Αποστολέας Θέμα: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ  (Αναγνώστηκε 15051 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Magus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ καθε μηνα στο λογαριασμο μου. οποιος διαφωνει ας το πει...

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #1 στις: 03/05/08, 14:30 »
θες να μας ενημερωσεις και μας ποσο ειναι η ταριφα;...και εγω πληρωνα ταριφα οταβν δεν ειχα τηλεοραση.αλλα δεν θυμαμαι ποσο ηταν...
και για να τοποθετιθω..δεν μπορει ο υπαλληλος της δεη να ξερει αν εχει τηλεοραση ή οχι... :-\
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #2 στις: 03/05/08, 14:59 »
To θέμα αυτό το είχα ψάξει την τελευταία φορά που ζούσα Ελλάδα (δηλαδή το 1994...) και υπάρχουν διάφοροι τρόποι να μην πληρώσεις την εισφορά στην ΕΡΤ. Ένας τρόπος που θυμάμαι αυτή τη στιγμή είναι να εξοφλήσεις το λογαριασμό στο Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων, όπου μπορείς να πληρώσεις μόνο το ποσό του λογαριασμού και όχι την εισφορά στην ΕΡΤ. Έτσι δεν μπορούν να σού κόψουν το ρεύμα και γλυτώνεις το χαράτσι της ΕΡΤ. ΔΕν ξέρω αν αυτό ισχύει ακόμα, μπορείς όμως να το ρωτήσεις... ;)
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος chriskar

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Videos and photography
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #3 στις: 03/05/08, 15:11 »
τελευταια φορα που κοιταξα ηταν 7,50-8 ευρω.... 

και ναι φυσικα με πειραζει να τους πληρωνω.

Αποσυνδεδεμένος Magus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #4 στις: 03/05/08, 15:49 »
Απολλων εγω που ρωτησα προσφατα δε μου παν κατι τετοιο...η ΤΑΡΙΦΑ πληρωνεται κανονικα, αν δεν πληρωσεις το ρευματακι ΚΟΒΕΤΑΙ.
Φασισμος. και τι μου προσφερει η ΕΡΤ στη τελικη? τη Τσουκαλα με τα κλαρινα της...η το Παπαδοπουλο να τα πινει στην υγεια του.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #5 στις: 03/05/08, 15:51 »
Καλά η ΕΡΤ είναι χαράτσι όντως, αλλά είναι το μικρότερο όλων.. Σκεφτείτε μόνο τι ποσοστό της φορολοφίας μας πηγαίνει σε πολιτισμικούς συλλόγους που το μόνο που κάνουν είναι μια παράσταση το χρόνο ή σε γήπεδα αθλητισμού όπου οι βρύσες έχουν να λειτουργήσουν 10 χρόνια.. Τουλάχιστον με την ΕΡΤ βλέπουμε και κανά Euro :P

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #6 στις: 03/05/08, 16:00 »
Mε χαλάει να πληρώνω ταρίφα για την ερτ και αυτή να αναλαμβάνει τη Eurovision καθε χρόνο και τα αντίστοιχα προγράμματα... :P :P

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #7 στις: 03/05/08, 16:02 »
Mε χαλάει να πληρώνω ταρίφα για την ερτ και αυτή να αναλαμβάνει τη Eurovision καθε χρόνο και τα αντίστοιχα προγράμματα... :P :P
και ποιος θες να τα αναλαμβανει;..αφου η γιουροβιζιον εχει ως ορο να καλυπτουν τον διαγωνισμο απο κρατικα καναλια αποκλειστικα :P
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #8 στις: 03/05/08, 16:04 »
Mε χαλάει να πληρώνω ταρίφα για την ερτ και αυτή να αναλαμβάνει τη Eurovision καθε χρόνο και τα αντίστοιχα προγράμματα... :P :P
και ποιος θες να τα αναλαμβανει;..αφου η γιουροβιζιον εχει ως ορο να καλυπτουν τον διαγωνισμο απο κρατικα καναλια αποκλειστικα :P

Κανένας αν γίνεται... :P Φωτιά στον θεσμό της Eurovision ρεε!!!  :-X ;) 8)

