Αποστολέας Θέμα: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot  (Αναγνώστηκε 9097 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #1 στις: 25/05/10, 04:34 »
RIP..
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #2 στις: 25/05/10, 14:36 »
Aκόμα περιμενουν τα αποτελεσματα της νεκροψιας και των τοξικολογικων εξετασεων...οι υπαλληλοι του ξενοδοχειου ειπαν πως δεν ακουσαν και δεν είδαν κάτι το περιεργο, ενω ο Gray ειχε μεινει κ στο παρελθον σε αυτο το ξενοδοχειο...

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=140618

Αν και ποτε μου δε συμπαθησα τη μουσικη τους και το γενικοτερο στυλ τους, σιγουρα δεν ειναι καλη μια τεττοια ειδηση...RIP Paul Gray...

Αποσυνδεδεμένος lordi13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • the icon of dominance
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #3 στις: 25/05/10, 14:54 »
τι παραξενο! φαινοταν πολυ καλο παιδι
 
R.I.P.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #4 στις: 25/05/10, 16:54 »
τι παραξενο! φαινοταν πολυ καλο παιδι
 
Μόνο κακά παιδιά βαράνε ντρογκιές δηλαδή?

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #5 στις: 25/05/10, 16:58 »
Καλα ρε τ εχουν παθει ολοι κ πεθαινουν

Τεσπα RIP
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος Ammon Jerro

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 413
  • Φύλο: Άντρας
  • Chaotic Good
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #6 στις: 25/05/10, 17:01 »
Αναπαυσου εν ειρηνη Paul.
Kαι τη λατρευα αυτη τη μπαντα ! !
Boys believe nothing can hurt them. Grown men know better.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #7 στις: 25/05/10, 18:19 »
Όχι ρε παιδιά :'( :'( :'( :'( :'( :'( Και ήταν από τα βασικότερα μέλη των slipknot και έγραφε πολύ μουσική. Μεγάλη απώλεια :( :( :( R.I.P. μεγάλε.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #8 στις: 25/05/10, 19:42 »
Το εμαθα κι εγω...:(

Τι αλλο να πω RIP

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #9 στις: 29/05/10, 17:44 »
Αν κ ακομα οι τοξικολογικες εξετασεις δεν εχουν βγει, η ετοπικη εφημεριδα αναφερει οτι βρεθηκε συριγγα διπλα απο το πτωμα...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #10 στις: 30/05/10, 01:29 »
Αν κ ακομα οι τοξικολογικες εξετασεις δεν εχουν βγει, η ετοπικη εφημεριδα αναφερει οτι βρεθηκε συριγγα διπλα απο το πτωμα...
Βασικά δε νομίζω ότι έχει τόση σημασία πώς πέθανε αλλά ποιος πέθανε...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #11 στις: 30/05/10, 13:26 »
Αν κ ακομα οι τοξικολογικες εξετασεις δεν εχουν βγει, η ετοπικη εφημεριδα αναφερει οτι βρεθηκε συριγγα διπλα απο το πτωμα...
Βασικά δε νομίζω ότι έχει τόση σημασία πώς πέθανε αλλά ποιος πέθανε...

Καλα, τοτε εγω δε θα επρεπε να εχω ποσταρει εδω, αν το λες με την εννοια του μουσικου μεγεθους...για μενα πεθανε απλα ενας μουσικος που ειχε μια μεγαλη αναγνωρισιμοτητα και εννοειται οτι εχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ σημασια το πως πεθανε...για αειρους πιτσιρικαδες κ οχι μονο ο τυπος μπορει να ηταν ειδωλο...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #12 στις: 30/05/10, 13:41 »
Καταρχάς δεν το είπα με προσβλητική διάθεση (αν φάνηκε έτσι, λάθος μου)..


Είναι γνωστό ότι πολλά άτομα του χώρου έχουν "φύγει" με αυτόν τον τρόπο και ο Gray ήταν απλά άλλος ένας.. Θα μπορούσε να μην παίρνει ναρκωτικά και να βαράει τη γυναίκα του.. Τότε θα ήταν πρότυπο? O Lance Armstrong πρέπει να πάψει να αποτελεί πρότυπο επειδή ήταν ντοπαρισμένος κάργα?


