Αποστολέας Θέμα: Πανελλαδικές 2009  (Αναγνώστηκε 25057 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Πανελλαδικές 2009
« στις: 20/05/09, 13:10 »
(πως κ δν υπαρχει τετοιο θεμα ακομα ???)

Ποιοί άλλοι είναι από εδώ που δίνετε? Τί σχολή θέλετε?
Πώς τα πάτε μεχρι τώρα?

Λοιπόν, έκθεση αν και δεν είναι το φόρτε μου πιστεύω με το χέρι του θεού μπορεί να πάρω και πάνω απο 16. Για το θέμα δεν έχω τίποτα να πώ.. Μια χαρά.
Μαθηματικά γενικής (που επέλεξα) τα θέματα ήταν αστεία, αν δεν χτυπήσω 100 ειμαι για ντομάτες. Βλέπω τις βάσεις να παίρνουν τον ανήφορο.
Μαθηματικά κατεύθυνσης δεν ήταν τίποτα ιδιαίτερο, ωραία θεματάκια και όχι πολύ δύσκολα. Και εδώ μου φαίνεται οτι χτυπάω κοντά στο 100..
Να δούμε τα υπόλοιπα.. Φυσική φοβάμαι. Πιστεύω ότι θα βάλουν πιο δύσκολα φέτος.
Καλό ήταν το ξεκίνημα πάντως με λίγη τύχη περνάω σε πολύ καλή σχολή εδώ στην Αθήνα.
Εσείς?

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #1 στις: 20/05/09, 14:28 »
Καλη επιτυχια μαγκες και μαγκισσες! Υπομονη και μετα ερχεται η ωραια ζωη!
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος Snowy

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 390
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • snowy
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #2 στις: 20/05/09, 14:49 »
Καλη επιτυχια και απο μενα σε ολα τα παιδια που δινουν και ευχομαι οι στοχοι σας να γινουν πραγματικοτητα. :) :)
on blackened wings i fly...

Αποσυνδεδεμένος Panos the Greek

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 382
  • Φύλο: Άντρας
  • Unforgettable, Irreplaceable, Immortal
    • Προφίλ
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #3 στις: 20/05/09, 14:54 »
Εγώ γράφω παγκύπριες, μετράει? :) Ξεκινάμε την παρασκευή και ο θεός βοηθός

Αποσυνδεδεμένος Godfatherakos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #4 στις: 20/05/09, 16:28 »
Μια χαρα!!! Αν και σήμερα ήταν λίγο δύσκολα πιστεύω έγραψα καλά!!! Άντε να γράψουμε και φυσική και μετά χαλαρά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #5 στις: 20/05/09, 16:50 »
Εγώ δίνω 2η χρονιά.....πιστεύω πως μέχρι τώρα τα πάω αρκετά καλά.....αλλά περιμένω να τελειώσουν και δεν λέω μεγάλες κουβέντες.....

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #6 στις: 20/05/09, 20:19 »
Έριξα μια ματιά στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης, μου φάνηκαν αρκετά εύκολα. Καμία σχέση με τα περσινά... Και τα γενικής το ίδιο.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #7 στις: 20/05/09, 20:23 »
Θα συμφωνήσω απόλυτα, πολύ "προεκλογικά" θέματα και στα δύο μαθηματικά ;)

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #8 στις: 20/05/09, 20:27 »
Έριξα μια ματιά στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης, μου φάνηκαν αρκετά εύκολα. Καμία σχέση με τα περσινά... Και τα γενικής το ίδιο.
πωτς γκένεν αυτό? ;D

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #9 στις: 20/05/09, 20:32 »
Έριξα μια ματιά στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης, μου φάνηκαν αρκετά εύκολα. Καμία σχέση με τα περσινά... Και τα γενικής το ίδιο.
πωτς γκένεν αυτό? ;D

Έτσι μου φάνηκαν με μια πρόχειρη ματιά... Πάντως τα κατεύθυνσης ήταν σίγουρα πιο εύκολα.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #10 στις: 20/05/09, 23:09 »
Όντως ήταν εύκολα τα φετινά της κατεύθυνσης αλλά και τα περσινά δεν ήταν και παλούκια..