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #9 στις: 03/05/08, 17:02 »
με ενοχλει.... αλλα σκεφτητε και το αλλο ρε παιδια... η ΕΡΤ και καθε κρατικο καναλι ειναι χρησιμο καθως παρουσιαζει θεματα που τα ιδιωτικα καναλια ουτε εχουν ασχοληθει...τουλαχιστον πριν βγει το ΣΚΑΙ... αλλα και το αλλο...η ΕΡΤ θα μπορουσε να ηταν ενα ανταγωνιστικο καναλι και να να ειναι ανεξαρτητη... αλλα βλεπετε η πολιτιστικη κατευθυνση δεν αποδιδει στο ελληνικο τηλεοπτικο κοινο.... να μου πεις και που το ξερουμε αφου υπαρχει μονο μια εταιρια καταμετρησης της τηλεθεασης.... τεσπα... εγω προτιμω ΕΡΤ αλλα δε παυει να με ενοχλει το χαρατσι... αν και προς το παρον δε το πληρωνω εγω οποτε δεν εχει νοημα να γκρινιαζω για την ωρα...

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #10 στις: 03/05/08, 17:10 »
Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ καθε μηνα στο λογαριασμο μου. οποιος διαφωνει ας το πει...
H ΕΡΤ είναι κρατική άρα και να μην πληρώνεις ταρίφα όπως λες, πληρώνει το κράτος μέσω φόρων. Είναι το ίδιο.

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #11 στις: 03/05/08, 18:36 »
τελευταια φορα που κοιταξα ηταν 7,50-8 ευρω.... 
δεν νομιζω να ειναι τοσο πολυ...θυμαμαι οτι το θεωρησα μηδαμινο ποσο..αν ηταν 7-8 ευρω δεν το θεωρω και τοσο μηδαμινο... :-\
τεσπα..ρε παιδια σας ενοχλει δεν σας ενοχλει..και οι φοροι που πληρωνετε δεν σας ενοχλουν;...την παραπαιδεια που πληρωνετε δεν σας ενοχλει;..τοσα που πληρωνετε πια δεν σας ενοχλει;... ???
ο φορος της ερτ σας ενοχλησε;
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #12 στις: 04/05/08, 15:58 »
Νομιζω πως κανενας δε θα ειχε παραπονο αν η ΕΡΤ αξιοποιουσε αυτα τα χρηματα...απο τη στιγμη που αυτο δε γινεται ας πληρωνουμε ενα διευρω καθε διμηνο κι οξω απ' την πορτα!

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #13 στις: 07/05/08, 01:34 »
Νομιζω πως κανενας δε θα ειχε παραπονο αν η ΕΡΤ αξιοποιουσε αυτα τα χρηματα...απο τη στιγμη που αυτο δε γινεται ας πληρωνουμε ενα διευρω καθε διμηνο κι οξω απ' την πορτα!
τι να σου πω..εμενα μαρεσουν τα καναλια της κρατικης..
παρακολουθω καθε τριτη τα ελληνικα εργα που βαζει (αν και τα χω δει)
οι ειδησεις της μου φαινονται καλες οπως και το πρωινο της...και πανω απο ολα βαζει παιδικα...
ειναι υποκειμενικο το τι αρεσει σε σενα και τι σε μενα..εσυ θεωρεις το προγραμμα παρακμιακο..εγω απο την αλλη θεωρω οτι εχει αξιολογα πραγματα...γνωμη του καθενος...
Αν εννοεις οτι εχει παρακμιακα πραγατα οπως την γιουροβιζιον γιαυτο "γκρινιαζεις" να το δεχτω...
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #14 στις: 07/05/08, 01:44 »
Νομιζω πως κανενας δε θα ειχε παραπονο αν η ΕΡΤ αξιοποιουσε αυτα τα χρηματα...απο τη στιγμη που αυτο δε γινεται ας πληρωνουμε ενα διευρω καθε διμηνο κι οξω απ' την πορτα!
τι να σου πω..εμενα μαρεσουν τα καναλια της κρατικης..
παρακολουθω καθε τριτη τα ελληνικα εργα που βαζει (αν και τα χω δει)
οι ειδησεις της μου φαινονται καλες οπως και το πρωινο της...και πανω απο ολα βαζει παιδικα...
ειναι υποκειμενικο το τι αρεσει σε σενα και τι σε μενα..εσυ θεωρεις το προγραμμα παρακμιακο..εγω απο την αλλη θεωρω οτι εχει αξιολογα πραγματα...γνωμη του καθενος...
Αν εννοεις οτι εχει παρακμιακα πραγατα οπως την γιουροβιζιον γιαυτο "γκρινιαζεις" να το δεχτω...

