Αποστολέας Θέμα: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"  (Αναγνώστηκε 23715 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #50 στις: 09/07/08, 03:38 »
νιοθουμε πολλυ καλα...και πραγματικα σε ευχαριστω που εισαι εξιγιμενος και τα λες πολλυ σωστα...απλα οταν το τρως στη μαπα συνεχεια καποια στιγμη ειναι φυσικο να ξεσπασεις...δεν νομιζω να εχω αδικο σε αυτο...ισως να το παραεκανα αλλα ετσι μου βγηκε...απλα αυτο που λεω και ξαναλεω ειναι οτι η κριτικη ητε ειναι καλη η κακη φυσικα και ειναι δεκτη....αλλα οχι με τετοιο τροπο...δεν ζιτισαμε κατι εμεις...ουτε να μας γουσταρετε ουτε τιποτα...απλα αμα εχετε ορεξι και γουσταρετε ακουστε τα samplers και κριτικαρετε μας οσο γουσταρετε αλλα οχι με ασχιμο τροπο...γιατι και εμεις εχουμε δουλεψει γιαυτο το καλο η κακο που κανουμε δεν μπορει ο αλλος να ερχετε και να μας καταριπτει ετσι και με τετοιο τροπο...και παλλυ σευχαριστω φιλε μ... ;D ;D ;D
Να σαι καλα αγορινα! ;)





παιζει να ναι η πρωτη φορα που δεν μπλεκομαι σε τσακωμο..wow..
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος steve reich

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #51 στις: 09/07/08, 03:43 »
φιλε μου freemind δεν υπαρχει περιπτωση να κατσουμε να φαμε ολα αυτα που μας ξεφουρνιζουν για να πουλησουμε 20 cd παραπανω....δεν θα το κανουμε αυτο...δεν θελουμε να γινουμε οnirama...θελουμε να ειμαστε αυτοι που ειμαστε...να μην το παιξουμε διθεν και σε οποιον αρεσει....αγοραστες εχουμε και οι αγοραστες θα το παρουν για αυτο που ειμαστε και οχι για αυτο που θα αρεσε στον περισσοτερο κοσμο....

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #52 στις: 09/07/08, 03:47 »
Δεκτο, αλλα αν παραμεινετε να πουλατε αναμεσα απο φιλους, τοτε γιατι να βαζετε και κριτικη στο internet? Και μαλιστα σε κακη κριτικη, να συμπεριφερεστε ετσι!
Δεν ξερω, ειναι κατι που πρεπει να λυσετε μονοι σας και μεταξυ σας, διοτι στις απαντησεις σας βλεπω μια ανοργανωσια. Ιδιαιτερα στον τροπο που απαντατε. Αλλιως απανταει ο τραγουδιστης, αλλιως ο κιθαριστας, αλλιως ο μπασιστας...

Εαν εξαρχης δεν θελατε να φατε κριτικη, τοτε μην βαζετε κατι για κριτικη. So simple.

Η ζημια εγινε παντως και ελπιζω τουλαχιστον πως θα εχετε αρκετες εσωτερικες συζητησεις για το πως θα επρεπε να συμπεριφερετε η μπαντα ( ηδη βλεπω πως και σε αλλο forum ρωτησαν "τι ειδους κριτικη θελετε"...υποννοωντας το προφανες.. )

Δεν θα αναλωθω αλλο με το θεμα. Αρκετα μαυρη διαφημιση κανατε απο μονοι σας. Δεν ειναι αναγκη να συνεισφερουμε κι εμεις.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος steve reich

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #53 στις: 09/07/08, 03:55 »
δεν νομιζω οτι εχεις δικιο...γιατι δεν ξερεις τι ειδους κοσμος θελουμε να μας ακουει και πραγματικα κανεις δεν γινετε γνοστος μεσα απο το Kithara.gr η οποιοδηποτε τετοιο site...απλα εχει καποια αναγνοριση...οποιος θελει ας ερθει σε live  να μας ακουσει και να μας κριτικαρει εκεινη τι στιγμη...πισω απο μια οθονη ο καθενας λεει οτι ναναι....τελοςπαντον δεν ασχολουμαι καν με αυτο το θεμα αλλο πια και οτι ειχα να πω το ειπα τωρα αμα χασαμε 100 θαυμαστες παραπανω δεν μας πειραζει....εχουμε τις καλες κριτικες απο μπαντες που μετρανε πραγματικα....καλη συνεχεια και να ειστε παντα καλα....σας ευχαριστω για την υπομονη σας...ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!!!! ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος exarxeiotis