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #11 στις: 21/05/09, 06:51 »
wow θυμαμαι οταν εδινα εγω good times  ;D
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #12 στις: 22/05/09, 11:18 »
Όντως ήταν εύκολα τα φετινά της κατεύθυνσης αλλά και τα περσινά δεν ήταν και παλούκια..
τι δεν ήταν? :o

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #13 στις: 22/05/09, 11:24 »
Καλή επιτυχία παιδιά σε όσους δίνετε. Υπομονή και μην αγχώνεστε γιατί δε βοηθάει σε τπτ το άγχος.  ;)

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #14 στις: 22/05/09, 12:12 »
δειτε τι εγραψα περσι στο αντιστοιχο θεμα...
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος KgSoloman5000

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • c'mon kage, bring the thunderrrrrr!
    • Προφίλ
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #15 στις: 22/05/09, 16:42 »
Παιδιά μη τρελαίνεστε, τη ζωή δε τη κρίνουν οι Πανελλήνιες. Κανένα πανεπιστήμιο της Ελλάδας δεν αξίζει τόσο πολύ όσο νομίζετε. Και μην έχετε τη νοοτροπία άμα περάσω τώρα μετά θα κάνω τη ζωούλα μου, γιατί θα καταντήσετε 10 φορές ηλιθιότεροι από το λύκειο. Άμα τα καταφέρετε να μπείτε, καλό για σας, αν όχι κανείς δε χάθηκε επειδή δεν έγραψε καλά στα μαθηματικά.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #16 στις: 22/05/09, 16:57 »
Παιδιά μη τρελαίνεστε, τη ζωή δε τη κρίνουν οι Πανελλήνιες. Κανένα πανεπιστήμιο της Ελλάδας δεν αξίζει τόσο πολύ όσο νομίζετε. Και μην έχετε τη νοοτροπία άμα περάσω τώρα μετά θα κάνω τη ζωούλα μου, γιατί θα καταντήσετε 10 φορές ηλιθιότεροι από το λύκειο. Άμα τα καταφέρετε να μπείτε, καλό για σας, αν όχι κανείς δε χάθηκε επειδή δεν έγραψε καλά στα μαθηματικά.

Σαφέστατα και τη ζωή δεν την κρίνουν οι πανελλαδικές.....κρίνουν όμως (δυστυχώς) ένα αξιοπρεπές μέλλον...

Κανένα πανεπιστήμιο δεν το αξίζει απο ποιά άποψη? Γιατί ναι μεν τα πανεπιστήμια της χώρας μας είναι ολίγον τραγικά....αλλα και μόνο η συναναστροφή με άτομα τα οποία έχουν κοινά ενδιαφέροντα ανοίγει πολλούς ορίζοντες......και όπως και να το κάνουμε οποιαδήποτε γνώση είναι καλη (σε μια χώρα που το σχολειο δεν έχει την ικανότητα να προσφέρει γενικές γνώσεις)....

Κανείς δεν χάθηκε επειδή δεν έγραψε καλά στα μαθηματικά αλλά υπάρχουν και άνθρωποι που έχουν στόχους....και με αυτό που λες υποβιβάζεις τους στόχους άλλων....γιατί μάλλον εσύ παρουσιάζεις τη ζωή σα χαβαλέ....

Είμαι κατά του θεσμού των πανελλαδικών και πίστεψε με τον γνωρίζω καλά αφού τον περνάω αυτή τη διαδικασία 2η φορά.....πέρυσι πέρασα πολυτεχνείο στην ξανθη (μηχανικών παραγωγής και διοικησης)....απο σεβασμό στον ίδιο μου τον εαυτό θεωρησα ότι πρέπει να ξαναδώσω για να δω αν πιάνω τον αρχικο μου στόχο....

τώρα τέτοιες αμπελοφιλοσοφίες με συγχωρείς αλλά τις βλέπω καθαρά σαν έναν τρόπο να πείσουμε τους πάντες ότι στη ζωή όλα χαρίζονται.....και δεν είναι έτσι.....γιατί σήμερα είναι τα μαθηματικά...αύριο θα είναι ένα μάθημα για το πτυχιο...μεθαυριο ενα θέμα στην δουλειά, αντιμεθαύριο ένα θέμα στην οικογενεια.....