...ειναι κανα 3ρι-4ρι ατομα εδω μεσα που λενε οτι λεω πραγματα που δε λεω...που ειδες να λεω για παρακμιακο προγραμμα??? Σε σχεση με τα ιδιωτικα ειναι πολυ καλο, θα μπορουσε ομως με τοσα λεφτα που εισρεουν στον οργανισμο/εταιρεια να ειναι και καλυτερο...Ειδικα στα αθλητικα που εχει ολους τους τελευταιους δημοσιογραφους...


Edit Αrg0: Έχουμε πει πολλάκις να προσέχετε την γλώσσα που χρησιμοποιείτε στο forum.
« Τελευταία τροποποίηση: 07/05/08, 02:41 από Arg0 »

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #15 στις: 07/05/08, 01:50 »
γ**ω το κερατο μου δηλαδη...ειναι κανα 3ρι-4ρι ατομα εδω μεσα που λενε οτι λεω πραγματα που δε λεω...που ειδες να λεω για παρακμιακο προγραμμα??? Σε σχεση με τα ιδιωτικα ειναι πολυ καλο, θα μπορουσε ομως με τοσα λεφτα που εισρεουν στον οργανισμο/εταιρεια να ειναι και καλυτερο...Ειδικα στα αθλητικα που εχει ολους τους τελευταιους δημοσιογραφους...
Μην φωναζεις σκιαζομαι...ενταξει σορυ απρεξηγησα..απλα υπεθεσα λαθος..μην με κρεμασεις αναποδα :P
υπεθεσα οτι εφοσον δεν ηθελες ουτε να πληρωνεις ενα συμβολικο ποσο καθως οπως ειπες δεν αξιοποιει τα λεφτα..ε σορυ κιολας τι να υποθεσω.. ???
για δημοσιογραφους αθλητικων δεν γνωριζω,,, :P
(αμα σε δω το βραδυ εφιαλτη να με κρεμας αναποδα και μεινω ξαγρυπνη θα σε κυνηγαω εγω μετα με το κερατο σου :P)
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #16 στις: 07/05/08, 01:54 »

(αμα σε δω το βραδυ εφιαλτη να με κρεμας αναποδα και μεινω ξαγρυπνη θα σε κυνηγαω εγω μετα με το κερατο σου :P)

DEAL...αλλα πως εισαι σιγουρη οτι θα δεις εμενα??? Απο το εξωφυλλο των Kamelot? :P ;D

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #17 στις: 07/05/08, 02:07 »
LoL σωστός.
Δε θέλω να πληρώνω ΕΡΤ για να αγοράζει 724582457089134760094237609367 για το φόρεμα της κάθε Βίσση που θέλει να πάει στη Eurovision.
Νομίζω σας κάλυψα. :P
;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #18 στις: 09/05/08, 04:14 »
LoL σωστός.
Δε θέλω να πληρώνω ΕΡΤ για να αγοράζει 724582457089134760094237609367 για το φόρεμα της κάθε Βίσση που θέλει να πάει στη Eurovision.
Νομίζω σας κάλυψα. :P
;D ;D ;D
μη μου πεις οτι το φόρεμα της Βίσση το πλήρωσα εγω!!!! :(:(:(:(:(:(:(:(

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #19 στις: 09/05/08, 14:41 »
LoL σωστός.
Δε θέλω να πληρώνω ΕΡΤ για να αγοράζει 724582457089134760094237609367 για το φόρεμα της κάθε Βίσση που θέλει να πάει στη Eurovision.
Νομίζω σας κάλυψα. :P
;D ;D ;D
μη μου πεις οτι το φόρεμα της Βίσση το πλήρωσα εγω!!!! :(:(:(:(:(:(:(:(

