Αποστολέας Θέμα: Κέρδισα!  (Αναγνώστηκε 6628 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Νίκος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 161
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κέρδισα!
« Απάντηση #25 στις: 29/09/09, 22:57 »
Εμένα με ενοχλεί ο τίτλος "Κέρδισα!" σε θέμα για ένα κομμάτι που δεν λέγεται "κερδισα!" αλλά "In vitro".
Εν πάση περιπτώση πριν αναφέρθηκε για κόντρα μεταξύ τεχνικής και συναισθήματος, το οποίο δεν παίζει και σωστά αναφέρθηκε το θέμα του ύφους.
Δηλαδή δεν υπάρχει τέτοια κόντρα. Η κόντρα έχει να κάνει σε σχέση με το ύφος νομίζω. Και αυτή η κόντρα ξεκίνησε όταν κάποιοι κιθαρίστες άρχισαν να παίζουν με μεγάλη ταχύτητα και να θεωρούν ότι είναι οι καλύτεροι ενώ όμως ακούγονταν λες και έχεις βάλει τις νότες σε midi στον υπολογιστή να παίζονται με ήχο κιθάρας. Αυτό νομίζω ότι είναι κατάντια.
Τέλως πάντων, δεν άκουσα κάτι τέτοιο στο κομμάτι σου!
Ενδιαφέρουσα δουλειά και καλή παραγωγή.
Καθαρός ήχος και ωραίες ταχύτητες.
Τα σηκώματα θέλουν λίγο δουλειά. Δεν πολυακούγονται σίγουρα. Σαν να βιάζονται να προχωρήσουν παρακάτω.
Και λίγο την στακατούρα σου.
Ταχύτητες μεγάλες πιάνουν πάρα πολλοί. Φαντάζομαι και ελπίζω να μην βγήκες πρώτος στο διαγωνισμό για την ταχύτητα, αλλά για το ότι έχεις δημιουργήσει μια ολοκληρωμένη σύνθεση με θέματα, μέρη κτλ. που λίγοι βιαστικοί καταφέρνουν να κάνουν.
Το παραπάνω δημιουργεί την ελπίδα ότι έχουμε να κάνουμε με έναν κιθαρίστα που δεν θα μας τα ζαλίσει με την ταχύτητα αλλά που έχει κάτι να πει και να μοιραστεί με όλους τους μουσικόφιλους και να μας κάνει να νιώθουμε όμορφα.
Πολύ καλή δουλειά γενικά.
Καλή συνέχεια!!!
Blues ain't nothing but a good man feeling bad

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1240
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Απ: Κέρδισα!
« Απάντηση #26 στις: 05/10/09, 23:18 »
το ακουσα απο το λινκ που εχεις στο αρχικο μυνημα, η ποιοτητα του ηχου ειναι αθλια...πολυ χαλια...αλλα δεν φταις εσυ για αυτο...

Περα απο αυτο, η τεχνικη σου ειναι πολυ καλη, και αν και δεν ειμαι οπαδος της μουσικης αυτης, ακουστηκε ομορφα, αν παραβλεψω την ποιοτητα του ηχου...
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis