 15:02 »
Mα δεν είπα ότι είμαι στουρνάρι.. Κάποια πράγματα είναι πολύ εμφανή και αυτά που βλέπω λέω.
Και παλι δε διαφωνω! Αν ειναι ομως να πεις τη γνωμη σου για κατι στο οποιο πιστευουν πολλοι ( μιλαμε για την ιδεολογια του Χριστιανισμου ) καλυτερα να το κανεις με μια τεκμηριωση αυτων που λες και οχι απλα απο ενα δυο παραδειγματα! Ετσι θα κανεις πιο κατανοητο στους αλλους που διαβαζουν τις αποψεις σου, οτι εχεις καποια εμπειρια στο θεμα ( οταν λεω εμπειρια περιλαμβανω και την προσωπικη μελετη σε βιβλια ή ακομα και σε εκπομπες ), οποτε και η γνωμη σου εχει καποια ισχυ...Δυστυχως και απο αλλα posts που βλεπω να απαντας αυτο δε το εχεις δειξει..( λιγη σοβαροτητα ρεεεεεε.. ;D )...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος savarel

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay Heavy!!!
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #110 στις: 22/06/03, 16:44 »
Φιλε γιωργο με το να λες :"Κάποια πράγματα είναι πολύ εμφανή και αυτά που βλέπω λέω. " φαινεται πως ακομα μπερδευεις την εκκλησια με το χριστιανισμο ... :o
Oταν κοιτω κατω βλεπω το παρον , οταν κοιτω πισω βλεπω παρελθον οταν κοιτω μπροστα βλεπω μονο χαμενα ονειρα και καμενες ελπιδες

Αποσυνδεδεμένος sabbathian

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #111 στις: 18/10/04, 14:42 »
Εμπορικοτηταααααα ο σατανισμος στο 99 τοις εκατο...
Αλλα δεχομαι οτι μπορει να υπαρξει μεταλ χωρις σατανισμο.Τα
epic η' power συγκροτηματα δεν χρησιμοποιουν στην πλειονοτητα σατανισμο.
Ελπιζω καποτε να απαλλαγουμε απο αυτο...

psomas

  • Επισκέπτης
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #112 στις: 18/10/04, 21:06 »
εγώ πάλι πιστέυω, ότι μεταλ και σατανισμός είναι συνδεδεμένα.
Δε λέω ότι πρέπει τα συγκρ. να έχουν αποκλειστικά σατανικους "στίχους", αλλά είναι και αυτό μέρος της γοητειας του μεταλ  ;)
My name is lucifer please take my hand  ;) 8)

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #113 στις: 19/10/04, 18:10 »
βασικά δεν διάβαζα όλο το post να πώ και την αλήθεια, αλλά προσωπική μου άποψη είναι ότι η αναφορά στο σατανισμό είναι απλά για εντυπωσιασμό...όπωε έιπε και ο Ozzy, περνάγαμε έξω από ένα σινεμα με ταινίες τρόμου, είδαμε τον κόσμο και είπαμε...δεν γραφουμε κ εμέις τρομακτική μουσικη; ... Ε, και γράψανε...τώρα αν υπάρχουν (αν λέω, αν  ;D ) μερικοί κάφροι που κάνουν το τόσο ΤΟΣΟ γιατί από μουσική ....ε, τί να κάνουμε...Όσον αφορά τα ρούχα και το στύλ, αν θέλεις να είσαι σατανιστής, δεν χρειάζεσαι μάυρα...και τουναντίον...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Nemecis17

