Αποστολέας Θέμα: Καλή θητεία φίλε!!!  (Αναγνώστηκε 15967 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Καλή θητεία φίλε!!!
« στις: 28/02/04, 01:13 »
Σε μερικές μέρες ένα από τα πιο πολύτιμα μέλη της κοινότητας του Κιθάρα ντύνεται στα λευκά για να εκπληρώσει την θητεία του!!!!

Φίλε Αντώνη σου εύχομαι ολόψυχα καλή θητεία και καλός πολίτης...

...και σε ευχαριστώ για όλα αυτά που προσέφερες.........
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Καλή θητεία φίλε!!!
« Απάντηση #1 στις: 28/02/04, 02:02 »
Σ' ευχαριστώ πραγματικά φίλε Πάρη για τα καλά σου λόγια! :)

12 Μαρτίου μπαίνω με τη σειρά μου για να εκπληρώσω τα στρατιωτικά μου καθήκοντα...τουλάχιστον από θάλασσα μπορείτε πλέον να κοιμάστε ήσυχοι...δε θα περάσει ούτε trojan! :P ;D

Μολονότι ήλπιζα να περάσει απαρατήρητη η απουσία και το όλο γεγονός της "αυτομόλησης" από το Kithara, το μόνο που μπορώ πλέον να πω (μια που βγήκε το θέμα στον αέρα) είναι ένα μεγάλο ευχαριστώ για όλα όσα μοιράστηκα μαζί σας. Ευχαριστώ που η παρουσία μου, που, κακά τα ψέματα, δεν ήταν πάντα ιδανική, έγινε ανεκτή κι ενίοτε δικαιολογημένη ως φέρουσα τις εγγενείς αδυναμίες της ανθρώπινης φύσης. Πλέον η ύπαρξή μου στο forum (για 12 μήνες τουλάχιστον) θα είναι αναπόφευκτα ισχνή (εκτός κι αν ο διοικητής μου χαρίσει κανένα laptop :P), αλλά χαίρομαι τουλάχιστον που αφήνω πίσω μου μια εύρωστη κοινότητα χρηστών, που είμαι βέβαιος πως θα συνεχίσει να λειτουργεί αρμονικά, όσο πιστεύει στην καλή προαίρεση, την εποικοδομητική διάθεση και την ανιδιοτελή συμμετοχή.

Είναι επίσης μια καλή ευκαιρία να ζητήσω συγγνώμη από όσους κατά καιρούς αδίκησα με τη συμπεριφορά μου και για τα όσα λάθη με βαραίνουν στις επιλογές μου ως άλλο ένα μέλος του forum.

Και κάπου εδώ κλείνω τον προεκλογικό (ελέω χρονικής συγκυρίας ;D) μονόλογο με ένα "Adios Muchachos"...να περνάτε καλά και να μου στέλνετε Ferrero Rocher και Mabel με λικέρ στον Πόρο.  8)

ΥΓ Μη χαίρεστε πρόωρα...μέχρι της 12 Μαρτίου θα συνεχιστεί για τα καλά η συντονιστική μου απολυταρχία! :P :D

ΥΓ2 Ως έσχατο δώρο για τις ταπεινές μου υπηρεσίες, ζητάω από τους admins να μου παράσχουν τη δυνατότητα να διαγράψω το χρήστη Vagabond. Ήλθε επιτέλους η στιγμή να δημοσιοποιήσω πως πίσω από τη συνεχή υπονόμευση του forum, βρισκόταν o συγκεκριμένος χρήστης...ποτέ δεν κατάλαβα γιατί...υπέθεσα μόνο πως έχει να κάνει με το σαράκι της ζήλιας, που κατέτρωε τα σωθικά της, όντας μια απλή, ταπεινή συντονίστρια ενός chat. :P ;D

