Ψηφοφορία

Ο ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΣ?

ΕΙΝΑΙ
49 (73.1%)
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ
12 (17.9%)
ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ
6 (9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 63

Αποστολέας Θέμα: Αλ τσαντίρι news  (Αναγνώστηκε 19541 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος @Morpheus@

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 287
  • Φύλο: Άντρας
  • real eyes realize real lies
    • Προφίλ
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #25 στις: 08/12/06, 18:14 »
Παντως στην Antifa δεν νομιζω οτι ανηκει! ;D ;D ;D
Περα απο την πλακα, κ εμενα ψηλο φασιστομουτρο μου κανει

Βασικα περα απο οποιαδηποτε πλακα το εχει πει ξεκαθαρα "σε καποιους μπορει να μην αρεσε η εφταετια,σε αλλους ομως ναι".
Αυτο δεν το ηξερα :o :o, αλλα ο ανθρωπος φενεται απο τον τροπο ομιλιας και απο αυτα λεει τι α...δι ειναι!
θέμα Δίκης έγινε, το αν μου ανήκει η Ζωή μού,
...η απόφαση του δικαστηρίου αναμένεται...

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #26 στις: 08/12/06, 18:48 »
Προσωπικά, μου αρέσει που θίγονται θέματα, που η ειδησιακή επικαιρότητα τα αφήνει ανέγγιχτα...
Κ μου αρέσει που σαν καλός ηθοποιός που είναι, καταφέρνει κ πιάνει τον παλμό του κόσμου, κ αντιδρά όπως θα αντιδρούσε κάποιος όταν έβλεπε να τον κοροιδεύουν κ να του το λένε κιόλας κατάματα!
Προτιμώ 100 εκπομπές σαν αυτή παρά 100 σαν του Αρναούτογλου/Θρασκιά/Δρούζα/Μικρούτσικου κοκ...

Τώρα κρίνοντας το Λαζόπουλο ως άνθρωπο, δεν μπορώ να σχολιάσω τίποτα πέρα από αυτό που βλέπω...Υποκρίνεται (γιατί αμφιβάλλω αν πραγματικά κόπτεται για όλα αυτά που συμβαίνουν στην Ελλάδα) αλλά με τρόπο που να μη προκαλεί, και να καταφέρνει να περνάει απαρατήρητος σε βαθμό που σε κερδίζει...

The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος SPATH

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
  • A PUBLIC PIECE OF DNA.
    • Προφίλ
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #27 στις: 08/12/06, 22:30 »
O ανθρωπος εχει γελιο,αλλα επειδη με κανει να γελαω δε σημαινει οτι παραβλεπω τα υπολοιπα.Ο Λαζοπουλος δεν ειναι και το υποδειγμα ανθρωπου.Εκτος απο τις καταχρησεις και τα κολλητιλικια του με μα'ι'ντανους και τοιουτους(Ψινακης και τα συναφη) πολλες φορες θεωρω οτι εκφραζει το δικο του μισος ως κοινη γνωμη και κοινο πιστευω.Οι εμμονες ειναι εμμονες.Αυτο βεβαια δε σημαινει οτι οι σατιριζομενοι κατακρινονται αδικα.Κυριαρχια χαζων και αμορφωτων ειναι η τηλεοραση και καλως λεγονται καποια πραγματα,αλλα το θεμα ειναι οτι αυτος που τα λεει μπερδευει τη σατιρα με τον εξευτελισμο και την κατακραυγη.Βεβαια απο την αλλη μερια και οι μα'ι'ντανοι -στοχοι του Λαζοπουλου ολο και δινουν εκταση στο θεμα,το ανακυκλωνουν προς οφελος τους και παει λεγοντας,εκει ειναι που κουραζεται ο νοημων τηλεθεατης...
IF THE FACTS DON'T FIT THE THEORY,CHANGE THE FACTS.