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Άντρας
  • ScrewDriver Through Pollar Sucks
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #114 στις: 23/01/05, 16:38 »
Σχετικα με το θεμα.. Οι σκανδιναβοι τα πιστευουν αυτα που λενε στα cd.. Αυτη τη στιγμη βλεπουν το χριστιανισμο να κρεμιζει κ να παταει πανω στα γκρεμισμενα ιερα των παγανιστικων θεωτητων τους (THOR) κ να χτιζουν χριστιανικους ναους. Οι νεο σκανδιναβοι (τρεντι) ειναι χριστιανοι  δεν ασχολουνται. Οι παγανιστες που εχουν απομεινει ομως διωκονται απο την πολιτεια. Ο μακαριτης τραγουδιστης των Mayhem πυρπολουσε εκκλησιες. Για αυτους ειναι ανταρτικο προς την ξενοφερτη θρησκεια της παγκοσμιοποιησης που πανε να τους επιβαλλουν.. So simple. Η ιστορια διδασκει. Τσεκαρετε τι εγινε νοτια αμερικη,σταυροφοριες,κλπκλπ.. Η ιδια ιστορια. Κ κριμα που κ εμεις δε θυμομαστε τι εχει γινει στη γη που ζουμε. Ο νοων..
TaKe ThE mOnEy An' RuN...

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #115 στις: 23/01/05, 23:24 »
Από το θέμα διαγράφηκαν όλα τα εντελώς off topic μηνύματα...
Φυσικά το θέμα έχασε κάμποσε φορές τον προσανατολισμό του και έφτασε άλλοτε να θρησκολογεί και άλλοτε να ερευνά την σχέση Χριστιανισμού-εκκλησίας.
Ωστόσο θα έλεγα ότι είναι πολύ δύσκολος ο διαχωρισμός του χωρίς να σπάσει η συνέχεια και ως εκ τούτου παραμένει ως έχει...

Y/Γ Σε ένα θέμα που βρίσκεται μέσα σε faq θα έπρεπε κάποιοι να επιδεικνύουν μεγαλύτερη προσοχή και να μην ανταλλάσουν μηνυματάκια της μορφής (ποιός είμαι , ψάξε να με βρείς)...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Gazaki

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #116 στις: 15/04/06, 23:55 »
ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΙΣΩΣ Η ΕΝΤΑΣΗ ΚΑΠΟΙΩN ΚΟΜΑΤΙΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΝΤΥΣΙΜΟ ΚΑΠΟΙΩΝ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΔΙΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΝΤΗΠΩΣH. 

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #117 στις: 01/06/06, 02:57 »
   εγω παντως βλεπω πολυ θετικα την αποψη των Lordi (μιας οχι και τοσο σοβαρης "μουσικα" μπαντας) που λεει οτι ολο αυτο το οπτικοακουστικο "θεαμα" εξυπηρετη αναγκες ψυχαγωγιας, και το ολο θεμα ειναι απλα ...διασκεδαση, και λογικο ειναι, αλλοι ας πουμε διασκεδαζουν βλεποντας/ακουγοντας σκυλλαδικα (μπουζουκια, γκομενιτσες και τα συναφη) αλλοι παλι γουσταρουν αλλα πραματα. Απλα ειναι θεμα γουστου πιστευω και τιποτα παραπανω. ...περι ορεξεως ...κολοκυθοπιττα που λενε!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #118 στις: 01/06/06, 10:49 »
Ώπα... Θρησκευτικομουσική συζήτηση και να μη συμμετάσχω κι εγώ.... Πώς δεν το παρατήρισα νωρίτερα...?
Τέσπα... Παίδες. Πράγματι υπάρχουν μπάντες που είναι σατανιστικές. Ας μη κρυβόμαστε πίσω απ'τα δαχτυλάκια μας. Στο site http://www.churchofsatan.com μπορείτε να δείτε κάποιες μπάντες που είναι επίσημα μέσα στην κατάσταση... Π.χ. ο King Diamond είναι επίσημος αρχιερέας του σατανισμού εδώ και πολλά χρώνια... Υπάρχουν και πολλά άλλα μέλη αλλά δε λέω ονόματα γιατί θα φάω κι άλλο βρίσημο...