αν ο άνθρωπος απο νεος μάθει να αντιμετωπίζει τα πάντα με το στυλ..."έλα ρε....και? δεν γ**ιέται...." τότε βράσε ρύζι και ασ'τον φούστη να σφυρίζει......

ξανατονίζω....είμαι ενάντια σε αυτόν τον θεσμό, είμαι ενάντια στην "σφαγή" των μαθητών....σαφέστατα και αν δεν γράψει κάποιος καλά δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου (έχει και την δυνατότητα 2ης ευκαιριας)....αλλά δεν μπορείς να κρίνεις εσύ τι ειναι σημαντικο και τι όχι για τον καθένα...

Αποσυνδεδεμένος Bekos®

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Άντρας
  • ♫ A Change Of Seasons
    • Προφίλ
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #17 στις: 22/05/09, 19:53 »
Παιδιά μη τρελαίνεστε, τη ζωή δε τη κρίνουν οι Πανελλήνιες. Κανένα πανεπιστήμιο της Ελλάδας δεν αξίζει τόσο πολύ όσο νομίζετε. Και μην έχετε τη νοοτροπία άμα περάσω τώρα μετά θα κάνω τη ζωούλα μου, γιατί θα καταντήσετε 10 φορές ηλιθιότεροι από το λύκειο. Άμα τα καταφέρετε να μπείτε, καλό για σας, αν όχι κανείς δε χάθηκε επειδή δεν έγραψε καλά στα μαθηματικά.


Σαφέστατα και τη ζωή δεν την κρίνουν οι πανελλαδικές.....κρίνουν όμως (δυστυχώς) ένα αξιοπρεπές μέλλον...

Κανένα πανεπιστήμιο δεν το αξίζει απο ποιά άποψη? Γιατί ναι μεν τα πανεπιστήμια της χώρας μας είναι ολίγον τραγικά....αλλα και μόνο η συναναστροφή με άτομα τα οποία έχουν κοινά ενδιαφέροντα ανοίγει πολλούς ορίζοντες......και όπως και να το κάνουμε οποιαδήποτε γνώση είναι καλη (σε μια χώρα που το σχολειο δεν έχει την ικανότητα να προσφέρει γενικές γνώσεις)....

Κανείς δεν χάθηκε επειδή δεν έγραψε καλά στα μαθηματικά αλλά υπάρχουν και άνθρωποι που έχουν στόχους....και με αυτό που λες υποβιβάζεις τους στόχους άλλων....γιατί μάλλον εσύ παρουσιάζεις τη ζωή σα χαβαλέ....

Είμαι κατά του θεσμού των πανελλαδικών και πίστεψε με τον γνωρίζω καλά αφού τον περνάω αυτή τη διαδικασία 2η φορά.....πέρυσι πέρασα πολυτεχνείο στην ξανθη (μηχανικών παραγωγής και διοικησης)....απο σεβασμό στον ίδιο μου τον εαυτό θεωρησα ότι πρέπει να ξαναδώσω για να δω αν πιάνω τον αρχικο μου στόχο....

τώρα τέτοιες αμπελοφιλοσοφίες με συγχωρείς αλλά τις βλέπω καθαρά σαν έναν τρόπο να πείσουμε τους πάντες ότι στη ζωή όλα χαρίζονται.....και δεν είναι έτσι.....γιατί σήμερα είναι τα μαθηματικά...αύριο θα είναι ένα μάθημα για το πτυχιο...μεθαυριο ενα θέμα στην δουλειά, αντιμεθαύριο ένα θέμα στην οικογενεια.....

αν ο άνθρωπος απο νεος μάθει να αντιμετωπίζει τα πάντα με το στυλ..."έλα ρε....και? δεν γ**ιέται...." τότε βράσε ρύζι και ασ'τον φούστη να σφυρίζει......

ξανατονίζω....είμαι ενάντια σε αυτόν τον θεσμό, είμαι ενάντια στην "σφαγή" των μαθητών....σαφέστατα και αν δεν γράψει κάποιος καλά δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου (έχει και την δυνατότητα 2ης ευκαιριας)....αλλά δεν μπορείς να κρίνεις εσύ τι ειναι σημαντικο και τι όχι για τον καθένα...

