Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Μπάσο

Νέος στον χώρο.

(1/9) > >>

Gagarin:
Καλησπέρα φίλοι μου!!!
Αρχικά να πω συγχαρητήρια στην κοινότητα σας για την καταπληκτική δουλειά που κάνετε σε όλους τους τομείς!!!
Είμαι 39 χρόνων και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να μάθω μπασο για προσωπική ευχαρίστηση και μόνο!!!
Σίγουρα μαθήματα με δάσκαλο από την αρχή και αρκετή δουλειά μόνος!!!
Με την μουσική έχω ελάχιστη επαφή όσο αφορά τον χώρο σαν τέχνη σαν ακούσματα ακούω από μικρό παιδί τα πάντα.(κυρίως ροκ,ηλεκτρονική μουσική,funk,jazz)
Τι θα χρειαστώ εκτός από το μπασο και τον ενισχυτή;
Αν σας είναι εύκολο να μου προτείνετε και κάποια μοντέλα(παίζει ρόλο τι θέλω να παίζω από μοντέλο σε μοντέλο;)
Το μπατζετ που διαθέτω είναι στα 400-500 ευρώ για αρχή...
Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ευπρόσδεκτη!!!
Σας ευχαριστώ!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uriah:
Καλησπερα φιλε. Εγω ειμαι 35 και ξεκινησα κιθαρα πριν 3-4 μηνες και ταυτοχρονα αγορασα και ενα μπασο που παντα αγαπουσα. Θα χρειαστεις ορεξη και υπομονη εκτος απο τον εξοπλισμο, τα υπολοιπα γινονται. Σχετικα με συγκεκριμενα οργανα θα βγει ο ειδημων να σε κατατοπισει, αλλα μη χολοσκας. Εγω να σου πω την αληθεια πηρα ενα yamaha με 80-90€ μεταχειρισμενο και το εδωσα μεσα σε εναν μηνα και πηρα ενα Ibanez (επισης 2ο χερι με 120€) με ενεργους μαγνητες και το ευχαριστιεμαι περισσοτερο. Eπιλογες απειρες, γνωμη μου δωσε το πολυ 300€ για ενα πακετακι και το ξαναβλεπεις. απο κατω σου δινω μια εικονα με τα μπασακια που δοκιμασα

https://www.andertons.co.uk/p/SR300PW/electric-basses/ibanez-sr300-bass-in-pearl-white

http://usa.yamaha.com/products/musical-instruments/guitars-basses/el-basses/rbx/rbx270j/

panixgr:

--- Παράθεση από: Gagarin στις 18/05/17, 20:18 ---Καλησπέρα φίλοι μου!!!
Αρχικά να πω συγχαρητήρια στην κοινότητα σας για την καταπληκτική δουλειά που κάνετε σε όλους τους τομείς!!!
Είμαι 39 χρόνων και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να μάθω μπασο για προσωπική ευχαρίστηση και μόνο!!!
Σίγουρα μαθήματα με δάσκαλο από την αρχή και αρκετή δουλειά μόνος!!!
Με την μουσική έχω ελάχιστη επαφή όσο αφορά τον χώρο σαν τέχνη σαν ακούσματα ακούω από μικρό παιδί τα πάντα.(κυρίως ροκ,ηλεκτρονική μουσική,funk,jazz)
Τι θα χρειαστώ εκτός από το μπασο και τον ενισχυτή;
Αν σας είναι εύκολο να μου προτείνετε και κάποια μοντέλα(παίζει ρόλο τι θέλω να παίζω από μοντέλο σε μοντέλο;)
Το μπατζετ που διαθέτω είναι στα 400-500 ευρώ για αρχή...
Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ευπρόσδεκτη!!!
Σας ευχαριστώ!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

--- Τέλος παράθεσης ---


http://www.dhgate.com/product/new-arrival-8-string-4003-electric-bass-guitar/393006789.html#s1-0-1b;searl|2534423801

το πρώτο μάθημα MANOWAR τσάμπα απο μένα :)

Guitar Fan:
λαμπάδες θα ανάψει ο @saved σήμερα.
 

Gagarin:
Αρχικά να σας ευχαριστήσω όλους για τις απαντήσεις σας!!!
Βασικά διαβάζω ότι παίζουν πολλές λεπτομέρειες από μπασο σε μπασο όσον αφορά το πάχος της ταστιέρας το είδος που θες να παίξεις κλπ...
Επίσης από ότι διάβασα ένα πολύ φτηνό μπασο μπορεί να σε κάνει να τα παρατήσεις...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View