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #54 στις: 09/07/08, 04:23 »
καλησπερα παιδεια...λοιπον επειδη εμαθα το σκηνικο που εχει παιχτει εδω μεσα απο φιλο φιλου των αγγελων της νυχτας.Εγω γουσταρω Αγγελους της Νυχτας και ας ειμαι πανκις.ειναι μπαντα που τα χονει οπως πρεπει να τα χονει.γραψτε και εσεις για της φιλακες ρε.γραψτε και εσεις για το πως καταστρεφετε η γη μας.δεν το κανετε ομως.γιατι?ελα ντε.Αγγελοι μην ψαρονετε με αυτα που σας λενε ειστε τουμπανοι και εδω στα εξαρχεια υπαρχει κοινο που σας γουσταρει.ασε τους φλορους να κλεγοντε.Και οσον αφορα αυτα που λεει ο φρεεμιντ μην τον ακουτε.σιγα μην ασχολειτε ολο το ιντερνετ με το κιθαρα.γρ.εδω υπαρχει το μισπασε και το φασεμποοκ με το κιθαρα θα ασχολιθει που εχει το 1/10 απο τον κοσμο τους.πολλυ πανω σου το εχεις παρει φρεεμιντ και δεν ξερω τι εισαι εσυ που θα πεις και οτι κανουν αρνιτικι διαφιμισι.εγω προσοπικα γουσταρω οπως σας τα ειπε και ο γιαννης και λευτερης.μην κολονετε παιδεια ετσι πρεπει.αυτο θα πει να πηγαινεις αντιθετα απο τη μουσικη καθημερινοτιτα με τους φλορους.ΣΑΣ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΓΙΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ...ΤΑ ΕΞΑΡΧΕΙΑ ΖΟΥΝΕ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΝΚ ΚΑΙ ΤΟ ΡΟΚ!!!

Αποσυνδεδεμένος steve reich

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #55 στις: 09/07/08, 04:28 »
να εισα καλα εξαρχειοτη...φανταζομαι ποιος θα στο ειπε και σε ευχαριστουμε για την ωρα που σπαταλισες για να μιλισεις...να εισαι καλα man και οτι γουσταρεις μας το λες...καλη συνεχεια και ελπιζω να τα πουμε σε κανενα liveaki και απο κοντα...cheerzzzzz man

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #56 στις: 09/07/08, 08:28 »
λοιπον αρχικα να αναφερω οτι ειμαι ανορθογραφος....λοιπον εγω ειμαι ο μπασιστας των αγγελον της νυχτας...
...
...ευχαριστω πολλυ για την υπομονη σας και το ενδιαφερον για τους ΑΓΓΕΛΟΥΣ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ και να ξερετε οτι και κανεις να μην μας ακουει εμεις θα σινεχιζουμε να παιζουμε να γραφουμε και να τα λεμε εξω απο τα δοντια.... :) :) :)

Από τη στιγμή που θέλεις να πουλήσεις τη δουλειά σου οφείλεις (άποψή μου) να έχεις ένα αποτέλεσμα τουλάχιστον ανθρώπινο. Και για να προλάβω όσους πεταχτούν να πουν ότι το ανθρώπινο είναι σχετικό και μπλα μπλα, ο κύριος steve reich, μπασίστας των Α.Τ.Ν, είπε χαρακτηριστικά "δεν εχουμε κατσει να χαναγραψουμε ενα σημειακη που δεν ακουγετε σωστο και παιζει να φαλτσαρει κατα την αποψη σας". Μάνι μάνι έρχεται στα λόγια που είπε κάποιος παραπάνω "ο έλληνας προτιμά τον καφέ απ'το στούντιο" (ο καφές μπορεί να έχει και μεταφορική σημασία). Ο κύριος steve reich είπε επίσης ότι "ολα ειναι γραμμενα στο σπιτι του κιθαριστα γιατι πολλυ απλα αμα θελαμε να το παιξουμε ιστοριες και οτι γ**αμε θα μπαιναμε στο studio θα γραφαμε ο καθενας παπαδες και μετα στο Live θα ακουγοτανε αλλο πραμα.". Η θεωρία αυτή δε μου κάθεται καθόλου καλά... δηλαδή... εφόσον θα πουλήσεις κάτι και περιμένεις ο άλλος να δώσει τα ωραία του λεφτά για να το αγοράσει νομίζω πως είναι φρόνιμο να κυνηγάς το βέλτιστο αποτέλεσμα και όχι ηχογραφήσεις στο σπίτι του Τάκη-Μάκη-Σούλα. Τώρα για το άλλο που είπες, ότι δηλαδή θα άκουγαν άλλο στο studio και άλλο στο live... Αυτό νομίζω είναι πρόκληση για να βελτιώσει κανείς τον ήχο του, το παίξιμό του και την παρουσία του σαν σύνολο, αν είστε τόοοοσο πολύ του καφέ όμως μάλλον είναι αδύνατο...


