Αποστολέας Θέμα: U2 Athens 3th Sepyember 2010  (Αναγνώστηκε 8103 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Tagima

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • Mr.Ibanezakias
    • Προφίλ
U2 Athens 3th Sepyember 2010
« στις: 24/09/09, 10:40 »
Η U2 360° TOUR
ANAKOINΩNEI THN ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΤΟ 2010

ΟΙ U2 ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ!!!
Ο.Α.Κ.Α. – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 3 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010

 

Πέμπτη, 24 Σεπτεμβρίου - Προς άμεση ανακοίνωση:

«…Το rock στα μεγάλα στάδια είναι το τελικό μέτωπο, οι U2 θαρραλέα πήγαν εκεί όπου κανείς άλλος δεν έχει ξαναπάει» The Globe & Mail, Toronto.

Ακολουθώντας την τεράστια επιτυχία της περιοδείας 2009, οι U2 επιβεβαίωσαν ότι η πολύ επιτυχημένη 360° Tour θα συνεχιστεί το 2010, σύμφωνα με τη σημερινή ανακοίνωση της εταιρείας παραγωγής Live Nation. Έχοντας μόλις κυκλοφορήσει το U2 Mobile άλμπουμ τους, “No Line On The Horizon”, το 12ο στούντιο άλμπουμ του συγκροτήματος, η περιοδεία 2010 θα έχει χορηγό για μια ακόμη φορά την BlackBerry.

Με ένα κυλινδρικό σύστημα βίντεο που αποτελείται από πλέγμα οθονών LED και μια ατσάλινη κατασκευή που βρίσκεται 150 πόδια (45 μέτρα) από το έδαφος πάνω από μια τεράστια σκηνή με περιστρεφόμενες γέφυρες, το συγκρότημα δημιούργησε μια μοναδικά άμεση προς τους θεατές εμπειρία 360 μοιρών. Οπότε, οι Ευρωπαίοι θαυμαστές που δεν είχαν την δυνατότητα να παρευρεθούν, θα έχουν μια νέα ευκαιρία να ζήσουν την φαντασμαγορική εμπειρία της U2 360° Tour μέσα στον επόμενο χρόνο με επιβεβαιωμένες στάσεις σε Γερμανία, Δανία, Φινλανδία, Ρωσία, Αυστρία, Ελλάδα, Τουρκία, Γαλλία, Βέλγιο, Ισπανία και Πορτογαλία.

Κρατώντας την ιδέα ότι αυτή η περιοδεία είναι κάτι περισσότερο από μια μοναδική σκηνική κατασκευή με άριστη ορατότητα, τα εισιτήρια για την U2 360° 2010 περιοδεία θα κυμανθούν για ακόμα μια φορά με τρόπο που το 85% αυτών θα τιμώνται λιγότερο από 95 ευρώ, με γενική είσοδο στην αρένα στην τιμή των 55 ευρώ και τουλάχιστον 10.000 εισιτήρια στην τιμή των 30 ευρώ (ή το ισότιμο).

Εισιτήρια για τις εμφανίσεις των U2 στα πλαίσια της 360° Tour, στο Χόρσενς, στο Ελσίνκι και στη Βιέννη θα διατεθούν προς πώληση από το επόμενο Σαββατοκύριακο (δείτε παρακάτω το πρόγραμμα).
Η διάθεση εισιτηρίων για τις υπόλοιπες Ευρωπαϊκές συναυλίες θα γίνει τις επόμενες εβδομάδες. Οι λεπτομέρειες για όλες τις ημερομηνίες, οι πληροφορίες για τη διάθεση εισιτηρίων καθώς και οπτικό υλικό και βίντεο από τη μοναδική παραγωγή και το πλάνο των θέσεων είναι διαθέσιμα στο U2.com.

Οι εγγεγραμμένοι στο U2.com θα έχουν αποκλειστικά τη δυνατότητα να αγοράσουν εισιτήρια για τις συναυλίες του 2010 νωρίτερα από την ημερομηνία διάθεσης των εισιτηρίων για το ευρύ κοινό. Επιπλέον, οι ήδη εγγεγραμμένοι που θα ανανεώσουν την συνδρομή τους – και αυτοί που θα εγγραφούν για πρώτη φορά – θα λάβουν ένα limited edition U2 remix CD. Όλες οι λεπτομέρειες στο: www.u2.com

Η U2 360° Tour είναι μία παραγωγή της Live Nation Global Touring και χορηγία της εταιρείας BlackBerry

www.U2.com

 U2 360° TOUR 2010

 Presented by BlackBerry

EUROPEAN TOUR ITINERARY

10-August            Frankfurt, Germany       Commerzbank Arena             On sale soon
12-August              Hannover, Germany      AWD Stadium                       On sale soon
  15-August              Horsens, Denmark        Stadium                              On sale Oct. 03
 20-August              Helsinki, Finland           Olympic Stadium                   On sale Oct. 05
25-August              Moscow, Russia           Luzhniki                               On sale soon
  30-August               Vienna, Austria            Ernst Happel Stadium             On sale Oct. 03

03-September       Athens, Greece              Olympic Stadium                    On sale soon
06-September        Istanbul, Turkey           Ataturk Olympic Stadium         On sale soon
15-September        Munich, Germany          Olympic Stadium                    On sale soon
18-September        Paris, France               Stade de France                    On sale soon
29-September        Seville, Spain               Olympic Stadium                    On sale soon

02-October            Coimbra, Portugal          Stadium                              On sale soon

Επιπλέον ημερομηνίες και πόλεις θα επιβεβαιωθούν σύντομα. Το πρόγραμμα μπορεί να αλλάξει.
Για ολοκληρωμένες πληροφορίες σχετικά με την περιοδεία και τα εισιτήρια, fan club memberships, merchandise και άλλα, επισκεφτείτε:
www.U2.com.
Life Its running, don't dance too fast
Just catch the rythm, and follow it with your heart

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: U2 Athens 3th Sepyember 2010
« Απάντηση #1 στις: 24/09/09, 12:38 »
Αυτά είναι!!!!! με χαλάει λίγο η ημερομηνία για σόπευα να μπω στρατό τον αύγουστο αλλά δεν γ**ιέται.... τι αύγουστος τι νοέμβριος!!!
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: U2 Athens 3th Sepyember 2010
« Απάντηση #2 στις: 24/09/09, 21:08 »
θα μεταφέρεις 3 μήνες το στρατό για τη συναυλία των U2??

(ή "youtube" όπως τους ειπε μία παραγωγός στο ραδιόφωνο σήμερα! :P )

Αποσυνδεδεμένος RORYGALLAGHER

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: U2 Athens 3th Sepyember 2010
« Απάντηση #3 στις: 24/09/09, 21:20 »
καλα ολα αυτα.και εγω αν και ειναι καπως νωρις ,μαλλον θα παρευρισκομαι σε αυτη την συναυλια.αλλα μια ερωτηση η θρυλικη αυτη μπαντα θα ειναι πληρες οπως παλια που ηξερα;... :)

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: U2 Athens 3th Sepyember 2010
« Απάντηση #4 στις: 24/09/09, 22:10 »
θα μεταφέρεις 3 μήνες το στρατό για τη συναυλία των U2??

(ή "youtube" όπως τους ειπε μία παραγωγός στο ραδιόφωνο σήμερα! :P )
Όσο σιχαμένοι και αν είναι οι U2 νμζ ότι είναι προτιμώτερο να τους βλέπεις από το να βαράς σκοπιά

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: U2 Athens 3th Sepyember 2010
« Απάντηση #5 στις: 25/09/09, 15:52 »
θα μεταφέρεις 3 μήνες το στρατό για τη συναυλία των U2??

(ή "youtube" όπως τους ειπε μία παραγωγός στο ραδιόφωνο σήμερα! :P )


Νόμιζα ότι μετά από αυτά που είδα στους AC/DC δεν θα υπήρχε κάτι αλλο που θα με εντυπωσίαζε τόσο... αλλά μετά έμαθα για την 360 Tour των U2 και όταν είδα φωτος και βιντεάκια έπαθα πλάκα.... εδώ μιλάμε για εμπειρία όχι απλά για συναυλία... και εγώ δεν είμαι τρελός φαν αλλά αυτά τα ζεις μια φορά... οπότε θα πάει ο στρατός λίγο πίσω, τι να κάνουμε... αν δεν πάω θα το μετανιώνω για μια ζωή...
δείτε μερικές φωτο για να καταλάβεται για τι πράγμα μιλάμε...

 

 
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: U2 Athens 3th Sepyember 2010
« Απάντηση #6 στις: 25/09/09, 16:42 »
Άντε να βγούνε εισιτήρια...κι ελπίζω να παίξουν και το Vertigo! (Άρχισα τις ευχές από τώρα...:P)
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος boxer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep on rocking in a free world
    • Προφίλ
Απ: U2 Athens 3th Sepyember 2010
« Απάντηση #7 στις: 28/09/09, 13:33 »
Εγω ημουνα και το 1997 στη Θεσ/νικη και μπορω να σας πω οτι ηταν η καλυτερη συναυλια που εχω παρακολουθησει.....αυτη μαλλον θα ειναι καλυτερη.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: U2 Athens 3th Sepyember 2010
« Απάντηση #8 στις: 30/09/09, 06:36 »
στα πλαισια της επεκτασης της περιοδειας θα υπάρχει και παιδοψυχολογος για να εξηγήσει στον bono ότι enough is enough..... :P

anyway....i'll be there λογικα.....όσο και να θελουν να ξεφτιλύσουν το ονομα τους με τις τελευταιες κυκλοφοριες δεν μπορουν να το καταφέρουν γιατι έχουν γράψει τραγουδια υμνους....και θα τα τραγουδήσουμε live.....