J. R. R. Tolkien:
If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #18 στις: 22/05/09, 20:09 »
Παιδιά μη τρελαίνεστε, τη ζωή δε τη κρίνουν οι Πανελλήνιες. Κανένα πανεπιστήμιο της Ελλάδας δεν αξίζει τόσο πολύ όσο νομίζετε. Και μην έχετε τη νοοτροπία άμα περάσω τώρα μετά θα κάνω τη ζωούλα μου, γιατί θα καταντήσετε 10 φορές ηλιθιότεροι από το λύκειο. Άμα τα καταφέρετε να μπείτε, καλό για σας, αν όχι κανείς δε χάθηκε επειδή δεν έγραψε καλά στα μαθηματικά.

Σαφέστατα και τη ζωή δεν την κρίνουν οι πανελλαδικές.....κρίνουν όμως (δυστυχώς) ένα αξιοπρεπές μέλλον...

Κανένα πανεπιστήμιο δεν το αξίζει απο ποιά άποψη? Γιατί ναι μεν τα πανεπιστήμια της χώρας μας είναι ολίγον τραγικά....αλλα και μόνο η συναναστροφή με άτομα τα οποία έχουν κοινά ενδιαφέροντα ανοίγει πολλούς ορίζοντες......και όπως και να το κάνουμε οποιαδήποτε γνώση είναι καλη (σε μια χώρα που το σχολειο δεν έχει την ικανότητα να προσφέρει γενικές γνώσεις)....

Κανείς δεν χάθηκε επειδή δεν έγραψε καλά στα μαθηματικά αλλά υπάρχουν και άνθρωποι που έχουν στόχους....και με αυτό που λες υποβιβάζεις τους στόχους άλλων....γιατί μάλλον εσύ παρουσιάζεις τη ζωή σα χαβαλέ....

Είμαι κατά του θεσμού των πανελλαδικών και πίστεψε με τον γνωρίζω καλά αφού τον περνάω αυτή τη διαδικασία 2η φορά.....πέρυσι πέρασα πολυτεχνείο στην ξανθη (μηχανικών παραγωγής και διοικησης)....απο σεβασμό στον ίδιο μου τον εαυτό θεωρησα ότι πρέπει να ξαναδώσω για να δω αν πιάνω τον αρχικο μου στόχο....

τώρα τέτοιες αμπελοφιλοσοφίες με συγχωρείς αλλά τις βλέπω καθαρά σαν έναν τρόπο να πείσουμε τους πάντες ότι στη ζωή όλα χαρίζονται.....και δεν είναι έτσι.....γιατί σήμερα είναι τα μαθηματικά...αύριο θα είναι ένα μάθημα για το πτυχιο...μεθαυριο ενα θέμα στην δουλειά, αντιμεθαύριο ένα θέμα στην οικογενεια.....

αν ο άνθρωπος απο νεος μάθει να αντιμετωπίζει τα πάντα με το στυλ..."έλα ρε....και? δεν γ**ιέται...." τότε βράσε ρύζι και ασ'τον φούστη να σφυρίζει......

ξανατονίζω....είμαι ενάντια σε αυτόν τον θεσμό, είμαι ενάντια στην "σφαγή" των μαθητών....σαφέστατα και αν δεν γράψει κάποιος καλά δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου (έχει και την δυνατότητα 2ης ευκαιριας)....αλλά δεν μπορείς να κρίνεις εσύ τι ειναι σημαντικο και τι όχι για τον καθένα...

Aν και διαφωνουμε στο κατα ποσο τα μεσαια ειναι απαραιτητα στον ηχο, εδω σε βρισκω απολυτα σωστο.  ;)

Αποσυνδεδεμένος KgSoloman5000

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • c'mon kage, bring the thunderrrrrr!
    • Προφίλ
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #19 στις: 23/05/09, 03:30 »
Παιδιά να χαλαρώσουμε λίγο (μάλλον το άγχος των πανελληνίων που έλεγα φταίει) και να ξαναδιαβάσετε προσεκτικά τι είπα.

Μαστερ, αν θεωρείς εσύ πως ο υδραυλικός έχει λιγότερο αξιοπρεπές μέλλον από αυτόν που θα περάσει στο ΠΑ.ΠΕΙ. είσαι βαθύτατα γελασμένος.