Αποσυνδεδεμένος steve reich

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #57 στις: 09/07/08, 08:42 »
μα δεν εχεις καταλαβει το οτι δεν κατσαμε να ξαναγραψουμε το σημειακη δεν ηταν επειδη αραζαμε και ειπαμε στα @@ μας και ας μην ακουγετε καλο...το καναμε γιατι και σε ενα live δεν υπαρχει περιπτωση ποτε να βγεις σωστος...λογο της κουρασεις μετα απο καποια φαση,λογο του ανχους και πολλους αλλους παραγωντες...ε λοιπον γιατι να δοσουμε την ψευδεσθηση οτι παιζουμε ετσι και να ερθει ο ακροατης στο live και να ξενεροσει???κατεμε μια μπαντα δεν χαρακτηριζετε απο το δισκο της,αλλα απο τo live...δεν γραφουμε πια σε μπομπινες αλλα σε ψιφιακη τεχνολογια που μπορεις μεχρι και τα φαλτσα να φταιξεις μεσα απο ενα Plugin.Και επισης δεν ξερεις και σε τι οικονομικη κατασταση ειμαστε...Τελος ο ακροατης δεν θα σε ακουσει ουτε για την παραγωγη σου(εξαρτατε τι μουσικη παιζεις και τουλαχιστον σε αυτο το ειδος δεν παιζει και τοσο ρολο)αλλα για τους στοιχους σου,την ενεργεια που βγαζει το κομματι σου,το παθος του κομματια και πολλα αλλα...

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #58 στις: 09/07/08, 08:48 »
Δεν είναι λόγος για να μη διορθώσεις τα λάθη σου. Και πάλι αντί να παρατήσεις το "σημειάκη" όπως είναι για να το ακούσει και ο ακροατής στο live μπορείς να το ξαναηχογραφήσεις σωστά και να το διορθώσεις για να μην ακουστεί ούτε στο live... Τι μου είπες τώρα. Και αν δεν είσαι στην οικονομική κατάσταση που να μπορείς να φτιάξεις κάτι της προκοπής (δε νομίζω ότι θέλει πολλά χρήματα, μη σου πω και καθόλου ειδικά για τα δεδομένα της μουσικής που παίζετε) τουλάχιστον μη το πουλάς και μη διαφημίζεσαι παντού για το τίποτα... Δεν υπάρχει λόγος.

Η μπάντα χαρακτηρίζεται αυτόματα και από το δίσκο της και από τα live που κάνει. Η διαφορά είναι ότι στο δίσκο διορθώνονται πιο εύκολα τα λάθη ενώ το live είναι πιο άμεσο, αλλά η πρόκληση που είπα παραπάνω παραμένει.

Αποσυνδεδεμένος steve reich

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #59 στις: 09/07/08, 08:57 »
εχεις δικιο οτι ειναι μια προκληση το να καταφερεις να παιζεις οπως παιζεις στο δισκο που ειναι αλανθαστος κλπ κλπ...απλα κατα την αποψη την δικια μας επειδη ειδα και το myspace σου και οτι γραφεις και τετοια....ειναι ελαχιστα studio εδω στην ελλαδα που αξιζει να δοσεις τα λεφτα σου για μια παραγωγη...ε αμα ειναι να τα δοσεις τοτε θα σου πανε πολλα...κοιτα δεν ειναι οτι δεν εχουμε δοσει φραγκο...εμεις Mixaroyme σε πολλυ γνωστο στουντιο μονο και μονο να εχουμε εναν "καθαρο" δισκο...ουτε τον υπερογκοδες ουτε τιποτα...απλα να διακρινετε το ποσο σινισφερει ο καθενας στην μπαντα,καμια φορα να διξει τον εαυτο του μεσα απο κατι που ξερει να παιζει φυσικο ολοι εχουμε την "ποζερια" εστο και λιγο μεσα μας και δεν κανει κακο...απλα κατα την αποψη μας στο δισκο δεν εχει βγει κατι λαθος...στο demo σιγουρα εχει και βγει λαθος και το ξερουμε και το λεμε και για την φωνη και για διαφορα αλλα...αλλα το δισκο μην περιμενεις ουτε να τον πουλαμε 20e ουτε κατι τετοιο....μεχρι να κανουμε μια μικρη αποσβεση απο τα λεφτα της mixis και αυτο σιγα σιγα οπως εγινε με το demo...σκεψου οτι καναμε αποσβεση με το demo οπου δεν θα το χαρακτηρισει κανεις απο τους α.γ.τ αν ειναι καλο η κακο...εμεις κοιταμε μπροστα απλα το ολο θεμα ξεκινισε γιατι δεν υπαρχει μια αλληλεγκιη και λιγο πιο ηρεμος τροπος συζιτισης...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #60 στις: 09/07/08, 09:32 »
Steve Reich θα σου πω μερικές γρήγορες κουβέντες χωρίς περιστροφές.. Είχα διάθεση να κάτσω να ακούσω τη μουσική σας αλλά δεν το έκανα.. Ξέρεις μερικές φορές, η μπάντα που ακούμε στο cd θέλουμε να γνωρίζουμε ότι αποτελείται από καλά και ευγενικά μέλη.. Προσωπικά ακούω Dream Theater γιατί αν και αποτελείται από ίσως τους καλύτερους μουσικούς στο είδος τους, εν τούτοις αν δεις κάποια documentaries βγάζουν μια θετική ενέργεια σαν χαρακτήρες και μπορείς να τους θεωρήσεις σαν φίλους σου που θα έβγαινες και για μια μπύρα χωρίς να στο παίζουν πριμαντόνες.. Επίσης ακούω Pain of Salvation γιατί ο Daniel φαίνεται να είναι πολύ έξυπνος και πολύ καλοσυνάτος.. Αυτά τα 2 συγκροτήματα τα ανέφερα παραδειγματικά.. Ίσως να μην μας αρέσει αλλά και οι χαρακτήρες των μελών ενός συγκροτήματος μετράνε..

Σε αυτό το σημείο, θα ήθελα να σου πω ένα "νόμο της ζωής" που ίσως να τον ξέρεις ίσως και όχι.. "Όλοι δεν κάνουν για όλα".. Και εμένα θα μου άρεσε να τραγουδάω μπροστά από 100.000 κόσμο αλλά γνωρίζω ότι δεν έχω καλή φωνή και δεν το επιχειρώ καν.. Τι θέλω να πω με αυτό.. Μπορεί ο τραγουδιστής των Αγγέλων της Νύχτας να έχει όνειρο να γίνει ο νέος Mercury, αλλά αν δεν έχει το ταλέντο, σίγουρα αυτό μπορεί να μην γίνει ποτέ.. Τι κάνεις σε αυτές τις περιπτώσεις; Τα παρατάς; Είναι και αυτό μια λύση.. Μια άλλη λύση, ίσως πιο συμφέρουσα είναι να δουλέψεις ατελείωτα πάνω στη φωνή σου και να ακούς κριτικές.. Ο Tom Araya των Slayer έχει πει ότι τα πρώτα χρόνια που τραγουδούσε στους Slayer όλοι έλεγαν ωραία μπάντα αλλά από τραγουδιστή πάσχει.. Τι έκανε ο Tom; Τους άκουσε προσεκτικά και συνέχισε να δουλεύει.. Και φυσικά έφτασε εκεί που έφτασε.. Δεν είπε fuck'em all και έμεινε στάσιμος..

Εν κατακλείδει, έχω να σας πω 2 πράγματα.. Πρώτον, να ακούτε τις κριτικές καλοπροαίρετα, γιατί κανένας εδώ δεν ξύπνησε και είπε τι θα κάνω σήμερα; A, ας τα χώσω στους Άγγελους της Νύχτας.. Όλοι μας κρίνουμε με βάση κάποια δικά μας standard και πιστεύω καλοπροαίρετα (τουλάχιστον η μεγάλη πλειοψηφία).. Το δεύτερο είναι να μην επαναπαύεστε.. Να προσπαθείτε συνέχεια να γίνεστε καλύτεροι και όχι να λέτε αυτοί είμαστε και τέλος.. Γιατί μπορεί αυτοί που είστε να μην είναι κάτι το αξιόλογο, αλλά με σοβαρή δουλειά μπορείτε να γίνετε.. Αυτά από εμένα..

Πάντα καλοπροαίρετα ;),
faser

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #61 στις: 09/07/08, 09:59 »
εχεις δικιο οτι ειναι μια προκληση το να καταφερεις να παιζεις οπως παιζεις στο δισκο που ειναι αλανθαστος κλπ κλπ...απλα κατα την αποψη την δικια μας επειδη ειδα και το myspace σου και οτι γραφεις και τετοια....ειναι ελαχιστα studio εδω στην ελλαδα που αξιζει να δοσεις τα λεφτα σου για μια παραγωγη...ε αμα ειναι να τα δοσεις τοτε θα σου πανε πολλα...κοιτα δεν ειναι οτι δεν εχουμε δοσει φραγκο...εμεις Mixaroyme σε πολλυ γνωστο στουντιο μονο και μονο να εχουμε εναν "καθαρο" δισκο...ουτε τον υπερογκοδες ουτε τιποτα...απλα να διακρινετε το ποσο σινισφερει ο καθενας στην μπαντα,καμια φορα να διξει τον εαυτο του μεσα απο κατι που ξερει να παιζει φυσικο ολοι εχουμε την "ποζερια" εστο και λιγο μεσα μας και δεν κανει κακο...απλα κατα την αποψη μας στο δισκο δεν εχει βγει κατι λαθος...στο demo σιγουρα εχει και βγει λαθος και το ξερουμε και το λεμε και για την φωνη και για διαφορα αλλα...αλλα το δισκο μην περιμενεις ουτε να τον πουλαμε 20e ουτε κατι τετοιο....μεχρι να κανουμε μια μικρη αποσβεση απο τα λεφτα της mixis και αυτο σιγα σιγα οπως εγινε με το demo...σκεψου οτι καναμε αποσβεση με το demo οπου δεν θα το χαρακτηρισει κανεις απο τους α.γ.τ αν ειναι καλο η κακο...εμεις κοιταμε μπροστα απλα το ολο θεμα ξεκινισε γιατι δεν υπαρχει μια αλληλεγκιη και λιγο πιο ηρεμος τροπος συζιτισης...