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: U2 Athens 3th Sepyember 2010
« Απάντηση #9 στις: 30/09/09, 12:12 »
Ποτε βγαινουν τα εισιτηρια ξερουμε?

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: U2 Athens 3th Sepyember 2010
« Απάντηση #10 στις: 24/10/09, 14:04 »
Βγήκε και η ανακοίνωση για τα εισιτήρια...

Για μένα αυτό που αξίζει να δούμε είναι ότι αν θέλουν τα συγκροτήματα ο τιμές μπορούν να κρατηθούν χαμηλά....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: U2 Athens 3th Sepyember 2010
« Απάντηση #11 στις: 25/10/09, 21:59 »
Παιδιά αύριο το πρωί στις 5:30 έχει ζωντανά μέσω youtube live streaming τη συναυλία τους από το Los Angeles...
Είναι δύσκολη ώρα άλλα όσοι μπορούν αξίζει σίγουρα να το δουν....
Μπράβο τους πάντως πολύ ωραία κίνηση....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: U2 Athens 3th Sepyember 2010
« Απάντηση #12 στις: 23/05/10, 12:45 »
O Bono στο χειρουργείο. Ακυρώνονται συναυλίες....
διαβάστε ένα άρθρο που βρήκα....
 
"Σε επείγουσα νευροχειρουργική επέμβαση στην πλάτη του σε νοσοκομείο του Μονάχου υποβλήθηκε ο επικεφαλής των U2, Bono. Ο αγαπημένος τραγουδιστής τραυματίστηκε στη διάρκεια πρόβας ενόψει της συνέχισης της περιοδείας του συγκροτήματος στην Βόρεια Αμερική. Σύμφωνα επίσημη ανακοίνωση, ο Bono θα μείνει κλινήρης για μερικές μέρες και από εκεί θα μεταβεί στο σπίτι του στην Ιρλανδία για περαιτέρω ανάρρωση. Τι γίνεται όμως με τον προγραμματισμό της περιοδείας «360°»…
Ήδη ανακοινώθηκε η αναβολή, της πρώτης συναυλίας από την τουρνέ «360°» σε Αμερικανικό έδαφος (στις 3 Ιουνίου στο Salt Lake City). Εκφράζονται όμως ανησυχίες ακόμα και για την εμφάνιση του συγκροτήματος στο φεστιβάλ του Glastonbury στις 25 Ιουνίου.
Χθεσινές δηλώσεις του Paul McGuinness, manager του συγκροτήματος, στο BBC δεν προσέφεραν νέες πληροφορίες, παρά μόνο ότι θα γίνει προσπάθεια για να μετακινηθούν οι ημερομηνίες των συναυλιών που θα αναβληθούν. Οι fan του συγκροτήματος συστήνεται να παρακολουθούν το επίσημο site (www.u2.com) για περισσότερες πληροφορίες.
Σύμφωνα με τον αρχικό προγραμματισμό η τουρνέ μετά από τις εμφανίσεις στη Βόρεια Αμερική, θα επέστρεφε στην Ευρώπη για το Glastonbury και από εκεί στο Τορίνο της Ιταλίας στις 6 Αυγούστου. Οι U2 αναμένονται στην Αθήνα στις 3 Σεπτεμβρίου στο ΟΑΚΑ."
 
εμείς είμαστε μακρια ημερολογιακά και κατά τη γνώμη μου δύσκολα θα μας επηρεάσει αυτός ο τραυματισμός αλλά επειδή έζησα την ακύρωση των stones το 2006 αγχώθηκα λίγο....
 
κάτι άσχετο.... ξέρει κανένας γιατί δεν μπορώ να γράψω στο συγκεκριμμένο forum από τον opera? μήπως χρειάζεται κανένα πρόσθετο?
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: U2 Athens 3th Sepyember 2010
« Απάντηση #13 στις: 26/05/10, 11:44 »
τελικά αναβλήθηκε όλη η αμερικανικη τουρ για του χρόνου!
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
51 Απαντήσεις
16119 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/05/08, 14:41
από Καρχαρίας
Α Ρ Η Σ 2009-2010

Ξεκίνησε από bono u2 « 1 2 » Αθλητισμός

28 Απαντήσεις
17562 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/10, 17:07
από zeromancer
57 Απαντήσεις
16393 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/10/09, 20:30
από Καρχαρίας
34 Απαντήσεις
50745 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/06/12, 17:14
από Υπνοβάτης...
1 Απαντήσεις
2689 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/10, 13:20
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)
4 Απαντήσεις
3212 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/01/10, 04:50
από Yngwie who?
7 Απαντήσεις
3510 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/10, 18:32
από Jimi Pap
104 Απαντήσεις
41479 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/11, 23:33
από Mrs Brightside
44 Απαντήσεις
16893 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/03/10, 21:09
από vagtanplan
15 Απαντήσεις
9270 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/10, 22:44
από danai-what