Αν θεωρείς πως στο πανεπιστήμιο θα βρεις ανθρώπους με κοινά ενδιαφέροντα, είσαι βαθύτατα γελασμένος καθώς ελάχιστοι είναι αυτοί που περνούν στη σχολή πρώτης προτίμησης, τα περισσότερα πανεπιστήμια μαζεύουν κάθε καρυδιάς καρύδι. Επίσης αν θεωρείς ότι το πανεπιστήμιου σου προσφέρει περισσότερη γνώση ή καλλιέργεια ή οτιδήποτε άλλο παραπάνω από το σχολείο έχεις βαθιά μεσάνοιχτα. Μόνος σου πρέπει να ψάξεις να βρεις αυτά που θα έπρεπε να σου δίνει το πανεπιστήμιο, γιατί πολύ απλά στο πανεπιστήμιο (με εξαίρεση λίγες σχολές στην επαρχία) είσαι ανύπαρκτος, κανείς δε θα μάθει ποτέ το όνομα σου. Είσαι ένας από τους πολλούς φοιτητές και κανείς δε θα ασχοληθεί παραπάνω χωρίς λόγο.
 
Μάλλον εσύ κρίνεις τι είναι σημαντικό για τον καθένα, με το να υπονοείς ότι αυτός που δεν έγραψε καλά ή δεν πέρασε δεν είχε στόχους. Μάλλον εσύ θα είσαι ένας από αυτούς που θα απαιτεί να του αναγνωρίζεται η ανωτερότητα του απέναντι στους άλλους με μοναδικό κριτήριο την μια και μοναδική σοβαρή στιγμή αξιολόγησης του. Μπορείς να μας πεις λοιπόν, γιατί είσαι κατά των πανελληνίων, του μοναδικού μέχρι πρότινος αδιάβλητου θεσμού στην Ελλάδα, αν πιστεύεις ότι όντως αυτό που λέω είναι αμπελοφιλοσοφία ; Γιατί κάποιος με τη δική σου αποφασιστικότητα και προσήλωση στο στόχο να είναι κατά του μοναδικού θεσμού στην Ελλάδα που αξιολογεί ικανότητες και μόνο, χωρίς κομματικά ή άλλα κριτήρια ;

Επίσης για την ιστορία, φοιτητής στην Ιατρική της Αθήνας είμαι, κάτι ξέρω και γω από επίτευξη στόχων. Και εγώ μεγάλωσα με τη νοοτροπία πως είμαι πιο έξυπνος, πιο ώριμος, πιο ικανός από τους άλλους, που απλά χαραμίζουν το χρόνο τους. Και επειδή κατάλαβα ότι όλα αυτά είναι μαλ***ες, είπα να γράψω τρεις γραμμές για κάποιον που μπορεί να διαβάζει και να νιώθει πως αν αποτύχει θα είναι δυστυχισμένος σε όλη του τη ζωή. Ε, λοιπόν σου το λέω και σένα και σε όποιον άλλο θες, δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να πιάσεις μια πανεπιστημιακή σχολή με ωραίο όνομα και να αρκεστείς σε αυτό και να λιώνεις από καφέ σε καφέ μέχρι να σε λυπηθεί η σχολή και να σου δώσει το πτυχίο σου. Το να πιάσεις τη σχολή είναι το εύκολο κομμάτι, το τι θα κάνεις μετά είναι το δύσκολο. Ίσα ίσα λοιπόν αυτό που λέω δεν είναι ότι όλα στη ζωή χαρίζονται, αλλά αντίθετα ότι κρίνεσαι συνέχεια σε αυτή τη ζωή, αρχής γενομένης των πανελληνίων.

Παρόλα αυτά σου εύχομαι καλή επιτυχία και κυρίως να αξιοποιήσεις μέσα στο πανεπιστήμιο αυτό το ζήλο που έχεις.

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #20 στις: 23/05/09, 14:15 »
Συγνωμη..Καθε χρονο θα βγαζεται καινουριο θεμα πανελλαδικων;..Ένα δεν σας αρκει;..
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #21 στις: 23/05/09, 14:21 »
moderator wannabe? ;D

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #22 στις: 23/05/09, 14:59 »
Συγνωμη..Καθε χρονο θα βγαζεται καινουριο θεμα πανελλαδικων;..Ένα δεν σας αρκει;..

