Καλλιτεχνικές μας δημιουργίες > Δικές μας συνθέσεις και τραγούδια

Κι ένα δικό μου: "Πάλι θα ζήσω" mp3

(1/4) > >>

leftezi:
  Ακούστε το. Περιμένω τη γνώμη σας.
Ήταν "στο συρτάρι" από το '90! Απλώς το συμμόρφωσα τώρα τελευταία ενορχηστρωτικά και το τραγούδησα κάπως βιαστικά.
  Δε μου βγαίνει καλά το όταν τραγουδάω στο σπίτι - τι κακό κι αυτό - ενώ live τη βρίσκω πολύ πιο εύκολα. >:(
  Κάποια στιγμή θα το συμμορφώσω και ερμηνευτικά αλλά προς στιγμή πάρτε το όπως έχει. :)
  Παρ' όλα αυτά, δεκτά τα σχόλια και για την ερμηνεία.

  Οι στίχοι και οι συγχορδίες είναι διαθέσιμες στη σελίδα μου που μόλις ανέβασα: http://www.geocities.com/leftezi . Αν και δεν νομίζω ότι προσφέρεται εύκολα για εκτέλεση με μια κιθάρα μόνο.  ::)

  Ωχ! παραλίγο να ξεχάσω το link: :D

http://www.websamba.com/leftez/Lefteris_Z_Pali_tha_zhso.mp3

freemind:
Το πρωτο πραγμα που παρατηρω ειναι οτι επιτελους ο server του websamba εχει βελτιωθει αρκετα ;D.
Το κομματι οντως ειναι λιγο δυσκολο να αναπαραχθει μονο με μια κιθαρα..Τουλαχιστον μετα απο αυτην την εκτελεση που εχεις ανεβασει, θα ειναι πολυ αδειο σαν ακουσμα μονο με μια κιθαρα.
Εχει ωραια ενοχρηστρωση.Ειναι "γεματο" κομματι..Δηλαδη χορταινεις να το ακους.Σε καποια σημεια ισως να χρειαζοταν λιγο παραπανω reverb καποιο οργανο ( πχ το οργανο που "σολαρει" στα 2:05 ) ωστε να δενει με το συνολο.Αλλα αυτο ειναι θεμα της παραγωγης και οχι της συνθεσης.
Η φωνη ειναι πολυ καλη.Ταιριαζει με το κομματι και ουσιαστικα δινει το υφος του.Εδω βεβαια θα προτεινα λιγοτερο reverb ( με ακουστικα που το ακουσα αφηνει μια "λωριδα" ηχου στα "σ" και στα "π" ).Οι στιχοι γινονται κατανοητοι, πραγμα σημαντικο για τραγουδι.
Ειναι πολυ ωραιο κομματι.Ισως με πιο "ζωντανα" οργανα ( γιατι καποια ακουγονται αρκετα midi ) να μια τελεια παραγωγη, γιατι σαν συνθεση ειναι τελειο. ;D

Καρχαρίας:
Δεν κατεβένει... :(

Καρχαρίας:
Δεν μου άρεσε η φωνή.. πολύ κοφτή.. ο τρόπος που τραγουδούσε..
Η σύνθεση είναι καλή μου θύμησε ελληνική ταινία... ;D ::) Disko καταστάσεις.. :)

leftezi:
  Αμάν ρε, ψάρι. Αν δε γράψεις πριν το σχόλιο ένα μήνυμα ότι "Δεν κατεβαίνει" κάτι θα πάθεις!
  Θα πω στους "μπάτσους" να σου σβήσουν όλα τα "δεν κατεβαίνει". Επίτηδες το κάνεις... Έτσι κι αλλιώς σ' έχουν στη μπούκα. ;D ;D
  Ρε, τώρα το παρατήρησα. Δεν έχει μπάτσο αυτό το topic! Α! γι αυτό πουλάκι μου... :P

  Ένσταση:

--- Παράθεση από: Καρχαρίας στις 07/08/04, 16:35 ---...μου θύμησε ελληνική ταινία... ;D ::) Disko καταστάσεις.. :)
--- Τέλος παράθεσης ---

  Με κούφανες! Αλλά τι να περιμένει κανείς απο ένα χεβυμεταλά σαν του λόγου σου. Εσένα κι οι Pink Floyd, disco θα σου φαίνονται.
  Άκου "ελληνική ταινία"!! ???
  Δεν παίζεσαι!! ;D ;D

  Παρά την ένσταση και πέρα από την πλάκα πάντως, παραγματικά ευχαριστώ για τα σχόλιά σου (είναι πάντα ευπρόσδεκτα) και ιδιαίτερα για την παρατήρηση για τη φωνή, θα το κοιτάξω. ;)

  Έλα, σου βρήκα και απασχόληση:  ;D ;D Μιας και τα ..ξύνεις όλη μέρα στη δουλειά, ρίξε και μια ματιά στη σελίδα μου. Θα σκοτώσεις κάνα εικοσάλεπτο. Σήμερα την ανέβασα:

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View