ΥΓ3 Όποιος επιθυμεί να υπηρετήσει αντί για μένα, παρακαλείται να διαθέτει τα εξής προσόντα, αλλιώς ας μη μπει καν στον κόπο να επικοινωνήσει μαζί μου: έκπαγλη ομορφιά, πνευματική οξύνοια, αυξημένη ευφυϊα, μελίρρυτη φωνή, ευγενές παρουσιαστικό, ατημέλητα άγριας κομψότητας μαλλιά και μέτριο ιδανικό ανάστημα...το χαρακτηριστικό της μετριοφροσύνης επίσης απαραίτητο. Όποιος πληρεί τις άνωθεν προϋποθέσεις θα περάσει από οντισιόν πριν την τελική επιλογή. Ευχαριστώ! :P

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:Καλή θητεία φίλε!!!
« Απάντηση #2 στις: 28/02/04, 03:47 »
ΥΓ2 Ως έσχατο δώρο για τις ταπεινές μου υπηρεσίες, ζητάω από τους admins να μου παράσχουν τη δυνατότητα να διαγράψω το χρήστη Vagabond. Ήλθε επιτέλους η στιγμή να δημοσιοποιήσω πως πίσω από τη συνεχή υπονόμευση του forum, βρισκόταν o συγκεκριμένος χρήστης...ποτέ δεν κατάλαβα γιατί...υπέθεσα μόνο πως έχει να κάνει με το σαράκι της ζήλιας, που κατέτρωε τα σωθικά της, όντας μια απλή, ταπεινή συντονίστρια ενός chat. :P ;D
LOL! Ε δεν σε πιστεύω ;D Πώς με πήρες πρέφα βρε άτιμε ;D
Καλό κουράγιο... (θα το χρειαστείς μόλις μάθω ποιός θα είναι ο διοικητής σου ;D )
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Re:Καλή θητεία φίλε!!!
« Απάντηση #3 στις: 28/02/04, 07:04 »
Τι λε ρε παλιοβυσματία που πάς Ναυτικό και έχεις και την αξίωση να σου ευχηθούμε κιόλας >:( :P.
Τί να πούμε εμείς τα δύσμοιρα που θα υπηρετήσουμε την Μαμά πατρίδα στον Έβρο, ή κάπου εκεί,..ας πούμε Ξάνθη....τί? Εκεί είναι το σπίτι μου? Εχμ... ναι... ::) ::) ;D
Λοιπόν τέκνον μου καλά ταξίδια, τα ξύδια και τα κοψίδια, και είθε οι ευλογίες μου να σε καθοδηγούν στο θεάρεστο έργο που θα επιτελείς, την υπεράσπιση δηλαδή των από 6ης Γενάρη καθαγιασμένων από εμένα, εθνικών υδάτων(τα μπρατσάκια σου να μην ξεχάσεις να πάρεις), και κατ' επέκτασην της Μανούλας πατρίδας
<=>τελειοποίηση τεχνικής χτηπήματος φραπέ, στριψήματος τσιγάρου και του κουμπιού του ραδιοφώνου, ολοκλήρωση της μαρκόχρονης έρευνας προς ανακάλυψη 1000+1 στάσεων ύπνου.
 ;D ;D ;D ;D ;D
Άντε καλός οπλίτης και στην συνέχεια πολίτης.

Ευλογίες.
« Τελευταία τροποποίηση: 28/02/04, 07:06 από Pontifikas »
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1767
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Re:Καλή θητεία φίλε!!!
« Απάντηση #4 στις: 28/02/04, 11:44 »
δάσκαλε με αφήνεις??
γειά, καλά να περάσεις
και μην παιζεις με τα οπλα  ;D

αντε χαβ φαν, θα περάσει και αυτο..
ΦΟΡ ΜΑΔΕΡ ΓΚΡΙΣ ;D
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Καλή θητεία φίλε!!!
« Απάντηση #5 στις: 28/02/04, 14:01 »
Να 'στε καλά μάγκες...καλή θητεία και σε σας κι όσοι πήγατε να ξαναπάτε! ;D

@Ο Επί Γης Εκπρόσωπος Του Υπέρτατου Όντος

Έχω ήδη λάβει τα απαραίτητα πανιερώτατε...μπρατσάκια, στρώμα θαλάσσης, αντι-ηλιακό, χάρτη των νησιών, κονκάρδα "I Love Navy" και καπελάκι Baywatch. Νοιώθω ετοιμοπόλεμος...bring me the enemy!