Αυτά που έχω στο MySpace είναι 3-4-5 κομάτια χωρίς πολλά πολλά, backing track και κιθάρα από πάνω (με εξαίρεση ένα κομμάτι που είναι του drakoumel το οποίο είναι όλο φτιαγμένο και παιγμένο από εκείνον). Αλλά η διαφορά είναι ότι δεν έχω ανοίξει 20 thread για να λέω "σόλο από τον nOiz" ούτε πουλάω τίποτα. Πάντως δε νομίζω ότι είναι τόσο δύσκολο να βγάλεις καλό ήχο ακόμα και σε home ηχογράφηση, ειδικά για τα δεδομένα του ελληνικού ροκ όπως προείπα.

Η ποζεριά άλλες φορές δουλεύει θετικά και άλλες αρνητικά, στη δική σας περίπτωση νομίζω πως δουλεύει αρνητικά. Κοιτάξτε να βελτιωθείτε και μετά ξεκινήστε να πλασάρετε τον εαυτό σας. Η σωστή σειρά νομίζω πως είναι δουλεύουμε τα κομμάτια-ηχογραφούμε-διορθώνουμε λάθη-ηχογραφούμε-διαφημιζόμαστε-δεχόμαστε κριτική-δουλεύουμε τα κομμάτια κλπ κλπ

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #62 στις: 09/07/08, 11:09 »
καλησπερα παιδεια...λοιπον επειδη εμαθα το σκηνικο που εχει παιχτει εδω μεσα απο φιλο φιλου των αγγελων της νυχτας.Εγω γουσταρω Αγγελους της Νυχτας και ας ειμαι πανκις.ειναι μπαντα που τα χονει οπως πρεπει να τα χονει.γραψτε και εσεις για της φιλακες ρε.γραψτε και εσεις για το πως καταστρεφετε η γη μας.δεν το κανετε ομως.γιατι?ελα ντε.Αγγελοι μην ψαρονετε με αυτα που σας λενε ειστε τουμπανοι και εδω στα εξαρχεια υπαρχει κοινο που σας γουσταρει.ασε τους φλορους να κλεγοντε.Και οσον αφορα αυτα που λεει ο φρεεμιντ μην τον ακουτε.σιγα μην ασχολειτε ολο το ιντερνετ με το κιθαρα.γρ.εδω υπαρχει το μισπασε και το φασεμποοκ με το κιθαρα θα ασχολιθει που εχει το 1/10 απο τον κοσμο τους.πολλυ πανω σου το εχεις παρει φρεεμιντ και δεν ξερω τι εισαι εσυ που θα πεις και οτι κανουν αρνιτικι διαφιμισι.εγω προσοπικα γουσταρω οπως σας τα ειπε και ο γιαννης και λευτερης.μην κολονετε παιδεια ετσι πρεπει.αυτο θα πει να πηγαινεις αντιθετα απο τη μουσικη καθημερινοτιτα με τους φλορους.ΣΑΣ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΓΙΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ...ΤΑ ΕΞΑΡΧΕΙΑ ΖΟΥΝΕ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΝΚ ΚΑΙ ΤΟ ΡΟΚ!!!

Συγνωμη αλλα δεν μπορω να κρατηθω...
Ψιτ φιλαρακι...επειδη ψαρωσα πολυ με ολα αυτα που διαβασα...μια συμβουλη διαχρονικη θα σου δωσω.
Κατουρα και λιγο...