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #119 στις: 02/06/06, 23:47 »
Ελα ρε, τη μόστρα τους κάνουν οι άνθρωποι...
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #120 στις: 02/06/06, 23:59 »
Καλα λαμακιες. Αν θες να εισαι σατανιστης δνε εισαι απαρετητα μεταλας και αν θες να ιεσαι μεταλας δεν εισαι σατανιστης. Οι faith no more, ratn, soad, slayer, iron maiden, iced earth(παραθετω γνωστα ονοματα) δεν ειναι σατανιστες. Ενταξει ενα δυο πραγματακια ειναι και θεμα μαρκετινγκ αλλα αυτο το μεταλ=σατανισμος ειναι η πιπιλα των απανταχου συντηριτικων
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος KostasVap

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #121 στις: 03/06/06, 02:01 »
Παράθεση

γιατι οποιος ακουει μεταλ εχει ενα περιεργο στυλακι με μακρυ μαλλι και ετσι?Huh


οι μεταλαδες ειναι οι καλλυτεροι δεξιοτεχνες..


....ειμαι ενα κανονικος ανθρωπος.






1oν: Έλεος πια με αυτού του είδους τις νοοτροπίες

2ον: Με τη δύναμη του σατανά, βέβαια...

3ον:Δεν το ξερες?  Είμαστε στο σύνολό μας (οι μεταλάδες) απόγονοι εξωγήινων πλασμάτων που ηρθαν στη γη πριν   1529 χρόνια και ήταν μαλλιάδες, βρωμιάρηδες και έφεραν τη μπύρα και την ηρωίνη στη γη.. επίσης αφού εγκαταστάθηκαν στη γη οι περισσότεροι ασπάστηκαν το σατανισμο....σιγα σιγα, σύμφωνα με αυτά τα πρότυπα, διαμορφώθηκε και μια καταλληλη μουσική που λέγεται Rock..(Το όνομα αυτό πάρθηκε από τους βράχους που βάζανε πάνω τους τα γίδια για να τα θυσιάσουν στο όνομα του μεγάλου σατανά)



τι να πω?  όλο ΜΑ****ΕΣ αναγκάζομαι να γράφω.... :P :P Η Λουκά πότε θα γραφτει στο Kithara ρε παιδιά?
« Τελευταία τροποποίηση: 03/06/06, 20:53 από crissoliva »
"...life imitates art far more than art imitates life."

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #122 στις: 03/06/06, 18:38 »
Ρε παιδιά, συγγνώμη: Τι σχέση έχει το τί πιστεύουν κάποια συγγροτήματα με τη μουσική τους; Γιατί τα συζητάμε αυτά;
reveduncurieux.blogspot.com

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #123 στις: 04/06/06, 00:44 »
Έχει και παραέχει σχέση. Γιατί ΟΛΑ τα συγκροτήματα προσπαθούν να περάσουν τα πιστεύω τους και τις φιλοσοφίες τους μεσα απ' τη μουσική (βλέπε όλες τις ροκ μπάντες και όχι μόνο). Και καλά κάνουν. Μη λέμε μαλ***ες. Το νόημα της τέχνης είναι να περνάς τα πιστεύω σου και να τα δείχνεις ώστε να κάνεις τον άλλο να σκεφτεί. Κακά τα ψέμματα. Οπότε κάτι τέτοιες συζητήσεις είναι αναπόφευκτες και, κατά τη γνώμη μου, σημαντικές και υγιείς, γιατί σκέφτεσαι και δύο πράγματα παραπάνω. Όχι μόνο ότι π.χ. ο Insahn ουρλιάζει γ**άτα αλλά και γιατί ουρλιάζει έτσι.

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #124 στις: 04/06/06, 13:32 »
Ο καλλιτέχνης σου περνάει αυτό που θες να σου περάσει... Αν εσύ έχεις την προδιάθεση να λάβεις σατανιστικά μηνύματα, τότε αυτό θα συμβεί... Οι καλλιτέχνες δε περνάνε συγκεκριμμένα μηνύματα, τα αφήνουν στην ερμηνεία μας...
reveduncurieux.blogspot.com

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
7105 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/08/09, 14:29
από D@ve Murray