Θέλω να καταλήξω στο ότι οι πιτσιρικάδες στους οποίους αναφέρεσαι είχαν τον Gray ως είδωλο επειδή τους άρεσε η μουσική και το στυλ του.. Αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να ταυτιστούν σε όλα με τον καλλιτέχνη.. Και φυσικά δε σημαίνει ότι επειδή βρέθηκε με σύριγγες πρέπει να πάψει να αποτελεί είδωλο.. Αν ο πιτσιρικάς είναι τόσο ηλίθιος ώστε να πάρει ναρκωτικά επειδή παίρνει ο καλλιτέχνης που θαυμάζει τότε ας πάρει, ας δείρει τη μάνα του, ας πηδήξει από τον 5ο.. Όλοι οι άνθρωποι (άρα και οι καλλιτέχνες) έχουν ελαττώματα, αν ο πιτσιρικάς δεν έχει τη στοιχειώδη κριτική ικανότητα να φιλτράρει τι πρέπει να υιοθετήσει και τι όχι τότε δε φταίει ο καλλιτέχνης...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #13 στις: 31/05/10, 19:32 »
Oχι gers, δε σε παρεξηγησα...σε οσα αναφερεις απο πανω, συμφωνω 100% κ αυτος ηταν ο λογος που ποσταρα το οτι βρηκαν συριγγα στο δωματιο του, οχι για να πω "ο μπασιστας των Slipknot ηταν junkie"...

Οσο για τον Armstrong, τον θεωρω προτυπο για το οτι δν τα παρατησε λογω των προβληματων υγειας του, αλλα οχι για τις ντοπες που επαιρνε και "καθαριζε" τους γυρους Γαλλιας οπως εγω τους γυρους με πιτα.

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #14 στις: 31/05/10, 19:44 »
μόλις άκουσα στο ραδιόφωνο ότι ανακοινώθηκε και επίσημα ότι πέθανε από υπερβολική δόση....
βασικά εγώ πιστεύω ότι έχει πολύ μεγάλη σημασία το πως πέθανε... αλλιως είναι να πεθαίνει κάποιος πχ σε τροχαίο ή μετά από μάχη με τον καρκίνο και άλλο από υπερβολική δόση....


τέσπα όπως και να έχει R.I.P.
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #15 στις: 01/06/10, 02:32 »
Παράθεση
βασικά εγώ πιστεύω ότι έχει πολύ μεγάλη σημασία το πως πέθανε... αλλιως   είναι να πεθαίνει κάποιος πχ σε τροχαίο ή μετά από μάχη με τον καρκίνο   και άλλο από υπερβολική δόση....

+1
Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #16 στις: 03/06/10, 00:05 »
Αν ας πούμε έπαιρνε ναρκωτικά αλλά πέθαινε σε τροχαίο θα ήταν όλα οκ?

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #17 στις: 03/06/10, 00:43 »
Αν ας πούμε έπαιρνε ναρκωτικά αλλά πέθαινε σε τροχαίο θα ήταν όλα οκ?


το παίρνω - κάνω ναρκωτικά με το πεθαίνω από ναρκωτικά έχει τεράστια διαφορά....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #18 στις: 03/06/10, 02:37 »
Παράθεση
Αν ας πούμε έπαιρνε ναρκωτικά αλλά πέθαινε σε τροχαίο θα ήταν όλα οκ?

αν σου πω οτι συμφωνώ μαζι σου και διαφωνώ με τον KAMELOT θα είσαι ok?
δεν χρειάζεται να προσπαθείς να επιβάλεις την γνώμη σου, είπες, είπα, άσε να πουν και οι υπόλοιποι κάτι  ;)
Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #19 στις: 03/06/10, 12:19 »
@jim.ni

Είδες κάπου να επιβάλλω την άποψή μου? Διαφωνώ, αυτό είναι όλο, και όπως στις περισσότερες διαφωνίες ακολουθεί μια -μικρή ή μεγάλη- συζήτηση, έτσι κι εδώ.. Τέλος, δεν "πιάνω" τις θέσεις άλλων post με τα δικά μου, οπότε το τελευταίο που είπες είναι άκυρο πανηγυρικό... Όποιος θέλει να πει κάτι, το λέει...

 
                        @sakman

Η γραμμή όμως ανάμεσα στο dose και το overdose μπορεί να είναι πολύ λεπτή. Γιατί το θέμα να είναι αν πέθανε ή όχι από ναρκωτικά και όχι το αν έπαιρνε ή όχι ναρκωτικά?

                                     
  •   Ειδοποίηση  για  απαντήσεις  σε αυτό το  θέμα
  •   Επιστροφή  στο θέμα μετά  την αποστολή
  • Χωρίς φατσούλες
                                                         Επισύναψη αρχείου:                                                                                      (περισσότερα συνημμένα)  Επιτρεπόμενοι  τύποι αρχείων: txt,  jpg, gif, png, pdf, zip, xls, gz, rar, mid
  Restrictions: 3 ανά μήνυμα,  μέγιστο  συνολικό  μέγεθος 500KB,  μέγιστο  μεμονωμένο  μέγεθος 200KB
                    

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #20 στις: 03/06/10, 12:40 »

                        @sakman

Η γραμμή όμως ανάμεσα στο dose και το overdose μπορεί να είναι πολύ λεπτή. Γιατί το θέμα να είναι αν πέθανε ή όχι από ναρκωτικά και όχι το αν έπαιρνε ή όχι ναρκωτικά?