@Σιδηρόπουλος

Παιδί μου, ο δάσκαλος Μιγιάκι σε αφήνει ως ολοκληρωμένο μέλος αυτής της διαδικτυακής κοινότητας. Τα μαθήματα τέλειωσαν και μπροστά σου ανοίγεται η προοπτική ανάληψης συντονιστικών καθηκόντων. Εισηγούμαι μέσα από αυτό το thread την άμεση πρόσληψή σου...θα έχεις λαμβάνειν μηνιαίο εισόδημα της τάξεως των 1260Ε, κάρτα απεριορίστων διαδικτυακών διαδρομών, ασυλία στα παραπτώματα, ελευθεριότητα στις επιλογές, ακαταλόγιστο λόγω πνευματικής ένδοιας και δυνατότητα συμμετοχής στο ΤΣΕ (Ταμείο Συντονιστών Ελλάδος). Ευκαιρία ολκής...

Αποσυνδεδεμένος FENDERAS

  • shadowmaster
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρες υπαρχουν πολλες... fender μια...
    • Προφίλ
    • FENDERAS SITE
Re:Καλή θητεία φίλε!!!
« Απάντηση #6 στις: 29/02/04, 21:05 »
BLUEWIND... kala taksidia re kai... na pernas kala. na prosexeis . tha se perimenoyme reeee... ante kai kanonise na ypodeikneieis kai sto naytiko kai na theseis kanones toy typoy:

den milame me greeklish k.a ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

kala taksidia patriwti!!!
Iced earth

What exactly is the meaning of this
Just pawns in your twisted game
Severe pain for the lie I&#039;m livin&#039;
For a love I never could betray

Αποσυνδεδεμένος nikv

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 57
  • Σόλαρε...! Σόλαρε...! Σόλαρε...! Σόλαρε...!
    • Προφίλ
    • Linkin Park oficial site
Re:Καλή θητεία φίλε!!!
« Απάντηση #7 στις: 29/02/04, 21:06 »
 Ενα πραγμα , εχω να πω καλη θητεια ...
Δηλαδη -αληθεια- απο 13 Μαρτιου θα ενημερωνω τακτικοτατα το κιθαρα.γρ για τα τελευταια νεα των πολυταλαντων Linkin Park , υποσχομαι να εισαγω και το Meteora player και το Numb player και το  Player του Project Revolution tour για να κερδισω την υπογεγραμμενη fender...
 Εννοειται πλακα κανω , αλλα καλα να περνας -χωρις να σε γνωριζω καθολου- και φυσικα θα λειψουν απο ολους τα γρηγορα link σου.
   :'( :-*
YOU CAN'T KILL ME
CUZ I'M ALREADY
INSIDE YOU

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1240
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Re:Καλή θητεία φίλε!!!
« Απάντηση #8 στις: 01/03/04, 12:29 »
...kalh thhteia sou euxomai, kai ola kala. Pisteuw me to legein sou tha peraseis kala ekei pou tha pas...