Τωρα για τον φιλτατο Steve Reich.Ειμαι 28 χρονων και εχω παιξει μπασο με αρκετες μπαντες.Δεν εχω καταφερει και τπτ το ιδιαιτερο βεβαια εκτος απο 2-3 ντεμο κ μερικα λαιβ.Το τι εχω ακουσει γενικα για την μουσικη που επαιζα κατα καιρους δεν λεγεται.Πολυ χειροτερα απο αυτα που ακουσες εσυ εδω.Ομως πολυ απλα δεν ασχοληθηκα.Οπου παρεθεσα την μουσικη μου παρεμεινα ανοιχτος σε κριτικη.Αμα θεωρεις οτι καποιος εκφραστηκε απρεπως για την μπαντα σας το λες σε εναν συντονιστη και τα διορθωνει ολα.Επισης ειναι οντως λιγο ανορθοδοξο να λεει αλλα ο τραγουδιστης και αλλα ο μπασιστας η ο κιθαριστας.Εμενα ετσι μου φανηκε.Και στην τελικη χωρις να θελω να σας αποθαρρυνω.."πολεμο" και αρνητικες κριτικες θα δεχτειτε παντου.Οποτε..αδειαστε χωρο στα γεννητικα σας οργανα για να εχετε να γραφετε..μην μασατε..παιξτε οτι γουσταρετε και οπου σας βγει ;)

Οσον αφορα την μουσικη..μιας κ ειδα οτι ειναι προθεση σας να ακουγεστε σαν να παιζετε λαιβ..να διαφωνησω περι λαιβ.Εχω ακουσω μπαντες που και σε λαιβ παιζουν τελεια.Οποτε αυτη την στιγμη που σας ακουω ..ακουω πως ειστε λαιβ..?χμ..Ε..τοτε..οκ..συμπαθητικος ηχος..αλλα δουλεψτε το λιγο..γιατι μπορειτε και πολυ καλυτερα.

Φιλικα Μανος.. 8)
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #63 στις: 09/07/08, 11:24 »
Παντως ομολογω πως και οι "οπαδοι" της μπαντας εχουν τον ιδιο τροπο γραφης με τους δημιουργους και συντελεστες της...Βρε μπας...λεω..βρε μπας! ( και οχι με το bus :D )

Τι να πω παιδια...Εγω εξαλλου μιλησα για αρνητικη διαφημιση και οχι για "αρνιτικι" διαφημιση. Απο εκει και περα, κριθηκατε κυριως απο τα λεγομενα σας και οχι απο τη μουσικη σας. Εαν δεν μπορειτε να συγκρατηθειτε απεναντι σε αρνητικες κριτικες, τοτε μην βαζετε τον GeorgeLynch να βαζει links. Γιατι εκτιθεται τελικα και ο ιδιος ( απο την ποιοτητα των ατομων της μπαντας ) χωρις να φταιει, αλλα εκτιθεται και η μπαντα ( παλι απο την ποιοτητα των ατομων της..τουλαχιστον απο αυτα που εμφανιστηκαν εδω και με δαφνες και πυρες, υπερασπισαν τα ...δικαιωματα της ).

Μαλλον απο το kithara.gr δεν θα δειτε και κανεναν στα live σας...

Ελπιζω τουλαχιστον να κανετε μια εσωτερικη συζητηση, οργανωτικης μορφης, ωστε να ξεκαθαρισετε ποιος μιλαει, πως μιλαει και που μιλαει..Γιατι απο τον ερασιτεχνισμο των απαντησεων που ειδαμε εδω, αποδεικνυεται πως μαλλον ο καθενας κανει ο,τι θελει εκτος και..εντος της μπαντας!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #64 στις: 09/07/08, 11:50 »
καλησπερα παιδεια...λοιπον επειδη εμαθα το σκηνικο που εχει παιχτει εδω μεσα απο φιλο φιλου των αγγελων της νυχτας.Εγω γουσταρω Αγγελους της Νυχτας και ας ειμαι πανκις.ειναι μπαντα που τα χονει οπως πρεπει να τα χονει.γραψτε και εσεις για της φιλακες ρε.γραψτε και εσεις για το πως καταστρεφετε η γη μας.δεν το κανετε ομως.γιατι?ελα ντε.Αγγελοι μην ψαρονετε με αυτα που σας λενε ειστε τουμπανοι και εδω στα εξαρχεια υπαρχει κοινο που σας γουσταρει.ασε τους φλορους να κλεγοντε.Και οσον αφορα αυτα που λεει ο φρεεμιντ μην τον ακουτε.σιγα μην ασχολειτε ολο το ιντερνετ με το κιθαρα.γρ.εδω υπαρχει το μισπασε και το φασεμποοκ με το κιθαρα θα ασχολιθει που εχει το 1/10 απο τον κοσμο τους.πολλυ πανω σου το εχεις παρει φρεεμιντ και δεν ξερω τι εισαι εσυ που θα πεις και οτι κανουν αρνιτικι διαφιμισι.εγω προσοπικα γουσταρω οπως σας τα ειπε και ο γιαννης και λευτερης.μην κολονετε παιδεια ετσι πρεπει.αυτο θα πει να πηγαινεις αντιθετα απο τη μουσικη καθημερινοτιτα με τους φλορους.ΣΑΣ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΓΙΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ...ΤΑ ΕΞΑΡΧΕΙΑ ΖΟΥΝΕ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΝΚ ΚΑΙ ΤΟ ΡΟΚ!!!
εντάξει,αυτο το ποστ ειναι μεγιστο ψεμα...δεν υφισταται απλα... :P
κλασσικα αν δεν ειναι καποιο μελος της μπαντας,καποιος απ τη μπαντα ειπε σε κανα παιδι-φιλο του να ερθει να γραψει κλπ κλπ
ηλιθιοτητες..
στο μεταξυ ο freemind,ηταν ευγενικοτατος,και την πληρωνει κιολας...οτιναναι...να χουμε για να λεμε...
Georgelynch κανε τα κουμαντα σου,γιατι το θεμα εχει ξεφυγει!
« Τελευταία τροποποίηση: 09/07/08, 11:55 από Spell@lchemist! »
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #65 στις: 09/07/08, 11:54 »
Ειρηνη....ειμην.... :)