για μένα και για σένα μπορεί να είναι λεπτή η γραμμή αλλά για τους "διάσημους και πλούσιους καλλιτέχνες" όχι και τόσο.... αυτοί έχουν γιατρούς και ειδικούς από πίσω που τους λένε καθε πότε και πόσο μπορεί να αντέξει ο οργανισμός τους.... εγώ είμαι σίγουρος ότι οι πιο ηλικιωμένοι αυτής της κατηγορίας μόλις ακούνε για κάποιον σαν την περίπτωση του paul χαζογελάνε και κοροιδεύουν....


όπως και να το κάνουμε πάντως όταν κάποιος πεθαίνει από υπερβολική δόση πέφτει λίγο στην εκτίμησή σου....
                                 
  •  Ειδοποίηση  για  απαντήσεις  σε αυτό το  θέμα
  •  Επιστροφή  στο θέμα μετά  την αποστολή
  • Χωρίς φατσούλες
                                                        Επισύναψη αρχείου:                                                                                      (περισσότερα συνημμένα)  Επιτρεπόμενοι  τύποι αρχείων: txt,  jpg, gif, png, pdf, zip, xls, gz, rar, mid
  Restrictions: 3 ανά μήνυμα,  μέγιστο  συνολικό  μέγεθος 500KB,  μέγιστο  μεμονωμένο  μέγεθος 200KB

αυτό πως κατάφερες και το έβαλες στο μνμ?  :P
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #21 στις: 11/06/10, 15:03 »
Gers, για μενα το να ειναι καποιος χρηστης ειναι το ιδιο καταντια με το να πεθανει απο αυτο...αλλα εγω δν ηξερα τι εκανε ο Gray, oπως και πολλοι αλλοι...το θεμα δν ειναι τοσο οτι πεθανε απο αυτα, οσο το οτι ηταν στα ναρκωτικα...μπορει να ηταν τυχαιο το οτι πεθανε (πχ κακη ποιοτητα της δοσης, αν μπορουμε να το πουμε αυτο) ή να το θελησε και να πηρε επιτηδες υπερβολικη δοση...το ζητημα ειναι οτι, δυστυχως, τα ναρκωτικα ηταν κεφαλαιο στη ζωη του και στο θανατο του, αφου αυτα ηταν που τον εστειλαν στον αλλο κοσμο...

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #22 στις: 11/06/10, 16:05 »
Μήπως όμως τελικά, ο συγκεκριμένος άνθρωπος, αν δεν ρούφαγε πολύ, δεν μπορούσε να μας δώσει όσα μας έχει δώσει ?? Αδιαφορώ για το αν άλλοι το καταφέρνουν, μιλάω για τον συγκεκριμένο. Δηλαδή θα ήσανε καλύτερα, να μην παίρνει ναρκωτικά και να έχει να μας δώσει πολύ λιγότερα σαν μουσικός ?? διότι αγαπητοί, γι αυτό το οποίο τον θαυμάζομε είναι η μουσική του. Οπότε έαν τα ναρκωτικά συνέβαλλαν στην δημιουργικότητα του, θα πρέπει να τον χειροκροτήσομεν και να τον ενθαρύνουμε να τα παίρνει. Σημασία έχει το έργο ενός ανθρώπου και όχι ο ίδιος ο άνθρωπος. Πείραξε δηλαδή κανέναν επειδή έπαιρνε ναρκωτικά ?? Έκανε κάποιο κακό ??
Ίσα ίσα, έγραφε καλή μουσική. Το ότι πέθανε από τα ναρκωτικά και ίσως νωρις...θα μου πείτε έκανε κακό στον εαυτό του....Μα αυτόν τον άνθρωπο τον ένοιαζεη μουσική και όχι ο εαυτός του. Ο πρώτος είναι που θυσιάζει τον εαυτό του, για κάποια ιδέα ?? Ο Σωκράτης ας πούμε πήρε κώνιο. Αυτός πάλι δεν σταμάτησε να παίρνει ναρκωτικά.
 
Σας ερωτώ λοιπόν.......έαν ένα νέο παιδί, αλλά και ένας μεγαλύτερος, θέλει με κάποιο τρόπο να τα δώσει όλα, για μια ιδέα, ακόμη και την ζωή του, για ποιον λόγο να μη το κάνει ?? Για πιο λόγο να χρησιμοποιήσει τον δικό σας τρόπο και όχι τον δικό του ??
Για πιο λόγο ας πούμε να μην πάρει ναρκωτικά, όταν αυτό τον κάνει να δίνεται ακόμη περισσότερο σε αυτό που θέλει ???
Μην μου πείτε για να μην πεθάνει...
Κάποια στιγμή ούτοσιάλλος θα πεθάνει.
Γιατί να μην πεθάνει με τον τρόπο που θέλει ο ίδιος ?
Ούτοσιάλλος το πότε θα πεθάνει δεν το ξέρει.
Για είστε χωμένοι μέσα στον εαυτό του και ξέρετε ποιο είναι το καλύτερο γι αυτόν ?
 