V.
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Re:Καλή θητεία φίλε!!!
« Απάντηση #9 στις: 01/03/04, 22:54 »
Καλή θητεία να χεις φίλε...
Θα κάνω παρέα στην ΑΣΟΕΕ και θα σε παριμένουμε σα βγεις.
Να προσέχεις και να περάσεις καλά ει δυνατόν. ;)
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος j_melt

  • Ο Κάπελας
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλισσα της σιωπής, πάρε με από εδώ...
    • Προφίλ
Re:Καλή θητεία φίλε!!!
« Απάντηση #10 στις: 02/03/04, 13:57 »
Καλή θητεία bluewind! Ελπίζω να είναι όσο χαλαρή και λουφαδόρικη μπορεί να ελπίζει κανείς.
Άντε, ξεκίνα εσύ να φυλάς τα ύδατα και το Μάη που θα ξεκινήσω κι εγώ να φυλάω τα εδάφη θα ολοκληρωθεί η αμυντική θωράκιση της χώρας...  ;D
Κάπου νυχτώνει κι ο ήλιος παγώνει
Χάνεται ο δρόμος και που να σταθώ
Κάπου βραδιάζει, μην κλαις, δεν πειράζει
Πες πως τελειώνει ο κόσμος εδώ

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:Καλή θητεία φίλε!!!
« Απάντηση #11 στις: 02/03/04, 14:00 »
E....με τόσα μέλη του κιθάρα gr στα όπλα...μπορούμε πλέον να κοιμόμαστε ήσυχοι...διότι ο pityan έχει μόλις λίγο καιρό που απολύθηκε...και αισθανόμουν μια ανασφάλεια....

Καλή θητεία και σε σένα λοιπόν....
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος pinelopi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1075
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κι όμως δεν είναι μακριά...
    • Προφίλ
Re:Καλή θητεία φίλε!!!
« Απάντηση #12 στις: 02/03/04, 18:43 »
Με τέτοιο έμψυχο υλικό στα ελληνικά στρατά κανείς πια δεν πρέπει να φοβάται.... :P

Καλή σας θητεία και να περάσετε όσο πιο χαλαρά μπορείτε!!!!
όνειρο είναι να ουρλιάζουν χιλιάδες ναι απ' το λαρύγγι του όχι  (Κ.Δ.)

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1767
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Re:Καλή θητεία φίλε!!!
« Απάντηση #13 στις: 02/03/04, 18:54 »
αντώνη, στο στρατόπεδο εχει γκουγκλ? ;D
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος ΒασίληςΔ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Ωραία που 'ναι την αυγή, όταν γλυκοχαράζει...
    • Προφίλ
Re:Καλή θητεία φίλε!!!
« Απάντηση #14 στις: 05/03/04, 02:24 »
Καλή θητεία φίλε!

Εύχομαι η επιγραφή στο καπέλο σου να γράφει το όνομα ενός αξιόμαχου, περήφανου και καλοτάξιδου «σιδερικού».

Προσωπικά θα μου λείψει η «πένα» σου και η άμεση ανταπόκριση στις αναζητήσεις όλων.

Καλά ταξίδια! Καλές θάλασσες!
"Στη φωτιά, ρίχνω όλα τα ταμένα
όνειρα, πάρτε με μαζί κι εμένα
να χαθώ σε τραγούδια περασμένα
κάπου εκεί, όσα έχω χρεωμένα ζω..."

Αποσυνδεδεμένος Steph

  • Chef Steph
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Και τι πας να προφτάσεις, τι κορνάρεις, γιατί?
    • Προφίλ
Re:Καλή θητεία φίλε!!!
« Απάντηση #15 στις: 05/03/04, 03:43 »
Δεν ειμαι καθολου καλη στους αποχαιρετισμους, γι'αυτο δεν θα πω πολλα...

Να'σαι παντα καλα, και να περασει γρηγορα η θητεια γιατι θα μας λειψεις περισσοτερο απ'ο,τι φανταζεσαι... :-\

 :)

 



Σ'αυτή τη θάλασσα, σ'αυτή την τρικυμία
για δες παράξενα που απλώνεται η γαλήνη...