Ωραία λογική.....η οποία υπερκαλύπτει και άλλους τομεις....πχ

- κάθε χρόνο rockwave......καθε χρόνο καινούριο θέμα...?
- κάθε χρόνο οι scorpions στην ελλάδα...κάθε χρόνο καινούριο θέμα...?


προσωπικά θεωρώ πως ναι χρειάζεται καθε χρόνο καινούριο θέμα......εξάλλου στο ανθρωπος και ζωή μπαίνει...τι πιο σημαντικο θα μπορούσε να μπει στη συγκεκριμένη κατηγορία? "ποσο συχνα πηγαίνετε τουαλέτα?" :P ::)

@ΚgSoloman5000

Αγχος? κανένα άγχος προσωπικά αν αναφέρεσαι σε μένα...είμαι ήδη σε μια σχολή που γουστάρω και απλά πάω για κάτι καλύτερο....χαλαρα πράματα...

Επειδή μάλλον νομίζεις ότι ζεις στην παραμυθούπολη.....χωρίς να θέλω να μειώσω κανένα επάγγελμα (καθώς θεωρώ πως ο ανθρωπος κανει το επαγγελμα και όχι το επαγγελμα τον ανρθωπο)...θεωρείς πως πολλοί λένε "το ονειρο μου ειναι να γίνω πχ υδραυλικος"? (το επαγγελμα το χρησιμοποιώ επειδη το ανεφερες ήδη...) και δεν το λεω μειονεκτικα..αλλα πιστεύω πως καθαρά συγκυριακά οδηγείται κάποιος στην επιλογη κάποιου παρόμοιου επαγγέλματος...

Πάμε στα υπόλοιπα...

Νομίζω πως πρέπει να ξαναδιαβάσεις το προηγούμενο μου ποστ.....γιατι δεν υποννοούσα πουθενα κάτι.....όπως διαβασες (?) είπα και να μην γράψει κάποιος μαθηματικά πχ...όντως δεν ηρθε το τέλος του κόσμου....αλλα δεν γίνεται εσύ να βγαίνεις και να το παρουσιάζεις σαν κάτι τελείως ανώδυνο και χαβαλετζίδικο....

Επιπλέον...αν νομίζεις πως ειμαι απο τους γελοιους (μέσα στους οποιους μονος σου τοποθέτησες τον εαυτό σου) που νομίζουν πως είναι πιο έξυπνοι, ώριμοι, αρχιδαράδες απο τους υπόλοιπους εσύ έχεις βαθύτατα μεσάνυχτα.....είμαι κατά του συγκεκριμένου θεσμού καθώς έχω κρίση....ξέρω να βλέπω τι γίνεται γύρω μου.....το ότι διαβάζω και παπαγαλίζω μαθήματα επειδή είναι ο μόνος τρόπος να περάσω εκεί που θέλω δεν σημαινει ότι έχει γινει και το μυαλό μου μαρμελάδα....ο συγκεκριμένος θεσμός ωθεί τα παιδιά στην παπαγαλία, στην ελλειψη προσωπικων απόψεων, και στην προβατοποίηση.....είτε το θέλουμε όμως είτε όχι...αυτά τα σκατά έχουμε να αντιμετωπίσουμε...

Δεν μίλησε κανείς ούτε για δυστυχία σε όλη τη ζωή, ούτε για κοψιμο φλέβας, ούτε για καταθλιψη, κλαματα και οδυρμούς...μιλησα απλά για στεναχώρια...είναι φυσιολογικό να στεναχωρεθεις αν δεν γράψεις όσο περίμενες....εδώ αν σε παρατήσει η γκόμενα που γουσταρεις τα βάφεις μαύρα....
τι ακριβώς δεν μπορείς να καταλάβεις? το ότι κάποιος στεναχωριέται για κάτι σημαινει ότι τα βάφει μαύρα για όλη του τη ζωή...? έλεος... :P

τέλος...αφού πιστεύεις ότι όλα αυτά δεν οδηγούν πουθενα γιατι δεν τα παρατάς ρε αδερφέ? παράτα την ιατρική (τουλάχιστον θα διατηρήσεις την ανθρώπινη πλευρά σου.....πριν καταντήσεις κι εσύ σαν όλους τους γιατρούς που νομίζουν ότι ειναι θεοι και γω δεν ξερω τι άλλο...και όχι...δεν είναι ατελής γενίκευση...) και πάνε γίνε οικοδόμος (οι οποίοι πραγματικά είναι άξιοι σεβασμού...οι περισσότεροι τουλάχιστον....)...μήπως σε βολεύει εσένα η λογική του "κοίτα..έχω περάσει ιατρική και είμαι ουαου, πίνω φραπέδες και λέω και καμια μαλακια στους μικρότερους για να μαθαινουν"..