Ναι, αλλα και το φορεμα της π**αριζου ;) ;D

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #20 στις: 09/05/08, 14:43 »
Ενδιαφέρον θέμα...
Όποιος δε θέλει να πληρώνει για ΕΡΤ μέσω της ΔΕΗ μπορεί όντως, όπως είπε ο Απόλλων, να πληρώνει το λογαριασμό του ρεύματος στο Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων...Magus, είναι φυσικό να μη σου το πουν, πιθανόν να μη το ξέρουν και οι ίδιοι της ΕΡΤ ή της ΔΕΗ (ελληνικό δημόσιο  :)).
Όσον αφορά την ποιότητα των προγραμμάτων της ΕΡΤ, δε θεωρώ ότι σχετίζεται άμεσα με το θέμα, αλλά σε κάθε περίπτωση πρέπει κανείς να λάβει υπόψη:
- τις λίγες διαφημίσεις, συγκριτικά με τα ιδιωτικά (στα ψηφιακά κανάλια μάλιστα δεν υπάρχουν καθόλου)
- ότι πέρα από Τσουκαλά και Eurovision, υπάρχει ο Κούλογλου, ο Κουβαράς, και ένα σωρό ντοκιμαντέρ
- τις ταινίες, που αναφέρθηκαν ήδη, και πραγματικά δεν τις βλέπεις αλλού (δυστυχώς ο ΣΚΑΪ δεν έχει επενδύσει ακόμη σε αυτό το κομμάτι)

Σε καμία περίπτωση δε θέλω να υπερασπιστώ την ΕΡΤ, ούτε είμαι υπέρ του να πληρώνει κανείς μέσω ΔΕΗ για τη δημόσια τηλεόραση. Απλώς ίσως πρέπει να αναγνωρίσουμε και τα θετικά...από εκεί και πέρα, όποιος δε θέλει να πληρώνει την "ταρίφα", η λύση έχει προταθεί ήδη.
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #21 στις: 10/05/08, 19:38 »
LoL σωστός.
Δε θέλω να πληρώνω ΕΡΤ για να αγοράζει 724582457089134760094237609367 για το φόρεμα της κάθε Βίσση που θέλει να πάει στη Eurovision.
Νομίζω σας κάλυψα. :P
;D ;D ;D
μη μου πεις οτι το φόρεμα της Βίσση το πλήρωσα εγω!!!! :(:(:(:(:(:(:(:(

Ναι, αλλα και το φορεμα της π**αριζου ;) ;D
πφ οταν κανατε οφθαλμολουτρεο ομως σαρεσε :P
παντως ο υπνοβατης εχει δικιο...σε αυτο συμφωνω και αν και προς αναπτυξη το θεμα μην αρχισουμε :P
Καμελοτ ενταξει δεν σε ειδα, αλλα μπορουσα καλιστα να βλεπω μια φιγουρα και να το εχω συνδεσει με το ατομο σου..δεν το εχεις παθει ποτε; :P
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #22 στις: 10/05/08, 20:00 »
Και αν κάποιος την πληρώσει στο Παρακαταθηκών και Δανείων απλά γλυτώνει την ΕΡΤ χωρίς καμία επίπτωση?
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #23 στις: 10/05/08, 20:08 »
Και αν κάποιος την πληρώσει στο Παρακαταθηκών και Δανείων απλά γλυτώνει την ΕΡΤ χωρίς καμία επίπτωση?

Eγώ αυτό έκανα και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Βέβαια, όπως είπα και πριν, αυτό ήταν πριν από 15 χρόνια...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #24 στις: 10/05/08, 21:10 »
LoL σωστός.
Δε θέλω να πληρώνω ΕΡΤ για να αγοράζει 724582457089134760094237609367 για το φόρεμα της κάθε Βίσση που θέλει να πάει στη Eurovision.
Νομίζω σας κάλυψα. :P
;D ;D ;D
μη μου πεις οτι το φόρεμα της Βίσση το πλήρωσα εγω!!!! :(:(:(:(:(:(:(:(

Ναι, αλλα και το φορεμα της π**αριζου ;) ;D
πφ οταν κανατε οφθαλμολουτρεο ομως σαρεσε :P
παντως ο υπνοβατης εχει δικιο...σε αυτο συμφωνω και αν και προς αναπτυξη το θεμα μην αρχισουμε :P
Καμελοτ ενταξει δεν σε ειδα, αλλα μπορουσα καλιστα να βλεπω μια φιγουρα και να το εχω συνδεσει με το ατομο σου..δεν το εχεις παθει ποτε; :P

OXI, δε το εχω παθει ποτε...