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #28 στις: 09/12/06, 18:55 »
Τον απεχθανομαι τον Λαζοπουλο.Δεν μου αρεσει καθολου το χιουμορ του και προτιμω να δω βραζιλιανικα απο το να τον δω..
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #29 στις: 09/12/06, 22:53 »
Το Αλ Τσαντιρι Νιουζ ειναι πιστευω πολυ ωραια εκπομπη...καυτηριαζει και σατιριζει ολα τα κακως κειμενα.
Ο Λαζοπουλος ως παρουσιαστης, για μια τετοιου τυπου εκπομπη, ειναι ο καταλληλοτερος.Αυτο ομως δεν σημαινει οτι συμφωνω και με ολα οσα λεει...Πραγματι ωρες ωρες γινεται πολυ κουραστικος με τις εμμονες του σε ορισμενους, κυριως επειδη "διυλιζει τον κωνωπα" οσον αφορα τις τηλε-πραξεις τους ψαχνοντας να βρει πατημα για να τους τα χωσει και οταν το κανει, φαινεται οτι εκεινη τη στιγμη λειτουργει περισσοτερο σε επιπεδο προσωπικης "αντιπαραθεσης", παρα σατιρας.Κατ'αυτον τον τροπο του ξεφευγουν αλλα, χειροτερα, που δεν τα προβαλλει τοσο.
Επισης, πχ οταν ειχε τους μαθητες (και τους φοιτητες...για να μην βγαζουμε και την ουρα μας απ'εξω...) απο τις καταληψεις, τους συμβασιουχους, ή αλλα παρομοια θεματα, παρουσιαζε αυτους ως αδολους, "αθωες περιστερες" και με αψεγαδιαστα αιτηματα (πραγμα που οπως ολοι γνωριζουμε δεν ισχυει...). Κατα την γνωμη μου η σωστη σατιρα πρεπει να ειναι και προς τους μαχομενους...Οχι να κραξει ή να κατηγορησει, αλλα να σχολιασει με χιουμορ τα λαθη και τις παραληψεις και αυτων των ανθρωπων.
Τωρα στο θεμα Πρεκας...Οκ ειναι φασιστας και βρωμοχουντικος, αλλα η αντιμετωπιση δεν ηταν και η καλυτερη.Εξηγουμαι παραυτα για να μην παρεξηθω : Το ολο θεμα ξεκινησε επειδη ο Λακης δεν συγκινηθηκε (μαλλον τον ειχαν πιασει τα γελια) με ενα "πατριωτικο" ποιημα (δικης του συγγραφης νομιζω) που απηγγειλε ο Πρεκας σε πρωινη εκπομπη οπου ηταν και οι δυο καλεσμενοι την 28η Οκτωβριου... Και εμενα το ποιημα του και η απαγγελλια μου φανηκαν τελειως γελοια. Ομως οταν του τα 'χωσε ο Πρεκας που δεν συγκινηθηκε, ο αλλος το 'κανε γαργαρα και δεν ειπε τιποτα.Αντι να του ελεγε "ως ποιητης εισαι τοσο υπο, που ειναι πιο πιθανο να βρω πετρελαιο πριν σε πετυχω", δεν ειπε τιποτα οσο ηταν ενωπιος ενωπιω οι δυο τους.Μετα, στο Αλ Τσαντηρι τον ελουσε κανονικα. Την εκπομπη ρε φιλε δεν την εχεις για να μαλωνεις εκ του ασφαλους! Μπροστα ησουν, αν ειχες αντερα ας του τα 'λεγες καταφατσα! Και τι μας ενδιαφερει εμας, ως κοινο, αν εσυ διαμαχησες με τον Πρεκα?? Το θεμα της εκπομπης ειναι να σατιριζει τα κακως κειμενα, οχι να λυνεις εσυ τις διαφορες σου! Ειναι και γνωστο μουρλοκομειο ο Πρεκας...μετα αφηνιασε (ΑΥΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΧΕ ΠΛΑΚΑ!)

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #30 στις: 01/01/07, 19:09 »
Προσωπικά, μου αρέσει που θίγονται θέματα, που η ειδησιακή επικαιρότητα τα αφήνει ανέγγιχτα...
Κ μου αρέσει που σαν καλός ηθοποιός που είναι, καταφέρνει κ πιάνει τον παλμό του κόσμου, κ αντιδρά όπως θα αντιδρούσε κάποιος όταν έβλεπε να τον κοροιδεύουν κ να του το λένε κιόλας κατάματα!
Προτιμώ 100 εκπομπές σαν αυτή παρά 100 σαν του Αρναούτογλου/Θρασκιά/Δρούζα/Μικρούτσικου κοκ...


