Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Ενισχυτές

Το υπερθέμα των ενισχυτών! ;D

<< < (2/39) > >>

Jezus:
Δεν βλεπω να εχει απηχηση το θεμα και δεν βλεπω να εχει πολη συνεχεια  ;D αλλα ας βαλω κατι ακομα για σημερα. Θυμαστε τον τυπο που ειχε φτιαξει την πρωτη Symbol Guitar tou Prince? Και εφτιαχνε και διαφορες αλλες περιεργες κιθαρες που κοστιζαν μια περιουσια? Ισως πολλοι να μην τον ξερετε, ειναι ο κυριος Auerswald.



Ο ιδιος κυριως λοιπον φτιαχνει και μια σειρα ενισχυτων, τους Redstuff  Amps.

http://www.redstuff-amps.de/



Eξισου ακριβοι και σπανιοι ενισχυτες, βεβαια οχι το σο ακριβοι οσο οι κιθαρες!
Βγαζει 6 διαφορετικα μοντελα, απο τα οποια το ενα διατιθεται και για ενοικιασεις, αν θελετε π.χ. να το παρετε στο στουντιο που γραφετε το αλμπουμ σας (λες και ξερετε απο πριν τι ηχο εχει  ;D ).



Τους πουλαει απευθυας, οποτε ουτε σε μαγαζι υπαρχει ελπιδα να τους ακουσετε!  ;D
Την επωμενη φορα θα ποσταρω κατι πιο κοντα στην πραγματικοτητα... το υποσχομαι..  ::)

adr1anos:
Κώστα το θέμα είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!
Συνέχισε το αν μπορείς, έχεις πολύ ευρύ πεδίο γνώσεων και όλα όσα παραθέτεις είναι εξαιρετικά ενδιαφέροντα!
Μαθαίνουμε και ξεκολλάμε από την χιλιοπεπατημένη του mainstream!
Θα σε βοηθήσω και εγώ όσο μπορώ με υλικό.
Keep it up, και mods κάντε το sticky να ενθαρρύνουμε την συλλογή του υλικού.

let me know 796:
ενδιαφερον το θεμα.
αν μπορεις κανε ενα διαχωρισμο σε καποιους ενισχυτες αγνωστοι μεν αλλα με μια χρηματικη προσεγγιση  σε νορμαλ επιπεδα.
καποιο ηχητικο δειγμα θα βοηθουσε επισης παρα πολυ.(οπου ειναι δυνατον)
η αποψη σου επισης λογω της εμπειριας σου θα ηταν χρησιμη.
π.χ θα προτεινες ας πουμε αντι του ταδε marshall τον ταδε αγνωστο ενισχυτη σχεδον παρομοιας τιμης.

Jezus:

--- Παράθεση από: adr1anos στις 02/03/10, 15:52 ---Κώστα το θέμα είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!
Συνέχισε το αν μπορείς, έχεις πολύ ευρύ πεδίο γνώσεων και όλα όσα παραθέτεις είναι εξαιρετικά ενδιαφέροντα!
Μαθαίνουμε και ξεκολλάμε από την χιλιοπεπατημένη του mainstream!
Θα σε βοηθήσω και εγώ όσο μπορώ με υλικό.
Keep it up, και mods κάντε το sticky να ενθαρρύνουμε την συλλογή του υλικού.

--- Τέλος παράθεσης ---

Thanks!  :D
Τα παραπανω ειναι λιγο περιεργα, και δεν ειχα πολλα να πω, αλλα ειναι αρκετα αυθεντικα και αποφασισα να τα βαλω!  :)
Ενοειτε οποιος εχει κατι ενδιαφερον να βαλει να δουμε, εστω και μονο για εγγυκλοπαιδικους λογους, ας το βαλει! Επισης ενιαφερον θα ειχε ενα αναλογο θεμα με βινταζ ενισχυτες μονο, που εχουν πολλα χρονια εκτος παραγωγης, τι λετε?
edit: δεν χρειαζεται sticky, δεν εχει πρακτικο ενδιαφερον, εξαλου εχω σκοπο αν υπαρχουν αναγνωστες να το κραταω ψηλα  ;D . Επισης, οπως μου ειχαν πει σε αλλο φορουμ "ο τζιζους εχει την αγορα" LOL

Jezus:

--- Παράθεση από: let me know 796 στις 02/03/10, 16:13 ---ενδιαφερον το θεμα.
αν μπορεις κανε ενα διαχωρισμο σε καποιους ενισχυτες αγνωστοι μεν αλλα με μια χρηματικη προσεγγιση  σε νορμαλ επιπεδα.
καποιο ηχητικο δειγμα θα βοηθουσε επισης παρα πολυ.(οπου ειναι δυνατον)
η αποψη σου επισης λογω της εμπειριας σου θα ηταν χρησιμη.
π.χ θα προτεινες ας πουμε αντι του ταδε marshall τον ταδε αγνωστο ενισχυτη σχεδον παρομοιας τιμης.

--- Τέλος παράθεσης ---

Ok θα προσπαθησω να το κανω αυτο!
Οσο αφορα τα ηχητικα δειγματα, στα δυο τελευταια δεν βρηκα κατι (ειναι πολυ περιεργες και σπανιες κατασκευες, γι'αυτο φανταζομαι), ενω στα πιο πανω εχει στη σελιδα του κατασκευαστη που παρεθεσα, αλλα στο μελλον θα βαζω απευθυας λινκ να μην ψαχνετε!  :)
Προσωπικη εμπειρια με τα παραπανω δεν εχω, πολυ θα το ηθελα  ;D , οπου υπαρχει θα την βαζω!  :)
θενξ!

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View