.....να ρωτησω υπαρχει κανεις να θελει την charvel που πουλαω..?  :P

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #66 στις: 09/07/08, 11:55 »
Παντως ομολογω πως και οι "οπαδοι" της μπαντας εχουν τον ιδιο τροπο γραφης με τους δημιουργους και συντελεστες της...Βρε μπας...λεω..βρε μπας! ( και οχι με το bus :D )

Kαι είναι και παρόμοια ανορθόγραφοι... σε ύποπτο βαθμό. Εκτός πια αν η συγκεκριμένη μπάντα έχει τόσο μεγάλη επιρροή, μέχρι και στο ύφος και την ορθογραφία των οπαδών της (λέμε τώρα). Δυστυχώς το έργο το έχουμε ξαναδεί και μάλιστα πολλές φορές :P

ΥΓ: Ανορθόγραφοι όλου του κόσμου, ενωθείτε! 8)
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #67 στις: 09/07/08, 11:58 »
Παντως ομολογω πως και οι "οπαδοι" της μπαντας εχουν τον ιδιο τροπο γραφης με τους δημιουργους και συντελεστες της...Βρε μπας...λεω..βρε μπας! ( και οχι με το bus :D )

Kαι είναι και παρόμοια ανορθόγραφοι... σε ύποπτο βαθμό. Εκτός πια αν η συγκεκριμένη μπάντα έχει τόσο μεγάλη επιρροή, μέχρι και στο ύφος και την ορθογραφία των οπαδών της (λέμε τώρα). Δυστυχώς το έργο το έχουμε ξαναδεί και μάλιστα πολλές φορές :P

ΥΓ: Ανορθόγραφοι όλου του κόσμου, ενωθείτε! 8)
δαιν μπωρο να σαι καταλαυω...αφειστε το Ελοινικο Rock στιν ισιχυα του ποια....αλειτες..
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #68 στις: 09/07/08, 12:01 »
E ρε γλεντια....!!! 8)

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #69 στις: 09/07/08, 12:02 »
Μπα πανάθεμά σας... τώρα είδα το post του exarxeiotis. Έχω πεθάνει στο γέλιο, πραγματικά δε μπορώ να σας πάρω σοβάρα πλέον, κρίμα!

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #70 στις: 09/07/08, 12:06 »
...ωραια ατμοσφαιρα... :P

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #71 στις: 09/07/08, 12:15 »
να εισα καλα εξαρχειοτη...φανταζομαι ποιος θα στο ειπε και σε ευχαριστουμε για την ωρα που σπαταλισες για να μιλισεις...να εισαι καλα man και οτι γουσταρεις μας το λες...καλη συνεχεια και ελπιζω να τα πουμε σε κανενα liveaki και απο κοντα...cheerzzzzz man

Για δες τελικά που ΔΕΝ σε ενοχλεί ο τρόπος.. Οταν η ελληνική ροκ είναι ελεεινή, σκίζουμε τα ρούχα μας και νιώθουμε αδικημένοι.Όταν όμως ο φίλτατος  εξαρχειώτης αποκαλεί αυτούς που δεν τους αρέσετε "φλώρους", "να 'σαι καλά μαν" και ιστορίες.

Πραγματικά παιδιά... Λίγο να σταθείτε στη περίσταση περιμέναμε, όχι αυτό το πράγμα...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #72 στις: 09/07/08, 12:37 »
Να τονισω κατι.