Θα ερθω να συμφωνησω!
Εγω γενικα δεν τον παω καθολου αλλα εκει που τον εκτιμησα ηταν για αυτα που ελεγε για τους φοιτητες περισυ, οταν ολοι οι αλλοι ασχολουταν με οτι να ναι και μας εγραφαν. Και ηταν κατι για πολλους που γυριζαν διαλυμενοι απο μια πορεια να βλεπουν καποιον που τους στηριζει...
Γενικα ομως δεν νομιζω οτι ειναι οντως κατι ιδιαιτερο..
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #31 στις: 01/01/07, 19:30 »
πιστευω οτι για καποιους κανει σωστη σατυρα και αυτη που τους αρμοζει.απλως μερικες φορες υπερβαλλει και ουσιαστικα μετατρεπει την σατυρα σε προσωπικη αντιπαραθεση η οποια συνοδευεται και απο προσωπικες προσβολες(βλεπε κουγια).

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #32 στις: 01/01/07, 19:33 »
Η σάτιρα πρέπει να είναι η λέξη που έχει σατιρισθεί περισσότερο από κάθε άλλη διά της μετατροπής της σε Σάτυρο.

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #33 στις: 03/01/07, 01:19 »
ο λαζοπουλος ειναι κορυφη και λειπουν τετοιο ανθρωποι στην ελληνικη τηλεοραση.σωστα πραγματα λεει που πολλοι δεν τολμουν η το κανουν με αλλο τροπο(γελοιο)
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Avril

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ακουω avril lavigne!!!!!!! >:(
    • Προφίλ
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #34 στις: 11/01/07, 21:34 »
ρε ο τυπος απο τη μια υποστηριζει φανερα προεκλογικη εκστρατια ενος βουλευτη(δν θυμαμαι ποιου) κ απο τν αλλη βριζει το κωλοσυστημα κ την καταντια της κοινωνιας... ας μη σχολιασω καλυτερα την εκπομπη που καλεσε το Σφακιανακη κ τραγουδησε "επαναστατικα" τραγουδια στις γυναικειες φυλακες!!ελεος, στιχος για το λουτσο κ εκανε ο Λακης οτι συγκινειται....μη χεσω βραδιατικα... :P
I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hair are your aerials. They pick up signals from the cosmos and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #35 στις: 14/01/07, 01:44 »
Εμενα αν και μου αρεσει ο Λαζοπουλος σαν ηθοποιος, ιδεωδης χαρακτηρας, σκηνοθετης κλπ αλλα ΔΕΝ μου αρεσει και ισω αυτον τον καημενο που προσπαθει να υποδειθει στο αλλ τσαντιρι νιουζ. Καταρχας αυτος την εχει δει οχι εκπομπη, αλλα ενα μεσο με το οποιο μπορει να τα χωνει και να κοροιδευει τον καθενα. Αν και μερικες φορες λεει και σωστα πραγματα. Πχ τοτε με τις καταληψεις ηταν κορυφαια η σταση του απεναντι στην κυβερνηση
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #36 στις: 14/01/07, 01:48 »
Οσο έκανε τους 10 μικρούς Γιώργους ήταν μια χαρά.

οχι ρε,τους 10 μικρούς Βασίληδες!!!!!!!!!! ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #37 στις: 14/01/07, 01:53 »
Τι λες ρε?!?!?!?!?!
11 ηταν... ;D ;D ;D ;D
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

lakonas75

  • Επισκέπτης
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #38 στις: 02/05/07, 23:55 »
Η μαγγιά είναι να χτυπάς όσους στέκονται πιο ψηλά από σένα
και βρίσκονται σε θέση ισχύος.
Όταν χτυπάς εσύ από θέση ισχύος, είσαι τσάμπα μάγγας.
Αυτό ισχύει για θλιβερά τυπάκια σαν τον εγωπαθή Λαζόπουλο και
τον πασοκογλύφτη Αναστασιάδη.
Μια Μαλβίνα υπήρχε μόνο κάποτε που δεν μάσαγε τον κώλο της...
και την έφαγε το μαύρο ρέμα...