Όταν κάτι στη ζωή, επιταχύνει τον Θάνατο και εσύ το επιλέγεις, ή θα σε πούνε Χαμένο Κορμί, είτε Ήρωα.
Αδιαφορώντας όμως για την ουσία των πραγμάτων.
 
Χρειάζεται να γνωρίζεις πολύ καλά κάποιον..για να μπορείς ουσιαστικά να πεις τι μέρος του λόγου είναι.
Αλλιώς τον καις στην πυρά σαν τις Μάγισσες.
 
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1239
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #23 στις: 11/06/10, 17:01 »
Δηλαδη, κοσμε παρε ναρκωτικα για να εχουμε καλη μουσικη, αυτο ειναι το μυνημα..? Ειναι οτι χειροτερο αυτο το πραγμα, γιατι αν εχεις φτασει σε αυτο το σημειο, να παιρνεις ναρκωτικα για να κανεις μουσικη, δεν εκφραζεσαι εσυ, εκφραζονται τα ναρκωτικα...περα απο αυτο, τα ναρκωτικα εχουν και μια περιεργη ιδιοτητα, σε κανουν εξαρτημενο...δεν μπορεισ να ζησεις χωρις αυτα..οποτε δεν τιθεται καν το θεμα πως παιρνω για να δινομαι οσο μπορω στην μουσικη, η οπουδηποτε αλλου...μετα απο καποια φαση , παιρνεις γιατι δεν μπορεις χωρις...δεν ειναι καν επιλογη σου..και αυτο ειναι το επικινδυνο στην αντιληψη αυτη, ενταξει μωρε, ασ παρω λιγο ηρωινη, ετσι μπορω να παιξω καλλιτερα, οποιος το πιστευει αυτο ειναι απιστευτα αφελεις...και ο συγκεκριμενος, και ειμαι σιγουρος για αυτο, δεν εκανε την επιλογη του με το σκεπτικο να παιξει καλλιτερα...επεσε στην φακα, οπως ολοι που παιρνουν, ΟΛΟΙ, χωρις εξαιρεση...θεωρω ακρως απαραδεκτη αυτην την αντιληψη, του ενταξει μωρε, και τι εγινε...η πως ηταν επιλογη του...γιατι ΣΙΓΟΥΡΑ, από καποια φαση κα μετα, δεν ηταν επιλογη του αλλο...
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Πέθανε ο μπασίστας των Slipknot
« Απάντηση #24 στις: 11/06/10, 17:33 »
Συμφωνω με τον προλαλλησαντα γιατι κανεις δεν μου λεει οτι ο Gray επαιρνε ναρκωτικα για να καταφερει να δημιουργησει τη μουσικη που δημιουργησε ή για καμια ανωτερη ιδεα. Πιο πιθανο μου φαινεται να επαιρνε οτι επαιρνε γιατι γουσταρε/επεσε στη λουμπα/εξαρτηθηκε ή οτιδηπωτε αλλο παρα για να γινει πιο εμπνευσμενος μουσικος. Αν δεχθουμε εξαλλου το οτι τα ναρκωτικα βοηθουν τις επιδοσεις (στη μουσικη ρε!!), τοτε τοσοι δασκαλοι που λενε "μελετατε συγκεντωμενοι και αναποσπαστόι" ειναι καραγκιοζηδες. Γιατι και το καθετι που παιρνεις εχει την αντιστοιχη επιδραση. Τελος και τιποτα απο ολα αυτα να μην ισχυει, δεν πιστευω οτι αξιζει να καει ενας ανθρωπος για να ακουω εγω την εμπνευσμενη μου μουσικουλα.
 
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
31 Απαντήσεις
8704 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/05, 18:56
από Avril
54 Απαντήσεις
25840 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/03/17, 13:14
από riffs and solos
6 Απαντήσεις
2958 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/08/08, 14:32
από Spell@lchemist!
25 Απαντήσεις
7376 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/09/08, 14:12
από drakoumel
39 Απαντήσεις
27226 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/12, 15:14
από gmayo
0 Απαντήσεις
2084 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/09, 23:25
από parlats
1 Απαντήσεις
2826 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/12/09, 23:32
από Μητσάκος
26 Απαντήσεις
23320 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/12, 16:14
από bassakos
11 Απαντήσεις
5064 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/03/13, 15:54
από Alex_Under
0 Απαντήσεις
1730 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/13, 23:44
από freemind