Αποσυνδεδεμένος Γιώτα Μή

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Φύλο: Γυναίκα
  • - -
    • Προφίλ
Re:Καλή θητεία φίλε!!!
« Απάντηση #16 στις: 05/03/04, 10:46 »
Καλή θητεία bluewind!!
εε...εντάξει...το ξέρουμε ότι θα σου λείψουμε!! ;D :P
αλλά μια χαρά θα σαι κ κει!αφού προνόησες κ είσαι κ πλήρως εφοδιασμένος..... ;D
να περάσεις καλά κ εις το επανιδείν! :)καλά ξεμπερδέματα!
...La vita e una continua lotta...

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Re:Καλή θητεία φίλε!!!
« Απάντηση #17 στις: 05/03/04, 19:11 »
Καλη θητεια κι απο μενα και προσεχε στο στρατο μη δινεις τοσα λινκ αν σε κανουν δεκανεα!  :P :P :P :P

Αντε και να μας γυρισεις γρηγορα....
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος H4RRY

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε μας χεζεις ρε Νταλαρα!
    • Προφίλ
Re:Καλή θητεία φίλε!!!
« Απάντηση #18 στις: 05/03/04, 22:28 »
Αντε,καλη θητεια,καλη φυτεια (ο Ερεβουλης θα το εκτιμησει αυτο :p ), καλη ανυπομονησια (να μας επιστρεψεις ντε :) ), καλη αντιρρησια (να μην σκυβεις κεφαλι στα καψωνια ;) ) και καλη σταδιοδρομια! (ντοινγκ!) Ακου κ ενα ανεκδοτο:

Ενας φανταρος δεχεται γραμμα απο την κοπελα του και του λεει:
Θελω να χωρισουμε για παντρευομαι.Σε παρακαλω στειλε μου τις φωτογραφιες μου πισω κ οσα πραγματα δικα μου εχεις.

Αυτος λοιπον μαζευει τις φωτο της,βρισκει κ φωτο γυναικων απο αλλου φανταρους,βρισκει ημερολογια της Πιρελλι κ του Πλεημποη,βρισκει πορνοπεριοδικα,τα κανει ολα ενα δεμα,και της το στελνει,με μονη σημειωση: "Βρες ποιες ειναι οι φωτογραφιες σου και παρε τις,γιατι ξεχασα ποια απ ολες εισαι... :P
"Να κι αν γυρίζει,να κι αν δεν γυρίζει!" Γαλιλαίος

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Καλή θητεία φίλε!!!
« Απάντηση #19 στις: 08/03/04, 15:43 »
Χεχε...μάγκες (και γοργόνες)...λόγω περιορισμένου χρόνου και υπερφορτωμένου προγράμματος (που περιλαμβάνει και διήμεροταξίδι...εντός των ορίων της χώρας δυστυχώς), πρέπει κάπου εδώ να κατεβάσω αυλαία προσωρινά, να αποχαιρετίσω με τη σειρά μου και να "σκοτώσω" το χαρακτήρα bluewind...θα επιστρέψει ως άλλος άνεμος!

Θέλω να σας ευχαριστήσω από καρδιάς για όλα τα καλά σας λόγια και τις ευχές...τις επιστρέφω πολλαπλάσιες. Μπορεί να μην έχουν έρθει έτσι τα πράγματα ώστε να τα πούμε από κοντά, αλλά όπως είπα και στο Δημήτρη, αυτό θα γίνει κάποια στιγμή (και καλό είναι να εκληφθεί ως απειλή ;D)...γιατί όχι και κατά τη διάρκεια της στρατιωτικής θητείας. Κι επί προσωπικού:

@FENDERAS

Θα φροντίσω να είμαι αυστηρός, αλλά ακριβοδίκαιος μαζί τους...όποιος τολμήσει να κάνει double post θα μπαίνει κι ο ίδιος στον κάδο απορριμάτων μαζί με τις γόπες. Αρκετά με το σαβουάρ βιβρ... :P

@nikv

Σκόπιμο είναι να αναφέρω πως to όνομα "L i n k i n  P a r k" τυγχάνει πλέον λογοκρισίας, καθότι θεωρείται ύβρης. Μετρατρέπεται στο γνωστό "thingy park" ή "λευτέρης πανταζής" έπειτα από προσωπική μου εισήγηση! :P