 >:( 8) >:(
« Τελευταία τροποποίηση: 03/05/07, 07:53 από ΛΑΚΩΝ_75 »

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #39 στις: 22/05/07, 22:57 »
Πολύ συγκινητικό το τέλος του σημερινού επεισοδίου του Αλ-Τσαντίρι ( 22/5).
Ενα παιδί που βρίσκεται στη φυλακή έστειλε στο Λαζόπουλο 2 τραγούδια με πανέμορφο στίχο
και εκείνος τα τραγούδησε.
Μπορεί πολλοί να μην τον συμπαθείτε πάντως δεν τα κάνουν και άλλοι στην ελληνική τηλεόραση αυτά.

Αποσυνδεδεμένος eva...

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια τρελη φρενο πατα τον κοσμο να προλαβει.....
    • Προφίλ
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #40 στις: 22/05/07, 23:00 »
Οντως πολυ συγκινητικο!!Θα συμφωνησω μαζι σου!!Φοβερος στιχος φορτισμενος συναισθηματα και σ'αυτο που ειπε ο Λαζοπουλος ειχε απολυτο δικιο "Πως μπορουν μερικες φορες οι λεξεις να εκφρασουν τοσο πολυ τα συναιθηματα".
"Μoυσικος ανεμος" καθε Τριτη στις 22:00-00:00 στον http://activeradio.gr με μουσικες αγαπημενες!Συντονιστειτε και παρασυρθειτε...
http://activeradio.gr/smf/index.php/topic,364.0.html
http://www.facebook.com/group.php?gid=51018537147

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #41 στις: 23/05/07, 21:45 »
Οχι παιδια. Αλλαξα γνωμη. Ο Λαζοπουλος ειναι ΜΕΓΑΛΗ ΨΥΧΗ!!!!! RESPECT!!!!
Ειναι εναντιον των "απο πανω" μας και υπερ των μικροτερων!!!!
ΕΥΓΕ!!!!!!
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

jagmaster

  • Επισκέπτης
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #42 στις: 24/05/07, 22:03 »
Ας πω και γω την κακια μου...

Μετα την συγχωρημενη την Μαλβινα (υπηρξε και ο πρωτος μου παιδικος ερωτας...αααααχχ) κανεις δεν εχει κωλο να κανει σατυρα. ΚΑΝΕΙΣ! Ο Αναστασιαδης ειναι τσανακογλυφτης, ο Λαζοπουλος μας βγαζει τα απωθημενα του...

Κατι ξερει ο Τζιμακος και δεν χωνεται σε τηλεορασεις...Και ακολουθει τον μοναχικο του δρομο...Της κονομας και του λαιβ... ;D

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΣΙΛΙΗΣ(ΧΟΥ. ΜΟΥ.)

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Άντρας
  • επανασταση
    • Προφίλ
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #43 στις: 24/05/07, 23:54 »
Εγω παντως πιστευω οτι ο Λαζοπουλος ειναι ο μοναδικος σημερα που βγαινει και λεει τα πραγματα ετσι οπως ειναι και ΜΠΡΑΒΟ του!
"Πρεζες ηπαρχουν πολλες...δεν ειναι μονο η ηρωινη,η ηρωινη ομως σκοτωνει...αυτη ειναι η μονη
διαφορα..."

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #44 στις: 27/05/07, 21:08 »
Εγω παντως πιστευω οτι ο Λαζοπουλος ειναι ο μοναδικος σημερα που βγαινει και λεει τα πραγματα ετσι οπως ειναι και ΜΠΡΑΒΟ του!

Ναι! Συμφωνώ. Εγω τον λαζόπουλο τον πάω με 1000 και είδικα τώρα με αυτή την εκπομπη

Και το καλό είναι ότι δεν κάνει μόνο σάτιρα, αλλά λεει τα πράγματα όπως έχουν...Ανοιγει τα μάτια μερικών (ή τουλαχιστον προσπαθει)

Αποσυνδεδεμένος Necromayhem - H Επιστροφή

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι Θεός.. Και γουστάρω τρελά..
    • Προφίλ
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #45 στις: 29/06/07, 20:45 »
O τυπος μετα την Πανια, και τον Θεμο, ειναι το τριτο ατομο απο τους 3 συνολικα χαρακτηρες που χαιρουν της εκτιμησης μου στην τιβη..
When Death releases you from me, just let my corpse decay, unburied,
I do NOT deserve the luxury of a Grave...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #46 στις: 29/06/07, 21:00 »
Προσωπικά ο Λαζόπουλος δε μ αρέσει :-\... σε καμιά του εκπομπή...
Προτιμώ ακόμα και τον Μητσικώστα, και εννοείται φυσικά τους Α.Μ.Α.Ν. ;) 8)


Παναγιώτης Τόκος ρε!!! :D
Άσχετο...