Αξιζουν συγχαρητηρια στον GeorgeLynch, ο οποιος αποτελει το μονο μερος της μπαντας που δεκτηκε και τις αρνητικες κριτικες με ευγενικο τροπο και δεν συμμετασχει στο θεμα υποβιβαζοντας τη μπαντα και την παρουσια του σαν μελος. Πρεπει να γινει παραδειγμα τοσο για τα μελη της μπαντας που συμμετεχει, οσο και για εμας ( για τον τροπο που πρεπει να αντιμετωπιζουμε ορισμενα θεματα ). Καλο θα ηταν να του το αναγνωρισουμε.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #73 στις: 09/07/08, 13:07 »
Κριμα ρε γ**ώτο, κρύωσε το θέμα τώρα......
Μα καλά τι ώρα ήταν αυτή που έγινε το τζέρτζελο....άλλη φορά να με παίρνει κάποιος στο κινητό να με ξυπνήσει...τι κάνετε εσείς οι moderators κ.Freemind?? άλλη φορά θα βάζω αφύπνηση στον θαλαμοφύλακα....
Τώρα........τι να πω...τι να πω γα τους "άγγελους"..ποιος να το δει....ποιος να μου απαντήσει....ποιος φωνάζει.......ποιος πληγώνει τη σιωπη.....
Δε μου απάντησε και κανείς στο κυρίως thread.....

ΥΓ:Μόνο και μόνο για την ιστορία έχοντας δει την γενικότερη στάση του georgelynch εδω νομίζω πως θα διαφωνίσω με τον freemind σε ένα μικρό σημείο....και θα το πω μόνο και μόνο γιατί το επανέλαβε αρκετές φορές....
Ο georgelynch δεν δέχτηκε την κριτική....δεν πήρε ποτέ θέση και άφησε να εκτεθούν ακόμα περισσότερο τα μέλη της μπάντας του και να διογκωθεί ακόμα περισσότερο το όλο θέμα. απλά στο αρχική απάντηση του Noiz είπε ένα, κατ'εμε ειρωνικό, "thnx man" και αυτό ήταν όλο... σαν να λέμε "εντάξει νταλαρα...ο επόμενος"......όπως ακριβώς είχε κάνει και στο παρελθόν με εμένα...
Τέλος πάντων αν κάνω λάθος ας με συγχωρέσει αφού όμως πρώτα με διορθώσει. Και ΟΚ, έχω πλέον καταλάβει πως αυτό είναι το ύφος του και δεν έχω κανένα πρόβλημα πέρα απο αυτό, ειλικρινα....΄
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
« Απάντηση #74 στις: 09/07/08, 14:17 »
Κριμα ρε γ**ώτο, κρύωσε το θέμα τώρα......
Μα καλά τι ώρα ήταν αυτή που έγινε το τζέρτζελο....άλλη φορά να με παίρνει κάποιος στο κινητό να με ξυπνήσει...τι κάνετε εσείς οι moderators κ.Freemind?? άλλη φορά θα βάζω αφύπνηση στον θαλαμοφύλακα....
Τώρα........τι να πω...τι να πω γα τους "άγγελους"..ποιος να το δει....ποιος να μου απαντήσει....ποιος φωνάζει.......ποιος πληγώνει τη σιωπη.....
Δε μου απάντησε και κανείς στο κυρίως thread.....

ΥΓ:Μόνο και μόνο για την ιστορία έχοντας δει την γενικότερη στάση του georgelynch εδω νομίζω πως θα διαφωνίσω με τον freemind σε ένα μικρό σημείο....και θα το πω μόνο και μόνο γιατί το επανέλαβε αρκετές φορές....
Ο georgelynch δεν δέχτηκε την κριτική....δεν πήρε ποτέ θέση και άφησε να εκτεθούν ακόμα περισσότερο τα μέλη της μπάντας του και να διογκωθεί ακόμα περισσότερο το όλο θέμα. απλά στο αρχική απάντηση του Noiz είπε ένα, κατ'εμε ειρωνικό, "thnx man" και αυτό ήταν όλο... σαν να λέμε "εντάξει νταλαρα...ο επόμενος"......όπως ακριβώς είχε κάνει και στο παρελθόν με εμένα...
Τέλος πάντων αν κάνω λάθος ας με συγχωρέσει αφού όμως πρώτα με διορθώσει. Και ΟΚ, έχω πλέον καταλάβει πως αυτό είναι το ύφος του και δεν έχω κανένα πρόβλημα πέρα απο αυτό, ειλικρινα....΄



ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ την δεχτηκα...αλλωστε για αυτο εδωσα και το link...φιλε drakoumel..σε κερναω καφε η μπυρα...για να τα πουμε και απο κοντα..αν θες..;)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
17 Απαντήσεις
12075 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:56
από Alex_Under
1 Απαντήσεις
4269 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/05, 13:10
από Ο Νέος Κιθαρωδός
12 Απαντήσεις
13082 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/05, 06:48
από Petrucci
16 Απαντήσεις
16986 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/06, 23:19
από Ρηνιώ-kouzoulotetia
17 Απαντήσεις
8191 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/08, 18:13
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
2355 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/06, 18:55
από blackie
15 Απαντήσεις
10810 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/06, 00:59
από zoltan
0 Απαντήσεις
2227 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/06, 01:48
από Lightstringer
11 Απαντήσεις
6300 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/07, 20:48
από penoktonos
39 Απαντήσεις
17503 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/08, 09:13
από mick77