@vangelis

Χεχε...στο στρατό θα γίνω επιτέλους άνθρωπος των πράξεων κι όχι των λόγων. Αν συνεχίσω να μιλάω έτσι κι εκεί, το πιθανότερο είναι να μου δώσουν τρελόχαρτο πριν την ώρα μου. ;D

@FSL again

Η προοπτική να ζώσεις τη σχολή με δυναμίτη και νιτρογλυκερίνη, θα με ικανοποιούσε απείρως περισσότερο...καλύτερα περίμενέ με στο Μπλε ή στη Στοά για έναν καφέ! ;)

@j_melt

Όλα αυτά περιγράφονται και στην Αποκάλυψη του Ιωάννη (κεφάλαιο Ι):

"... και ειδον αλλον αγγελον αναβαίνοντα απο ανατολης ηλίου, εχοντα σφραγιδα θεου ζωντος, και εκραξεν φωνη μεγάλη τοις τέσσαρσιν αγγέλοις οις εδόθη αυτοις αδικησαι την γην και την θάλασσαν..."

Γρηγορείτε αμαρτωλοί...!!!

@parpen

Την πιο δύσκολη θητεία τη βιώνεις από το θώκο του συντονιστή...καλή δύναμη, γερό στομάχι και ντιτζεϊκές νυχτερινές απολαύσεις. Και σε ένα χρόνο από τώρα, έχω την αίσθηση πως τίποτα δε θα αλλάξει...ακόμα κι ο Σούμι πρώτος και με διαφορά θα είναι. ;)

@pinelopi

Δεν έχετε να φοβάστε τίποτα...θα προστατεύσουμε την ακεραιότητα του Kithara, προτάσσοντας το στέρνο μας στα στίφη των εχθρών. Δεν ορρωδούμε προ ουδενός! :P

@Σιδηρόπουλος

Φιλομαθές μου αγαπητό τέκνο...θα σου υπενθυμίσω τη ρήση του Βολταίρου "ακόμα κι αν δεν υπήρχε Google, θα έπρεπε να το επινοήσουμε". Στη χειρότερη θα καταφύγουμε στο Alltheweb.com ή στο Yahoo.com. ;D

@ΒασίληςΔ

Να 'σαι καλά Βασίλη. Στη χειρότερη των περιπτώσεων αν το "σιδερικό" δεν είναι στο καπέλο, θα είναι μια ατσάλινη πλάκα στο μέτωπο, από εξοστρακισθείσα σφαίρα!...επίσης αν θέλετε να ανταποκρίνομαι το ίδιο άμεσα και στο μέλλον, κάντε ως Kithara.gr μια επίσκεψη στο νέο υπουργό αμύνης και ζητήστε την ευμενή μετάθεσή μου στη Μαρίνα Ζέας ή στο τεχνικό τμήμα της Forthnet.

@Steph

Ευχαριστώ! ;) ...και καλές Κοτσιραδικές εμπειρίες και μέσα στο 2004! :)

@Giota

Ήρθε η ώρα να αποκαλύψω πως ο ίδιος επέλεξα να πάω φαντάρος για να αποτοξινωθώ απο το Kithara. Ε, δεν πήγαινε άλλο...έφαγα τα νιάτα μου εδώ μέσα! :P ;D (πράγματι θα μου λείψετε...να περνάτε καλά)

@έρεβος, H4RRY

Μου προκαλέσατε άπειρα προβλήματα ως συντονιστής, αλλά νοιώθω εθνικά υπερήφανος για του λόγου σας. Τώρα που τέλειωσε η δίχρονη προετοιμασία σας επιβάλλεται να δώσετε τον όρκο του καλού φορουμίστα:

"Ορκίζομαι να τηρώ πίστη εις το Kithara
Υπακοή εις το σύνταγμα, τους νόμους και τα ψηφίσματα του forum
Υποταγήν εις τους moderators
Να εκτελώ προθύμως κι άνευ αντιλογίας τας διαταγάς των
Να υπερασπίζω με πίστην και αφοσίωσιν, μέχρι της τελευταίας ρανίδος του αίματος μου, την κιθάρα
Να μη την εγκαταλείπω μηδέ να αποχωρίζομαι ποτέ απ’αυτήν
Να φυλάττω δε ακριβώς τους κιθαριστικούς ρυθμούς
Και να διάγω εν γένει ως πιστός και φιλότιμος κιθαρωδός."