Έλεος με τις ντεμεκ φιλοσοφίες τέτοιου τύπου.....Μπομπόλια συμβουλές...... :P

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #23 στις: 23/05/09, 15:09 »


προσωπικά θεωρώ πως ναι χρειάζεται καθε χρόνο καινούριο θέμα......εξάλλου στο ανθρωπος και ζωή μπαίνει...τι πιο σημαντικο θα μπορούσε να μπει στη συγκεκριμένη κατηγορία? "ποσο συχνα πηγαίνετε τουαλέτα?" :P ::)
φανταζομαι οτι εχεις κτλβει με τι λογικη το λεω.. :P
Οσο για το θεμα που θιξατε περι "μέλλον" τπτ δεν ειναι πανακεια παιδια..και αν μπαινεται σε μια σχολη σκεφτομενοι την αγορα εργασιας, προσωπικα θεωρω οτι ειναι λαθος, μπαινεις σε μια σχολη για να σπουδασεις αυτο που σου αρεσει, οχι για να βγεις επαγγελματιας...
Γιατι αν νομιζεται οτι με ενα χαρτι βρηκατε δουλεια, πλανασθε... :-\
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Πανελλαδικές 2009
« Απάντηση #24 στις: 23/05/09, 15:30 »


προσωπικά θεωρώ πως ναι χρειάζεται καθε χρόνο καινούριο θέμα......εξάλλου στο ανθρωπος και ζωή μπαίνει...τι πιο σημαντικο θα μπορούσε να μπει στη συγκεκριμένη κατηγορία? "ποσο συχνα πηγαίνετε τουαλέτα?" :P ::)
φανταζομαι οτι εχεις κτλβει με τι λογικη το λεω.. :P
Οσο για το θεμα που θιξατε περι "μέλλον" τπτ δεν ειναι πανακεια παιδια..και αν μπαινεται σε μια σχολη σκεφτομενοι την αγορα εργασιας, προσωπικα θεωρω οτι ειναι λαθος, μπαινεις σε μια σχολη για να σπουδασεις αυτο που σου αρεσει, οχι για να βγεις επαγγελματιας...
Γιατι αν νομιζεται οτι με ενα χαρτι βρηκατε δουλεια, πλανασθε... :-\

Με κανένα χαρτί δεν βρίσκεις δουλειά...το χαρτί δεν είναι στόχος...το χαρτί ειναι μέσο για να πετύχεις ΚΑΠΟΙΟΥΣ απο τους στόχους ( ούτε καν όλους)....

τέσπα..έχω κουραστεί να ακούω τους πάντες (μαζι με αυτούς και μένα) να πουλάνε πνεύμα για τα σχολεία, τα πανεπιστήμια, τα χαρτιά και τελικά να μην αλλάζει τπτ και ποτέ....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
10 Απαντήσεις
5410 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/09, 08:32
από philip the great
160 Απαντήσεις
53885 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/08/09, 03:15
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
271 Απαντήσεις
76051 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/06/09, 21:36
από Arg0
Formula1 2009

Ξεκίνησε από master of puppets « 1 2 3 » Αθλητισμός

55 Απαντήσεις
27713 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/09, 20:32
από faser
3 Απαντήσεις
2343 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/05/09, 13:07
από Aganippi
1 Απαντήσεις
5478 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/06/09, 12:30
από Aganippi
1 Απαντήσεις
3749 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/05/09, 15:09
από Μαργαρίτα Π.
10 Απαντήσεις
5724 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/14, 19:24
από Ioannis Anastassakis
33 Απαντήσεις
13648 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/09, 02:17
από themos
36 Απαντήσεις
14130 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/03/18, 06:35
από panixgr