Αποσυνδεδεμένος nely

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #47 στις: 01/07/07, 13:25 »
Ο Λαζόπουλος ειναι σίγουρα μοναδικός στο είδος του και δεν νομίζω να εχει
κάνει κανείς άλλος ολα αυτα που εχει κάνει εκείνος στην τηλεόραση
απλα πολλες φορες υπερβάλει και κουραζει..........
η ζωη ειναι ενα μεγαλο party!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #48 στις: 05/07/07, 00:10 »
Ας πω και γω την κακια μου...

Μετα την συγχωρημενη την Μαλβινα (υπηρξε και ο πρωτος μου παιδικος ερωτας...αααααχχ) κανεις δεν εχει κωλο να κανει σατυρα. ΚΑΝΕΙΣ! Ο Αναστασιαδης ειναι τσανακογλυφτης, ο Λαζοπουλος μας βγαζει τα απωθημενα του...

Κατι ξερει ο Τζιμακος και δεν χωνεται σε τηλεορασεις...Και ακολουθει τον μοναχικο του δρομο...Της κονομας και του λαιβ... ;D
+111111111111111111111111111
Και εν τελει πιστευω οτι λεει στο κοσμο αυτο που ηδη ξερει(αν σκεφτεται λιγο)..Απλα ισως βγαζει και τα δικα μας απωθημενα.Ενταξει αυτο ειναι καλο αλλα πο κει και περα :-X με την καμια..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Αλ τσαντίρι news
« Απάντηση #49 στις: 08/07/07, 16:52 »
Ο Λαζόπουλος πρώτον ειναι μορφωμένος (έχει τελειώσει Νομική και έχει κάνει μεταπτυχιακό στην εγκληματολογια), πραγμα πολύ σπάνιο για την εποχή μας και για τους άσχετους τυπάδες που βγαίνουν και πουλάνε μούρη στην τηλεόραση!Δεύτερον δεν εμφανίστηκε έτσι ξαφνικά στο προσκήνιο από μια χαβαλεδιάρικη μεσημεριανη εκπομπή ή απο τα βραδινά πανελς, παρά είναι πάνω απο 25 χρόνια σε αυτη τη δουλειά, προσπαθώντας να διορθώσει τα κακώς κείμενα και να σατυρίσει πρόσωπα του παρόντος από το 1980 με κάποιες θεατρικές παραστάσεις! Και μπορεί σε κάποιες φάσεις να φαίνεται οτι είναι εμπαθής απέναντι σε κάποια πρόσβπα της Show-Buss , αλλά αυτο το κάνει γιατι πρέπει επιτέλους κάποιος να το κάνει!!!!! Μη μου πείτε πως σας αρέσει να βλέπετε τις σαχλαμάρες του Αρναούτογλου και όλους αυτούς τους άρρωστους που βγάζει η Πάνια και τα μεσημεριανά!! Και τέλος στην εκπομπή του έχουν πάει πόλύ αξιόλογα πρόσωπα της Ελληνικής τέχνης, όπως ο Σπαθάρης και ο Παπάζογλου, οι οποίοι εμφανίζονται πολύ σπάνια στην τηλεόραση!Ο άνθρωπος κάνει σοβαρή δουλειά και προσπαθε να δώσει τις κατευθυντήριες γραμμές που έχουμε χάσει!Και δεν εννοώ να μας χειραγωγήσει, αλλά ακριβώς το αντίθετο! Και αντί να μυρικάζουμε τη δυστυχία μας, τουλάχιστον ας ακούσουμε καποια πράγματα απο αυτά που λέει γιατι είναι ο μόνος που δεν μασάει τα λόγια του και την λέει σε όλους, και καλούς και κακούς! Και τέσπα, όποιος δεν θέλει να τον δει ας κλείσει την τηλεόραση επιτέλους! Τι στην ευχή το έχουμε το τηλεχειριστήριο???