@Vagabond

Συνεχίζεις να υπηρετείς τα διαπλεκόμενα ακόμα κι εντός των ανόθευτων στρατιωτικών θεσμών...ντροπή!

* bluewind expresses his respect for Vagabond's great contribution to Kithara's chat ;)

Να περνάτε καλά...KEEP ON! :)

Αντώνης (aka bluewind)
« Τελευταία τροποποίηση: 08/03/04, 15:44 από bluewind »

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Καλή θητεία φίλε!!!
« Απάντηση #20 στις: 10/03/04, 10:11 »
bluewind, ελπίζω να σε πρόλαβα πριν ξεκινήσει η θητεία σου, αλλιώς φαντάζομαι θα το διαβάσεις στη 1η σου άδεια ;)

Βασικά, θα ήθελα να πω το προφανές: Καλή θητεία!... και σε περιμένουμε πάλι να γυρίσεις και να συνεχίσεις τη θητεία σου στο kithara.gr ως συντονιστής.

Η συμβολή σου στον συντονισμό αυτού του φόρουμ ήταν πολύτιμη. Θα μας λείψουν επίσης οι εύστοχοι σχολιασμοί σου, το πλήθος των έγκυρων και γρήγορων πληροφοριών που έδινες, το ιδιαίτερο χιούμορ σου, η ενδιαφέρουσα χρήση της γλώσσας, κ.ά.

Θα είμαστε νοερά μαζί σου... στα φανταστικά φόρουμ του μυαλού σου... όταν θα χαζεύεις στη σκοπιά ή στο θαλαμοφυλίκι :)

Αποσυνδεδεμένος FENDERAS

  • shadowmaster
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρες υπαρχουν πολλες... fender μια...
    • Προφίλ
    • FENDERAS SITE
Re:Καλή θητεία φίλε!!!
« Απάντηση #21 στις: 27/04/04, 21:44 »
BLUEWIND...  paei kairos twra. 1 minas konta. akoma na pareis adeia? ksereis kati ? se thymithika kathws ithela grigora ena link. ma den yparxei o mr.link. den peirazei. kalytera na ypireteis tin patrida soy para to forum.
Iced earth

What exactly is the meaning of this
Just pawns in your twisted game
Severe pain for the lie I&#039;m livin&#039;
For a love I never could betray

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1767
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Re:Καλή θητεία φίλε!!!
« Απάντηση #22 στις: 20/05/04, 17:48 »
αλήθεια... του μιλησε κανενας τελευταια?
πως παει?
χερετισματα  ;)
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1495 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/12/07, 12:13
από GAYROS7
41 Απαντήσεις
14427 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/09, 21:30
από nikolix
22 Απαντήσεις
11917 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/01/09, 15:14
από lampros.
25 Απαντήσεις
8839 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/11, 19:08
από basilmiltos
14 Απαντήσεις
4212 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/10/14, 21:29
από ΠΟΙΟΣ
0 Απαντήσεις
1661 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/07/15, 00:25
από ΠΟΙΟΣ
2 Απαντήσεις
2546 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/02/16, 14:55
από ΠΟΙΟΣ
2 Απαντήσεις
3002 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/18, 16:58
από ilis
2 Απαντήσεις
2880 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/04/19, 14:24
από ΠΟΙΟΣ
7 Απαντήσεις
3696 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/12/21, 10:48
από panixgr